15 хитрощів в налаштуванні андроїд, що стануть у пригоді всім.

  1. 01. відключити автоматичне СТВОРЕННЯ ікон на робочому СТОЛІ
  2. 02. відключити GOOGLE SEARCH І інші непотрібні СОФТ
  3. 03. перезавантажити В БЕЗПЕЧНИЙ РЕЖИМ
  4. 04. позбутися нав'язливих ПОВІДОМЛЕНЬ
  5. 05. НЕ ЗАБУВАЙ ПРО СЕРВІСНЕ МЕНЮ
  6. 06. ВИКОРИСТОВУЙ СТАНДАРТНИЙ браузер
  7. 07. керуючі контакти з компа
  8. 08. СЛЕДИ ЗА ЗАВАНТАЖЕННЯМ ПРОЦЕСОРА
  9. 09. ВИКОРИСТОВУЙ ADB ДЛЯ бекапіть софт при КОМП
  10. 10. відключити фонові даних із мережею
  11. 11. ВИКОРИСТОВУЙ РЯДОК ПОШУКУ
  12. 12. Юзай SMART LOCK
  13. 13. економію енергії ПРАВИЛЬНО
  14. 14. СЛЕДИ ЗА ТРАФІКОМ
  15. 15. ПОДІЛИСЯ НЕ ТЕЛЕФОНОМ, а додатки
  16. XX. ВИКОРИСТОВУЙ ACITIVITY LAUNCHER

За чотири роки з маленького, але амбітного проекту Android перетворився у чи не найскладнішу і напхану функціональністю мобільну ОС сучасності. В Android є підтримка величезної кількості технологій і функцій, багато з яких приховані від користувача або заховані там, куди навіть не подумаєш заглянути. Ця стаття - збірка порад і трюків, які можуть бути застосовані до будь-якого Android-апарату без необхідності отримувати root.

Ця стаття - збірка порад і трюків, які можуть бути застосовані до будь-якого Android-апарату без необхідності отримувати root

01. відключити автоматичне СТВОРЕННЯ ікон на робочому СТОЛІ

Я думаю, не мене одного дратує, як веде себе маркет при установці програми. Він чомусь думає, що для будь-якої більш-менш софтина або чергової гри мені обов'язково потрібна іконка на робочому столі, і успішно її створює. А мені доводиться її видаляти. А потім ще одну. І так кожен раз.

На щастя, така поведінка легко відключити - просто відкриваємо налаштування Google Play (на панелі ліворуч) і знімаємо галочку з пункту «Додавати значки». Там же можна відключити примусовий запит пароля кожні 30 хв при покупці додатків, а також ненависне автообновление додатків.

02. відключити GOOGLE SEARCH І інші непотрібні СОФТ

Стандартна прошивка Android-смартфонів включає в себе величезну кількість непотрібного софту, починаючи від купи додатків Google (ти знаєш, що Google вимагає від компаній-виробників включати в прошивку своїх апаратів мало не весь розроблений їй софт?) І закінчуючи усяким мотлохом від виробника смартфона . Все це (або хоча б більшість) можна відключити.

Переходимо в «Налаштування → Програми → Все», Тапа по потрібної софтина і натискаємо «Відключити» (звичайно ж, тебе попередять, як це «небезпечно»). До речі, при відключенні пошуку Google зникне і Google Now, а також рядок пошуку з робочого столу (після перезавантаження), замість якої залишиться порожня область.

03. перезавантажити В БЕЗПЕЧНИЙ РЕЖИМ

Мало хто знає, але в Android, як і в багатьох інших ОС, є так званий Safe mode. Це режим, при якому операційка завантажується з відключеними сторонніми додатками. Чи не занадто вміло написана малваре (та, що ні прописується в системний розділ) при цьому відвалюється, як і будь-який софт, який заважає нормальній роботі системи. Safe mode можна використовувати для обходу блокувальників екрану, додатків, що призводять до зависання смартфона, або, як варіант, для виявлення того, хто насправді жере батарею - чергове оновлення прошивки або софт.

