Як почати вести свій блог з нуля. Читай і роби!

  1. З якою метою ти починаєш вести свій блог
  2. Перш ніж почати вести свій блог з нуля вибери свою нішу
  3. Але доведеться дечому навчитися
  4. Негативний приклад з моєї практики
  5. Найактуальніші теми для блогу
  6. Перш ніж почати вести свій блог з нуля вибери правильну хостинг
  7. Вордпресс - це найкраща платформа для ведення свого блогу
  8. Склади семантичне ядро
  9. Що таке SEO
  10. Як повідомити пошуковим системам, що почав вести свій блог
  11. Розкрутка блогу безкоштовними методами
  12. Вести свій блог - це значить регулярно створювати контент
  13. Де брати малюнки на свій блог
  14. Навіщо купувати посилання.
  15. Статейное просування блогу
  16. Де навчітіся вести свой блог професійно
  17. Що робити далі.

Добрий день, мій читачу! Знаю, що ти перелопатив весь Інтернет, щоб дізнатися, як почати вести свій блог з нуля. Давай, я допоможу вирішити цю задачу. Читай весь матеріал до кінця, і в тебе не залишиться питань.

як почати вести свій блог з нуля

З якою метою ти починаєш вести свій блог

Перш ніж почати вести свій блог, подумай, навіщо він потрібен.
Якщо ти хочеш вести блог «для душі», то тобі нема про що турбуватися. Пиши цікаві і корисні статті і не думай ні про яку конкуренцію. Визнання домагаються вільні письменники, а не ті, хто змагається з колегами. Я з блогерами моєї тематики дружу і вважаю їх моїми потенційними вчителями.

Якщо, наприклад, ведеш свій блог про подорожі, не потрібно змагатися з туристичними порталами і форумами. Там працюють тисячі людей, публікуються тисячі фотографій і відеорепортажів. На таких порталах працюють професійні журналісти і фотографи. Вчися у них, вдосконалюй свій стиль і смак. Роби, як вони і краще, вчися вести свій блог. У тебе буде тоді своя особиста аудиторія, свої читачі, шанувальники таланту і глядачі.

якщо ведеш комерційний проект , То стався до нього, як до бізнесу. Це означає, що ти будеш вкладати кошти в його розвиток, щоб конкуренти не «зжерли» тебе на зльоті. Так само як створення продає контенту, виготовлення реклами, розкрутка, покупка посилань і багато іншого «головного болю», яку самому дуже важко подолати. Будуть потрібні помічники і грошові вкладення.

Якщо ти вирішив створити проект , Якого ще немає в російській інтернеті, то це вдалий варіант. Він сам собі прокладе дорогу. Згадай, як швидко розвинувся сайт «Однокласники», в основу якого було покладено ідею зустрічей шкільних друзів; або «Твіттер», з його ідеєю написання коротких постів. вивчай англійську мову і бери ідеї в буржунете.

Перш ніж почати вести свій блог з нуля вибери свою нішу

тепер про тематиці блогу . Вибирай ту область в чому ти розбираєшся, яка тобі цікава. Не можна робити упор тільки на її затребуваність. Так, не варто писати про Форекс, якщо ти там не працював, або про заробіток в Інтернеті, якщо ти в ньому не заробляєш. Весь обман і дилетантство швидко спливуть назовні.

Як прокачати готовність вести свій блог з нуля в обраній ніші. Спробуй написати на листку хоча б 50 заголовків майбутніх статей. Ця рада працює: сам так роблю. Якщо зможеш скласти вказану кількість заголовків відразу, то ти в темі і легко знайдеш ідеї для написання цікавого контенту.

Перш ніж, як розпочати вести блог з нуля, без будь-якої бази ознайомся з наявністю літератури на книжкових полицях магазинів як джерела свіжої інформації. Адже в Інтернеті всі один в одного передруковують, рерайт безбожно. Я вважаю за краще брати інформацію з друкованої літератури, краще перекладної. Там трапляються по-справжньому хороші книги.

