У цій статті ми зібрали добірку популярних сервісів і програм, які помітно скорочують час і трудовитрати при аналізі сайту. Перевидання статті, опублікованій в січні 2015 року.
Почнемо огляд з платних (в основному) сервісів, які надають відразу безліч SEO-інструментів, які вирішують майже будь-які завдання - від збору семантичного ядра і аналізу конкурентів, до технічного аудиту сайту і моніторингу позицій по цільових запитах.
Багатофункціональна seo-платформа, вражаюча своїми можливостями. Відрізняється глибоким аналізом ключових слів конкурентів до URL і аналізом трафіку конкурентів по групі ключових слів в розрізі всієї пошукової видачі в моніторингу позицій.
Якщо докладніше, то в цьому сервісі ви можете налаштувати моніторинг позицій для мобільного і деськтопной видачі для свого сайту і 100 конкурентів, розділивши ключові фрази на тематичні групи. Потім по кожній групі фраз сервіс знімає топ-100 і прораховує, скільки трафіку приходить до вас на сайт за цими фразами, а скільки - до конкурента.
Додаткова плата за настройку стеження за групою фраз, розрахунок трафіку і додавання доменів конкурентів на моніторинг не знімається. Також є парсинг топ-100 по API.
Перевага платформи - невисока вартість пробивки фраз, в тариф входять всі інші інструменти платформи + кластеризація і текстова аналітика.
Набір інструментів автоматизації та аналітики для SEO і PPC. Перевірка позицій, кластеризація, збір пошукових підказок, парсинг статистики запитів Яндекса, перевірка індексації сторінок і текстовий аналізатор.
Глобальна система, яка орієнтована, в першу чергу, на аналіз видачі Google (органічної і платній). В арсеналі технічний аудит сайту, підбір семантичного ядра, моніторинг позицій, рекомендації щодо збільшення органічного трафіку, аналіз конкурентів, аналіз зовнішніх посилань.
Велика колекція безкоштовних і платних сервісів для внутрішньої оптимізації сайту, аудиту та аналітиці видачі, роботи з семантичним ядром, визначенню санкцій і фільтрів пошукових систем, аналізу зовнішніх посилань і технічної оптимізації.
Платформа MegaIndex надає як безліч інструментів для SEO-фахівців, так і пропонує сервіс для автоматичного просування сайтів.
Потужний набір програм для просування сайту: робота з семантикою, моніторинг видачі, аналіз структури сайту, аналіз контенту, робота з зовнішніми посиланнями.
Набір з десятка безкоштовних онлайн-сервісів для SEO-фахівців: парсинг подсветок Яндекса, перевірка на переоптімізацію і «Минусинськ», перевірка аффіліатов і так далі.
Ці сервіси обов'язково використовувати, якщо вам важливий трафік з пошуку. Їх функціональність дозволяє аналізувати що відбувається з сайтом в пошуку, як він індексується і оперативно дізнаватися про важливі зміни і помилки, які потребують вашого втручання.
Показує список сторінок сайту в пошуку Яндекса і знайдені пошуковою системою зовнішні посилання на сайт. Показує виключені з пошуку сторінки сайту і причини, через які вони не потрапляють в пошук. Виводить список популярних запитів, за якими були переходи на сайт і покази сайту в результатах пошуку. Дозволяє перевіряти файл robots.txt і XML-карту сайту, налаштовувати головне дзеркало, повідомляти Яндекс про нових оригінальних текстах (вказуючи тим самим пошуковику на першоджерело контенту).
Показує помилки і статистику сканування сайту пошуковими роботами Google, популярні запити та цільові сторінки ресурсу, зовнішні і внутрішні посилання. Відображає проблеми, пов'язані зі зручністю перегляду сайту на мобільних пристроях. Як і в Яндекс.Вебмастере, тут є інструмент перевірки файлу robots.txt і карт сайту.
