5 помилок про SEO, які дійсно заважають просуванню сайту

  1. 1. SEO - це війна за позиції. Шашки наголо!
  2. неповна індексація
  3. Неправильне визначення релевантної сторінки
  4. 2. Пошуковик великий, йому видніше
  5. 3. Он той графік красиво росте, значить у нас все добре
  6. 4. SEO-сервіси - подарунок долі і панацея
  7. 5. Потрібно бути в тренді! Інакше капут!
  8. На закінчення
  9. Автор:

1. SEO - це війна за позиції. Шашки наголо!

неповна індексація

Неправильне визначення релевантної сторінки

2. Пошуковик великий, йому видніше

3. Он той графік красиво росте, значить у нас все добре

4. SEO-сервіси - подарунок долі і панацея

5. Потрібно бути в тренді! Інакше капут!

На закінчення

Так, перед вами чергова стаття-список. Розумію, що Інтернет завалений подібними заголовками і вони встигли грунтовно набриднути.

Однак проблема не в назві. Проблема в тому, що матеріал для списків найчастіше (не завжди) підбирається випадково. Тому після прочитання в голові залишаються тільки невиразні уривки поверхневих знань.

Цей пост - інший.

За останні три роки я зробив глибокий SEO-аудит понад 120 сайтів. Провів не один тиждень чистого часу в розмовах з їх власниками. В ході розробки та тестування свого сервісу аналізу сайта вивчив "хворі місця" ще сотень проектів.

Ви читаєте вижимки з мого досвіду. За кожним пунктом стоять реальні помилки в просуванні сайтів, перепсував чимало крові менеджерам проектів. Я постарався максимально узагальнити складності клієнтів з SEO і відстежити шаблони мислення, які до них призводять.

Викорінити невірні установки важливіше, ніж запам'ятати черговий десяток приватних помилок. Розуміння правильного підходу до SEO - це вудка. Приклади помилок - всього лише риба, яка завтра протухне через зміну алгоритму.

Отже, типові помилки.

1. SEO - це війна за позиції. Шашки наголо!

Насправді боротьба за позиції - тільки частина пошукової оптимізації. Перш ніж вступати в неї, потрібно переконатися, що пошукові системи правильно сприймають сайт.

Будь-яка більш-менш якісний проект має потенціал для залучення пошукового трафіку. Якщо є контент, цікавий певної аудиторії - значить, вона може його знаходити через Яндекс і Google.

Перш ніж починати будується за місця в ТОП (що досить складно і витратно), непогано б для початку освоїти пайок трафіку, який сайт здатний залучати природним чином.

Якщо оптимізатор або власник сайту цього не розуміє, він ризикує зробити безліч помилок. Наведу пару типових прикладів з практики (насправді їх нескінченно багато).

неповна індексація

Інтернет-магазин на кілька десятків тисяч товарів. Власник кожен день знімає позиції по 50 запитам, змушує контент-менеджера правити тексти на 50 відповідних сторінках і закуповує на них посилання. При цьому половина товарних карток взагалі не проіндексована Яндексом. Якщо усунути технічні проблеми, що заважають коректній індексації, то можна швидко отримати зростання відвідуваності мінімум на 30%.

Неправильне визначення релевантної сторінки

Аналогічна ситуація: інтернет-магазин, невелика кількість самих частотних запитів під пильною увагою. Товарів не дуже багато, тому вони все в індексі. Структура і зовнішнє посилальне "перекошене" на користь кількох розділів (де до того ж написані об'ємні тексти).

В результаті пошукові системи вважають найбільш авторитетними саме цей десяток рубрик. Вони потрапляють в видачу не тільки за власними запитами, але і по ключам, яким відповідають інші розділи. Звичайно, їм складно конкурувати зі сторінками інших сайтів, які "заточені" під конкретний запит.

Допустити, щоб пошуковик неправильно вибирав релевантні сторінки на сайті - це все одно що відправляти кращого шахіста школи на районні змагання з боксу.

В результаті велика частина категорій не отримує трафіку.

Поясню на конкретній ситуації. Припустимо, власник інтернет-магазину спортивного взуття посилено просуває великий розділ "кеди Converse". Сторінка потрапляє в видачу не тільки по "рідному" запитом, а й по "кеди converse чоловічі", "кеди converse жіночі". При цьому на сайті виділені відповідні рубрики, але вони животіють в безвісності. Загальний розділ виступає як би собакою на сіні - і сам не може отримати хороші позиції за уточненими запитам, і іншим не дає.

Приклад з кедами я придумав з голови, щоб не показувати реальні проблеми клієнтів, з якими працював (це було б порушенням джентльменського угоди про конфіденційність). Однак, перший-ліпший сайт з каталогом кед демонструє саме таку помилку!

Погляньте:

Зрозуміло, я не досліджував глибоко ситуацію з цим сайтом, а результати пошуку з оператором site: можна механічно переносити на реальну видачу. Однак те, що проблема реальна і широко поширена - факт.

На замітку: в гонитві за позиціями не забуваємо про загальний "здоров'я" сайту. Пам'ятаємо, що позиції по частотним запитам - лише одна з цілей просування. При запуску нового проекту - не першочергове. Для початку потрібно подбати про повну індексації, відсутності дублів сторінок, битих посилань і інших технічних помилок. Типові недоробки і методи їх усунення перераховані тут:

www.seochecklist.ru

2. Пошуковик великий, йому видніше

Цікаво, що точно такі ж проблеми можуть зустрічатися на сайтах у тих, хто не сприймає SEO як війну з пошуковими системами, а навпаки, надмірно довіряє їм.

� Навіщо турбуватися про повноту індексації? Я ж в Яндекс.Вебмайстер додав карту сайту! Там все сторінки є! (В реальності sitemap.xml забезпечує лише одну додаткову точку входу роботів на сайт. Для великих сайтів вона не може компенсувати "криву" структуру та інші огріхи, що заважають індексації. Загалом - все не так просто.)

� Навіщо так ретельно прописувати title? Програмісту колись з ними возитися. Адже пошуковики заявляють, що він і не впливає вже! У мене на одній сторінці - такі товари, на інший - інші, зрозуміло ж і так де що є. (Внесок title в ранжування дійсно знизився за останні роки, але все ще досить великий, що підтверджують останні дослідження. А без ретельного підходу до внутрішньої оптимізації ми ризикуємо отримати все те ж невірне визначення релевантної сторінки і безліч інших проблем).

На замітку: перш ніж покладатися на пошуковик, потрібно подивитися, що робиться в реальній видачі і у конкурентів.

3. Он той графік красиво росте, значить у нас все добре

Так, орієнтуватися на 1-2 показника легко і зручно. Але любов до простих однозначним метрик ефективності може шкодити правильного розуміння ситуації на сайті.

Багато власників сайтів, зрозумівши, що позиції далеко не завжди служать хорошим KPI для оцінки просування, звертають увагу тільки на пошуковий трафік.

При цьому вони впевнені, що якщо динаміка приблизно така:

значить все йде добре, турбуватися нема про що.

Чи мають вони рацію? Може так, а може і ні. ось результати аналізу по розділах для одного сайту зі зростаючим пошуковим трафіком:

ось результати   аналізу по розділах   для одного сайту зі зростаючим пошуковим трафіком:

Досліджуваний сайт - інтернет-магазин, кілька покинутий в плані SEO. Конкуренти поступово відбирають у нього видимість за конверсійними запитам, трафік на каталог товарів падає. Це дуже негативний для бізнесу явище маскується ростом відвідуваності у розділів "статті" і "блог". Не дивно - їх постійно підгодовують новим контентом.

Нерідко аналогічну маскування забезпечує збільшення пошукового попиту в тематиці - сезонне або викликане зростанням ринку. О, у нас все здорово, стало в два рази більше трафіку і лидов! Та ні, якщо загальна частотність по семантичному ядру виросла в п'ять разів, то не дуже здорово.

На замітку: оцінювати стан сайту і успіхи просування потрібно комплексно, з урахуванням ситуації на ринку, динаміки розвитку та кінцевих цілей бізнесу.

4. SEO-сервіси - подарунок долі і панацея

Ще б пак, адже вони позбавляють від необхідності обтяжувати голову!

У сфері SEO існує безліч корисних сервісів і програм. Їх використання - нагальна потреба. Однак "користуватися" не означає "безоглядно довіряти":

• Будь-який сервіс може містити помилки і баги.

• Не факт, що з часу створення програми алгоритми пошукових систем залишилися незмінними.

• Розробники можуть керуватися неперевіреними, неточними або не підходять для конкретного сайту уявленнями про SEO.

Простий приклад для останнього пункту. Багато сервісів позначають як помилку title сторінок довше 65-70 символів. Рекомендація актуальна далеко не для всіх випадків.

Так, якщо вам потрібно охопити широкий спектр ключових слів, то довгий title часто буде оптимальним рішенням (див. мій недавній пост з обґрунтуванням та рекомендаціями). До речі, докладні інформативні title стають ще більш актуальними в зв'язку введенням нового алгоритму Яндекса .

На замітку: перш ніж застосовувати будь-який сервіс або програму для оптимізації, потрібно зрозуміти алгоритм її роботи, переконатися, що він заснований на підтверджених гіпотезах а також перевірити коректність роботи вручну.

5. Потрібно бути в тренді! Інакше капут!

Напевно, це найлегше оману. Дотримання йому навряд чи зажене ваш сайт під фільтри, однак може призвести до нераціонального розподілу ресурсів.

Інтернет-маркетинг в цілому і SEO зокрема постійно змінюються. Однак серйозні, глобальні зміни відбуваються не так вже швидко. Зазвичай є час до них підготуватися.

Немає необхідності нервово реагувати на будь-яка зміна у пошукових систем. По крайней мере, якщо у вас є інші завдання в плані просування - варто спочатку спокійно їх виконати.

Яскравий приклад.

Кілька років тому Яндекс оголосив про введення нового формату видачі - Яндекс.Острова. Це викликало море обговорень в професійному співтоваристві.

Багато власників інформаційних сайтів опинилися в паніці - пошуковик вирішив показувати контент у себе прямо на видачу! Трафіку більше не буде! Щоб зібрати хоч крихти, потрібно терміново робити свій "острів"!

Відразу з'явилося кілька сервісів для технічної реалізації "островів", очевидно, були і люди, які розщедрилися на ці послуги.

А через якийсь час виявилося, що острови з'являються у видачі не так вже й часто. Паніка спала. І нарешті Яндекс заявив про закінчення експерименту.

На замітку: тренди потрібно знати і враховувати, але робити це спокійно і послідовно, чи не на шкоду іншим напрямкам роботи. Жваво реагувати на кожен чих пошукових систем - не завжди правильна тактика, навіть якщо є відповідні ресурси.

До речі, ось гарна ілюстрація до цього пункту. Подивіться, посміхніться і намотайте на вус:

Як бачите, принцип працює не тільки в SEO.

На закінчення

На початку статті я обіцяв, що з неї можна винести щось більше, ніж уривчасті знання. Уважний читач напевно вловив, що всі пункти, за великим рахунком, зводяться до одного.

Головне оману в SEO - робота без системного підходу та стратегії, яка відповідає специфіці бізнесу.

Простіше кажучи, віра в те, що можна хапати перші-ліпші поради, тренди, сигнали з сервісів і впроваджувати їх на сайті, не думаючи про наслідки.

Це, м'яко кажучи, помилка. Сучасне SEO - послідовна, комплексна робота з сайтом, яка повинна спиратися на кінцеві потреби бізнесу (пам'ятаємо, що трафік або позиції - не найголовніше) і реальні дані (про пошукові запити цільової аудиторії, діях відвідувачів на сайті, сучасних вимогах Яндекса і Google) .

Попередній абзац, я знаю, може вганяти в зневіру.

"Як все складно і незрозуміло ..." - зітхне не особливо досвідчений в SEO читач. Насправді займатися системним просуванням простіше, ніж здається. Потрібно всього лише сумлінно працювати з конкретним проектом - і неупереджено дивитися на речі.

Успіхів вашим сайтам, побачимося в ТОПі!

Автор:

Олексій Трудов, SEO-аналітик і незалежний консультант. Автор блогу про інтернет-маркетингу alexeytrudov.com , Творець сервісу аналізу сайту на основі реальної статистики bez-bubna.com .

Від редакції: Задавайте автору запитання в коментарях, підписуйтесь на розсилку блогу (редактор ночей не спиться в пошуках цікавого для передплатників) і прочитайте ще дві відмінних статті: 1. Від Олексія Волкова «Як користувачі допомагають пошуковими системами знаходити найкращі сайти» 2. Від Ігоря Рудника «Семантичне проектування інтернет-магазину»

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

? Навіщо турбуватися про повноту індексації?
? Навіщо так ретельно прописувати title?
Чи мають вони рацію?