30 жінок, що перевернули індустрію "чоловічого" бізнесу
- Шеріл Сендберг
- Сьюзен Войжітскі
- Марісса Майєр
- Рут Порат
- Вейлі Дай
- Джулія Ху
- Кімберлі Гордон
- Пенелопа Транк
- Ліза Конквергуд
- Мег Уітман
- Люсі Пенг
- Емі Худ
- Джіні Рометті
- Сафра Кац
- Анжела Арендс
- Урсула Бернс
- Мері Мікерена
- Соліна Чау
- Падмашрі Уорриор
- Дженні Лі
- Зої Беррі
- Кегали Шувенбург
- Анда Ганська
- Ольга Відішева
- Поліна Райгородська
- Джулія Хартц
- Аліса Мацанюк
- Катрін Мінш
- Алекс Кавулакос
- Леді Ада Лавлейс
Гендерна нерівність технологічної індустрії не є чимось новим. Але, на щастя, є жінки, які з успіхом долають стереотипи і розбивають цей «скляна стеля». Деякі з них керують найбільшими компаніями, інші тільки-тільки приходять в цю індустрію з новими, свіжими і креативними ідеями.
Близько 5% американських компаній зі списку Fortune 500 очолюють жінки. Можливо, комусь здасться мало, але це доводить одну важливу річ: ера патріархату пройшла, і жінки готові ризикувати і вести за собою компанії.
Ця стаття присвячена саме тим жінкам, які сьогодні є ключовими фігурами в техноіндустріі, і тим дівчатам, які підуть за прикладів.
Шеріл Сендберг
Автор книги «Включайся» і операційний директор в Facebook Шеріл Сендберг - одна з найбагатших жінок Кремнієвої долини. Випускниця Гарварда Сендберг стала першою жінкою в раді директорів Facebook. Багато успіхи компанії - це і її заслуга, саме Шеріл допомогла їй вийти на IPO і значно збільшити прибуток.
Сьюзен Войжітскі
Сьюзен Войжітскі - СЕО YouTube, приєдналася до компанії currently Google в 1999. Завдяки блискучим ідеям Войжітскі ринкова вартість YouTube досягла $ 20 млрд, а доходи збільшилися з 1,65 млрд до 4 млрд в досить короткий термін.
Марісса Майєр
У 2012 році Марісса Майєр стала президентом та генеральним директором Yahoo. До цього моменту вона працювала віце-президентом по геолокаційні сервісів в Google. Зараз Марісса чекає дитину і в майбутньому планує взяти декретну відпустку, однак вона обіцяє, що не стане відриватися від роботи надовго (2 тижні, якщо вже бути точніше).
Рут Порат
Порат працювала радником в Міністерстві фінансів США і Федеральному резервному банку Нью-Йорка. Але недавно вона, залишивши кар'єру віце-президента інвестиційно-банківського відділу в Morgan Stanley, стала працювати в Google і Alphabet, нової зонтичної компанії Google, на позиції фінансового директора.
Вейлі Дай
Дай - президент і співзасновник Marvell Technology Group в якій працюють 7000 людей, а її послугами користуються Google, Samsung та інші великі бренди. MTG - найбільший постачальник комп'ютерних чіпів сьогодні. Також Вейлі Дай є ментором двох висхідних зірок індустрій: співзасновника і головний виконавчий директор стартапу Lark Джулії Ху і виконавчого директора Depict Кімберлі Гордон.
Джулія Ху
Джулія потрапила в список 10 кращих жінок в сфері технологій, за версією журналу Forbes, і в рейтинг 30 жінок у віці до 30 років, за версією Inc. Закінчила Стенфорд, а зараз є СЕО нового стартапу Lark Technologies. До речі, вона стала першою дівчиною, якій зробили пропозицію прямо під час інтерв'ю в TechCrunch Disrupt в Нью-Йорку.
Кімберлі Гордон
Засновниця і головний виконавчий директор Depict Кімберлі Гордон розробила бізнес-модель, яка відкриває світ мистецтва більшій кількості людей. Depict являє собою цифрову арт-майданчик, де люди можуть шукати, колекціонувати і додавати твори мистецтва в базу Depict. Перш ніж зайнятися своїм бізнесом, Кімберлі працювала в першій в Шанхаї компанії з продажу квот на викиди вуглецю.
Пенелопа Транк
Покинувши посаду веб-майстра в Ingram Micro, Пенелопа Транк тут же заснувала кілька компаній: Math.com, eCitydeals, Brazen Careerist, Quistic. До речі, Транк відома ще й своїми легкими статтями з порадами і Лайфхак, а сьогодні він веде веселий і зворушливий блог, часом знайомлячи читачів з жорстокою реальністю життя жінки-підприємця.
Ліза Конквергуд
Після того, як вона отримала ступінь MBA, Ліза обійняла посаду керівника в відділі електронної комерції Eddie Bauer. Потім трохи попрацювала з Expedia і в PickNik. Після придбання PickNik компанією Google Ліза деякий час залишалася в команді, однак Google закрив компанію. Всім колективом штат відправився в PicMoney, яка сьогодні привертає понад 20 млн відвідувачів на місяць.
Мег Уітман
Мег Уітман працювала бренд-менеджером Proctor & Gamble, потім Bain & Company. Вона займала високі посади і в компаніях Disney і Hasbro. Але переломний момент в її житті стався тоді, коли вона стала керувати eBay, який в перший рік коштував $ 86 млн, а в наступні 10 років збільшився в ринковій вартості до 7,7 млрд. Ще через 10 років Уітман стала виконавчим директором Hewlett Packard. А сьогодні в рейтингу журналу Forbes Уітман займає 14-е місце серед найбільш впливових жінок в світі.
Люсі Пенг
Люсі Пенг керує фінансовими сервісами компанії Alibaba, вона очолює той сегмент компанії, який налічує в цілому більш 615 млн користувачів. Також вона є одним із засновників Alibaba, вартість дочірньої компанії якої - Ant Financial - оцінюється в $ 35-40 млрд.
Емі Худ
У 2002 році Емі Худ влаштувалася в Microsoft. Вона стала першою жінкою на посаді фінансового директора Microsoft і принесла компанії $ 86,6 млрд. Сьогодні вона працює з Minecraft, яку Microsoft придбала за $ 2,5 млрд. Також Худ зробила чимало для того, щоб придбати Yammer і Skype.
Джіні Рометті
Джіні Рометті закінчила Північно-Західний університет. Отримавши ступінь в області комп'ютерних наук і проектуванні електричних систем, вона стала працювати інженером-розробником в IBM. Пізніше вона стала керувати відділом продажів і маркетингу, поки в 2012 році не стала виконавчим директором. У рейтингу Forbes Рометті займає 13-е місце серед найвпливовіших жінок в світі, а також 55-е місце в списку найвпливовіших людей.
Сафра Кац
16 років Сафра Кац працювала в компанії Oracle, а в 2014 році отримала посаду співдиректора. Серед її успіхів - 85 придбаних компаній за 5 років. Журнал Forbes поставив її на 24-е місце в списку найвпливовіших жінок світу, за даними 2015 року, з власним капіталом компанії в $ 525 млн.
Анжела Арендс
Перша жінка в команді топ-менеджерів Тіма Кука в Apple. До того Анжела працювала в таких відомих компаніях, як Burberry, Donna Karan International, Liz Clairborne і Henri Bendel. Працюючи виконавчим директором Burberry, вона збільшила дохід компанії в три рази - до $ 3 млрд. Анжела ще одна з найбільш високооплачуваних жінок-директорів в США: в 2014 році вона заробила $ 82,6 мільйона.
Урсула Бернс
Cвой шлях Урсула почала в 1980 році почала з практики в Xerox, а в 2009 році вона стала генеральним директором компанії. За кілька років Бернс перетворила Xerox з всесвітньої компанії з управління документами в потужне підприємство з різноманітним набором послуг і клієнтів. Паралельно вона поєднує роботу члена ради директорів в Ford Foundation, American Express і Exxon Mobil Corporation.
Мері Мікерена
Близько 20 років Мері Мікерена працювала керуючим директором і аналітиком в Morgan Stanley, вона співпрацювала з Alibaba, Amazon, Ebay, Apple. А в 2010 році Мікерена приєдналася до KCPB, зараз вона керує Digital Growth Funds. Її авторству належить величезна кількість книг про інтернет-тренди, не дарма за свою роботу вона отримала титул «королеви Кремнієвої долини».
Соліна Чау
Вона не тільки дружина найбагатшого в Азії людини. Соліна Чау відповідає за інвестиції Horizons Ventures в Техіндустрія, включаючи штучний інтелект і віртуальну реальність. У фокусі її уваги також знаходяться інфекційні захворювання і навколишнє середовище. Маючи близько 9 мільйонів доларів в своєму розпорядженні, Чау керує Li Ka-Shing Foundation - потужної благодійною організацією, в яку інвестує її чоловік і співзасновник Лі Ка-шин. Чау славиться своїм умінням примножувати добробут. В одному інтерв'ю вона говорить: «Мені подобається давати дітям золоті монетки в якості подарунка на день народження. Іграшка - це списана з рахунку сума, а ось монети - це вже вкладення ».
Падмашрі Уорриор
Падмашрі Уорриор стала ключовою фігурою в успіхах компанії Cisco Systems. До того, як вона потрапила в команду Cisco, Уорриор працювала головним технічним директором і виконавчим віце-президентом в Motorola. І саме завдяки її працям Motorola отримала Національну медаль США в області технологій та інновацій в 2004 році.
Дженні Лі
Журнал Forbes назвав Лі головним інвестором 2015 року, першої в історії жінкою, яка зайняла лідируючу позицію в цьому рейтингу. Дженні стала вирішальним каталізатором в появі венчурного фонду GGV в Китаї. В основному концентруючись на нетрадиційних технологічних компаніях, Лі відповідає за ряд великих інвестицій в GGV, включаючи 21 Vianet Group, Inc, провідному дата-центрі в Китаї.
Зої Беррі
Саме Зої помітила проблеми в електронному виписуванні ліків під час роботи в компанії athenahealth (публічній американській компанії, яка надає хмарні послуги для електронних медичних записів). Після відходу з компанії в 2012 році Беррі заснувала ZappRX, щоб заповнити прогалини цієї індустрії. Зої прагне підтримувати жінок-підприємців, тому 50% її співробітників жіночої статі.
Кегали Шувенбург
Використовуючи технологію 3D-принтерів і Айпад, Кегали надала людям, що страждають плоскостопістю, шанс носити зручне виготовлену на замовлення взуття. Інвестор Sols підтримав її стартап, давши компанії більше $ 20 мільйонів. Філії компанії відкрилися в 300 містах трьох різних країн. І сьогодні Sols підкорює фешн- і індустрію біопротезування.
Анда Ганська
Анда Ганська народилася і виросла в Трансільванії, але, вступивши в Стенфордський університет, переїхала з США. Себе вона називає «бунтує дитиною», але всі спроби її «бунту» згодом вилилися в дві комерційні ініціативи ще під час навчання в коледжі, зокрема в Knotch, що оцінює якість контенту за допомогою інтерактивного голосування.
Ольга Відішева
Щоб оплатити навчання в американському коледжі, Ольга працювала моделлю, а після закінчення працювала у фінансовій компанії Goldman Sachs and Co. Під час відряджень, заглядаючи в невеликі місцеві бутики, вона помітила, що дрібні магазини одягу майже ніколи не були представлені онлайн. Тоді, навчаючись в Гарвардській школі бізнесу, вона накидала бізнес-план, який дозволив маленьким магазинам залучитися до індустрію електронної торгівлі. І в 2012 голу офіційно запустила Shoptiques.
Поліна Райгородська
Ідея свого бізнесу народилася з потреб під час її подорожей - через те, що поїздка виявилася провальною і виникли проблеми з тим, щоб дізнатися точний маршрут автобуса або поїзда, вона зрозуміла. Взявшись за розробку надійного сайту зі своїми друзями, вона зрозуміла, що це досить складне завдання. Їх виручив Крейг Ленш, колишній директор платформи з бронювання автобусів Greyhound, що став їх інвестором і консультантом. Так в індустрії з'явився сайт для бронювання квитків Wanderu.
Джулія Хартц
Хартц - засновниця платформи для покупки квитків Eventbrite, компанії з 7 офісами по всьому світу. Eventbrite славиться своєю прозорою і позитивної корпоративної культурою, а Хартц, що називає себе швидше «людиною справи», ніж підприємцем », в 2013 році потрапила в список найвпливовіших жінок Forbes.
Аліса Мацанюк
Попрацювавши маркетинговим директором в Astrum Online Entertainment, завзятий геймер Аліса Мацанюк залишила свою посаду заради стартапу Game Insight. Спочатку компанія займалася розробкою ігрових додатків для соцмереж, а зараз стала - іграми як для соцмереж, так і для мобільних. 300 мільйонів гравців, дев'ять студій по розробці ігор і більше 800 співробітників, - в результаті Game Insight виросла в одну з провідних компаній в світі ігрової індустрії.
Катрін Мінш
Мінш допомагає знайти свій шлях таким же молодим професіоналам, як вона сама. Багато компаній: The Wall Street Journal, AOL і MailChimp - платять за те, щоб знайти потенційних співробітників за допомогою її рекрутингового сайту Muse. Також Катрін веде колонки для Harvard Business Review, Wall Street Journal і є однією з найвпливовіших жінок в сфері технологій до 30 років, за версією Business Insider.
Алекс Кавулакос
Кавулакос - діловий партнер Мінш, з якою вони познайомилися, працюючи консультантами в Mckinsey & Company. Разом вони працювали над декількома консультаційними проектами і зрозуміли, що поєднання їх навичок та здібностей - забійна сила. Сьогодні ж рекрутингова платформа Muse допомагає більш 4 мільйонам користувачів в місяць.
Леді Ада Лавлейс
Звичайно, Ада - зовсім не СЕО в який-небудь технологічному гіганті. Але саме вона вважається першим в історії комп'ютерним програмістом. Вона дуже любила математику, а згодом зустріла чоловіка на ім'я Чарльз Беббідж, який розробив обчислювальну машину. Для неї Лавлейс придумала алгоритм, хоча вона не змогла протестувати програму власноруч, але її бачення стало реальністю багато років по тому, з появою комп'ютерів.
Джерело: techcrunch.com
- Читайте також: 33 жінки, що змінили світ