Дані сервіси призначені для оцінки трафіку сайту, його джерел, поведінки користувачів на вашому сайті. З їх допомогою також можна проаналізувати ефективність рекламних кампаній і багато іншого.
Аналізує джерела переходів і конверсій на сайті, трафік з пошукових систем і соціальних мереж, рекламний трафік. Вивчає інформацію про відвідувачів - географію, комерційні інтереси, стать і вік, а також поведінку користувачів на сайті за допомогою інструменту Вебвізор.
Високий рівень і багатофункціональний інструмент для веб-аналітики. Найпопулярніший інструмент для аналізу трафіку в інтернеті.
Істотний недолік для рунета - немає інформації про ключові слова здебільшого пошукового трафіку з Яндекса, оскільки він шифрує HTTP referrer для всіх сервісів статистики, крім власної Метрики.
Рекомендуємо налаштувати доступ до даних Search Console в Google Analytics .
Корисний інструмент, який допомагає розміщувати на сайті необхідні коди лічильників, відстеження конверсій і тому подібні елементи. Ви встановлюєте на сайт код диспетчера тегів Google, а все інше додаєте вже через його інтерфейс (не вносячи правки в код сайту).
Сервіси для складання та аналізу семантичного ядра - списку пошукових запитів, які можуть шукати потенційні відвідувачі сайту.
Сервіс Яндекса для підбору ключових слів для контекстної і пошукової реклами. Цілком може бути використаний для складання семантичного ядра в SEO. Є інструменти для перевірки пошукового попиту по регіонах і дані про історію кількості запитів по тижнями та місяцями. Для оцінки частоти запитів також можна використовувати інструмент «Оцінка місячного бюджету рекламної кампанії» Яндекс.Директу.
Розширення для браузерів, яке полегшують роботу з сервісом підбору слів Яндекса. Ще один аналог - Yandex Wordstat Helper .
Незамінний додаток для Windows, яке дозволяє не тільки збирати запити і їх частоту, але й оцінювати конкуренцію за ним, підбирати для них релевантні сторінки сайту, визначати позиції сайту за запитами і багато іншого. Вміє збирати дані з багатьох джерел.
Величезна база ключових слів з даними про частотності. Джерела даних - Wordstat і пошукові підказки. Є безкоштовна версія і набір тарифів для великих проектів і агентств.
Сервіс підбору семантики на основі власних баз, просунута система кластеризації запитів, модуль текстового аналізу та інструмент для складання списку релевантних слів для написання нового тексту.
Windows-додаток для кластеризації і структуризації семантичного ядра. Є demo-версія, але в ній відключена функція експорту.
Підбір ключових слів з великої бази пошукових запитів - поки що безкоштовно і без реєстрації. Є API і кілька додаткових інструментів для роботи з ключовими словами.
Безкоштовна надбудова для Microsoft Excel, яка додає в нього більше двох десятків інструментів, що полегшують роботу з семантикою і проектування структури сайту.
Подібні програми і сервіси, імітуючи дії пошукових роботів, допомагають знайти критичні помилки сайту, які будуть заважати його індексації та негативно впливати на позиції. А також аналізувати заголовки сторінок, meta-теги, внутрішні / зовнішні посилання і так далі.
Подібно роботам пошукових систем, програма по внутрішнім посиланням обходить всі сторінки сайту, зображення, файли CSS, JavaScript та інші файли. Зібрана інформація представлена у вигляді таблиць, в яких відображені основні характеристики знайдених сторінок і файлів. Заголовки і meta-теги, число вхідних і вихідних посилань, наявність тегів canonical і так далі. Дані можуть бути експортовані в Excel для подальшого аналізу.
Мабуть, краще додаток серед аналогів. Дозволяє шукати биті посилання на сайті, зовнішні посилання, редіректи, складати і перевіряти XML-карти сайту, парсити сайт з різними User-Agent (перевірка на клоакинг), шукати сторінки з заданим фрагментом HTML-коду і багато іншого. Є корисний режим, в якому програма не оминає сайт, а аналізує заданий список сторінок.
