Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

A janë fjalë kyçe ende të rëndësishme për SEO?

 1. A ka fjalë kyçe ende relevante për SEO? Një pikë diskutimi kryesor lidhur me SEO kohët e fundit ka...
 2. SEO për të ardhmen
 3. Pse Pyetje Keywords Relevancy
 4. Përdorimi i Fjalorit të Djathtë
 5. Dëgjoni vizitorët tuaj
 6. Imazhi i Madh

A ka fjalë kyçe ende relevante për SEO?

Një pikë diskutimi kryesor lidhur me SEO kohët e fundit ka qenë se nëse temat ose fjalë kyçe janë më të rëndësishme. Ky diskutim vjen nga fakti se Google po mëson si të kuptojë gjuhën natyrore. Google është aq i mirë për ta bërë këtë tani që në të vërtetë mund të identifikojë terma të ngjashëm për pyetjet e kërkimit, gjë që e bën më pak të rëndësishme të shqetësoheni për ndryshimet e vogla në mënyrën se si e shprehni përmbajtjen tuaj kur ju synoni një frazë fjalësh specifike. Disa njerëz argumentojnë se është më e rëndësishme të mendohet për konceptet që Google interpreton pavarësisht nga fjalët aktuale që po përdoren. Ndërsa kjo mund të jetë disi e vërtetë, fjalë kyçe janë ende një koncept shumë i rëndësishëm i SEO.

Mbrapsht në ditë, një sasi e konsiderueshme e parave mund të bëhej brenda natës për shkak të mënyrës se si SEO punonte me Google; formula ishte mjaft e thjeshtë. E gjithë kjo që duhej bërë ishte të identifikohej një kamare e nënpërdorur duke përdorur kërkimin në fjalë. Pastaj krijoni mikro-vendndodhjen tuaj për atë vend të veçantë me një densitet të lartë fjalësh. Pastaj ju do të përdorni këtë faqe interneti për të përzënë trafikun drejt krijuesit tuaj të parave, diçka si një e-libër. Kjo mund të bëhet vazhdimisht për hapa të ndryshme dhe fjalë kyçe.

Në vitin 2011, përditësimi i Google Panda ndryshoi gjithçka. Kjo metodë për të fituar para u vra, dhe SEO është krejtësisht ndryshe. Ndërsa SEO duket ndryshe, është ende e rëndësishme të kuptoni se si funksionon kështu që ju do të keni dorën e sipërme. Google ka vazhduar të japë përditësime të reja për motorin e kërkimit dhe tani punon në një mënyrë që është mjaft e dobishme për webmasterin. Motori i kërkimit ka evoluar dhe bëhet mjaft i sofistikuar, sepse mund të gjejë kuptimin e fjalëve tuaja dhe pyetjet që konsumatorët do të shkruanin në një shirit kërkimesh. Përdor këtë njohuri për të bërë automatikisht faqen tënde të shfaqet për ato pyetje kërkimi që nuk mund të përfshijnë fjalë kyçe të tua në të gjitha, vetëm frazat që janë të ngjashme.

Përdor këtë njohuri për të bërë automatikisht faqen tënde të shfaqet për ato pyetje kërkimi që nuk mund të përfshijnë fjalë kyçe të tua në të gjitha, vetëm frazat që janë të ngjashme

Si SEO ka ndryshuar

Konsideroni pagerank. Nuk ka vdekur, por nuk ka qenë faktori më i lartë për renditjen e një faqeje interneti vetëm për një nga më shumë se 200 faktorë që përdoren nga Google për të përcaktuar renditjen. Dhe tani të gjithë këta faktorë analizohen dhe analizohen, për të ndihmuar Google të përcaktojë autoritetin tuaj të faqes. Kjo do të thotë se gjërat si cilësia e përmbajtjes, lidhjet përbrenda, lidhjet në dalje, aksionet e mediave sociale, lehtësinë e përdorimit dhe madje edhe dizajnimi i faqes së internetit janë të gjitha të peshuara për të përcaktuar denjësinë tuaj si udhëheqës në këtë temë.