[Ad name = "Responbl»]

Чи включається режим досить простим, але зовсім не очевидним способом: затисненням кнопки харчування з подальшим утриманням пальця на пункті «Відключити живлення». Після перезавантаження винуватця проблеми можна видалити через «Налаштування → Програми».

04. позбутися нав'язливих ПОВІДОМЛЕНЬ

«Будівництво замку закінчено!» - як же дістали ці повідомлення. Всі кому не лінь намагаються повідомити мене про всі можливі й неможливі події: «Вася Джубга відповів вам в твіттері», «У вас 100500 нових повідомлень», «Ви виграли операцію по збільшенню правої ноги». Змахуєш одне повідомлення, на його місці з'являються три нових.

Як позбутися від усього цього шлаку: довго утримуємо палець на повідомленні і знімаємо галочку під кнопкою «Зупинити». Це рецепт для KitKat. У Lollipop все трохи по-іншому, але суть та ж: утримуємо, далі кнопка i, у вікні ставимо галочку на «Заблокувати». Там же можна примусово зробити повідомлення пріоритетним, щоб воно завжди було в самому верху.

05. НЕ ЗАБУВАЙ ПРО СЕРВІСНЕ МЕНЮ

Ще одна зовсім очевидна функція - сервісне меню. Його можна відкрити через набір номера * # * # 4636 # * # *. В основному там різна технічна інформація на зразок номера IMEI, рівня сигналу, де ви знаходитесь або типу мережі. Але є і дуже корисна для деяких ситуацій функція примусового перемикання смартфона на потрібний тип мережі (2G, 3G, LTE).

В умовах поганого рівня 3G / LTE-сигналу девайс прагне скинутися на 2G, щоб зберегти заряд батареї і забезпечити доступність абонента. Таку поведінку можна відключити. Відкриваємо сервісне меню і в пункті «Налаштувати кращий тип мережі» вибираємо WCDMA only або LTE only. Таким же чином можна перемкнути смартфон на 2G - GSM only. Допоможе в тому випадку, якщо Ви хочете зберегти заряд батареї і інтернет використовується рідко. До речі, там же можна відключити радіомодуль взагалі (природно, до найближчої перезавантаження).
В умовах поганого рівня 3G / LTE-сигналу девайс прагне скинутися на 2G, щоб зберегти заряд батареї і забезпечити доступність абонента
У смартфонах на базі китайських чіпів MTK є власне і набагато більш витончене сервісне меню. Його номер * # * # 3646633 # * # *. Там різна системна інформація і величезна кількість тестів, серед яких можна знайти кілька корисних налаштувань, таких як регулювання рівня гучності при розмові або, наприклад, зміна налаштувань GPS / AGPS. Саме меню моторошно нелогічне і містить таку кількість різно образної інформації, що я навіть не наважуся описувати його, а просто відправлю читача на три букви - XDA.

06. ВИКОРИСТОВУЙ СТАНДАРТНИЙ браузер

Не знаю, чому користувачі так не люблять вбудований браузер Android. На мій погляд, він прекрасний. Легкий, швидкий, на движку Chromium, вміє синхронізуватися з обліковим записом Google (тобто відразу включає в себе всі закладки і паролі з Chrome), але найголовніше - в ньому є дуже зручний і майже геніальний метод навігації. Це так зване круговий меню, яке можна активувати в налаштуваннях (тільки в Android 4.0-4.4).

Після включення замість стандартної панелі навігації з'явиться автоматично приховуване меню, доступне за допомогою свайпа з лівого боку екрану. Меню дозволяє швидко перезавантажити сторінку, повернутися назад, відкрити або вибрати іншу вкладку, поділитися посиланням, при
кой і все інше, що може браузер. Це набагато зручніше стандартної панелі і звичайного меню, так що рекомендую спробувати.

