Як писати тексти для інтернет-магазину: опису товарів, категорій та інформаційних сторінок
- Загальні вимоги до текстів на сайті інтернет-магазину
- користь
- Приклади хороших завдань тексту
- унікальність
- читабельність
- Оптимізована
- Основні мета-теги - title і description
- оптимізовані заголовки
- Розстановка ключових слів по тексту
- Що написати в тексті для кожної сторінки інтернет-магазину
- Текст на головну
- "Про компанії", "про нас" та інші схожі сторінки
- Умови оплати та доставки
- опис категорій
- картки товарів
- Контакти магазину
- Акції, новини магазину
- Як не потрібно писати тексти для інтернет-магазину
Текст - далеко не головна складова успіху інтернет-магазину. Він цілком може функціонувати і давати прибуток, навіть якщо у вас скопійовані опису товарів, а на інших сторінках розміщені класичні SEO-цеглини з безліччю ключів. Але при цьому ви все одно будете втрачати дохід.
Клієнт може зайти на сайт почитати стандартне опис товару, що не знайде потрібної інформації і піде шукати щось більш наочне до ваших конкурентів. Або може нічого не зрозуміти в умовах доставки та відмовиться від покупки. Щоб знизити ймовірність розвитку цього сценарію, вам потрібні якісні тексти на всіх сторінках вашого магазину. Як написати привабливі тексти для інтернет-магазину - читайте в статті.
Загальні вимоги до текстів на сайті інтернет-магазину
Незалежно від того для якої сторінки на сайті призначається текст, існує ряд вимог, яким він повинен відповідати. До них відносяться унікальність і корисність тексту, його читабельність і оптимізація. Ми щиро віримо, що вам вдасться складати тексти, які відповідають усім чотирьом вимогам.
користь
Десь в паралельному всесвіті все тексти в інтернет-магазинах написані з певною метою і приносять користь від їх прочитання. Десь, але не в нашій. Інтернет заповнений текстами для галочки і ключів, скопійованими один у одного. Після прочитання більшості з них у читача виникають питання - а що мені від цього і що з цим усім робити. Щоб ваші тексти були цікавими і вирішували питання читачів, у них повинна бути мета.
Мета в тексті може бути хорошою і поганою. Гарна мета - допомогти читачеві вирішити якусь його проблему або відповісти на його питання. Погана - нікому не потрібна.
Приклади хорошої мети:
На головній сторінці магазину - допомогти клієнту визначитися з вибором магазину.
Приклади поганий мети:
На головній сторінці магазину - просто розповісти про магазин.
Якщо мета - це те, якого ефекту ми хочемо домогтися від конкретного тексту, то завдання - конкретний шлях для написання тексту.
Приклади хороших завдань тексту
Для головної сторінки магазину:
- Розповісти, що можна у нас купити;
- Пояснити, як ми працюємо;
- Розповісти, чому робити покупки вигідно саме в нашому магазині;
- Показати, чому купувати у нас безпечно і нам можна вірити.
Конкретніше ми розповімо про цілі і завдання тексту для основних сторінок інтернет-магазину в параграфах, присвячених написанню кожної з них.
унікальність
Пошуковики люблять унікальні тексти. Це один з показників, що впливають на просування вашого сайту в пошукових системах. Щоб потрапити хоча б на першу сторінку пошукової видачі зі скопійованими у конкурентів текстами, вам потрібні дуже хороші поведінкові фактори, бездоганна репутація домену і посилаються на вас. Але навіть при дотриманні всіх цих умов першоджерело текстів, швидше за все, буде вище у видачі.
Є два типи унікальності тексту - технічна та фактична. Різниця їх в тому, що при високій технічній унікальності текст не завжди буде унікальний фактично. При високій фактичної унікальності проблем з рівнем технічної найчастіше не виникає.
Технічна унікальність - це те, наскільки унікальний ваш текст за окремими словами і фразами. Саме технічну унікальність поки ще сканують роботи пошукових систем при індексації сторінок на сайті.
Технічно унікальний текст - той, який повністю або частково не опублікований на будь-якому іншому ресурсі. Для перевірки технічної унікальності використовуються різноманітні сервіси та програми на будь-який смак і колір. Найбільш поширені сервіси: Адвего , текст.ру , Етхт і контент вотч . Всі вони умовно безкоштовні.
Мінімально допустимий рівень унікальності для кожного з сервісів свій, адже вони перевіряють текст за різними алгоритмами. При цьому тема і призначення тексту теж грають свою роль в рівні унікальності.
Для коротких текстів з перерахуванням технічних характеристик, специфічних медичних і юридичних статей, кулінарних рецептів достатній рівень унікальності від 70% по Адвего, Контент вотч, Етхт і від 80% для текст.ру. Для інформаційних статей та основних сторінок сайту від 90% по Адвего, Контент вотч, Етхт і від 95% для текст.ру.
Технічна унікальність не говорить про те, що ваш текст унікальний. Цілком можливо, що це просто переписаний іншими словами текст конкурента. Так, технічно він унікальний, але по факту такої ж, як і на сотнях інших сайтів, і не дає ніякої додаткової інформації відвідувачам. А вони втомилися від постійного інформаційного шуму і йдуть до більш креативним конкурентам.
У боротьбі за клієнта на ринг виходить інша унікальність інформації - фактична.
Фактично унікальний текст - той, в якому користувач відкриває для себе щось нове:
- то, що йому раніше не було відомо про товар або послугу;
- якусь концептуально нову інформацію про щось;
- зручно структуровану для вивчення відому інформацію.
Іншими словами, для того, щоб написати фактично унікальний текст вам потрібно не просто переписати чуже своїми словами, а дати тексту додану вартість. Ці тексти коштують дорожче, писати їх складніше, зустрічаються вони нечасто і дуже подобаються клієнтам. Але повірте, воно того варто.
Деякі умільці намагаються підвищити унікальність чорними методами. Вони можуть стати причиною отримання сайтом бана від пошукових систем. Це означає, що сторінки не індексуються і виключаються з пошукової видачі - люди не бачать такі сайти в Яндексі і Гугла.
Чорні методи підвищення унікальності:
- Букви-дублери з іншої розкладки - пересічний користувач не помітить підміни, а пошуковий робот бачить подібні «помилки» і може викинути сайт з індексу;
- Автоматичний переклад на іноземну мову і назад - текст не обов'язково стане актуальним, але з великою ймовірністю вийде нечитабельним; пошуковики можуть і пробачити, а ось користувачі навряд чи;
- Сінонімайзер - спеціальна програма для заміни слів з тексту на синоніми; хороша база для нього стоїть дуже дорого, а все, що безкоштовні на раз визначаються пошуковими системами і тексти виходять нечитабельним.
читабельність
Ніхто не читає суцільні полотна тексту. Виглядають вони громіздко, зачепитися оку в них нема за що і взагалі вони лякають мозок відвідувача тим, що там все складно і «А може ну його? Давай пошукаємо ще, знайдемо, де тексту менше ». За увагу читача або клієнта ви боретеся не тільки зі своїми конкурентами, а й з ним самим.
Більш того структуровані статті з ілюстраціями, заголовками різних рівнів, списками і таблицями покращують поведінкові чинники.
Як мінімум, текст повинен бути розділений на окремі абзаци з відступами між ними. Намагайтеся не робити все абзаци однаковими за розміром. Так текст виглядає монотонним і «не чіпляє». Це стосується і пропозицій в абзацах. Робіть їх різними за розміром. Користувач, читаючи тільки довгі або тільки короткі речення, швидко втомлюється і втрачає інтерес. Експериментуйте!
Щоб упорядкувати текст і зацікавити читача додавайте ємні, цікаві та змістовні підзаголовки. Як їх придумувати ми поговоримо трохи пізніше. Оформляти заголовки найкраще за допомогою вбудованих можливостей візуального редактора або html-тегів.
Ось так це виглядає в бек-офісі InSales.
Більш зручним для читання великий текст можуть зробити правильно підібрані ілюстрації. Вони повинні бути частиною тексту, а не просто милою картинкою заради картинки. Постарайтеся підбирати ілюстрації хорошої якості, без водяних знаків інших сайтів або фото стоків або Зробіть їх самостійно.
Оптимізована
Для того щоб пошуковики правильно зрозуміли про що ваша сторінка і яким запитам користувачів вона відповідає, їм потрібно це підказати. Зробити це можна: прописавши основні теги, склавши правильні заголовки і використавши ключові слова в тексті.
Основні мета-теги - title і description
Тайтл і діскріпшен не відображаються на сторінках сайту, вони призначені для пошукових систем - позначити, якими запитами релевантна сторінка, також можуть використовуватися в заголовку і сніпеті в органічній видачі пошукових систем і зацікавити потенційних відвідувачів тим, що є на сторінці. Крім цього тайтл відображається у вкладці в браузері.
Ще існує мета-тег "keywords", але заповнювати його не має сенсу, так як вже досить давно його вміст не враховується пошуковими системами.
Для того щоб пошуковик коректно оцінив відповідність вашої сторінки різним запитам користувачів, тайтл повинен:
- Бути унікальним в межах сайту.
- Утримувати ключову фразу якомога ближче до початку тега. Наприклад, в тайтли «Купити плюшевого ведмедя для дівчини в магазині»: «купити плюшевого ведмедя» це ключова фраза в прямому входження, «для дівчини в магазині» - шлейф запиту.
Діскріпшен - текст, який пошукові системи іноді можуть використовувати для сниппета (текст під заголовком в пошуковій видачі), на його основі користувач приймає рішення - чи цікава ваша сторінка і чи потрібно її відкривати. Якщо ви не прописали текст цього тега вручну, або пошукова система порахувала його невідповідним, то вона вибирає той шматок тексту, який на її думку найбільш точно відповідає введеному запиту. Це може бути не зовсім вдалий шматочок тексту, який швидше за відштовхне користувача, а не зацікавить його.
Оптимальна довжина дескріпшена - до 160 символів, враховуючи пробіли. Зайвий обсяг просто не відображається пошукачем.
Діскріпшен повинен бути унікальним і для вашого сайту, і в усьому інтернеті. Якщо на сайті у двох сторінок однаковий description або title, пошукові роботи при індексуванні можуть прийняти сторінки за дублі і викинути одну з них з індексу.
оптимізовані заголовки
Всього в html розмітки можна використовувати шість рівнів заголовків. Обов'язкові для ефективного пошукового просування тільки заголовки першого і другого рівня. Всі інші можна не використовувати, якщо в них немає необхідності.
Тема першого рівня повинен використовуватися на кожній сторінці тільки один раз. Для статті ця назва, для товара в інтернет-магазині - його найменування. У заголовку першого рівня повинна бути ключова фраза, по якій буде просуватися сторінка в пошукових системах. В заголовки другого рівня теж обов'язково включати ключову фразу сторінки.
Заголовки нижчих рівнів використовуються в текстах за потребою, але бажано дотримуватися їх ієрархію і вкладеність.
Розстановка ключових слів по тексту
При розстановці ключових слів важливо не перестаратися. Прийнято вважати, що оптимальна кількість ключових слів в тексті - 2-3% від загального обсягу.
Одночасно текст можна оптимізувати за двома-трьома ключовими фразами, але важливо не перестаратися і підібрати ті слова, які органічно і природно виглядають в одному тексті. Пам'ятайте про те, що вас будуть читати не тільки пошукові роботи, а й люди, і перш за все саме для людей цей текс і повинен бути написаний.
Для аналізу частотності слів і SEO-аналізу можна використовувати сервіси:
Що написати в тексті для кожної сторінки інтернет-магазину
Для написання тексту на кожну сторінку інтернет-магазину є свої хитрощі. Якщо ви вирішили писати тексти самі - ця частина статті допоможе зробити їх більш якісними.
Текст на головну
Текст для головної сторінки інтернет-магазину повинен працювати на вашу репутацію в очах клієнтів, допомогти їм сформувати думку. На цій сторінці доречно коротко розповісти хто ви, що і на яких умовах продаєте. Сформулюйте і напишіть на головній вигоди, які отримають клієнти, роблячи покупки в вашому магазині.
З самопрезентації проблеми виникають рідко, особливо якщо вона коротка і по справі. З вигодами складніше. У вигоди запихають і команду професійних фахівців, і багаторічний стаж роботи зі 100% задоволених клієнтів. Виглядають вони прісно і непереконливо.
Щоб грамотно сформулювати вигоди подумайте, який плюс вашому покупцеві від того, що ви, припустимо, багато років працюєте тільки з одним постачальником, і озвучте це.
«Останні 10 років працюємо з постійними постачальниками» → «Не міняємо постачальників уже 10 років, тому у нас новинки з'являються раніше, ніж у конкурентів».
Таку трансформацію виконайте з кожним нудним перевагою.
Також читайте → Як скласти УТП
А як же бути з оптимізацією? Все дуже просто. Гарний вітальний текст розміщуйте на першому екрані головної сторінки, а оптимізований максимально близько до підвалу сайту. На індексацію це не вплине, а ось продаж може збільшити.
"Про компанії", "про нас" та інші схожі сторінки
До питання як написати опис інтернет магазину підходите з усією серйозністю. На цю сторінку користувачі заходять тільки щоб більше дізнатися про ваш магазин, якщо є сумніви - чи робити покупку. Саме тому краще не використовувати при написанні цього тексту мільйон кривих ключів або затерті шаблонні фрази «молода команда професіоналів» і подібні до неї.
Постарайтеся уникнути великої кількості істеричних закликів зробити покупку саме у вас.
Якщо оформлення покупки на увазі обов'язкове спілкування з менеджером або консультантом, на сторінку про компанію можна додати їх фото та коротко розповісти про них і чим вони можуть бути корисні. Використовуйте реальні фотографії співробітників, а не з фотостоков - вони вселяють більше довіри читачам.
Деякі магазини «з минулим» додають на цю сторінку історію їх заснування і становлення. Це відмінний хід, якщо є що розповісти, але його використовувати не варто тим, у кого в минулому немає нічого цікавого читачеві.
Умови оплати та доставки
На цій сторінці краще обійтися без креативу. Спокійно, без продає істерики, перерахуйте всі способи і умови оплати або доставки. Постарайтеся зробити це максимально доступно і детально, так ніби ви пишіть для людини, який перший раз робить замовлення в інтернет-магазині. Там де це доречно, пишіть покрокові опису всіх дій.
Якщо ви працюєте з декількома регіонами або країнами, виділяйте в тексті доставку за різними напрямками - по місту і області.
У написанні тексту про умови оплати і доставки є маленький лайфхак. Першим завжди вказуйте той спосіб, який вам зручніше. І постарайтеся дати якийсь бонус за його вибір.
опис категорій
Досить часто з пошукача користувач потрапляє не на картку товару, а на категорію. І все страшніше стає читати тексти - описи категорій. Вони насичені не зовсім зрозумілою, а іноді навіть неадекватною інформацією. Все що завгодно - історія винаходу електрочайників, способи заварювання чаю.
А досить було просто написати пару пропозицій про тонкощі вибору цього самого чайника: на який розмір сім'ї підходить певний обсяг, на що звернути увагу. Ключі ж, все що преднозначено для пошукових систем можна заховати під список товарів, в самий кінець сторінки.
картки товарів
Це головна сторінка на сайті інтернет-магазину. Якщо ви написали ідеальні тексти для всіх інших сторінок, а на картках товару стандартний текст з каталогу постачальника, не чекайте, що кількість продажів істотно збільшиться.
Оптимальний обсяг опису одного товару 400-800 символів. Але це не абсолютна аксіома. Якщо товар типовий, і писати про нього практично нічого, що не изгаляться. Опис дерев'яних прищіпок для білизни на 1000 символів виглядає, щонайменше, дивно. Але, якщо товар новий на ринку, у нього цікаві функції і вам є, що розповісти клієнту - розповідайте стільки, скільки буде потрібно, не забувайте ілюструвати текст. Іноді краще все ж показати, а не розповідати.
