Як оптимізувати фотографії для пошукових систем
- Seo-оптимізація для фотографій
- Що в імені?
- Поділ слів: дефіс, дріб, тире, підкреслення
- Alt-текст зображень
- Обговорення фотографій на тій сторінці, де вони з'являються
- Розмір має значення
- Пам'ятайте про соціальні мережі
- Зміни в Google
- Підведення підсумків
Колись в журналістиці автору досить було дбати лише про такі речі як написання цікавої історії і про здачу матеріалу в установлені терміни. Але так було раніше. Сьогодні цей список турбот виріс і включає в себе такі елементи, як ключові слова, мета-теги, заголовки, назви, внутрішні посилання, зовнішні посилання і, звичайно ж, зображення. Цього майже достатньо, щоб у автора з друкарською машинкою на початку 80-х років пропала всяка надія на залучення будь-якій аудиторії.
Seo-оптимізація для фотографій
Інтернет видання стрімко набирають популярність, і фотографія також вимагає розуміння «пошуково-машинної оптимізації» (Search Engine Optimization - SEO). Це в тому випадку якщо ви сподіваєтеся на залучення аудиторії, яка повинна буде порадувати вас своєю увагою після того, як ви натиснете на кнопку "опублікувати".
Якщо ви пишете власний блог або несете відповідальність за контент будь-якого веб-сайту, то SEO повинно очолити список ваших пріоритетів. Більшість людей вже розуміють ідею і важливість ключових слів в веб-контенті. Основна функція пошукової системи полягає в зіставленні вашого сайту до запитів користувачів в порядку релевантності. Це завдання виконується, зокрема, на основі ключових слів і тексту на сайті.
Ви можете сподіватися на фантастичний заголовок для поста, але його недостатньо для залучення трафіку на ваш сайт, якщо мова не збігається з типовим для пошуку. Сенсаційні заголовки можуть залучити читачів друкованих видань, але лише заголовок з ефективної SEO-оптимізацією привертає читачів на веб-ресурс. Якби ми назвали цю статтю "Знайди голку в стозі сіна", вона ніколи не знайшла б своєї цільової аудиторії.
Зараз ми говоримо про фотографів, тому переконатися в тому, що наш текст SEO-оптимізований це лише півсправи. Ми хочемо, щоб люди читали наші блоги і знаходили наші професійні веб-сайти, а також нам хочеться, щоб користувачі знаходили наші фотографії. Подумайте про те, що в мережі Інтернет мільйони веб-сайтів. Вибір SEO допомагає пошуковій системі, наприклад, Google зрозуміти, що саме є на сайті. І ми сподіваємося розміститися в списку результатів пошуку вище конкурентів. Тому фотографам варто з увагою поставитися до назв своїх зображень.
Пошукові системи в першу чергу працюють з текстом і посиланнями. Робити відмінності між фотографіями не просто, але можливо. Згадайте, як в останній раз ви шукали зображення в Google, а в результатах вискакувало щось абсолютно не пов'язане з пошуком. Швидше за все, це пов'язано з невдалим ім'ям картинки. Так як назва може містити лише слова, пов'язані із зображенням, дуже важливо привласнювати ім'я, яке оптимізовано для пошукових систем. Наприклад, в IMG_2468.jpg немає абсолютно нічого унікального, і великі шанси на існування безлічі інших зображень з таким же неефективним назвою. Коли ви задумаєтеся про те, скільки запитів в інтернеті задаються кожен день і як багато з них для зображень, то постараєтеся зробити все можливе, щоб вони знаходили саме вас, а не когось іншого.
Це не точна наука, але існують перевірені кроки, які можна зробити, щоб допомогти вашим зображенням отримати увагу, якого вони заслуговують. А заодно направити трафік на ваш сайт, що, ми сподіваємося, приведе до зростання вашого бізнесу.
Що в імені?
Як вже відзначили, з іменами типу DSC_0042.jpg ми не дружимо. Це, на жаль, не той випадок, коли краще менше та краще. Що стосується оптимізації фотографій для Інтернету, чим більше, тим краще. Ви повинні дати кожному зображенню на своєму сайті унікальне ім'я, яке специфічно для використання за призначенням. «DSC_0042.jpg» нічого не говорить пошуковій системі про зміст фотографії. Знімок потрібно назвати так, щоб пошукова система знала, хто фотографував, що зображено і, де його можна знайти в Інтернеті. Раптово просте фото з куховарської книги перестало бути «DSC_0042.jpg». Тепер воно ідентифікується як "Гайер-фотографія-атланта-їжа-фотограф-полента-рецепт" або щось на зразок того. Навіть перестановкою слів можна впливати на результат. Уважно підбирайте слова і їх порядок.
Поділ слів: дефіс, дріб, тире, підкреслення
Поділяючи слова, ви допомагаєте пошуковій системі зрозуміти, що ви намагаєтеся сказати. Очевидно, що ми вводимо запит словами з пробілами між ними. Але проблема в тому, що пошукові системи не знають, що робити з пробілами, тому вони їх закривають. Саме тому такі речі, як URL-адреси та назви зображень (які пов'язані з URL) потрібно писати через тире / дефіс між словами. Таким чином, "фотографії їжі" так і будуть "фотографії їжі", а не фотографііпіщі.
До минулого року тривали дискусії з приводу того, що краще тире або дефіс. У 2012 році Google остаточно відповів на це питання, заявивши, що їх пошукові системи розглядають підкреслене простір, перетворюючи "фотографіі_піщі", в без просторове "фотографііпіщі". Хоча величезного впливу на результати пошуку воно не має. Це, мабуть, один з небагатьох дебатів SEO, з приводу того, що правильно, а що ні.
Alt-текст зображень
Сайти на WordPress і інші платформи дозволяють вставляти Alt-текст в фото. Ви повинні використовувати це поле для додавання ключових слів за допомогою візуального редактора. Так ви допоможете своїм зображенням потрапити в топ, коли люди шукають ці слова або фрази.
Обговорення фотографій на тій сторінці, де вони з'являються
Пошукові системи витягають дані не тільки з URL-адреси зображення, а й від навколишнього тексту. Тому ви можете збільшити шанси на популярність зображень на своєму сайті і привести його до більш високого рейтингу в пошуку. Якщо ви ведете блог про свої знімках, коментуйте їх, тим самим додаючи більше інформації для пошуку, ніж у звичайній галереї зображень, в якій немає ніякого супровідного тексту.
Розмір має значення
Це одна з тих областей, де, чим більше, тим краще. Збільшене зображення має більш високий рейтинг в пошукових системах, ніж мініатюрне. Вам потрібно чітко розуміти, як відображає зображення ваш сайт. Крім того, в повній мірі використовуйте можливості вашого сайту для відображення зображень в своїх кращих проявах, якщо хочете переконатися, що робите все від вас залежне для просування своїх фото.
Пам'ятайте про соціальні мережі
Ваша присутність в соціальних мережах має бути природним продовженням вашого сайту. Хтось із користувачів сяде за комп'ютер і почне шукати фотографа, наприклад, через пошукову систему Facebook. Звичайно, багато людей починають свій пошук в соціальних платформах з перегляду сторінки фотографа, а потім вже переходять на його сайт. Вам слід не тільки обговорювати свої фотографії в соціальних мережах, але і вказати посилання до вихідних зображень на своєму сайті.
Зміни в Google
У січні цього року Google змінив спосіб відображення картинки з результатів пошуку. Ми раптом перейшли від мініатюр з низьким дозволом до чітких високоякісним мініатюр. Пройшли ті вбудовані посилання, які автоматично запускали сторінки власників зображень, пропонуючи кращу і для фотографів, і для людей, які їх шукають. У спробі зробити речі простіше для людини, яка щось шукає, при натисканні на результат пошуку зображень відкривається друге вікно, яке дає вибір, чи слід перейти на повний сайт. Хоча це може спростити пошук для людей, які шукають зображення, але разом з тим ми маємо ще один аргумент для фотографа, щоб подбати про правильну оптимізації зображення для пошукової системи. Якщо ви цього не зробите, то потенційний клієнт може ніколи не перейти на основний сайт.
Підведення підсумків
Виставляти улюблені фотографії зі своїх архівів це дуже трепетний, хвилюючий і інтимний момент. Ми захищаємо свої знімки відповідно до законів про авторське право ( Як захистити свої фотографії ), Але все ж так пишаємося своїми творіннями, що хочемо поділитися ними з усім світом. Це велика мета. І вам слід переконатися, що вони належним чином оптимізовані, щоб задовольняти критерії пошуку і досягати поставленої мети. Оптимізуйте фотографії на своєму сайті, і ви неодмінно помітите різницю в рейтингу за результатами пошуку.
Що в імені?