10 правил SEO і не тільки. Чек-лист просування сайту турагентства в пошукових системах

Багато турагентства в якийсь момент розуміють, що просто мати свій сайт - це лише пів справи. Необхідно його активне просування в мережі Інтернет. Адже сайт, в перспективі не високих витрат на його просування, зможе принести стабільний потік цільових «теплих» клієнтів.

Якщо порівнювати контекстну рекламу (Яндекс.Директ, google.adwords) і SEO просування, багато хто віддає перевагу першому, так як в більшості випадків, контекстна реклама при певних низьких тимчасових витратах приносить потік клієнтів, але така реклама коштує досить дорого, і вона діє, поки у вас є на неї гроші. З SEO просуванням трохи складніше і довше. Близько 2-3 місяців потрібно на те, щоб ваш сайт правильно проіндексувати пошуковими системами і ви змогли б отримувати відвідувачів. Звичайно для цього потрібно докласти певних зусиль і я розповім вам які зусилля в першу чергу потрібно докласти.


Чек-лист по SEO туристичного сайту:


1. Структура сайту. Структуруйте всю інформацію на сайті. Найкраще підходить приблизно така схема: - Головна сторінка - Про агентстві - Пошук турів (пошуковик турів) - Куди поїхати (Країни) \ ОАЕ \ Таїланд \ В'єтнам \ І т.д. - Гарячі тури - Акції (спецпропозиції) - Контакти Багато розділів робити не варто, щоб не захаращувати меню і щоб відвідувач зміг відразу знайти на сайті те, що шукав.


2. Дизайн.


На що в першу чергу звертають увагу відвідувачі це зовнішній вигляд сайту. Не потрібно робити складні побудови а-ля «я вмію працювати в фотошопі». Досить яскравих картинок з текстом, але при цьому не переборщити з кількістю використовуваних кольорів і їх відтінків. За стандартом потрібно використовувати не більше 3-4 кольорів. При цьому бажано поєднаних за гамі (гарне поєднання: білий-чорний-червоний, жовтий-синій-білий). Фон сайту краще вибирати нейтральний білий або блакитно-білий. На такому тлі все блоки сайту будуть виглядати більш виграшно. При такому підході ви зможете більш важливу інформацію виділити за допомогою яскравого кольору з обраної гами. Шрифти повинні бути однаковими скрізь (12-14) і бути стандартними (Arial, Times, Tahoma), заголовки можна зробити виділеними жирним і трохи більше крупніше (16). Не потрібно робити текст похилим, КАПСЛОКУ і т.д. Думайте, як відвідувач сайту, чим простіше буде виглядати і акуратніше, тим зручніше буде знайти інформацію. Тому текст намагайтеся розбити на логічні абзаци, чергуючи їх з картинками.


3. Юзабіліті.


Складне слово позначає зручність використання сайту. Ідеальний сайт - це де все під рукою і не вимагає тривалих і повторюваних дій від відвідувача. Не повинно бути на сайті довгих «простирадл» сторінок, яку закатуєшся скролить колесом миші. Якщо така сторінки необхідна, то потрібно зробити додаткове меню по сторінці, що дозволяє переміститися на потрібне місце в один клік. Всі роботи по юзабіліті зводяться до того, щоб підвищити конверсію - детальніше читайте в пункті 7.


4. Мобільність.


Сайт повинен бути «адаптивним», тобто повинен добре виглядати на мобільних пристроях - меню у таких сайтів перетворюється в спеціальне, а контент сайту на сторінках стискається, але залишається читабельним на будь-яких мобільних і планшетах. Тому на початковому рівні вибирайте сайти, в яких вже закладена така особливість. Це дозволить вам отримувати до 20% додаткового трафіку з мобільних пристроїв, тому що і Яндекс, і Google в пошукову видачу на мобільних ставлять такі сайти вище інших.


5. SEO-ядро.


Для того щоб SEO було повноцінним, необхідно розробити самостійно, або ж за допомогою фахівця, так зване SEO-ядро сайту. Слово досить складне, але по суті має на увазі просто: збір всіх можливих ключових слів по вашій тематиці - пов'язаних з відпочинком. Головне пам'ятати про те, що всі ключові слова мають три групи: високочастотні, середньочастотні і низькочастотні. Першу групу ви легко знайдете в статистиці наприклад Яндекса (wordstat.yandex.ru). Наприклад: тури в Таїланд, відпочити на морі і т.д. Головне в сервісі вибрати ваш регіон (місто) - тоді ви отримаєте більш точну статистику. Там же можна знайти буде і середньочастотні запити - вони як правило мають показники нижче за кількістю запитів, ніж високочастотні. Низькочастотні - це суміш среднечастотних запитів з «вкрапленнями» - наприклад - «відпочинок до В'єтнаму з дітьми на шість днів». Такі запити як правило переважають в пошукових системах. Але не потрібно підлаштовувати під них сайт. Досить буде розмістити на сайті високочастотні і середньочастотні запити.


Після того, як ви впораєтеся з сервісом Яндекса, виписуйте знайдені поєднання слів наприклад в файлик excel в стовпчик, у другому стовпчики напишіть кількість запитів - з сервісу, в третій стовпчик напишіть посилання на сторінку в текст і заголовки яких підуть дані слова. Важливо, щоб слова були розміщені на різних сторінках, але були до місця - щоб дані на сторінці поєднувалися з цими словами. Максимальна кількість високочастотних фраз на 1 сторінці - не більше 2-3.


При цьому головні три речі повинні заповнюватися обов'язково: Title, Description. Title - це заголовок сторінки, який видно в браузері зверху - не плутайте з заголовками на самій сторінці. Description - опис сторінки, видно пошуковим системам. Найважливіше тут - і Ttile І Description для всіх сторінок повинен бути різний. Ні в якому разі не повинно бути повторень.


6. Контент.


Наповненням сайту інформацією - це одна з найважливіших речей. Не скупіться на текст, чим більше буде написано корисного тексту на сторінках, тим краще. Особливо якщо це сторінка з описом країни. І картинки не забудьте - соковиті, яскраві, такі, щоб захотілося завтра поїхати відпочити. Не варто викладати фотографії напівоголених красунь в купальниках на пляжі. Краще фото самого моря, пляжу, пальм і т.д. Так буде більший акцент на сам відпочинок.


Настав час використовувати слова, які були підібрані в третьому пункті. Необхідно з включити в заголовки сторінок і в тексті. Тут головне правило - текст повинен виглядати нормальним, читабельним для звичайних людей. Тут головне - тонка грань між людьми і пошуковими системами. Приклад хорошого заголовка: Тури в Таїланд з Москви. Приклад поганого заголовка: В Таїланд тури дешево у нас.


7. Форми пошуку турів.


Купуйте модулі пошуку турів, або використовуйте безкоштовні (таких швидше за все вже не залишилося на жаль). Це дозволить вам зацікавити клієнтів на рівні сайту, і дозволить «підігріти» клієнта до «теплого». Клієнти, які обрали тур, легше вмовляють на дорожчий, і з ними іноді простіше працювати в усіх відношеннях.


8. Конверсія.


Це слово позначає скільки відвідувачів вашого сайту перетворяться в ваших клієнтів. Чим вона вища, тим агентству краще) Для того щоб її збільшити досить зробити так, щоб відвідувачі прийшовши на сайт знайшли те, що шукали в пошукових системах (бажано протягом 10-15 секунд) і зробили будь-яку дію: зателефонували за номером телефону, відправили свої дані з форми зворотного зв'язку, прийшли в агентство. Щоб це сталося, необхідно зробити наступне:


- Поставити кнопку зворотного зв'язку / замовлення зворотного дзвінка в шапку сайту або на першому екрані сторінки. Кнопка або форма повинна виділятися - більш яскраві кольори, ніж на всьому сайті.


- Основне меню найкраще розмістити в шапці сайту, кнопку зворотного зв'язку і контактний телефон в правому куті, в лівому логотип компанії (він повинен бути клікабельним - на головну сторінку). При цьому шапку сайту з меню краще зробити закріплену щодо всього іншого сайту, щоб при Скрол сторінки, шапка завжди була зверху сайту, таким чином відвідувач завжди зможе вибрати дію в даний момент.


- Форма зворотного зв'язку повинні бути простий - 2-4 поля: ім'я, телефон, емайл, коментар. Кнопка відправити.


9. CRM для турагентства.


Обов'язково купите доступ до хмарної CRM, наприклад U-ON.Travel . Це дозволить вам: по-перше вести свої справи більш грамотно в усіх відношеннях (від туристів до менеджерів агентства); по-друге, ви отримаєте безліч додаткових бонусів до вашого сайту (наприклад: інтеграція з CRM - форми заявок туристів будуть відразу потрапляти в CRM). Час табличок excel і блокнотів з переліком туристів давно пішло в минуле. Плюсів використання CRM безліч, але чому то до сих пір агентства бояться або не хочуть використовувати цей важливий інструмент у своїй роботі.


10. Сервіс зворотного дзвінка.


Ви можете вибрати будь-який з сервісів який вам підійде більше за сумою. Зараз їх безліч. Є і з абонентською платою, якщо і ті, хто пропонує повністю безкоштовний, але з оплатою за хвилини розмови з клієнтом. Ці сервіси допоможуть вам збільшити конверсію рази в 2-3. Єдиний момент при роботі з ними - це те, що краще все ж використовувати ті, де є налаштування дизайну кнопок, щоб не йшло в розріз з дизайном вашого сайту.


Якщо вашому сайту необхідний індивідуальний чек-лист, ми вам допоможемо .


← ago