Главная Новости

«Як законно ігнорувати запити Державної фіскальної служби?»

Опубликовано: 08.10.2018

Податкові перевірки Державною фіскальною службою України сьогодні стають звичною справою в українському бізнесі. І останнім часом до нас нерідко звертаються підприємці, до яких ДФС звертається з вимогою надати інформацію і документи, яка нібито їм потрібні для виконання своїх функцій або перевірки якихось даних, що поступили.

Раніше ми писали схожу статтю:  «Податкова перевірка. Безкоштовні відповіді на платні питання!» . Сьогодні ж відповідаємо на питання питання – а чи правомірні ці вимоги від податківців і чи зобов’язаний підприємець ділитися з ними інформацією?

Хоча зазвичай в юридичній практиці кожен з випадків слід розглядати окремо, проте у даному контексті ми можемо виділити деякі тенденції.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Умови запиту Державної фіскальної служби

Найголовніше – вимога ДФС має бути оформлена строго належним чином. Це регламентує п.73.3 ст. 73 Податкового кодексу. Нагадаємо, що згідно з цим пунктом, вимога Фіскальної служби надати ту або іншу інформацію повинна містити:

Вичерпний перелік підстав для подання запиту; Список необхідних документів і інформації.

На документі обов’язково повинна стояти печатка контролюючого органу.

У який випадках надсилається запит?

Закон також чітко регулює підстави для запиту інформації від Державної фіскальної служби, а саме:

В результаті аналізу отриманої законним шляхом податкової інформації, за яким виявлені факти порушення платником податків податкового, валютного, законодавства у сфері боротьби з відмиванням доходів отриманим злочинним шляхом, фінансування тероризму і тому подібне. Здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням; Недостовірні дані в податкових деклараціях підприємця; На підприємця подана скарга на не надання податкової або акцизної накладної; Проводиться зустрічна перевірка.

Закон не передбачає двозначного тлумачення, тому, якщо запит ДФС не відповідає існуючим законодавчим нормам, то платник податків має законне право не відповідати на нього .

Позиція судів цьому питанні також однозначна, для прикладу, дивіться рішення Київського апеляційного адміністративного суду у справі № 826/4249/13-а.

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

Якщо ж вимога Державної фіскальної служби оформлена за усіма правилами, то у підприємця є 15 робочих днів на подання податківцям необхідної інформації в усіх випадках, окрім проведення зустрічної перевірки – в цьому випадку для надання інформації відводиться 10 днів.

Врахуйте, що при перевірках Фіскальною службою не зайвим буде заручитися юридичною підтримкою, оскільки саме бізнес-юрист, той, що знає нюанси податкового законодавства, зможе швидко відрізнити правомірні вимоги або претензії податківців, від зловживання повноваженнями, а тому зможе своєчасно відреагувати задля захисту Ваших інтересів.

За матеріалами: 

Про порядок проведення та поради для підприємця  при здійсненні фіскальних перевірок дивіться нижче:

rss