5 принципів створення структури сайту інтернет-магазину

  1. Основи архітектури сайтів
  2. Як ділити асортимент
  3. У якому порядку записувати категорії на екрані
  4. Які створити фільтри і параметри сортування, в якому порядку їх виставити на сайт
  5. Що важливо у внутрішній навігації?

Коли ваші відвідувачі можуть швидко і легко знайти те, що їм потрібно, вони з більшою ймовірністю будуть купувати. Коли пошукові системи можуть швидко і логічно сканувати сайт, вони з більшою ймовірністю оцінять його високо і винагородять вас трафіком. Як створювати оптимальну архітектуру сайту і для людей, і для пошукових систем - описує Джон Доерті в блозі маркетплейса Shopify, переводить Evo.business Коли ваші відвідувачі можуть швидко і легко знайти те, що їм потрібно, вони з більшою ймовірністю будуть купувати

Фото: feedster.com

1

Основи архітектури сайтів

У чистому вигляді архітектура сайту виглядає так:

Починаючи з вашої Головної сторінки відвідувачі повинні мати можливість перейти по дереву категорій до базових категорій, потім до підкатегоріями, а потім до товарів.

Кожен товар повинен бути в одній базової категорії, а потім може дублюватися в декількох підкатегоріях.

Кожен товар повинен бути в одній базової категорії, а потім може дублюватися в декількох підкатегоріях

У цій системі при ранжируванні пошуковими системами кожна сторінка категорії отримує 25% ваги від Головної сторінки. Потім кожна категорія отримує відсоток ваги від цієї категорії і так далі.

2

Як ділити асортимент

Якщо у вас магазин не «про все на світі», то оптимальне для пошукових систем розподіл досить схожого асортименту неочевидно.

Наприклад, у вас є категорія жіночого одягу - і ви задумалися, визначити чи футболки, топи і майки в одну вкладену категорію-гілку, поділивши її потім на три підкатегорії наступної глибини укладення? Або ж відразу зробити три підкатегорії для футболок, для топів, для майок - щоб не плодити підкатегорії наступних рівнів?

І тоді:

  • Використовуйте найбільш високочастотні запити вашого ядра в якості принципу базового поділу асортименту.
  • Використовуйте ці топ-запити в назвах, тайтла, описах сторінок базових категорій.
  • Менш частотні запити застосуєте для поділу на підкатегорії глибшого рівня.

Якщо виявиться, наприклад, що в ваших мовою і регіоні запрашіваемость на тему «футболка жіноча» перевищує запрашіваемость «топів» і «майок жіночих» в десятки разів, але цілком близька до запрашіваемості суконь, курток, купальників і інших базових категорій - значить, ефективніше набагато менш запитувані топи і майки не виводити на високий рівень, а приєднати до однієї з базових категорій: очевидно, до «футболок».

Тільки тоді інформаційна архітектура вашого сайту буде заснована на тому, які параметри люди найчастіше шукають.

3

У якому порядку записувати категорії на екрані

Топ-запити дозволяють також вибудувати порядок запису назв категорій на екрані - це особливо важливо для вертикальних меню-списків, меню в шпальтах.

Найкраще, щоб порядок запису в списку категорій грунтувався на ієрархії, кількості запитів в вашому ядрі ключових слів, в окремих сегментах ядра.

4

Які створити фільтри і параметри сортування, в якому порядку їх виставити на сайт

Також семантичне ядро ​​дозволяє створити стратегію для фільтрування та сортування ваших товарів. Для цього вивчите, яке додаткове слово найчастіше додають до назви категорії - наприклад, із запитом «корм для собак». Назви брендів? Або породи собак?

А яке наступне слово найчастіше запитується після будь-якого з цих додаткових слів - «ціна»? "безкоштовна доставка"? «Пробники»? «З якого віку цуценя можна»? щось інше?

5

Що важливо у внутрішній навігації?

Рядки верхньої та нижньої навігації швидко переповнюються - особливо в Мобайлі, на вузькому екрані.

Це робить необхідним для будь-якого сучасного інтернет-магазину не просто вибудовувати на Головній ваші категорії та базові нетоварний розділи в вертикальному меню - але і впроваджувати в таке меню можливість відкрити збоку назв категорій і клікабельні заголовки підкатегорій будь-якого рівня.

Це добре для ранжирування - сторінки підкатегорій отримують більшу вагу, якщо вони залінковани з іншими високо оціненими пошукачем сторінками: наприклад, з вашої Головною, на яку зазвичай веде платна реклама.

Це добре і для відвідувачів - які можуть відразу, в один клік, перейти до підкатегорії будь-якого рівня, що не просуваючись туди через кілька проміжних сторінок по всьому «гілках» дерева категорій.

І нарешті, перспективно використовувати навігаційні ланцюжки (breadcrumb s, «хлібні крихти») - рядки, що вказують в клікабельно вигляді всі проміжні сторінки дерева категорій від Головної сторінки до поточного місця розташування користувача.

«Хлібні крихти» теж дозволяють відвідувачам в один клік перейти в будь-яку категорію вище рівнем. А також допомагають і пошуковику - який має властивість по breadcrumbs обчислювати і уточнювати карту структури вашого сайту.

Тranslated from English. Source: Shopify.com/blog . Author: John Doherty

Матеріали по темі

Наприклад, у вас є категорія жіночого одягу - і ви задумалися, визначити чи футболки, топи і майки в одну вкладену категорію-гілку, поділивши її потім на три підкатегорії наступної глибини укладення?
Або ж відразу зробити три підкатегорії для футболок, для топів, для майок - щоб не плодити підкатегорії наступних рівнів?
Назви брендів?
Або породи собак?
А яке наступне слово найчастіше запитується після будь-якого з цих додаткових слів - «ціна»?
Безкоштовна доставка"?
«Пробники»?
«З якого віку цуценя можна»?
Ось інше?
Що важливо у внутрішній навігації?