[Ad name = "MiBand2"]

07. керуючі контакти з компа

У скарбничці Google є веб-сервіси не тільки для віддаленої установки софта, блокування і пошуку смартфона, але і управління контактами. Все коли-небудь збережені і синхронізуються при підключенні нового смартфона контакти людей завжди можна знайти на сторінці google.com/contacts. Їх можна переглядати, редагувати, додавати і видаляти. Причому, як не дивно, по суті це частина Gmail.

08. СЛЕДИ ЗА ЗАВАНТАЖЕННЯМ ПРОЦЕСОРА

В Android є вбудована функція показу поточної завантаження процесора і активних в даний момент процесів поверх екрану. За ідеєю, вона призначена для розробників додатків і прошивок і прихована від звичайних користувачів, але нам ніхто не заважає її активувати. Але для початку доведеться достукатися до розділу налаштувань «Для розробників», якого за замовчуванням взагалі не існує.

Йдемо в налаштування, далі «Про телефоні», знаходимо рядок «Номер збірки» і Тапа по ній сім разів поспіль. На екрані має з'явитися повідомлення «Ви стали розробником!» Це означає, що пункт «Для розробників» тепер відкритий, і ми переходимо в нього. Відмотуємо майже в самий низ екрану і в розділі «Моніторинг» знаходимо перемикач «Показувати завантаження ЦП».

Включаємо і бачимо в правій верхній частині екрану список. Перший рядок - це так званий loadavg, що показує кількість процесів, яким довелося працювати або чекати своєї черги на виконання за останню хвилину, п'ять і десять хвилин. Якщо говорити зовсім грубо: якщо ці значення, поділені на кількість ядер процесора, будуть вище одиниці, це означає 100% -ю завантаження процесора за останню хвилину, п'ять або десять хвилин відповідно. Нижче йде список найбільш ненажерливих процесів (по суті, аналог команди top з Linux).

09. ВИКОРИСТОВУЙ ADB ДЛЯ бекапіть софт при КОМП

Ми вже не раз писали про чудовому інструменті під назвою ADB, який може істотно спростити управління пристроєм з компа для людини, добре знайомого з консоллю (тут мова в основному йде про Linux, звичайно ж). Крім можливості установки софта, перенесення на смартфон файлів, перегляду логів та інших корисних речей, з недавніх пір ADB дозволяє робити бекап всіх налаштувань і додатків смартфона.

Щоб скористатися даною функціональністю, встановлюємо універсальний ADB-драйвер (goo.gl/AzZrjR), далі завантажуємо сам ADB (goo.gl/3P7klM), встановлюємо драйвер, далі розгортаємо архів з ADB, підключаємо смартфон до комп'ютера USB-кабелем, запускаємо командний рядок і виконуємо команду

Якщо жодного девайса, не знайдено, значить, на смартфоні відключений режим налагодження по ADB. Для включення переходимо в «Налаштування → Для розробників», включаємо перемикач «Налагодження по USB». Тепер знову виконуємо попередню команду і погоджуємося з що ще попередженням на екрані смартфона. Тепер можна зробити бекап:

$ Adb - apk - shared - f backup. ab

На екрані смартфона з'явиться повідомлення з проханням вказати пароль шифрування для бекапа - можна сміливо тиснути «Далі». Почнеться процес бекапа додатків, який торкнеться як самі APK-пакети (прапор -apk в команді), так і їх налаштування. У бекап також потраплять всі додатки з карти пам'яті. Відновити бекап можна за допомогою такої команди:

10. відключити фонові даних із мережею

Працюючи у фоновому режимі, додатки можуть активно використовувати інтернет для самих різних цілей, від поновлення свого контенту до зливу інформації про твоє місцезнаходження. До того ж така активність в будь-якому випадку призводить до підвищеної витрати заряду акумулятора.
Працюючи у фоновому режимі, додатки можуть активно використовувати інтернет для самих різних цілей, від поновлення свого контенту до зливу інформації про твоє місцезнаходження
В Android є можливість вибірково обмежити додатки на передачу даних у фоновому режимі, ось тільки знаходиться вона в такому місці, куди більшість користувачів навряд чи коли-небудь би заглянуло. Щоб заборонити будь-якого з додатком використовувати інтернет в тлі, необхідно перейти в налаштування, далі - «Передача даних», розтринькати екран вниз до списку активно використовують мережу додатків (для деяких буде сюрпризом, що він там взагалі є) і тапнуть по потрібної софтина. Внизу буде опція «Обмежити фоновий режим». Варто мати на увазі, що опція відключить передачу даних тільки по мобільній мережі, так що по Wi-Fi дані будуть продовжувати текти.

11. ВИКОРИСТОВУЙ РЯДОК ПОШУКУ

Найчастіше власники смартфонів на базі Android нехтують пошуковим рядком у верхній частині головного екрану. Це дійсно логічно, враховуючи можливість виконати пошук, вбивши запит в адресний рядок будь-якого мобільного браузера.

Тим часом рядок пошуку на робочому столі вміє набагато більше, ніж просто перенаправляти запит на google.com. Вона дозволяє шукати в контактах, додатках, події в календарі, в закладках та історії веб-браузера в автоматичному режимі. При звичайному використанні смартфона вона, може, і не буде так корисна, але при підключенні зовнішньої клавіатури це незамінний інструмент. Просто тиснемо <Win + Space> і вбиваємо назва програми, контакту або чого завгодно ще, і воно відразу з'являється на екрані.

[Ad name = "Redmi»]

12. Юзай SMART LOCK

Smart Lock - одна з тих функцій, про які не замислюєшся, але, спробувавши один раз, вже не можеш без неї жити. Це одна з найпомітніших новинок Android Lollipop і одна з найбільш корисних функцій, доданих в Android останнім часом. Ідея Smart Lock вкрай проста - вона відключає пін-код або інший захист екрану блокування в тому випадку, якщо поблизу є певна Bluetooth-пристрій або місце на карті.

За замовчуванням Smart Lock «як би» відключена. Тобто вона ніде не світиться, але після створення пари з новим Bluetooth-пристроєм (будь-якого типу) обов'язково запропонує додати його в свій білий список. Після цього ти про неї знову забудеш. Але тільки до тих пір, поки не включиш захист екрану блокування в розділі «Безпека» налаштувань. Тепер вона запрацює так, як і повинна.

Самі налаштування Smart Lock знаходяться в тому ж розділі, і, крім додавання нових Bluetooth стройств, там можна вказати «безпечні місця», причому відразу зі списком варіантів, заснованим на «спостереженнях» Google Now. До речі, якщо його відключити, як описано в першому раді, то втратиться і дана функціональність.

13. економію енергії ПРАВИЛЬНО

Ще одна помітна нововведення Lollipop - це режим економії енергії. У стандартний Android він перекочував з прошивок виробників смартфонів, які раніше займалися його реалізацією самостійно. Тепер функція є в чистому Android - ти юзаешь смартфон по повній, і при досягненні 15% заряду акумулятора система пропонує включити режим енергозбереження, який відключає фонову передачу даних, знижує яскравість до мінімуму, відключає деякі датчики і знижує FPS відтворення екрану до пари десятків кадрів в секунду. Для наочності рядок стану і наекранной кнопки внизу екрану стають червоними - щоб не забував.

Щоб заощадити заряд батареї смартфона з AMOLED-екраном, можна встановити чорні шпалери і використовувати додатки з чорним фоном.