Є безкоштовна версія - вона дозволяє аналізувати до 500 URL.
Додаток, за функціоналом схоже на Screaming Frog, але має свої унікальні фичи. Дозволяє визначати 62 помилки в 54 параметрах: биті посилання, дублі сторінок і текстів, дублі заголовків і meta-тегів, биті / нескінченні редіректи і багато іншого.
Високий рівень краулер / парсер з безліччю налаштувань і підтримкою регулярних виразів. Не тільки вміє сканувати сайти і шукати помилки, але також вміє аналізувати довільні видачу Яндекса і Google. Дозволяє порівняти список проіндексованих пошуковими машинами сторінок зі списком сторінок, отриманих при парсінгу сайту.
Безкоштовна demo-версія парсит тільки перші 150 сторінок сайту або 150 результатів видачі.
Парсер сайту у вигляді веб-сервісу від творців програм CS Yazzle і CS Sape Master. Виявляє неіснуючі і порожні сторінки, помилки в контенті, помилки в заголовках і meta-тегах, биті картинки, биті посилання і редіректи, розраховує PageRank.
Безкоштовний і популярний в минулому аналог Screaming Frog, але набагато менш функціональний. Дозволяє шукати биті посилання, відображає заголовки і описи сторінок, число вхідних і вихідних внутрішніх посилань, тип і розмір файлів, код відповіді сервера. На жаль, програма не розвивається з вересня 2010 року.
Сервіси дозволяють відслідковувати позиції сайту і його конкурентів в різних пошукових системах по широкому списку пошукових запитів в різних регіонах.
Дозволяє моніторити позиції сайту як в деськтопной, так і в мобільній видачі. Як вашого сайту, так і сайтів конкурентів. На вимогу або за розкладом. У будь-якому регіоні, на будь-якій мові. Є API і мобільний додаток. Вміє зберігати сніппети. Також є свій інструмент підбору ключових слів.
Дозволяє перевіряти позиції сайту за списком запитів в різних регіонах через встановлені проміжки часу. Показує частоту запитів. Показує список конкурентів в пошуку - сайти, які добре знаходяться по аналогічним цільовим запитам. Є можливість підключити Google Analytics і аналізувати, як видимість в пошуку впливає на трафік. Є API.
Недолік, в порівнянні з Топвізором - не можна моніторити мобільну видачу.
Це набагато більше, ніж просто моніторинг позицій. Сервіс дозволяє відслідковувати:
Аналіз кількості та якості посилальної маси сайту, посилаються доменів і іншої інформації про зовнішні посилання.
Показує число зовнішніх посилань на сайт, посилань і доменів, кількість посилань різних типів (посилання з тексту, зображення, з атрибутом rel = "nofollow" і так далі) Показує динаміку зміни посилального оточення. Дозволяє аналізувати тексти посилань. Вміє відображати витікаючі посилання, їх тексти і биті посилання з сайту. Є експорт даних в CSV і PDF.
аналог - Majestic .
Сервіс, який дозволяє визначати наскільки той чи інший сайт гарний як донора для посилання на ваш сайт. Для кожного сайту розраховує два показника:
Є інтеграція з сімома посилальними біржами і агрегаторами.
З точки зору SEO важливо, щоб контент сайту не тільки був цікавий і корисний користувачам, але також був унікальним. При написанні нових текстів для залучення органічного трафіку, перед розміщенням текстів на сайті їх, як правило, перевіряють на унікальність.
Виконує пошуку в інтернеті часткових або повних копій тексту або сторінки. Відображає відсоток унікальності тексту, URL сторінок з копіями тексту і відсоток збігу. Крім цього є інструмент перевірки орфографії, SEO-аналізатор тексту, біржа копірайтингу / рерайтинга, магазин статей і новин, сервіс перевірки на унікальність всього сайту, сервіс регулярної перевірки унікальності для пошуку краденого контенту і API.
Сервіс для поліпшення тексту - допомагає позбутися від штампів, канцеляризмів та іншого сміття. Виділяє в тексті проблемні слова і фрази. Вказує причини, за якими їх краще видалити або переписати.
Аналог Главреда від «Ашманова і партнерів», але заточений під цілі SEO. Допомагає боротися зі стіліческіх сміттям і з так званим переспамом або переоптімізацію - надмірною кількістю ключових слів в тексті, яке може привести до санкцій з боку пошукових систем.
Сервіси, які дозволяють оцінити трафік, його якість та інші параметри сайтів-конкурентів.
Дозволяє порівнювати обсяг трафіку, його структуру і показники якості з аналогічними параметрами у конкурентів. Сервіс отримує дані з безлічі різних джерел, в тому числі безпосередньо від сайтів, які надає йому доступ до своїх лічильниках. Так, якщо ви спробуєте зареєструватися в сервісі за допомогою пошти Gmail - він попросить у вас доступ до даних Google Analytics.
Оцінки трафіку, які показує SimilarWeb, можуть істотно відрізнятися від реальних (на десятки відсотків). Але кращого інструменту для конкурентного аналізу в інтернеті, мабуть, зараз немає.
Введіть в рядок пошуку сайт конкурента і дізнайтеся, по яких запитах він ранжируется в пошуку, які сайти ранжуються за тим же запитах, скільки сторінок сайту ранжируется і які сторінки знаходяться найкраще, які ще є сайти у цього ж власника. Або введіть цікавить запит, і дізнайтеся, які сайти по ньому ранжуються і розміщують рекламу, які схожі пошукові запити ви можете використовувати для просування свого сайту, прогноз CPC і CTR по цих запитах.
Інструмент для масового аналізу безлічі SEO-параметрів (1250+ параметрів для кожного URL): код відповіді сервера, meta-теги і заголовки, дозволена індексація сторінки, кількість зовнішніх і внутрішніх посилань на сторінці і так далі. Збирає дані по зазначеним URL з безлічі інших сервісів - Serpstat, Moz, Ahrefs, Majestic, SEMrush і ін.
Безкоштовне розширення для браузерів, що допомагає швидко аналізувати безліч SEO-показників сайтів і сторінок. Збирає і показує дані з Яндекс, Google, Dmoz, Liveinternet, Yahoo, Bing, Web Arch.
Біржі дозволяють розміщувати (купувати) посилання на ваш сайт з інших сайтів. Але будьте обережні - Яндекс і Google негативно ставляться до покупним посиланнях і активно борються як з їх продавцями, так і з покупцями.
Після впровадження алгоритму «Минусинськ» в Яндексі в 2015 році популярність (і ефективність) таких сервісів істотно знизилася. За покупку посилань Яндекс став сильно і надовго знижувати сайти у видачі. При накладенні санкцій сайт може втратити майже весь трафік з Яндекса на кілька місяців (до видалення всіх SEO-посилань).
Одна з найстаріших і найбільших бірж посилань. Об'єднує кілька сервісів - власне, біржу посилань Sape, сервіс покупки вічних посилань PR.Sape, сервіс автопродвіженія Seowizard і біржу статей.
Одна з найвідоміших бірж для розміщення статей на інших сайтах. Ви можете як розмістити свій текст, так і придбати готовий. Розміщення оплачується один раз і, теоретично, назавжди (поки жива майданчик). У сервісі більше 13 000 майданчиків.
Біржа вічних посилань - платите один раз і посилання розміщується на весь термін життя сайту-донора (теоретично). Є кілька форматів розміщення посилань - контекстні посилання в текстах, невеликі замітки з посиланнями в текстах, цілі статті.
В окрему групу ми виділили цікавий сервіс, який не тільки допомагає аналізувати і просувати сайти, але і допомагає вести проекти з SEO.
Що вміє сервіс:
При підготовці статті використовувалися результати опитування фахівців в Facebook-групі SEO.msk .
Читайте далі:
Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .
Які категорії або сторінки найважливіші зараз?Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий