3 тиждень вагітності: ознаки, фото плода на УЗД, ХГЧ
- Що відбувається в жіночому організмі?
- Відчуття і ознаки
- Як визначити вагітність на 3 тижні?
- харчування
- Ознаки позаматкової вагітності
- Відео
Настав момент виходу яйцеклітини з фолікула, і її зустрічі зі сперматозоїдом. На цьому тижні з двох наборів хромосом, материнського і батьківського, з'явиться один - ваш малюк. Отже, 3 тиждень вагітності характеризується зародженням нового життя в організмі жінки.
Нагадуємо, термін вважається двома способами: акушерським (з першого дня останньої менструації) і від дня зачаття.
Третя акушерська тиждень - це перший тиждень вагітності від зачаття.
Що відбувається в жіночому організмі?
У перші дні цього тижня відбулося запліднення яйцеклітини. Тепер вона плавно рухається по трубах, щоб вийти в порожнину матки, і закріпитися там.
Через добу запліднена яйцеклітина ділиться на дві частини, що називається зиготою. Протягом усього шляху вона багато разів ділиться, і виходить у вигляді кульки, що складається з безлічі клітин, близько 20-36 штук. Досягнувши матки, зигота буде складатися приблизно з 64 клітин, деякі з них після прикріплення до матки, в майбутньому стануть плацентою.
Запліднена яйцеклітина робить свій шлях до матки, яка готується її прийняти і закріпити. Стінки матки покриваються вуглеводами, і виробляється білок. Завдяки чому вона притягує ембріон до себе і, покриваючи її, не дає яйцеклітині рухатися далі. Яйцеклітина стає нерухомою і в ній починає розвиватися ембріон. Сам процес прикріплення яйцеклітини до матки триває 5 хвилин.
Яйцеклітина в матці закріпиться при певних умовах. В першу чергу - це гормональний фон. В організмі підвищується рівень естрогену і прогестерону. При достатньому їх кількості матка буде підготовлена для прийняття яйцеклітини. Товщина матки збільшується на 13 мм, змінюється слизова. Відсутність запальних процесів в жіночому організмі збереже цілісність стінок матки, тому стежте за фізичним здоров'ям і не забувайте і про психологічний, йдучи від стресових ситуацій.
Згідно зі статистикою: 25% з 100 запліднених яйцеклітин закріплюються в матці. Процес проходить непомітно, жінка навіть і не знає про те, що у неї була можливість завагітніти. Наприклад, яйцеклітина запліднилася, але в матці не закріпилася і вийшла назовні, у жінки почався новий менструальний цикл.
З моменту закріплення яйцеклітини починається розвиток ембріона.
Відчуття і ознаки
У пригнічують випадках, 3 тиждень вагітності проходить непомітно для майбутньої мами. Вона не відчуває ніяких змін, хоча організм починає змінюватися.
Просування заплідненої яйцеклітини по матковій трубі
За статисткою з тих, хто планував вагітність тільки 4% жінок відчувають момент прикріплення яйцеклітини.
Один із симптомів: поява несильних кров'яних виділень або кровотеча імплантації. Але така ознака буває далеко не у всіх жінок, все індивідуально.
Дівчата, які планували вагітність і при овуляції на другому тижні використовували графік температури тіла, легко побачать прикріплення яйцеклітини до стінки матки. В період овуляції температура підвищується, а в момент прикріплення знижується. Її зниження триває лише один день. Помітити нескладно - достатньо не припиняти щоденний вимір базальної температури тіла з моменту закінчення другого тижня вагітності.
Під час впровадження яйцеклітини в матку всі сили організму йдуть їй на допомогу, тому імунітет знижується, і жінка відчуває:
- нездужання;
- слабкість;
- підвищення температури (головне, не вживайте ніяких жарознижуючих ліків, не шкодите здоров'ю);
- сонливість;
- можливий нежить і біль у горлі;
- через підвищеного прогестерону, у жінки підвищується апетит, почуття постійного голоду триватиме до 10 тижні вагітності ;
- збільшується чутливість грудей, молочні залози стають твердіше або болять;
- провісники вагітності: біль внизу живота (ніби тягне), відчуття важкості в органах малого таза, поколювання в матці;
- у деяких виникає ранній токсикоз, що виявляється у вигляді нудоти, відрази до певної їжі або, навпаки, потягу до неприродного поєднання продуктів.
Пам'ятайте, симптоми індивідуальні і притаманне не всім жінкам. Частина ознак, перерахованих вище, можуть свідчити і про захворювання кишечника або статевих органів жінки.
Як визначити вагітність на 3 тижні?
Існує кілька способів:
- Найрезультативніший - здати аналіз крові на ХГЧ . Коли жінка завагітніла, т. Е. Яйцеклітина прикріпилася до матки, в крові підвищується хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ). Саме він допомагає жіночому організму виробити необхідні гормони для підтримки вагітності і життєдіяльності плода. До аналізу вдаються і на ранніх термінах, з метою дізнатися число ембріонів в матці. За 4 години перед здачею крові нічого не можна їсти і, взагалі, бажано здавати аналіз вранці на голодний шлунок.
- Ще один варіант - тест на вагітність . Придбайте тест в аптеці. І в домашніх умовах, згідно інструкції до тесту , Проведіть аналіз. Але 100% -ї гарантії правильного результату - немає, тому тестом краще скористатися пізніше, коли з'явиться затримка місячних.
- За допомогою УЗД. Заодно на ньому дізнаєтеся, чи правильно розвивається плід, в якому стані знаходяться м'язи матки і узіст виключить позаматкову вагітність . Результати УЗД отримаєте на 3 день після закріплення яйцеклітини в матці.
- Акушер-гінеколог визначить ознаки вагітності. Плід при тому, що промацує ще невеликий і гарантій лікар не дає, він лише зробить висновки, виходячи зі зміни структури матки (стала набряклою) і зовнішнього вигляду слизової шийки матки.
Найкращий рада - трепетно перечекайте тиждень, стежачи за своїм здоров'ям і харчуванням. на 4 тижні , В разі затримки, зверніться до гінеколога.
харчування
Під час вагітності немає необхідності їсти за двох. Раціон створюйте різноманітний, багатий на вітаміни і мінерали. Важливо вживати в їжу на 3 тижні вагітності продукти, що містять білок, залізо, кальцій, цинк, марганець і фолієву кислоту.
Джерела білка тваринного і рослинного походження - молочні продукти (молоко, йогурт , Сир, сир), яйця, нежирна риба і м'ясо (птиці та худоби), хліб з борошна грубого помелу, квасоля та інші бобові, брокколі, горіхи (мигдаль, фундук, волоський горіх ) і насіння (Гарбузове, соняшнику).
Продукти харчування багаті на залізо: шпинат, горох, гречка і ячна крупа, вівсянка, кукурудза, печінка (свиняча - 20,2 мг, яловича - 7 мг, куряча / індичих - 3 мг), горіхи ( фісташки , арахіс , кешью ) Та ін.
Марганець міститься в буряку, шпинаті, салаті, грибах (лисички, підберезники, білому грибі) і абрикосах .
Таке харчування необхідно для нормального розвитку плода, до того ж правильний раціон буде благотворно впливати і на самопочуття майбутньої мами. А ось від прийому алкоголю варто відмовитися від сьогодні і до припинення грудного вигодовування.
вживання кави знизити до мінімуму, а краще і зовсім припинити.
Ознаки позаматкової вагітності
Вагітність розвивається в матці, однак, бувають випадки позаматкового прикріплення плодового яйця. Ознаки позаматкової вагітності на терміні в три тижні проявляються слабо або зовсім відсутні.
Жінка відчуває себе вагітною: затримка менструації, набухання молочних залоз, нудота, іноді блювота, загальна слабкість та ін.
При перших сумнівних ознаках слід записатися на прийом в жіночу консультацію, щоб фахівці визначили природу незрозумілих явищ.
До таких ознак належать:
Доцільно при підозрах на позаматкову вагітність, призначати УЗД і аналіз крові на ХГЧ. Так підвищений рівень лейкоцитів або низька концентрація хоріонічного гонадотропіну в крові вагітної жінки, або ж відсутність плодового яйця в порожнині матки при ультразвуковому дослідженні говорить про позаматкової вагітності. Якщо ж плодове яйце знаходиться в матці, але її розміри з часом не збільшуються, і результати аналізу на ХГЧ - погані, то лікар робить висновок про загрозу викидня або про завмерла.
Відео
Фото плода. На УЗД можна побачити тільки як з дозрілого фолікула вийшла яйцеклітина.
3 тиждень вагітності - це ідеальний час переглянути свій раціон харчування і спосіб життя.
Що відбувається в жіночому організмі?Що відбувається в жіночому організмі?
Як визначити вагітність на 3 тижні?