Як почати seo-просування на західні ринки

  1. Внутрішня оптимізація сайту
  2. зовнішня оптимізація
  3. Налаштування в Google і Bing
  4. Як залучити трафік на перших порах?

Отже, ваш сайт в російськомовному сегменті займає топові позиції, приймає величезна кількість трафіку щодня і приносить стабільний дохід. Що ж далі? А далі розширення бізнесу і вихід на західні і міжнародні ринки.

Зараз найбільш популярними напрямками для просування є США, Канада, Англія і західна Європа. Звичайно ж, при виборі країни-орієнтира слід виходити із запропонованих вами товарів / послуг, щоб таке просування було ефективним.

Найбільш актуальним дане просування буде для компаній:

  • постачальників будь-яких товарів, сировини оптом;
  • туристичних компаній, що запрошують інтуристів в Росію;
  • мовних шкіл, які беруть на навчання іноземців;
  • онлайн-сервісів.

Щоб проаналізувати, з яких країн ваш сайт отримує трафік, можна скористатися звітами з Яндекс Метрики або Google Analytics.

У Google Analytics це Аудиторія → Географія → Місце, де також можна подивитися і конкретні міста.

З їх допомогою ви зможете точно визначити, який відсоток відвідувачів сайту приходить з конкретної країни.

Для аналізу конкурентів з обраної тематики і запитам можна використовувати сервіс SEMrush. Можна подивитися актуальність ключових слів в тій чи іншій країні.

Можна подивитися актуальність ключових слів в тій чи іншій країні

Або подивитися видачу по даному запиту і проаналізувати детально сайти головних конкурентів (прим .: необхідна реєстрація в сервісі).

: необхідна реєстрація в сервісі)

Таким чином, ви можете зробити висновки і продумати подальший план розкрутки свого сайту.

Що безпосередньо впливає на ефективність розкрутки за кордоном?

Весь процес роботи і просування вашого сайту буде зосереджений на якісної внутрішньої і зовнішньої оптимізації.

Саме ці два компоненти і є запорукою успіху. Далі ми більш детально розглянемо кожен з них.

Внутрішня оптимізація сайту

Оптимізація начинки сайту залишається одним з найважливіших етапів при просуванні. Розглянемо список робіт, яким необхідно приділити максимум уваги при створенні сайту.

Перше, що необхідно зробити, це скласти семантичне ядро ​​і карту релевантності. Вони допоможуть нам не тільки грамотно розставляти ключові слова по сторінках сайту, а й підтримувати правильний напрямок у розвитку і наповненні сайту.

Наявність ключових слів в імені домену та адреси сторінок сайту допоможе користувачам краще запам'ятати адресу вашого сайту, а також дасть додаткову підказку пошуковим системам.

До речі, про домен. Кращим варіантом буде створення сайту виду site.com, тому що такі сайти краще ранжуються, ніж мовна версія на піддомені. Буде легше отримувати зворотні посилання і до них більше довіри у користувачів. Якщо ж ви прагнете до ідеалу, то для вас підійде варіант створення для кожного регіону окремого домену, наприклад: site.de, site.fr, site.it і т.п. Відповідно, кожен буде на своєму мовою.

Мета-теги - перше, що бачить користувач пошукової системи. Дуже багато власників сайтів ігнорують цей пункт, а даремно. Ключі, встановлені в мета-тегах, допоможуть пошуковим системам краще розпізнати, про що поточна сторінка і створити гарний і зрозумілий сниппет в пошуку. Однак не варто зловживати ними, Переспа дасть тільки негативний ефект.

Однак не варто зловживати ними, Переспа дасть тільки негативний ефект

Текст сторінок, написаний носіями мови, з правильно виставленими тегами H1, H2 і т.д. Якісний, унікальний текст дасть величезну перевагу. Цей же пункт можна доповнити внутрішньої перелінковкою. Не варто забувати, що сторінки не повинні бути віддалені від головної більш ніж на 1-3 кліка.

Поліпшите швидкість завантаження в сервісі PageSpeed ​​Insights. У ньому детально описано, що заважає швидкої завантаженні вашого сайту. Бажано довести обидві версії сайту хоча б до жовтої зони.

Установка атрибута ALT для зображень, які використовуються на сайті, буде додатковою інформацією про контент сторінки.

Дублі сторінок і биті посилання необхідно знайти і прибрати / видалити. Всі вони призводять до невірної індексації, небажаним 404 помилок, а іноді і пессимізації від пошукових систем.

Оптимізація сайту під голосовий пошук. Нова тенденція розвивається все сильніше з приходом крутих технологій. Дуже багато користувачів вже користуються голосовим пошуком, а з мобільних пристроїв і поготів. Наприклад, в Google в голосовому пошуку користувач може не тільки прослухати, а й перейти на сторінку з потрібним відповіддю.

Accelerated Mobile Pages (AMP) - Прискорені сторінки для мобільних пристроїв.

Адаптація сайту під мобільні пристрої, а саме створення AMP сторінок дасть величезну перевагу у видачі.

Особливо актуальна ця технологія для сайтів з великою кількістю контенту, таких як блоги або новинні сайти.

Такі сторінки відображаються над основною видачею, дають конкретну відповідь на запит користувача і підвищують ймовірність переходу саме на неї.

Для багатьох популярних CMS вже існує безліч плагінів і модулів, що дозволяють автоматично робити AMP-версії сторінки відразу при її створенні.

Установка посилань на соц. мережі компанії і кнопок «поділитися в соц. мережах »дозволяє без праці поширювати інформацію про послуги та продукти сайту.

Правильна настройка robots.txt і sitemap.xml. Дивно, але до цих пір існує велика кількість сайтів, які не подбали про правильному налаштуванні Роботс і карти сайту. Але ж вони є одними з головних чинників допомагають прискорити індексацію сайту в пошуковій системі.

В Google Webmasters є прекрасний інструмент для перевірки того, як же бот гугла бачить ваш сайт. Запустивши перевірку, можна побачити, які файли йому недоступні для коректного відображення сайту. Після перевірки додаємо необхідні файли в robots.txt в форматі:

User-agent: GoogleBot
// набір правил з Disallow, далі йдуть дозволяють правила
Allow: /themes/newsite/*.js
Allow: /plugins/slider/*.css

css

зовнішня оптимізація

З пошукових систем більшу частку майже в усіх регіонах займає Google, інше між собою поділили Bing і Yahoo (прим. Baidu варто розглядати тільки при просуванні в Китаї). Так що орієнтуватися будемо саме на них.

Якість і кількість зовнішніх посилань продовжує відігравати важливу роль в ранжуванні сайтів, особливо це стосується Google. При цьому, існує ряд вимог до таких посиланнях.

Загальна якість і тематика сайту, що посилається один з ключових моментів в наборі посилальної маси. Вкрай небажано збирати посилання з сайтів, що не мають відношення до сфери вашого сайту.

У анкорі зовнішнього посилання рекомендується використовувати слово / фразу відповідну заголовку і ключові слова сторінки, таким чином збільшуючи вагомість самої посилання. Авторитетність сайту донора теж збільшує даний параметр.

Однак при наборі посилань, не варто забувати про плавності їх появи. Так званий «контрольний вибух» може спричинити накладення фільтрів на сайт.

Не варто забувати і про крауд-маркетингу. З його допомогою сайт отримує природний приріст зовнішніх посилань, збільшується популярність і впізнаваність бренду, а найголовніше на сайт приходять зацікавлені у вашому продукті користувачі. Все це в тому числі покращує і видимість сайту в пошуковій видачі.

Наступний етап це поширення інформації про наш сайт, товари і послуги за допомогою SMM. Створюємо групи і профілі компанії в Твіттері, Фейсбуці, Інстаграме і на Ютубі. Налаштовуємо автоматичне додавання інформації з сайту в усі соц. мережі, e-mail розсилку і RSS-стрічки.

Максимальне поширення інформації про сайт та збільшенні інтересу до нього тут є головним завданням.

Налаштування в Google і Bing

Обов'язково варто додати і налаштувати сайт в вебмайстрів Google і вебмайстрів Bing, які мають схожий функціонал. Один з ключових інструментів у них це установка регіону сайту.

В Google Webmasters це виглядає так:

В Google Webmasters це виглядає так:

Однак варто зауважити, цей параметр працює тільки для доменів .com і .org. Це допоможе поліпшити результати пошуку при географічних запитах.

Трохи розширений варіант даного інструменту доступний в вебмайстрів Bing.

Тут можна налаштувати геотаргетинг не тільки для домену або піддомену, але і для конкретної сторінки або каталогу сайту.

Красиво і детально оформлена сторінка компанії в Google Business допоможе поліпшити довіру до компанії. Додайте сюди хороші фотографії, позитивні відгуки і користувач вже записує ваш телефон і дивиться як дістатися за адресою.

Додайте сюди хороші фотографії, позитивні відгуки і користувач вже записує ваш телефон і дивиться як дістатися за адресою

Як залучити трафік на перших порах?

Зрозуміло, що після публікації і початкового наповнення сайту величезної відвідуваності чекати не варто. В цей час нам допоможемо контекстна реклама.

Однак перш ніж налаштовувати кампанію в Ю Я, варто переконатися що сайт готовий прийняти потенційних покупців і отримати з них профіт (вигоду). Перш ніж залучити трафік зробіть кілька продають сторінок (landing page), оптимізуйте і переконайтеся, що вони спонукають відвідувача на дію. В іншому випадку користь від реклами буде мінімальною, а в зарубіжній сегменті вона коштує чималих грошей.

Для початку варто спробувати використовувати низько- і середньочастотні ключі. Лендінзі теж підстроюємо під них. Тут нам дуже допоможе складене ще на початковому етапі семантичне ядро ​​з відібраними ключовими словами. Використання НЧ і СЧ запитів дозволить не тільки заощадити на самій рекламі, а й отримати високу конверсію.

На закінчення хотілося б відзначити основні моменти на які необхідно звертати увагу при просуванні на захід: технічна складова сайту важлива як ніколи; необхідно привабливий вигляд сайту в пошуковій видачі (сниппет сайту); інтеграція з соціальними мережами; якісний і унікальний контент, написаний носіями мови.

Задумалися про просування свого бізнесу? Саме час почати зараз! Або довірити роботу над своїм проектом нашим фахівцям .

© 1PS.RU, при повному або частковому копіюванні матеріалу посилання на першоджерело обов'язкове.

Що ж далі?
Що безпосередньо впливає на ефективність розкрутки за кордоном?
Як залучити трафік на перших порах?
Задумалися про просування свого бізнесу?