Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

Si të gjeni specialistë të mirë SEO për biznesin tuaj

 1. A keni nevojë për një agjenci apo një freelancer?
 2. Ku mund të gjesh specialistë SEO?
 3. Çfarë duhet të kërkoni në një propozim
 4. Çfarë t'i pyesni ata

Pak do të argumentojnë se shumica e bizneseve mund të përfitojnë nga përmirësimi i prezencës së tyre në internet Pak do të argumentojnë se shumica e bizneseve mund të përfitojnë nga përmirësimi i prezencës së tyre në internet. Edhe bizneset tradicionale me tulla dhe llaç mund të përfitojnë duke tërhequr klientë të rinj duke kërkuar shërbime relevante në internet.

Për shkak të kësaj, peizazhi në internet po bëhet gjithnjë e më konkurrues dhe renditja në faqen e parë të rezultateve të kërkimit të Google mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë në industri të caktuara.

Ne jemi të gjithë njerëz të zënë, vetëm drejtimi i operacioneve të përditshme të biznesit tonë mund të marrë më shumë kohë se sa kemi - kështu që mund të jetë e vështirë të jepni strategjitë e marketingut dhe Search Engine Optimization (SEO) vëmendjen që kërkojnë të jenë efikas.

Dorëzimi i marketingut tuaj online tek një specialist i SEO mund të ketë rezultate të mira, por gjithashtu mund të jetë një strategji e rrezikshme. Nuk ka kualifikime formale ose organe rregulluese për të mbajtur standardet e larta brenda SEO.

Për shkak të kësaj, shumë e shumë mund të quajnë veten një specialist SEO dhe pretendojnë se ata mund të merrni ju në krye të rezultateve të kërkimit.

Për t'ju ndihmuar të shmangni një gabim të kushtueshëm, do të doja të ndaja disa këshilla se çfarë duhet të kërkoni kur përpiqeni të gjeni një specialist SEO. Ja çfarë të kërkosh dhe - më e rëndësishmja - çfarë të shmangësh.

A keni nevojë për një agjenci apo një freelancer?

Gjëja e parë që duhet të mendoni është nëse keni nevojë për një agjenci SEO ose një freelancer.

Ka të mirat dhe të këqijat për të dyja, të cilat unë do të mbulojë shkurtimisht këtu, por në fund të fundit vendimi ndoshta zbret në madhësinë e biznesit tuaj, buxhetin tuaj, dhe pritjet tuaja.

Pro të zgjedhjes së një agjencie SEO

 • Zakonisht një gamë të ndryshme aftësish brenda një kompanie të vetme, duke lejuar hyrje dhe perspektiva të ndryshme
 • Një pishinë më e madhe kolektive e përvojës
 • Pika të shumta të kontaktit në dispozicion nëse është e nevojshme
 • Ata do të kenë përvojë të mëparshme nëpër industri të shumëfishta
 • Ekziston mundësia e integrimit të plotë të shërbimit, të tilla si kërkimi i paguar dhe marketingu i postës elektronike

Mosmarrëveshje për zgjedhjen e një agjencie SEO

 • Shpesh norma më të shtrenjta për orë dhe kontrata minimale
 • Mundësia e trajtimit me një menaxher llogarie sesa një specialist SEO i dedikuar
 • Një portofol më i gjerë i klientëve mund të thotë që ju të merrni më pak vëmendje - varësisht nga buxheti juaj natyrisht!
 • Mundësisht më pak mundësi për kërkesa të shkurtra mund të bëhet për shkak të angazhimeve të tjera të klientit
 • Mund të marrë pak më shumë kohë për të filluar nëse kanë një punë të mbetur

Mohimi i shpejtë - Unë kam përgjithësuar masivisht këtu, jo të gjitha agjencitë janë të njëjta në këto pika.

Pro të zgjedhjes së një specialist SEO të pavarur

 • Nivelet më të ulëta për orë
 • Shpesh mund të fillojë shumë shpejt
 • Ju ndiheni sikur keni më shumë kohë
 • Ata mund të ofrojnë "prekjen personale" që mungon nga disa agjenci
 • Shpesh e lidhur mirë brenda industrisë - më shumë të besuar me "info brenda" se stafit të agjencisë

Mosmarrëveshjet për zgjedhjen e një specialisti SEO të pavarur

 • Puna vetëm dhe nuk keni një ekip për të hedhur poshtë idetë
 • Qëllimi i projektit është më i vështirë në shkallë me rritjen e kompanisë suaj
 • Portofoli më i vogël i klientëve për të mësuar nga dhe për të ndarë njohuri

Natyrisht, ekzistojnë avantazhe dhe mangësi të tjera, por kjo ju jep një ide të mirë për pro dhe kundër të gjerë të secilit kurs veprimi.