Режим економії енергії піддається налаштуванню. Йдемо в «Налаштування → Батарея → меню → Режим енергозбереження». Тут можна вказати умову автоматичного включення режиму (правда, вибір убогий: 5%, 15% або ніколи) і, найголовніше, включити режим прямо зараз. Дуже зручно в тому випадку, якщо чекає довга подорож без можливості підзарядки.

14. СЛЕДИ ЗА ТРАФІКОМ

Швидше за все, виробники смартфонів, як зазвичай, перелопатити стандартний інтерфейс Android 5.0 і все поміняють (привіт Samsung - найбільшому любителю ламати інтерфейси), але в стандартній шторкою Lollipop, а точніше, у «другою шторкою» з кн Швидше за все, виробники смартфонів, як зазвичай, перелопатити стандартний інтерфейс Android 5 опкамі швидких налаштувань є одна родзинка. Кнопка передачі даних по центру зовсім не перемикає передачу даних, а розгортається в інтерфейс, що дозволяє не тільки переглянути поточну витрату трафіку, а й відключити передачу даних за допомогою перемикача зверху.

15. ПОДІЛИСЯ НЕ ТЕЛЕФОНОМ, а додатки

Спеціально для тих, хто любить давати свій телефон іншим людям, в Lollipop є функція Screen pinning, що дозволяє заблокувати смартфон на одному додатку без можливості його закрити або переключитися на інше. Як і багато інших корисності, вона зовсім непомітна і захована досить глибоко в налаштування. Для активації йдемо в «Установки → Безпека», мотаємо майже до самого кінця і включаємо опцію «Блокування в додатку».

Тепер, якщо натиснути кнопку перегляду запущених додатків ( «Огляд»), внизу мініатюри поточного додатка з'явиться концелярская кнопка. Після натискання на значок екран буде заблокований на обраному додатку і для повернення назад потрібно утримувати кнопки «Назад» і «Огляд» одночасно. При цьому доведеться ввести пін-код, якщо він встановлений для екрану блокування.

[Ad name = "Responbl»]

XX. ВИКОРИСТОВУЙ ACITIVITY LAUNCHER

Будь-яке графічне Android- додаток включає в себе одну або кілька так званих «активностей» (activity). Кожна з них - це вікно (екран) додатки, наприклад головний екран або екран налаштувань, може бути навіть вікно вибору файлу. За замовчуванням відкрити безпосередньо (з робочого столу) можна тільки ті активності, які розробник програми позначить як головні (main), інші доступні тільки через сам додаток і тільки якщо сам розробник дозволить це зробити.

Однак, маючи під рукою потрібний інструмент, можна достукатися до будь-якої іншої активності усіх програм і навіть створити для неї ярлик на робочому столі. Activity Launcher робить саме це. Просто встанови додаток, вибери в меню зверху «Всі дії» і знайди потрібну софтину. Всі її активності з'являться на екрані, і будь-яку з них можна буде відкрити простим тапом або повісити на робочий стіл за допомогою довгого утримання пальця.

Як приклад корисних «внутрішніх» активностей можна привести вікно закладок Chrome (Chrome → Закладка), доступ до прихованого механізму AppOps в Android <4.4.2 (Настройки → AppOps), запуск пошуку в TuneIn Radio (tunein.ui.activities.TuneInSearchActivity). Дуже багато активностей має в собі ES Провідник, включаючи редактор, музичний плеєр, переглядач зображень і багато іншого. Будь-яку з них можна запустити безпосередньо з робочого столу. Таким же чином можна відкрити будь-який розділ налаштувань і отримати доступ до деяких функцій ОС, достукатися до яких проблематично. Це абсолютно легальна функцио нальность, і вона не вимагає root.