Твоя задача - стати експертом в обраній темі, навіть професійним веб-письменником , Нехай не відразу, але хоча б за перший рік. Інакше твій блог загубиться серед сірого рерайтного мотлоху. Пиши якомога більше цікавих статей. Вони можуть стати основою портфоліо для фрілансу .

Але доведеться дечому навчитися

Просто працюй і не морочитися, як почати вести свій блог з нуля. Матеріал потрібне свіже, від живої людини з власною думкою. Краще, якщо це думка буде йти врозріз із загальноприйнятою. вивчай копірайтинг , Читай книги з маркетингу. вивчай паралельно премудрості HTML і CSSЗ . Зовсім класно, якщо ти подружишся з Вордпресс і станеш в ньому професіоналом. Це як водій, який знає кожен гвинтик свого автомобіля. Це потрібно, щоб не звертатися за кожним дрібницею за платною допомогою до фрілансерам, котори часто самі нічого не знають.

Заробіток на блозі не змусить себе довго чекати. Народ потягнеться до тебе, і ти побачиш, що заробити можна на будь-яку тему, головне в ній вміти розбиратися. Не соромся читати топові блоги, пиши їх авторам, зв'язуйся з ними в коментарях.

Я свого часу пройшов курс «Як стати блогером-тисячником» Олександра Борисова. Спасибі тобі, Саша! Здоров'я і щастя твоєї сім'ї! Зараз Саша веде «Школу блогерів» Всі відгуки відмінні. Люди просто пищать від емоцій. Інтенсив з посиланням безкоштовний.

Добре б пройти безкоштовне навчання у Євгена Вергуса в його школі «Я - Блоггер» . Євген навчить, як заточити блог під заробіток ще на етапі його створення

Негативний приклад з моєї практики

На моєму блозі, який ти зараз читаєш, в минулому його дизайні, я не міг встановити плагін навігації по сторінках. Що б я не робив, чортів плагін Wp-pagenavi не вдалося підключитися, хоч ти трісни. Я вже вивчив купу рекомендацій, переглянув величезну кількість роликів на Ютубі - результату нуль. Мій шаблон видає тільки стандартну навігацію «попередня-сдедует». Я звернувся в коментарях до блогеру, який писав на цю тему за платною допомогою, пояснивши проблему, але він сказав, що не знає нюансів, а «просто пише».

А як би я заповажав цю людину, якби він був тим, за кого себе видає.

Найактуальніші теми для блогу

Я категорично стверджую, що заробити можна на будь-яку тему, головне, що б вона була цікава читачеві. Для тестування прибутковості теми Яндекс Директ пропонує чудовий сервіс - Прогноз бюджету. Тут можна приблизно оцінити вартість кліка по ключових фразах і перспективність обраної теми. Детально про це напишу окремо. Найактуальніші, на мою думку, тематики блогів наведені нижче:

  • будівництво та нерухомість,
  • гроші, фінанси, кредитування,
  • транспорт, автомобілі. мотоцикли,
  • заробіток в інтернеті, форекс, партнерки,
  • жіночі штучки.

Вибір за тобою.

Перш ніж почати вести свій блог з нуля вибери правильну хостинг

Вибір хостингу для початківця блогера завдання не така вже проста. Відразу скажу, що ніякі безкоштовні хостинги і сервіси тобі не підійдуть. Я навіть не буду їх розглядати тут. Тому як блог на безкоштовному хостингу - це як ліжко в безкоштовній нічліжці або місце в гуртожитку. Такий блог належить справді сервісу, який в будь-який час може його заблокувати без права оскарження. Знаєш, скільки блогерів змушені були покинути ЖЖ?

Платний хостинг з власним доменом зроблять тебе дійсним господарем власного блогу і дадуть можливість створити в Інтернеті особистий бренд і власний бізнес. Хостингів дуже багато, і всі вони приблизно однакові по надійності, відрізняючись тільки цінами і послугами на них. Я користуюся вже років 10 хостингом Джино і не збираюся його змінювати. Він досить надійний і гарний тим, що стягує плату тільки за послуги, які дійсно використовуються. Рекомендую його всім своїм друзям і клієнтам, яким я роблю сайти. Тонкощам вибору надійного хостингу я присвячу окрему статтю.