Në fund të fundit - në qoftë se jeni duke u nisur me SEO - atëherë ose një freelancer ose agjenci të vogël ndoshta do të jetë një pikë e mirë fillestare për sa i përket qëllimit të projektit dhe kostove.

Gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të zhyteni me një agjenci të madhe dhe të shtrenjtë, pasi ata do të luftojnë për të treguar ROI nëse biznesi juaj nuk është i gatshëm për metodat e tyre të avancuara.

Diçka tjetër që vlen të përmendet është se një agjenci është një zgjedhje më e mirë kur ke një person brenda organizatës tënde që ka aftësi dhe kohë për të "zotëruar" marrëdhënien.

Agjencitë mund të bëjnë punën e tyre shumë më mirë kur kanë dikë si pikë kryesore të kontaktit, të cilët mund t'i ndihmojnë ata të bëjnë gjëra të gatshme. Nëse nuk keni dikë si ky, atëherë një freelancer mund të ndihmojë në kyçjen e këtij boshllëku në një afat të shkurtër.

Ku mund të gjesh specialistë SEO?

Unë jam plotësisht i vetëdijshëm për ironi në atë që unë jam duke thënë, por unë nuk do të zgjedhë një agjenci SEO bazuar vetëm në renditjen e tyre të Google.

Arsyeja kryesore që unë them është kjo sepse e ndjej që një agjenci nuk duhet të rangojë një numër për SEO për të marrë klientë.

Agjencitë më të mira me të cilat kam punuar dhe dëgjuar për të marrë pjesën më të madhe të biznesit të tyre nga referimet dhe rekomandimet e fjalëve të gojës.

Është krejtësisht e mundur që një agjenci të renditet mirë në Google dhe të ketë këtë - e cila është e mrekullueshme - por, do të isha e kujdesshme për çdo agjencion që renditet mirë por nuk duket se ka shumë tjetër për të provuar se janë një kompani e mirë.

Gjithashtu, mos harroni se vetëm për shkak se faqja e internetit e tyre mund të radhitet mirë për fjalë kyçe të lidhura me SEO nuk do të thotë se automatikisht do të jenë në gjendje të bëjnë të njëjtën gjë në industrinë tuaj.

Në vend të kësaj, unë do të rekomandojë disa gjëra:

 • Merrni pjesë në ngjarjet e marketingut në internet dhe takimet ku mund të bisedoni personalisht me agjencitë e mundshme
 • Shikoni për kompanitë që ndajnë informacion përmes blogjeve / webinarëve etj. Për të provuar nëse janë të pasionuar për SEO dhe përmirësimin e trafikut për klientët e tyre
 • Shikoni për njerëzit që duket se kuptojnë se si veprojnë bizneset dhe realitetet e konkurrencës në internet

Çfarë duhet të kërkoni në një propozim

Sapo të keni gjetur disa agjenci ose përkthyes të pavarur, ju mund t'i kontaktoni ata dhe të regjistroheni për interesin tuaj - në cilën pikë ndoshta do të fillojnë të bëjnë një propozim për ju. Këtu janë disa gjëra që unë do të rekomandojë të kërkoni gjatë kësaj faze të procesit.

1 - Ata ju kërkojnë shumë pyetje

Nëse ju dërgoni një propozim shumë shpejt, dhe nuk ju është bërë asnjë pyetje në lidhje me biznesin tuaj apo atë që kërkoni, atëherë unë do ta kisha hedhur atë propozim menjëherë. Kjo ose do të thotë se ata kanë përdorur një template, ose nuk interesohen me të vërtetë për biznesin tuaj.

Në vend të kësaj, unë do të kërkoj dikë që më pyet për biznesin tim dhe duket se me të vërtetë dëshiroj të kuptoj se çfarë e bën atë të shënoj.

Ata nuk duhet të pyesin vetëm për aktivitetin e SEO, ata duhet të dinë sa më shumë që të jetë e mundur për mënyrën se si biznesi bën para, ku dëshiron të shkojë dhe ku mund të shtrihen mundësitë.

2 - Plani i tyre është i përshtatur në mënyrë të qartë për ju

Një propozim template është mjaft i keq, por nëse plani i aktivitetit SEO është gjithashtu një template, atëherë kjo është një shenjë e vërtetë e keqe.

Do të kërkoj dëshmi se plani i veprimit është përshtatur për biznesin tim dhe tregu në të cilin veproj. Çdo faqe interneti është e ndryshme, kështu që qasja e një specialist SEO merr dhe taktikat që përdorin gjithashtu duhet të jenë të ndryshme.

Një shpërblim këtu do të ishte që ata të kishin shikuar pikat e forta dhe të dobëta të kompanisë suaj, dhe pastaj të identifikonin mundësitë nga mbrapa këtyre.

Kjo jo vetëm që tregon se e kanë kaluar kohën duke mësuar për biznesin tuaj, por gjithashtu do të thotë që kanë kaluar kohë duke ardhur me një propozim unik.

3 - Ata tregojnë përvojën reale të jetës

Përderisa shumë kompani nuk do t'ju japin listën e tyre të klientit, unë ende do të pres që të shoh të paktën disa shembuj të punës që kanë bërë më parë dhe se si i ka ndihmuar klientët.

Pika bonus janë në dispozicion për ata që mund të tregojnë shembuj të punës që lidhen drejtpërdrejt me biznesin tuaj dhe atë që kërkoni.

Çfarë t'i pyesni ata

Unë do të rekomandoj që sa më shumë të jetë e mundur gjatë fazës së propozimit. Këtu janë disa pyetje të mira:

1 - Cila është mënyra e tyre për të lidhur ndërtimin?

Avancimi i Google Penguin (Prill 2012), nënkuptonte një numër teknikash për ndërtimin e lidhjeve që u shqyrtuan nga Google dhe, për herë të parë, faqet e internetit që i përdorën ato ranë në renditje.

Dy teknikat kryesore që ju NUK doni të dëgjoni nga një kompani SEO janë syndication artikull dhe aplikimet directory.

Këto janë teknika shumë të rrezikshme dhe ato që mund të dëmtojnë në mënyrë aktive faqen tuaj te internetit.

Në vend të kësaj, unë do të doja të dëgjoj për teknikat e krijimit të lidhjeve krijuese që ndërtohen mbi USP-të e biznesit dhe faqes suaj të internetit. Këto teknika janë me rrezik të ulët dhe përfshijnë ndërtimin e lidhjeve nga faqet e internetit që lidhen me tregun tuaj të synuar .

2 - Cili është mendimi i tyre për rëndësinë e SEO teknike?

Nuk ka dyshim lidhjet e ndërtimit është një nga mënyrat më të mira për të ndikuar renditjen tuaj - megjithatë SEO teknike nuk duhet harruar.

Ndërtimi i një baze solide për të punuar nga është jetike dhe, nëse keni probleme të mëdha teknike, lidhjet më të mira në botë nuk do t'ju marrin kudo.

Ka një sasi të madhe mundësish brenda SEO-it teknik dhe mund të shtoni një sërë veçorish në faqen tuaj për të ndihmuar në angazhimin më të madh dhe shitjet.

Një specialist i mirë SEO do të jetë në gjendje t'i identifikojë këto dhe të përqëndrohet në fitimet teknike - si dhe fitimet e ndërtimit të lidhjeve.

3 - Çfarë ka të ardhme për marketing online?

Kjo është gjithmonë një argëtim për të kërkuar, dhe nuk ka të vërtetë një përgjigje të drejtë ose të gabuar. Përgjigja e dhënë mund t'ju japë një pasqyrë të mirë në pamjen më të madhe të të menduarit të kompanisë, dhe se si mendojnë përpara ata janë, megjithatë.

4 - Çfarë ata mendojnë metrics kryesore raportimit do të jetë

Si pjesë e çdo angazhimi, ato do të maten në një sërë metrikë. Në këtë pikë, unë do të rekomandojë pyetjen se çfarë ata mendojnë se janë metrics rëndësishme për të matur suksesin e tyre në.

Përgjigja ime e preferuar këtu është shumë e thjeshtë - të ardhurat.

Linja e fundit për çdo biznes është e ardhura, dhe përderisa ka një sërë metrash të tjera të dobishme - siç janë trafiku, renditjet, aksionet sociale etj. - të gjitha këto duhet të lidhin përsëri në vijën fundore.

Unë do të jetë i kujdesshëm për çdo SEO specialist i cili nuk përmend edhe të ardhurat (ose çfarëdo qëllimi juaj kryesor është online, të tilla si brez plumbi).

5 - Kërkoni referenca

Gjithmonë kërkoni gjithmonë referenca dhe kontaktoni ato referenca. Disa kompani SEO do të jenë nën NDA për projekte të caktuara, por ata gjithmonë mund të japin të paktën disa referenca. Ju mund të ofroni edhe për të nënshkruar një NDA nëse kjo do të ndihmojë.

Nëse ata nuk janë të përgatitur t'ju japin referenca të reja ose relevante, unë do të jem shumë i kujdesshëm për përdorimin e tyre.

A keni nevojë për një agjenci apo një freelancer?
Ku mund të gjesh specialistë SEO?
A keni nevojë për një agjenci apo një freelancer?
Ku mund të gjesh specialistë SEO?
Cili është mendimi i tyre për rëndësinë e SEO teknike?
Çfarë ka të ardhme për marketing online?