4 поширених SEO-омани, які впливають на просування

  1. 1. Пошукова оптимізація - це тільки ключові слова і посилання
  2. 2. Відсутність ключових слів говорить про відсутність SEO
  3. 3. Підзаголовки сильно впливають на якість SEO-оптимізації
  4. 4. Посилання в коментарях і постах не впливають на SEO та ранжування

Що впливає на пошукове просування позитивним чином, а що чинить негативний вплив? Регулярні зміни алгоритмів ранжирування і виникнення нових факторів, що впливають на позиції у видачі, змушують постійно шукати варіанти оптимізації, які дозволять підвищити ефективність просування сайту. У процесі такого пошуку веб-майстри припускаються помилок, які тягнуть за собою зниження пошукового рейтингу, втрату позицій у видачі та скорочення відвідуваності.

У процесі такого пошуку веб-майстри припускаються помилок, які тягнуть за собою зниження пошукового рейтингу, втрату позицій у видачі та скорочення відвідуваності

Що дійсно впливає на просування сайту? Які фактори давно перестали мати значення в SEO і ранжируванні? Розібратися в SEO-помилках, які заважають просуванню, в цьому матеріалі нам допоміг спеціаліст з аудиту сайтів Артем Охрей .

1. Пошукова оптимізація - це тільки ключові слова і посилання

Важливими чинниками SEO є ключові слова та посилання, але не тільки вони. Помилково вважати, що для просування сайту у видачі можна використовувати тільки запити і посилання на сайт. На пошукове просування впливає величезна кількість чинників - від інтеграції веб-ресурсу з соціальними мережами до адаптації сайту під мобільні пристрої.

Стратегія просування виключно за рахунок ключових слів уже в минулому. Зараз не можна просувати сайт, лише наповнюючи тексти пошуковими запитами і купуючи зовнішні посилання. Нові алгоритми Google і Яндекс враховують релевантність текстів запитам, ступінь корисності контенту і потреби користувачів. SEO-оптимізація стала помітно складніше. Тепер увага приділяється якості контенту. Цікавий для відвідувачів сайт - цінний ресурс для пошукових систем.

2. Відсутність ключових слів говорить про відсутність SEO

Таку думку теж помилково. Не так давно Google ввів шифрування пошукових запитів, що позбавило веб-майстрів можливості відслідковувати, за якими ключовими словами користувачі приходять на сайт. На щастя, ключові слова - це не єдина складова SEO. Не зациклюйтеся на них і зосередьте увагу на створенні і публікації контенту, який буде корисний відвідувачам сайту.

Проаналізуйте інформацію про те, які сторінки частіше відвідують користувачі. Що їх приваблює на вашому сайті? Зрозумівши потреби цільової аудиторії, ви зможете запропонувати людям те, що вони очікують від вас отримати. Подумайте, яку інформацію шукають люди, які приходять на сайт? Намагайтеся публікувати саме ті матеріали, які будуть цінні для відвідувачів. Можна проводити на сайті опитування, щоб з'ясувати, яку інформацію користувачі хотіли б отримати, статті на які теми вони очікують, які огляди будуть їм корисні.

3. Підзаголовки сильно впливають на якість SEO-оптимізації

Існує думка про те, що підзаголовки H2 - H6 грають важливу роль в ранжуванні. Це не зовсім так. Підзаголовки цінні з точки зору зручності сприйняття матеріалу читачами. Вони допомагають акцентувати увагу на важливих ідеях, розділити текст на складові частини, виділити смислові фрагменти. Однак сильного впливу на позиції сайту в Google вони не роблять. Надзвичайно важливим є має основний заголовок (H1), інші ж більш важливі для структурування контенту і передачі інформації користувачам.

4. Посилання в коментарях і постах не впливають на SEO та ранжування

Зовнішні посилання, які проставляються в коментарях і постах користувачів - це свідчення популярності вашого сайту, корисності і цінності публікованих матеріалів. Якщо відвідувачі діляться посиланням в соціальній мережі або своєму блозі, значить, вони довіряють вашого ресурсу і рекомендують його своїм знайомим. Пошукачі враховують природні посилання при ранжируванні. Важливо, щоб вони були розміщені на якісних веб-ресурсах.

Таким чином, можна відзначити: в сучасних умовах найбільш вигідною стає та стратегія пошукового просування, в якій сайт поліпшується в першу чергу не для пошукових систем, а для реальних користувачів. Цей шлях дозволяє не тільки «завоювати довіру» пошукових систем, алгоритми яких удосконалюються з кожним днем, але і зробити свій веб-ресурс дійсно зручним і корисним, після чого приплив відвідувачів обов'язково збільшиться.

Що дійсно впливає на просування сайту?
Які фактори давно перестали мати значення в SEO і ранжируванні?
Що їх приваблює на вашому сайті?
Подумайте, яку інформацію шукають люди, які приходять на сайт?