Konsideroni vendosjen e fjalen tuaj mbi frekuencën e saj. Është ende mjaft e rëndësishme që të inkorporohen fjalë kyçe të bishtit të gjatë në titullin e faqes tënde, në nën headers, URL, meta-përshkrimet, përshkrimet e imazhit dhe të ngjashme. Dhe vendosja e fjalëve të shkurtra të bishtit është ende një faktor shumë i rëndësishëm. Duke marrë parasysh frekuencën, ju thjesht duhet të shqetësoheni më pak. Nuk është e rëndësishme që ju të përsërisni një fjalen pa pushim përmes përmbajtjes. Kjo strategji thjesht nuk funksionon. Në të vërtetë mund të zhvlerësohet kopja dhe ta bëjë atë më pak të këndshëm për të konsumuar.


Mendoni për kërkim semantik mbi fjalë kyçe të shkurtra dhe të gjatë bisht. Termat bisht të gjatë dhe bisht të shkurtër në lidhje me fjalë kyçe kanë qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë. Fjalëkalimet e bishtit të gjatë, ato që janë më të gjata se tre fjalë, thuhet se janë më efektive sesa fjalë kyçe të shkurtra të bishtit, meqenëse ato mund të synojnë një kërkesë më specifike të kërkimit, gjë që po ndihmon të targetosh më mirë kampin tënd. Por, sa e vërtetë është se tani falë Hummingbirdit? Google përdor diçka të quajtur kërkim semantikë për të filtruar kuptimin që qëndron pas fjalëve të tua.
Çfarë saktësisht do të thotë kjo? Për shembull, thoni që keni një faqe interneti për trajtimin e qenve tuaj organik në New York City. Le të supozojmë gjithashtu që ju jeni të kënaqur nuk përdor fjalët "trajton qen e përballueshme" për çfarëdo arsye. Por qeni juaj trajton janë të përballueshme, në të vërtetë çmime shumë të mira. Këto çmime janë të listuara në mënyrë që klientët tuaj të kuptojnë nëse është brenda buxhetit të tyre apo jo. Duke supozuar që ju keni një sasi të mirë të pikëpamjeve mujore, nëse një lloj vizitorësh potencialë në "qenin organik të lirë trajton në Nju Jork", faqja juaj mund të shfaqet brenda rezultateve të kërkimit më të lartë. Kjo është për shkak se Google është në gjendje të përcaktojë vetë se qeni juaj trajton gjithashtu përshtatet me një kualifikues të lirë që vizitori juaj potencial po kërkon.

SEO për të ardhmen

Fjalë kyçe nuk do të zhduken në çdo kohë së shpejti, ato janë ende një pjesë shumë e rëndësishme e SEO. Ka gjasa edhe pse SEO marketing do të ndryshojë kohë dhe kohë përsëri si Google bëhet i vetmuar për lojrat që disa botuesve të përmbajtjes luajnë me motorët e kërkimit. Kjo do të ndodhë me kalimin e kohës kështu që nuk ka asnjë arsye për të marrë në një tizzy vetëm ende.

Pse Pyetje Keywords Relevancy

Motori më i madh i kërkimit në botë, Google, ka bërë shumë ndryshime në vitet e fundit për t'i bërë individët të pyesin nëse fjalët ende kanë vlerë kur bëhet fjalë për SEO. Fjalë kyçe janë hequr nga të dhënat e kërkimit organik brenda analytics Google dhe faqet e internetit janë ndëshkuar që përmbajnë mbi fjalë kyçe përdorimit brenda tekstit spirancë kur lidhjet e ndërtimit. Ata madje kanë shkuar aq larg sa të ndëshkojnë faqet e internetit që përdorin fjalë kyçe brenda domenit. Por fakti është ende atje se fjalë kyçe janë në shumë të rëndësishme për SEO. Çdo person i rastit që kërkon internet ndoshta nuk shkruan "Unë dua të gjej një kuti për gatimin" brenda motorrit të kërkimit, ata do të shkruajnë librat e gatimit ose librat rreth gatimit, gjë që konfirmohet nga Google. duke përdorur fraza fjalësh, kur kërkoni për përmbajtje specifike në motorët e kërkimit.Ata nuk janë shtypur fjali, ose paragrafë.Ata po shkruajnë në fraza fjalen.Kjo është arsyeja e saktë se pse fjalë kyçe janë ende të rëndësishme në lidhje me SEO.


Përdorimi mesatar i fjalë kyçe mund të verifikohet nëpërmjet Google AdWords projektuesi fjalësh. Mund të gjesh kërkime kërkimi që individët po përdorin për të hyrë në faqen tënde të internetit duke përdorur mjetet e Google për mjete të uebit. Dhe ka mjete të caktuara që do t'ju tregojnë 10 fjalëkalimet e sugjeruara që Google i jep kur dikush fillon të shtypë një kërkesë kërkimi. Por, pavarësisht nga kjo, ae dini se si të zgjedhni fjalë kyçe të sakta për t'u përdorur për faqen tuaj te internetit? Dhe si i zbatoni ato në faqen tuaj, përmbajtjen tuaj, profilet e mediave tuaja sociale?

Përdorimi i Fjalorit të Djathtë

Ju do të duhet të kuptoni fjalë kyçe të duhura për t'u përdorur. Përveç përdorimit të mjeteve që përmenden më sipër, ka më shumë mënyra për të zbuluar fjalë kyçe të vlefshme për strategjinë tuaj SEO. Ka shumë vende që do të hasni në biznese, faqet e internetit, profilet dhe madje edhe faqet e lidhura. Për shembull, nëse kërkoni Redbox në Google, do të sugjerohet Blockbuster (ka një rikthim!), Netflix, Gamefly, Walmart, dhe më shumë. Nëse ju pëlqen një kompani të caktuar të makinave në Facebook, do të shfaqet "faqe të lidhura" për të gjitha kompanitë e tjera të mëdha të makinave. Nëse kërkoni një kompani të madhe të teknologjisë si Windows në LinkedIn, do të shihni se njerëzit gjithashtu kanë shikuar Google, Apple, Facebook dhe më shumë.
Ndërsa jo të gjitha artikujt që konsiderohen të lidhura me të vërtetë janë, shumica janë. Ata mund të jenë një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë frymëzim për fjalë kyçe, direkt nga konkurrenca juaj. Shikoni faqen e internetit të tyre dhe shikoni cilat fjalë kyçe që po përdorin. Shikoni në titull, përshkrimet, biografinë e tyre dhe pjesët e përmbajtjes. Ka një shans të mirë që do të gjeni një ose dy terma që do të mund të përdorni për biznesin tuaj.

Dëgjoni vizitorët tuaj

Kur të keni një biznes, atëherë njerëzit që dëshironi të zbuloni faqen tuaj të internetit janë të gjithë klientët tuaj potencialë, apo jo? Kjo është arsyeja që ju duhet të dëgjoni fjalët kyçe që klientët po përdorin kur flasin për biznesin tuaj apo edhe për konkurrencën tuaj. Ju do t'i shihni këto fjalë kyçe në gjëra të tilla si një formular kontakti ose kur ju dërgojnë email. Jepni vëmendje të veçantë për frazat si "Unë jam duke kërkuar për një ___" "mund të më ndihmoni me ____" fjalët që përdoren për të plotësuar këto boshllëqe ka të ngjarë që klientët tuaj po përdorin në pyetjet e tyre të kërkimit.
Qëllimi i një fjale është gjithashtu diçka për t'u marrë parasysh. Për pjesën më të madhe, fjalë kyçe do të bien në një nga dy kategoritë: qëllimi jo komercial dhe synimi komercial. Fjalët kyçe jo komerciale janë ato që njerëzit përdorin kur kërkojnë informacione të sakta. Fjalët kyçe të qëllimeve komerciale janë ato që njerëzit po kërkojnë kur qëllimi i tyre është blerja e një produkti ose shërbimi. A do të thotë kjo që ju duhet të përdorni vetëm një ose tjetrën? Asnjë mënyrë. Edhe fjalë kyçe jo-komerciale të synuara kanë potencial për të çuar tek blerësit potencial. Çelësi për këtë është që të përdorësh fjalen me qëllim komercial në faqen tuaj, në faqe dhe në produkte për optimizim.
Mënyra më e thjeshtë për të përputhur marketingun në internet me fjalë kyçe është të bësh një kontroll të shpejtë. Duhet të theksohet se kjo do të kalojë përtej faqes suaj të internetit. Duhet të përfshini:

 • Faqet kryesore që gjenden në faqen tuaj te internetit. Kjo do të ishte faqja juaj, faqja e produkteve, faqja juaj rreth faqes, faqja e kontaktit dhe të ngjashme.
 • Përmbajtja kryesore në faqen tuaj te internetit. Ju mund të përdorni Google Analytics për të gjetur se cilat nga postimet tuaja të blog janë më të njohurit për vitin.
 • Përmbajtja kryesore në faqet e tjera të mediave si SlideShare ose YouTube.
 • Të gjitha profilet e mediave tuaja sociale si Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn, Instagram etj.
 • Biografia e autorit tuaj në faqet e internetit që ju rregullisht kontribuoni dhe merrni trafikun nga.

Ju do të merrni URL-të për këto faqe dhe do t'i vendosni në një spreadsheet ose në një dokument Word. Për secilën prej tyre, duhet të dokumentoni:

 • Titulli SEO dhe përshkrimi meta në çdo faqe për faqet kryesore dhe përmbajtjen e lartë.
 • Titulli dhe përshkrimi për multimedia të lartë për përmbajtjen në faqet e mediave sociale.
 • Teksti që përdoret në kompani ose përshkrimi personal për profile sociale ose bios të autorit për gjëra të tilla si Twitter, Facebook, etj. Kudo që ka një përshkrim të shkurtër për ju.

Pas kësaj, do t'ju duhet të përputhen me faqet kryesore me fjalë kyçe të lartë për qëllim komercial. Përputhni përmbajtjen më të lartë në blog me fjalët kryesore për qëllime jo komerciale. Përputhuni me mediat më të mira në faqet e tjera të internetit në mënyrë të përshtatshme me fjalë kyçe të lartë me qëllim komercial për prezantime dhe video për shërbime ose produkte dhe bëni të njëjtën gjë me fjalë kyçe jo-komerciale për multimedial që është vetëm përmbajtje informative. Ju gjithashtu do të duhet të përputhen me profilet tuaja sociale dhe biografitë e autorit me fjalë kyçe të lartë me qëllim komercial.
Së fundi, do t'ju duhet të zbatoni të gjitha këto fjalë kyçe. Të gjitha fjalë kyçe që ju keni vendosur të jenë më të rëndësishme do të duhet të vendosen në tituj SEO, në biografitë e mediave sociale etj. Duhet të theksohet se kur bëhet fjalë për biografitë e autorit, fjalia nuk duhet të jetë e pranishme në spirancë tekst, por fjalia duhet të jetë afër lidhjes me faqen tuaj te internetit.

Imazhi i Madh

Fjalë kyçe nuk janë vetëm të rëndësishme për SEO e një faqeje interneti, ato janë të rëndësishme edhe për përmbajtjen off-site dhe profilet sociale si. Kjo është kështu që njerëzit që përdorin internetin mund të zbulojnë faqen tuaj nëpërmjet një mënyre të ndryshme dhe jo vetëm përmes kërkimit të fjalë kyçe që gjenden në faqen tuaj te internetit. Ky lloj i pranisë mund t'ju bëjë të lidhur me rrjete të ndryshme, duke çuar më shumë konsumatorë në biznesin tuaj.
Për ta përmbledhur të gjithë, po, densiteti i fjalëve nuk është i njëjti mall i nxehtë që dikur ishte. Fjalë kyçe mund të jenë të mbushura në çdo cep të një faqeje interneti dhe kjo do të rriste renditjen. Google u bë i mençur ndaj mashtrimeve dhe doli me një mënyrë për ta bërë më të vështirë mashtrimin e algoritmit të tyre. Tani, është e rëndësishme të përqendrohesh në krijimin e përmbajtjes që është unike, me cilësi të lartë dhe relevante, duke përdorur ende fjalë kyçe të synuara kur është e përshtatshme. Përmbajtja duhet të optimizohet për përdoruesit, jo vetëm për fjalë kyçe. Përndryshe, përmbajtja do të ndjehet e detyruar dhe e pavlerë.

Themeluesi i DYNO Mapper dhe Përfaqësuesi i Komitetit Këshillues në W3C.


prapa A ka fjalë kyçe ende relevante për SEO?
Por, sa e vërtetë është se tani falë Hummingbirdit?
Çfarë saktësisht do të thotë kjo?
Por, pavarësisht nga kjo, ae dini se si të zgjedhni fjalë kyçe të sakta për t'u përdorur për faqen tuaj te internetit?
Dhe si i zbatoni ato në faqen tuaj, përmbajtjen tuaj, profilet e mediave tuaja sociale?
A do të thotë kjo që ju duhet të përdorni vetëm një ose tjetrën?