Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

Како да најдете Добар оптимизација за специјалисти за вашиот бизнис

 1. Дали ви треба агенција или слободна пракса?
 2. Каде да се најдат SEO специјалисти
 3. Што да барате во предлогот
 4. Што да ги прашате

Малкумина би рекле дека повеќето бизниси можат да имаат корист од подобрувањето на нивното онлајн присуство Малкумина би рекле дека повеќето бизниси можат да имаат корист од подобрувањето на нивното онлајн присуство. Дури и традиционалните бизниси од тули и малтери може да имаат корист од привлекување нови клиенти кои бараат релевантни услуги преку Интернет.

Поради ова, онлајн пејзажот станува се поконкурентен и рангирањето на првата страница на резултатите од пребарувањето на Google може да биде исклучително тешко во одредени индустрии.

Ние сме сите зафатени луѓе, само водење секојдневни операции на нашиот бизнис може да потрае повеќе време отколку што имаме - така што може да биде тешко да се даде маркетинг и пребарувачки оптимизација (SEO) стратегии вниманието што тие го бараат да бидат ефикасен.

Предавањето на вашиот онлајн маркетинг на специјалист за оптимизација може да има одлични резултати, но исто така може да биде ризична стратегија. Не постојат формални квалификации или регулаторни тела за да ги одржуваат стандардите во рамките на SEO.

Поради ова, доста секој може да се нарече себеси специјалист за оптимизација и тврдат дека тие можат да ве однесат до врвот на резултатите од пребарувањето.

За да ви помогне да избегнете скапа грешка, би сакал да споделам некои совети за тоа што да барате кога се обидувате да најдам специјалист за оптимизација. Еве што треба да побара и - уште поважно - што да се избегне.

Дали ви треба агенција или слободна пракса?

Првото нешто што треба да размислите е дали ви е потребна агенција за оптимизација или слободна пракса.

Постојат и добрите и лошите страни на двете, што накратко ќе ги покривам тука, но на крајот одлуката веројатно се сведува на големината на вашиот бизнис, на вашиот буџет и на вашите очекувања.

Добрите изборот на агенција за оптимизација

 • Обично се разновидни вештини во рамките на една компанија, овозможувајќи различни инпути и перспективи
 • Поголем колективен басен на искуство
 • Доколку има потреба од повеќе точки за контакт
 • Тие ќе имаат претходно искуство во повеќе индустрии
 • Постои можност за целосна интеграција на сервисите, како што се платеното пребарување и е-мејл маркетинг

Конс за избирање агенција за оптимизација

 • Често поскапи стапки на час и минимален рок договори
 • Можност за справување со менаџер на сметка наместо посветен специјалист за оптимизација
 • Пошироко портфолио на клиенти може да значи дека ќе добиете помалку внимание - во зависност од вашиот буџет, се разбира!
 • Можно е помала можност за барање за кратко известување поради други обврски на клиентот
 • Може да потрае малку подолго за да започнете ако имаат заостанат труд

Брзо одрекување од одговорност - Генерално сум генерализиран овде, не сите агенции се исти за овие точки.

Добрите изборот на специјалист специјалист за оптимизација

 • Пониски стапки на часови
 • Често може да почне многу брзо
 • Се чувствувате како да добиете повеќе од своето време
 • Тие можат да понудат "личен допир" што недостасува од некои агенции
 • Често добро поврзан во рамките на индустријата - со поголема доверба со "инфо инфо" од персоналот на агенцијата

Конс од изборот на хонорарни оптимизација специјалист

 • Работете сами и немате тим да отскокнувате идеи
 • Обемот на проектот е потешко да се прошири со растот на вашата компанија
 • Помало портфолио на клиенти за да научат и да споделат увид од

Се разбира, постојат и други предности и недостатоци, но ова ви дава добра идеја за широките предности и недостатоци на секој курс на дејствување.

На крајот на краиштата - ако само сакате да започнете со оптимизација - тогаш или слободна агенција или мала агенција веројатно ќе биде добра почетна точка во однос на обемот на проектот и на трошоците.

Последното нешто што сакате да направите е да се нурнете со голема, скапа агенција, бидејќи тие ќе се борат да покажат рентабилност ако вашиот бизнис не е подготвен за нивните напредни методи.

Нешто друго што треба да се спомене е дека агенцијата е подобар избор кога имате некој во вашата организација кој има вештини и време да ја "сопствени" врската.

Агенциите можат многу подобро да ги направат своите работни места кога имаат некој како главна точка на контакт, кој може да им помогне да ги завршат работите. Ако немате некој ваков, тогаш слободното лице може да помогне да ја приклучите оваа празнина на краток рок.

Каде да се најдат SEO специјалисти

Целосно сум свесен за иронијата во она што сакам да кажам, но не би избрал агенција за оптимизација заснована исклучиво на нивниот ранг на Google.

Главната причина што велам ова е затоа што чувствувам дека агенцијата не треба да рангира број еден за оптимизација за да добие клиенти.

Најдобрите агенции со кои сум работел и слушнале за да го добијат најголемиот дел од нивниот бизнис од референции и препораки од уста.

Тоа е совршено можно за агенција да се рангира добро во Google и да имаат ова - што е одлично - но, јас би биле претпазливи на сите агенции кои ранг добро, но не чини да има многу друго да докажат дека се добра компанија.

Исто така, запомнете дека само затоа што нивната веб-страница може да се рангира добро за клучни зборови поврзани со оптимизација не значи дека автоматски ќе можат да го прават истото во вашата индустрија.

