14 ідей для просування медичного центру
- Перші 4 кроку перед стартом будь-якої кампанії
- Приклади рекламних носіїв
- 20 готових ідей для старту просування - з конкретикою
Приватних медичних центрів багато, конкуренція між ними сильна, а ускладнюється все тим, що найефективніші рекламні стратегії вчорашнього дня можуть не працювати сьогодні. Що робити? Як просувати? Звідки починати? Прочитайте про це в нашій статті.
Перші 4 кроку перед стартом будь-якої кампанії
У маркетингу головне - бути максимально усвідомленим, вчиняти дії не навмання, тому що «в книзі написано», а з повним розумінням того, що відбувається. Цю рекламу я подаю, бо вона принесла результат в минулому році, а цю - бо вона нова, і мені хочеться перевірити, чи спрацює вона для моєї компанії.
Пройдіться по чекліст «що потрібно зробити, перш ніж приступати до розробки кампанії»:
- встановити цільову аудиторію і дізнатися все про її інтересах, тривогах і побажаннях;
- вивчити рекламні носії, їх переваги та недоліки, «підводні камені»;
- вибрати найбільш підходящі для медичного центру;
- сісти і написати повноцінну стратегію, яка буде враховувати всі.
З першим пунктом вам доведеться справлятися самостійно, тому що це ваша цільова аудиторія, і ніхто не знає про неї більше, ніж ви. Зате з рекламними носіями допоможемо - розповідаємо про те, які носії можуть спрацювати для реклами медичного центру.
Приклади рекламних носіїв
Інтернет, особливо банери на профільних ресурсах, аккаунт центру або лікарів центру на форумі про медицину, сторінки в соціальних мережах, повноцінне SEO-просування - пошукова видача, контекстна реклама та багато іншого. Частина рекламного бюджету обов'язково потрібно віддавати інтернету, якщо, звичайно, ваш медичний центр не спеціалізується на допомозі зовсім літнім людям, які інтернетом не користуються взагалі (хоча навіть в цій ситуації їм можуть користуватися діти або онуки). Присутність в інтернеті не тільки допомагає в просуванні, а й зміцнює бренд, працює на створення довірчої репутації, на вироблення лояльності клієнтів за рахунок актуальною допомоги.
Реклама в ліфтах . Можна було б віднести її до традиційних рекламних носіїв типу «індаур», якби вона приносила трохи менше користі. Завдяки типу розміщення оголошення в ліфті здатне привести більше клієнтів, ніж просування в ЗМІ і на телебаченні (популярність якого планомірно знижується). У ліфтах рекламу бачитимуть самі потенційні клієнти - ті самі, які проживають в звичайних багатоповерхівках звичайних спальні райони міста. У тому числі пенсіонери.
Реклама на ТБ або по радіо. Має сенс запускати під час передач з великим рейтингом, які гарантовано залучать слухачів або глядачів. Реклама на ТБ вимагає величезних фінансових витрат, вона втрачає популярність в епоху інтернету, але все ще може принести користь, тому що мітить в найбільш ймовірних відвідувачів медцентрів - людей середнього або похилого віку. Мілленіали поки ще занадто молоді і для ТВ, і для платної медицини.
Зовнішня реклама. Білборд або розтяжку можна встановити в безпосередній близькості від медичного центру або повісити на будівлю. Рекламувати подалі має сенс, якщо у вас є яка-небудь реально цікава акція - наприклад, обстеження з шикарною знижкою, лікування за інноваційною технологією або апарат, аналогів якому немає у всьому місті.
Листівки, флаєри та інший роздатковий матеріал. Класика, яка ніколи не вийде з моди. Здебільшого флаєри дратують, але якщо додати до них обіцянку якогось бонусу або знижки, привернуть до вас народ. На них же можна поширювати новини - про відкриття філій, власної лабораторії при медичному центрі, інформації про щеплення і інших важливо-корисних речах. Хоча інформувати ЦА зручніше через ліфти в житлових будинках.
20 готових ідей для старту просування - з конкретикою
1. вклали в благодійність. Наприклад, ваш медичний центр може побудувати дитячий майданчик або заснувати цікавий конкурс, зібрати грошей для допомоги притулку або зробити ще що-небудь корисне. Люди люблять благодійність. Про вас дізнаються і заговорять.
