Стаття стане корисним керівництвом для будь-якого власника слабкого ноутбука або комп'ютера, що працюють на базі «Сімки», який хоче оптимізувати роботу Windows 7. У цій статті розглянемо, що можна відключити в цій операційній системі з метою підвищення її продуктивності без згубного впливу на функціонування.
Чіткого визначення терміна не існує. У більшості випадків під ним ховається комплекс заходів і дій користувача, націлених на відключення і видалення невикористовуваних компонентів операційної системи, а також зміна її конфігурації з метою підвищення ефективності роботи останньої. Тобто оптимізована Windows 7 буде споживати менше апаратних ресурсів і з більшим ККД виконувати поставлені перед нею завдання, чому не налаштована операційна система.
Одним з найважливіших факторів зниження швидкодії Win 7 є наявність великої кількості елементів в списку автоматично запускаються після старту ОС. Служби, які можна відключити в «Сімці» для прискорення її роботи, ми розглянули тут . У цій статті докладно написано, як прискорити завантаження комп'ютера шляхом видалення непотрібних програм з автозавантаження . Ще трохи прискорити Windows 7 можна, відключивши перевірку цифрового підпису драйверів . як видалити непотрібні програми - читайте тут. Решта ж способи оптимізації операційної системи для нормальної роботи на старому ПК і для запуску на ньому ігор розглянемо нижче.
На системному розділі повинно бути хоча б кілька гігабайт вільного місця. Навіть якщо його цілком достатньо, напевно в папках для зберігання тимчасових файлів повнісінько сміття. Як би ми не оптимізували операційну систему, без належного обслуговування жорсткого диска більшість зусиль піде нанівець.
Як підвищити швидкодію HDD? Насамперед давайте очистимо його від тимчасових файлів. Для цього виконуємо наведений нижче алгоритм.
Також у властивостях системного розділу можна відключити індексацію файлів на ньому. Вона хоч і здійснюється, за великим рахунком, коли комп'ютер не завантажений, простоює, але зайві фонові служби нам ні до чого.
Після відключення індексації пошук стане трохи повільніше.
Вікно закриється автоматично.
Ще підвищення швидкодії здійснюється шляхом дефрагментації системного томи. Файли на ньому розташовані хаотично, а дефрагментація дозволить зібрати частини одного файлу таким чином, щоб вони знаходилися в секторах, що йдуть по порядку. Таким чином зчитує голівці при зверненні до файлу не доведеться переміщатися по всій поверхні магнітної пластини з метою пошуку осередків з фрагментами потрібного об'єкту. Друга особливість дефрагментації - переміщення критично важливих для системи файлів на доріжки, які розташовані ближче до центру магнітної пластини. Цим зменшується час доступу до них. Нижче докладно описано, як прискорити Windows 7 шляхом дефрагментації системного томи.
При необхідності можете налаштувати розклад запуску процесу оптимізації розділів HDD.
Поки проблеми з фрагментацією об'єктів файлової системи вирішуються, виконаємо прискорення завантаження ПК шляхом задіяння для цього обох ядер багатопроцесорноїсистеми.
Виконання наведених нижче кроків дозволить збільшити швидкість запуску Windows 7 на кілька секунд при наявності ЦП з двома і більшим числом фізичних або віртуальних ядер.
Комп'ютер перезавантажувати не обов'язково, так як повністю налаштувати Windows 7 на високу продуктивність ми ще не встигли.
Подальше прискорення роботи Windows 7 полягає в чищенні реєстру. Багато програм і драйвери залишають після своєї деінсталяції ключі (записи) в системній базі даних. Якщо хочете прискорити ноутбук, від таких ключів слід позбутися. На жаль, але інструменти і налаштування Windows 7 не передбачають очистку реєстру, тому на допомогу прийде програма по оптимізації ОС, така як CCleaner. Це найкраща утиліта для видалення непотрібних записів реєстру і тимчасових файлів в Windows.
Як показує практика, каліцтв системі утиліта не заподіює, тому резервування ключів не обов'язково.
Максимальна продуктивність роботи з файлами реєстру досяжна після його дефрагментації. Простий дефрагментатор не зможе впоратися із завданням, адже файли реєстру постійно використовуються системою, тому їх оптимізація проводиться тільки до моменту завантаження Windows 7.