Наместо тоа, би му препорачал неколку работи:

 • Присуствуваат онлајн маркетинг настани и средби каде што можете да разговарате со потенцијалните агенции во лице
 • Побарајте компании кои делат увид преку блогови / webinars итн за да се обидат и да дознаат дали се страстни за оптимизација и подобрување на сообраќајот за нивните клиенти
 • Барајте луѓе кои изгледаат како да разберат како функционираат деловните активности и реалноста на натпреварувањата на интернет

Што да барате во предлогот

Откако ќе најдете неколку агенции или хонорарни преведувачи, можете да ги контактирате и да го регистрирате вашиот интерес - во кој момент веројатно ќе почнат да составуваат предлог за вас. Еве неколку работи што јас би го препорачал во потрага за време на оваа фаза на процесот.

1 - Ве прашуваат многу прашања

Ако ви испратиме предлог многу брзо, а вие не ни било побарано никакви прашања во врска со вашиот бизнис или она што го барате, тогаш веројатно би го отфрлил тој предлог веднаш. Тоа или значи дека тие користеле дефиниција, или навистина не се грижат за вашиот бизнис.

Наместо тоа, би барал некој кој ме поставува прашања во врска со мојот бизнис и се чини дека навистина сакам да разберам што прави да функционирам.

Тие не треба само да прашуваат за оптимизација активност, тие треба да сакаат да знаат што е можно повеќе за тоа како бизнис прави пари, каде што сака да оди, и каде можности може да лежи.

2 - Нивниот план е јасно прилагоден на вас

Шаблонот предлог е доволно лош, но ако планот за оптимизација активност е исто така дефиниција, тогаш тоа е вистински лош знак.

Би барал докази дека акциониот план е прилагоден на мојот бизнис, и на пазарот во којшто функционирам. Секоја веб-страница е различна, па пристапот специјалист за оптимизација го зема и тактиката што ја користат, исто така, треба да биде различна.

Тука би било бонус да ги разгледаат силните и слабите страни на вашата компанија, а потоа ги идентификуваа можностите зад нив.

Ова не само што покажува дека тие трошат време за учење за вашиот бизнис, но исто така значи дека тие поминале време доаѓаат со уникатен предлог.

3 - Тие демонстрираат вистинско искуство

Додека многу компании нема да ви дадат своја листа на клиенти, јас сепак би очекувале да видам барем неколку примери за работата што ја имале претходно и како им помогнала на клиентите.

Бонус поени се достапни за оние кои можат да покажат примери на работа што директно се однесуваат на вашиот бизнис и она што го барате.

Што да ги прашате

Би препорачувам да побарам колку што е можно во текот на фазата на предлогот. Еве неколку добри прашања:

1 - Каков е нивниот пристап за поврзување на зградата?

На Ажурирање на Google Penguin (Април 2012 година), значеше дека голем број техники за градење врски се под истрага од Google и за прв пат, веб-сајтовите што ги користеа паднаа на рејтингот.

Двете основни техники кои не сакате да се слушне од компанија оптимизација се член синдикална и директориум поднесоци.

Овие се многу ризични техники, и оние кои активно можат да му наштетат на вашата веб-страница.

Наместо тоа, јас би сакал да слушнам за креативни техники за градење на врски кои градат врз USP-овите на вашиот бизнис и веб-страница. Овие техники се со низок ризик и вклучуваат градење на линкови од веб-сајтови кои се однесуваат на вашиот целен пазар .

2 - Какво е нивното мислење за важноста на технички оптимизација?

Нема сомнение градење на врски е еден од најдобрите начини да влијаете на вашиот ранг - сепак технички оптимизација не треба да се заборави.

Градење цврста основа за работа од е од витално значење и, ако имате големи технички проблеми, најдобрите врски во светот нема да ве одведат насекаде.

Постојат богатство на можности во рамките на технички оптимизација, и можете да додадете различни функции на својата веб-страница за да им помогне да привлечат повеќе ангажман и продажба.

Еден добар оптимист специјалист ќе биде во можност да ги идентификува овие и да се фокусира на технички победи - како и врската зграда победи.

3 - Што носи иднината за онлајн маркетинг?

Ова е секогаш забавно што треба да го прашате и нема вистински или погрешен одговор. Одговорот даден може да ви даде добар увид во поголема слика размислување на компанијата, и колку напред размислување тие се, сепак.

4 - Она што тие го сметаат за клучна температура на известување ќе биде

Како дел од ангажманот, тие ќе се мерат на множество метрики. Во овој момент, јас би препорачал да прашам што мислат дека се важни показатели за мерење на нивниот успех.

Мојот префериран одговор тука е прилично едноставен - приход.

Во крајна линија за секој бизнис е приход, и додека постојат голем број на други корисни метрики - како што се сообраќај, рангирање, социјални акции и сл. - сите тие треба да ги врзат назад кон крајна линија.

Јас би бил претпазлив на било кој оптимизација специјалист кој дури и не се спомене приходи (или што вашата главна цел е онлајн, како што се доведе генерација).

5 - Побарајте референци

Секогаш, секогаш барајте референци и контактирајте ги тие референци. Некои оптимизација компании ќе бидат под NDAs за одредени проекти, но тие секогаш може да даде барем неколку референци. Можете дури и да понудите да потпишете НДА ако тоа ќе ви помогне.

Ако тие не се подготвени да ви дадат неодамнешни или релевантни референци, би бил многу претпазлив во користењето на нив.

Дали ви треба агенција или слободна пракса?
Дали ви треба агенција или слободна пракса?
Какво е нивното мислење за важноста на технички оптимизација?
Што носи иднината за онлајн маркетинг?