Клієнтам подобається дивитися відео-огляди на товари. Якщо відео доречно на картці товару, і якщо у вас є можливість його зробити - робіть. Від цього ви тільки виграєте. В якості альтернативного способу отримання відеоогляди ви можете запропонувати знімати їх вашим клієнтам в обмін на знижки. Так ви вб'єте двох зайців - збільшите кількість лояльних клієнтів, заощадите на зняття власних роликів і дуже задешево отримаєте унікальний оригінальний контент.
Детальніше про те, як скласти опис читайте в статті "Як написати опис картки товару" .
Контакти магазину
Іноді після вибору товару користувач переходить на вкладку «Контакти».
На сторінці «Контакти» не просто вкажіть номер телефону та email. Обов'язково напишіть, за яким графіком ви працюєте і опишіть сценарій дій покупця, якщо у нього виникли питання в неробочий час. Наприклад, залиште форму зворотного зв'язку.
Обов'язково вказуйте фізичну адресу офісу та пунктів видачі, якщо такі є. Їх можна розбавити скриншотами гугл-карт із зазначеним місцем розташування, фотографіями фасаду будівлі або схемою проїзду.
Если ви перебуваєте у віддаленіх від транспортної розв'язки місцях, має сенс Додати на сторінку контактів НЕ скріншот, а інтерактівну карту. Зробити ее можна безкоштовно в Гугл картах або в конструкторі від Яндекса .
Щоб викликати ще більшу довіру у клієнтів, опублікуйте на сторінці «Контакти» реквізити вашого ІП або ТОВ.
Акції, новини магазину
Ось з описом акцій можна і покреатівіть. Тестируйте, при якому форматі тексту про акцію ваші клієнти активніше беруть участь в ній. Знайдете свій формат - використовуйте його, кожен раз трохи видозмінюючи, щоб не набридати одноманітністю.
При цьому пам'ятайте, що якщо ви вирішили провести конкурс або запустити акцію - підготуйте сторінку з правилами проведення акції. Він повинен бути написаний в офіційному стилі, мати повні умови участі в конкурсі з урахуванням всіх деталей, в тому числі юридичних.
Що стосується новин магазину - в цьому розділі можна писати про появу в магазині нових категорій товарів або торгових марок, про всі зміни стосуються умов оплати і доставки, про зміну адрес існуючих пунктів видачі або відкриття нових. Простіше кажучи - все зміни в роботі інтернет-магазину прямо впливають на його клієнтів.
Як ви могли помітити, в написанні більшості текстів для інтернет-магазинів немає нічого складного, якщо підійти до цього з розумом. Якісь розділи не займуть у вас багато часу, а щось все-таки доведеться віддати на аутсорс. Все залежить тільки від вашої готовності присвятити пару тижнів вільного часу на написання текстів. Щоб максимально спростити вам завдання ми підготували невелику пам'ятку - як не потрібно писати тексти для інтернет-магазину.
Як не потрібно писати тексти для інтернет-магазину
- Якщо в текст опису категорії закрався шматок про історію створення цього товару - нещадно видаляйте його. Якщо в ньому сховалися важливі ключові слова, які ну ніяк не виходить вписати в більш корисний текст - ховайте в кінець сторінки, які не лякайте клієнтів.
- Не використовуйте занадто довгих речень. Якщо вийшло пропозицію в абзац - перечитайте його вголос. Там, де ви запиналися, вам не вистачало повітря, сміливо ставте точки.
- Не використовуйте. Багато. Занадто коротких. Пропозицій. При передозуванні ними ламається ритміка тексту і це дратує читача.
- Уникайте надмірного вживання стоп-слів: паразитів часу, канцеляризмів і оціночних суджень. Для перевірки наявності стоп-слів можна використовувати glvrd.ru . Тільки не намагайтеся добити оцінку окремого тексту до 10. Це зробить його занадто сухим і складно читаним. Достатня оцінка для текстів інтернет-магазинів - 7,5 бала.
- Чи не викладайте сірі суцільні цеглини тексту. Делите їх на абзаци, додавайте між ними відступи і заголовки різних рівнів. Там, де це доречно додавайте відео та ілюстрації. Показуйте, а не розповідайте.
- Пишіть всі тексти для людей, а не для машин. Схиляйте складні ключі, розбавляйте їх іншими словами. Намагайтеся робити тексти корисними і цікавими.