Вордпресс - це найкраща платформа для ведення свого блогу



В якості движка більшість блогерів використовують Вордпресс . Він настільки адаптований для ведення блогів, що альтернативи я не бачу. Для Вордпресс існують тисячі безкоштовних і платних преміум-шаблонів з функціоналом. Величезне число полігонів зробило цей движок просто незамінним і універсальним інструментом створення і ведення блога. Про користь преміум шаблонів читай тут .

Захист сайту на Вордпресс за допомогою спеціальних засобів дозволить відчувати себе спокійно. Знаєш, як прикро, коли твій блог, що ти працював біля 5 років зламають! Тут не допоможуть навіть резервні копії. Як це роблять зловмисники залишається загадкою, методи їх змінюються і удосконалюються.

Я пробував вести свої блоги на DLE, Джумла і на сервісі Wix. В результаті залишився на Вордпресс. Єдине, що може відлякати від цієї платформи - це необхідність вивчити хоча б на базовому рівні мови HTML і PHP, а також освоїти каскадні таблиці стилів - CSS. Але на перших порах це необов'язково.

Крім цього, щоб розвиватися з Вордпресс , Треба користуватися графічними редакторами, відеоредакторами і ще дечим. Це все потрібно, щоб не звертатися з кожного приводу до фрілансерів, які чи то від власної убогості, чи то від того, що «зажрались», деруть за установку звичайного шаблону 500-1000 руб.

Склади семантичне ядро

Продовжуючи тему: «Як почати вести свій блог з нуля», торкнемося питання складання семантичного ядра. Навіщо потрібно це ядро, і де знаходиться? Справді, ніякого ядра не існує. Його придумали сеошникі - оптимізатори контенту, які ось уже багато років ведуть хитру гру з пошуковими системами. Семантичне ядро ​​- це ті слова, за якими читачі, будуть знаходити блог в пошуку по Яндексу і Гуглу.



Не гарячкуй сказане для тих, хто не в темі.

Справді, пошукові системи - це роботи, які цілодобово збирають інформацію про те, що люди роблять в Інтернеті, які слова набирають, в яких словоформах. Крім цього, роботи знають, де ти живеш, які в тебе браузери, і яка операційна сістема.Оні знають, хто у тебе дружина або чоловік, де працюють, скільки вам обом років і багато іншого. Я говорю це абсолютно серйозно. Не дивуйтеся, ми самі добровільно викладаємо всі відомості про себе в соцмережах і на сайтах знайомств.

Йдемо далі. Пошукові роботи стали набагато розумніші за своїх опонентів-сеошників з їх програмами і ключовими словами. Наближається той день, коли складання семантичного ядра буде архаїзмом, як чорнильниця. Але поки ми повинні все-таки складати це ядро, користуючись сервісом Вордстат від Яндекса або АдВордса від Гугла. Я рекомендую користуватися програмою Кей Колектор для економії часу і достовірного аналізу ключових слів.

Подробиці складання семантичного ядра я викладу окремо. Слідкуйте за мною або пишіть в коментах.

Що таке SEO

Ця абревіатура з англійської перекладається за змістом, як пошукова оптимізація. Іншими словами, це як роботи бачать сайт, і за якими словами вони його оцінюють на відповідність заголовку. Це називається релевантність.

Слава богу, пройшли ті часи, коли набираючи в пошуковику поєднання «Де купити диван в Москві» потрапляєш на сайт «Повії Москви». Це було можливо, якщо слова «диван», «купити», «Москва», повторювалися на цьому ресурсі багато разів і були виділені жирним курсивом. Порівняй: «У нашому інтим-салоні в центрі Москви дуже красиві Дивани з Парижа, і тільки у нас ви можете Купити кращих Путан Москви ...»

Ось так чорні сеошники-оптимізатори виконували свою роботу, засмічуючи Інтернет дорвеями і всяким сміттям. Це було поширене ще років п'ять тому.