2. Заведіть лікарський блог. Буде потрібно час для того, щоб його розкрутити, а ще грамотне позиціонування і стратегія. Чи будете ви писати корисні популярні статті або труїти байки про практику - не має значення. Головне прославитися і проявити себе як компетентного фахівця.
3. Розкрутіть соцмережі. Вконтакте взагалі один з кращих ресурсів для зворотного зв'язку, спілкування з клієнтами, відгуків і роздачі рад. Інстаграм більше підійде для фотографій, можна завести канал в Телеграма та періодично постити туди цікаві статті з практики або які-небудь факти.
4. Запропонуйте клієнтам що-небудь безкоштовне. Наприклад, обстеження перед лікуванням. Перший прийом у терапевта. Загальні аналізи.
5. Розкажіть про відкриття центру через флаєри. Відкрили філію? Розставте в людних точках промоутерів, нехай дадуть флаєри. Особливо добре, якщо флаєри будуть з бонусом - наприклад, зі знижкою на перші відвідини або чим-небудь таким.
6. Повісьте оголошення в ліфтах. Цей спосіб просування універсальний: можна заманювати клієнтів знижками, можна пропонувати щось унікальне, можна нагадувати про своє існування або розповідати про будь-які новинки. І охопити можна як все місто цілком, так і якісь райони прицільно.
7. Знайдіть партнерів. Якщо у вас немає своєї лабораторії, можна домовитися з якою-небудь про проведення спільної акції. Скажімо, істотні знижки при зверненні в лабораторію по промокодом. Але спочатку з'ясуйте, чи заслуговують довіри майбутні партнери: репутаціоннеие проблеми ви теж понесете разом.
8. Візьміть відгуки у клієнтів. Чесні відгуки - це дуже важливо, престижно, прекрасно працює на створення репутації. Добре, якщо клієнти погодяться надати вам реальні фото. І не пишіть фейковий, бо фейковий відгуки легко відрізняються від справжніх.
9. Створіть навколо себе хорошу репутацію. Так, ще одне довгострокове вкладення. Про експертів знають всі - їм не потрібна реклама. Якщо ви вкладетеся в якість своєї роботи - крутих лікарів, технологічне обладнання, гідний сервіс, - про вас розкажуть сарафанне радіо.
10. Зробіть відеоролик або тривимірну карту. Під це можна відвести окрему рубрику на сайті. Красиві фотографії чистої лікарні з усміхненим медиками і відсутністю черг - то, що гарантовано приверне стомившись від безкоштовної медицини людей.
11. Замовте контекстну рекламу в Яндекс або Google. Контекстна реклама зараз один з найпопулярніших носіїв. Коштує вона недорого, але людей призводить стабільно. Спиратися виключно на неї не варто - замало буде, - але включити її в рекламну стратегію потрібно обов'язково.
13. Зробіть адаптивний дизайн сайту або додаток для мобільного телефону. Додаток може бути для електронного запису на прийом - головне, щоб воно було легким, інтуїтивно зрозумілим і зручним. А сайт повинен добре відкриватися з будь-якого електронного пристрою, інакше клієнт просто втомиться возитися з великоваговим дизайном, закриє вкладку і піде до конкурента.
14. Розробіть чіпляє логотип і слоган. На цьому не можна економити, логотип і слоган - вітрина вашого медцентру. Саме по логотипу вас запам'ятають, тому не мудруєте і не ускладнюйте.
Сподіваємося, ця маленька інструкція наштовхне вас на ділову думку. якщо реклама медичних послуг не працює, сміливо залишайте її і перемикайтеся на що-небудь новеньке. Якщо на рекламному ринку з'явився якийсь новий носій, виділіть невеликий бюджет на його випробування. І аналізуйте без кінця - тільки за допомогою ретельного аналізу ви отримаєте рекламну кампанію, яка стане ідеальною для вашого бізнесу. ознайомтеся з прикладами розробки реклами для медичних центрів від рекламної компанії Русмедіа.
До списку статей
Рейтинг: 5/5 зірок на підставі 1 голосу; Ваша оцінка:
Що робити?Як просувати?
Звідки починати?
Відкрили філію?