Замість повної резервної копії можна просто створити точку відновлення, якщо відповідна функція активована.
Перед дефрагментацією можете виконати повне сканування реєстру на наявність проблем і порівняти результати роботи програми з успіхами CCleaner
Увага! Під час оптимізації процеси на ноутбуці або комп'ютері можуть довго не відповідати або зависати до самої перезавантаження пристрою.
Після перезапуску, якщо все пройшло успішно, завантаження операційної системи буде відбуватися помітно швидше, але це ще не все.
Повна оптимізація Windows 7 не може відбутися без активації опції кешування записів на жорсткому диску. Вона дозволяє прискорити роботу з файлами і за замовчуванням включена далеко не у всіх збірках Windows 7.
Функція дозволяє обчислити різницю між двома файлами (наприклад, більш ранній і свіжої копією документа), щоб при копіюванні або заміщення скоротити обсяг переданої інформації. Цю опцію можна відключити, адже подібна функція затребувана дуже рідко.
Поки все завантажиться, чекаємо. Процес може зайняти пару хвилин або трохи більше.
Зберігати нові характеристики не поспішаємо, тому що тут можна видалити ще кілька непотрібних компонентів, наприклад, «Windows Search», «Клієнт TFTP», «Службу індексування», якщо не користуєтеся ними. У разі потреби будь-який з елементів аналогічним чином повертається назад.
Aero, анімація вікон, візуальні ефекти при появі вікон і меню споживають чимало ресурсів, хоча практичної цінності від них немає. Хіба що елементи інтерфейсу красиво виглядають так анімовані. Якщо графічної адаптер комп'ютера сильно застарілий, та й оперативної пам'яті в ньому небагато (~ 2 ГБ), пожертвувати красою і анімацією елементів інтерфейсу, щоб поліпшити роботу системи, можна, не роздумуючи.
Тут можна відзначити «Особливі ефекти» і вказати, від яких з них хочете відмовитися.
На цій вкладці збільшуємо розмір файлу підкачки або включаємо його використання, якщо своп-файл в системі не використовується. Він здатний полегшити роботу ПК з малим об'ємом оперативної пам'яті, так як є її віртуальним розширенням. Коли ОЗУ для зберігання даних недостатньо, частина нині не використовується інформації скидається на жорсткий диск в файл підкачки, який зберігається на системному томі. Коли будь-яка інформація стає потрібною, вона листується з диска назад в ОЗУ. Швидкість роботи з даними на HDD набагато нижче, ніж з осередками оперативної пам'яті, але в разі крайньої необхідності це краще, ніж постійні оповіщення про нестачу RAM, зависання (нерідко «мертві») і збої.
Тут думки фахівців, в тому числі представників Microsoft, розходяться.
Одні радять нічого не чіпати, дозволяючи системі автоматично обирати потрібний обсяг своп-файлу, другі радять вказати статичний розмір для нього, а треті - задати динамічний обсяг. Що буде більш правильно, кожен вирішує сам для себе.
Майте на увазі, що на системному томі буде зарезервовано вказане простір і використовувати його для зберігання особистих файлів не вийде.
Другий момент: змінюваний розмір (коли вказуємо вихідний і поточний) своп-файлу буде сприяти його фрагментації. З огляду на, що робота з віртуальною пам'яттю і так уповільнює комп'ютер, а фрагментація ще більше знизить його швидкодію, напрошується висновок, що поточний і граничний обсяги файлу підкачки краще встановлювати однаковими.
Опцію активуємо тільки для системного томи, адже доріжки інших дисків знаходяться далеко від центру, що також позначиться на швидкості доступу до файлу підкачки.
Останнім оптимізуйте електричне живлення Windows 7. За замовчуванням в системі використовується збалансований режим - золота середина між енергоспоживанням і ефективністю роботи ПК. Зміна плану харчування може підвищити продуктивність комп'ютера. Однак для ноутбуків його не рекомендується чіпати, адже розробник пристрою вже вибрав оптимальні параметри харчування для системи, в тому числі при автономному функціонуванні ноутбука.
В результаті отримаємо більш швидкий комп'ютер, ніж він був до встановлення. Для ще більшого прискорення в якості системного томи можете використовувати SSD або додати планку ОЗУ, але це вже інша історія.
Як підвищити швидкодію HDD?Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий