Главная Новости

17 порад для мам, які працюють вдома

Опубликовано: 12.01.2019

видео 17 порад для мам, які працюють вдома

Не зарекайся (51 серия)

Якщо Ви поєднуєте догляд за дітьми і роботу з дому, то знаєте, як це непросто. Доводиться підлаштовуватись під дитячий режим. Буває, що Ви завершуєте проект пізно вночі, а вже о 5 ранку треба «перемикатись» на обов’язки мами. Буває, що виконання завдання заплановано на денний сон, а малюк вирішує не лягати. Буває, що ріжуться зубки, і у мами нема сил не те що працювати, а й просто прибрати розкидані іграшки. Знайомо? Сподіваємось, ці 17 порад допоможуть Вам знайти баланс між доглядом за дітьми та роботою.



1.     Ставте реалістичні цілі

Ваші дітки у неробочий час постійно вимагають уваги? Тоді не сподівайтесь, що вони спокійно сидітимуть у куточку з купкою крейдочок, розмальовок і планшетом доки Ви працюватимете. Плануйте реалістичну кількість часу, яку можна виділити на роботу.


Не зарекайся (47 серия)

2.     Розмовляйте з дітьми

Спробуйте пояснити дитині, що Вам треба зосередитись на роботі. Розкажіть, що малюк є частиною команди і його завдання –  протягом певного часу не відволікати маму. Ця порада спрацює тільки якщо дитина достатньо доросла, та все ж варто спробувати.

3.     «Навчальна тривога»

Мамі, яка працює вдома, часто доводиться ніяковіти через втручання дитини у важливу телефонну розмову. Добре, якщо клієнт чи керівник зрозуміє, але ж буває різне. Зменшити ризик неприємної ситуації допоможе підготовка. Обговоріть кілька найбільш поширених у вашій роботі сценаріїв:

Сценарій №1. Якщо мама відповіла на телефонний дзвінок і вийшла в іншу кімнату, що ви зробите: з криком побіжите за нею чи спокійно дочекаєтесь, поки мама покладе слухавку? Сценарій №2. Якщо в аналогічній ситуації мама не закрила за собою двері і ви увійшли до кімнати: як ви будете себе поводити? Сценарій №3. Якщо ви бачите, що мама працює за комп’ютером, то що зробите: накинетесь одразу зі своїми забаганками або спитаєте чи може мама приділити вам час?

Стаття в тему:  Мама в декреті. Кращі ідеї як заробити або бізнес з дитиною на руках

4.     Винагорода за допомогу

Дайте дитині завдання, яке вимагатиме певного часу для виконання. Якраз стільки, щоб Ви теж встигли попрацювати. За успішний результат пообіцяйте щось приємне – прогулянку в парку, піцу, кіно і попкорн. Ця порада має бонус – Ви гарно проведете з дітьми час по завершенню робочого дня.

5.     Виділіть місце для «офісу»

Кухонний стіл – не найкращий варіант. Вам потрібне місце з хорошим освітленням, в якому всі файли та інші матеріали будуть під рукою. Це дозволить краще зосередитись на завданні та звести до мінімуму перерви у роботі.

6.     Працюйте вночі

Якщо «горить» термін виконання проекту – працюйте вночі. Майте на увазі, що до «нічної зміни» треба підготуватись – поспіть годинку вдень, доки спить дитина. Вночі працюється прекрасно, ніхто не відволікає, однак не робіть з цього звичку. Це загрожує побічними ефектами, в тому числі і зниженням продуктивності.

7.     Використовуйте свій час раціонально

Малюк спить вдень? Це не означає, що Вам теж варто. Як би не хотілось подрімати, тримайте себе в руках. Ви здивуєтесь, скільки всього можна встигнути за час дитячого денного сну, коли ніхто не перериває робочий процес. Зробіть для себе список справ на цей період. Та не ставте туди важливих справ – діти інколи вирішують не спати вдень.

8.     Будьте гнучкими

Якщо подруга чи хтось з родичів несподівано пропонує Вам посидіти з дітьми – не відмовляйтесь. У ці кілька годин можна виконати термінову роботу, або ж попрацювати наперед.

Коли сусідка чи знайома вирішила Вас навідати, то перш ніж заводити бесіду, доробіть заплановані завдання. Та й пліткувати з подругою за чашечкою кави значно приємніше, коли знаєте, що «дамоклів меч» дедлайну над Вами не висить.

9.     Дозволяйте рідним та друзям допомагати

В літні місяці працювати вдома з дітьми особливо нелегко. Не бійтесь звертатись за допомогою до тих, хто вже пропонував її раніше.

Непоганий варіант – «сусідське чергування». Можна по черзі запрошувати діток до себе у гості. Тоді Вам доведеться цілий день провести з гуртом, але наступні кілька днів будуть вільними для роботи.

Стаття в тему:  Встигнути все: 15 лайфхаків, які допоможуть мамі заощадити час

10.Дозволяйте собі відпочинок

Діти відчайдушно намагаються привернути вашу увагу, доки Ви зайняті? Звільніть себе від внутрішнього почуття провини і зробіть перерву! Покатайтесь на велосипедах, подивіться разом фільм, напечіть печива, прогуляйтесь чи просто пограйте у м’яч. Вони будуть Вам вдячні і, ймовірно, не відволікатимуть від подальшого робочого процесу.

11.Створіть список справ

Списки особливо актуальні у період канікул. Запропонуйте дитині список цікавих занять, пов’язаних з навчанням, або простих справ, з якими вона може Вам допомогти. Якщо ж навчальний рік у розпалі, а Ви не встигаєте до закінчення уроків доробити свою роботу – скористайтесь аналогічними списками, коли чадо повернеться зі школи.

12.Плануйте час з запасом

Завжди залишайте кілька годин на форс-мажор. Ніколи не знаєш, чого можна чекати від дітей. Навіть якщо Вам найкраще працюється в останні години перед здачею проекту, намагайтесь перелаштуватись. Це допоможе уникнути зайвого стресу та неприємних ситуацій.

13.Дозволяйте дітям гратись біля себе

Деякі діти спокійно займаються своїми справами, доки мама є в полі зору. Організуйте дитячу «територію» біля свого робочого місця. Заповніть її улюбленими іграшками або розвиваючими матеріалами.

14.Будьте «жайворонком»

Вставайте раніше за дітей. Це чудовий час для того, щоб спокійно попрацювати в тиші. Якщо ж у 5 ранку мозок не хоче «вмикатись» – вирішіть нескладні організаційні завдання або виконайте якусь домашню роботу.

15.Найміть няню

Якщо всі попередні способи не допомагають чи не підходять Вам – найміть няню. Хоча б на кілька годин, у які Вам треба бути максимально зосередженою на завданні.

Стаття в тему:  Універсальна працююча мама або 10 порад як все встигати

16.Працюйте у вихідні

Якщо Ви відстаєте від графіка, то не полінуйтесь попрацювати в суботу або в неділю. Якщо зовсім не хочеться – пообіцяйте собі вихідний в інший день або якусь винагороду.

17.Винагороджуйте себе

Поєднати виховання дітей і роботу вдома – складно, але можливо. Немає нічого поганого в тому, щоб потішити себе улюбленою стравою пізно ввечері або іншими приємними речами. Відвідуйте СПА, кіно або влаштовуйте посиденьки з подругами. Без відпочинку Вам загрожує емоційне вигорання та перевантаження.

Пам ’ятайте, що найголовніше – це вірити в себе. А діти підростуть і стане легше.

Стаття в тему:  Мама в декреті: як себе не втратити і бути щасливою

За матеріалами сайту www.thesimpledollar.com

rss