В Android є великий набір гарячих клавіш для підключаються клавіатур. Для навігації по робочому столу і різним меню можна використовувати стрілки, Tab і Enter. Крім цього, доступні наступні комбінації клавіш:

• Esc - кнопка «Назад»;
• Win + Esc - кнопка «Додому»;
• Ctrl + Esc - кнопка «Меню»;
• Alt + Tab - перемикання між додатками;
• Ctrl + Space - перемикання розкладки;
• Ctrl + P - відкрити настройки;
• Ctrl + M - управління встановленими додатками;
• Ctrl + W - зміна шпалер;
• Win + E - написати лист;
• Win + P - програвач музики;
• Win + A - калькулятор;
• Win + S - написати СМС;
• Win + L - календар;
• Win + C - контакти;
• Win + B - браузер;
• Win + M - карти Google;
• Win + Space - пошук;
• Ctrl + Alt + Del - перезавантаження.

Щоб дізнатися свій MAC- і IP-адреса, йдемо в «Налаштування → Wi-Fi → меню → до-
ні функції ». MAC і IP будуть в самому низу.

У Lollipop є вбудована гра в стилі Flappy Bird. Йдемо в «Налаштування → Про телефоні»,
кілька разів Тапа по пункту «Версія Android», потім утримуємо палець на що з'явилося «чупа-чупс». Граємо.

Google Now підтрімує велику Кількість російськомовніх голосових команд. Всі їх можна розділіті на две групи: голосовий поиск и власне Самі Голосові коман ди. Голосовий пошук дозволяє виконувати інтелектуальний пошук в Google, коли система замість списку посилань видає на екран конкретну відповідь, а голосові коман ди дозволяють виконувати ті чи інші дії, наприклад відправити СМС або встановити будильник. Список команд показаний на зображенні «Голосові команди Google Now». Голосовий пошук ж включає в себе більше десятка різних типів питань:
• Погода. Яка погода буде завтра вранці?
• Адреси. Де найближча аптека?
• Інформація про авіарейс. Коли відправляється рейс «Аерофлоту» номер 2336?
• Час. Котра година в Лондоні?
• Події. Коли сьогодні захід Сонця?
• Обчислення. Чому дорівнює квадратний корінь з 2209?
• Переклад. Як буде «огірок» по-іспанськи?
• Спорт. Коли грає «Спартак»?
• Фінанси. Який сьогодні індекс S & P 500?
• Факти. Яка висота найвищої будівлі в світі?
• Курс валют. Переведи 2600 рупій в долари США.
• Зображення. Покажи фотографії моста Золоті Ворота.
Цікаво, що по-англійськи Google Now розуміє велику кількість і набагато менш очевидних питань. Як приклад можна привести:
• Одягати чи сьогодні куртку?
• Скільки чайових з 420 рублів?
• Де моя посилка?

Це, звичайно ж, не всі, про що можна було б розповісти, але розтягнути статтю не вийде, а багато хто з інших можливостей і так відомі. Не забувай про ці хитрощі, і смартфон стане
трішки зручніше.

Також вам може бути цікаво:

Найкорисніші програми для андроїд на кожен день

5 порад щодо захисту андроїд телефону

Змінюємо андроїд без перепрошивки. 10 кращих твиков.

Як в 5 простих кроків підвищити безпеку андроїд телефону.

10 приголомшливих твиков Android за допомогою Tasker.

Як зберегти заряд батареї андроїд

Поради щодо вибору мобільного телефону

Що робити коли вкрадений телефон

Захист телефону під управлінням андроїд.

Злом WiFi WPS протоколу на андроїд.

[Всього голосів: 143 Середній: 3.3 / 5]

Вам може бути цікаво також:

И знаєш, що Google вимагає від компаній-виробників включати в прошивку своїх апаратів мало не весь розроблений їй софт?
Яка погода буде завтра вранці?
Де найближча аптека?
Коли відправляється рейс «Аерофлоту» номер 2336?
Котра година в Лондоні?
Коли сьогодні захід Сонця?
Чому дорівнює квадратний корінь з 2209?
Як буде «огірок» по-іспанськи?
Коли грає «Спартак»?
Який сьогодні індекс S & P 500?