Сучасні роботи безпомилково знаходять і викидають такі сайти з пошуку. Роботи борються зі сміттям в Інтернеті все краще і краще: рядами і колонами сміттєві сайти направляються на смітник, де їм і належить бути.

Існує реальна небезпека і для блогера, який пише нецікаві тексти, краде або невдало переробляє чужі матеріали. Вигнання з пошуку піддаються ресурси не тільки з неунікальним контентом, але й неоптимізовані для роботів. Наприклад, з нерелевантними по відношенню до заголовка, читай: «не мають ключових слів» матеріалами.

Роботи вже без праці розпізнають рерайт, навіть найглибший, і знаходять першоджерела, з яких взяті тексти. Сам знаєш, що в сьогоднішньому Інтернеті дуже мало унікальних матеріалів, переконайся, пройшовши по якомусь популярному запиту парочку сторінок вниз. Створюється враження, що все переписано один у одного, з невеликими додавання-віднімання. Тому - тільки унікальний контент, і краще вчитися по книгах або брати матеріали з каталогів Яндекса. Піднімемо ж шампанське за чистоту Інтернету та вигнання з індексу сміттєвих сайтів! 🙂 😎

Як повідомити пошуковим системам, що почав вести свій блог

Реєстрація в пошукових системах

Коли блог створений і перші статті написані, настав час заявити про існування блогу роботам Яндекса і Гугла. Для цього існують сервіси, звані «аддурілку». Чи не посміхайся, це не від кореня «дур», а ADD-додати і URL - адреса сайту.

Звичайно Гуглояндекс і сам знайде, але потрібно багато часу, адже він нічого не знає поки. Тому тобі, як Магомеду, який іде до гори завжди сам, треба повідомити свої координати в Мережі самостійно, зайшовши на сервіси реєстрації сайтів, тобто, Гугл Вебмастер і Яндекс Вебмайстер.

Розкрутка блогу безкоштовними методами

Тобі належить засвітитися якомога більшої кількості ресурсів Мережі. Залишай посилання всюди, де можеш. Це називається розкручуванням.

На перших етапах розкрутки, застосовуй безкоштовні методи. Це активна діяльність в соцмережах, форумах, соціальних закладках, сервісах.

Залишай візитки в магазинах і різних закладах, якщо тема блогу перетинається з їх діяльністю. Наприклад, туристичний блог перетинається з тематики з турагентством в твоєму місті. Напиши про цей заклад статтю і ознайомитися з нею його керівника.

Я рекомендую створювати в соцмережах групи за інтересами, починати листування з блогерами і сповіщати друзів про те, що ведеш цікавий блог. Але не забувай при цьому регулярно писати нові матеріали, користуйся візуальним редактором , Шорткодамі і іншими засобами Вордпресс.

Вести свій блог - це значить регулярно створювати контент

Навіщо потрібно регулярно писати статті. Адже ми, блогери, - вільні творчі люди. Коли хочемо, тоді і публікуємо. Але не так сталося було.

За нами стежать і все записують роботи пошукових систем. В одному навчальному курсі Олександра Борисова дуже докладно розказано, як пошукові системи складають докладне досьє на кожен ресурс. Навіть малюється графік, як створюється трастових сайтів. Якщо ресурс поповнюється регулярно, робот привчається з такою ж регулярністю заходити на сайт і індексувати статтю. Заради експерименту, але краще цього не робити, спробуй не публікувати нічого 2 місяці. Ти побачиш таку картину:

  • сайт значно впаде у видачі, яку так ретельно будував,
  • відвідуваність сайту індексуються роботами знизиться настільки, що наступна може бути теж через 2 місяці,
  • відвідуваність сайту читачами знизиться на порядок, внаслідок провалу пошукової видачі.

Крім пошукових систем за хорошим блогером стежать його читачі, які з величезним жалем бачать, що блог покинутий, поповнюється неадекватно довго. І якщо ти не Борис Акунін, то забудуть. Конкуренти ж не сплять.

Де брати малюнки на свій блог

Я не розумію рад, які дають в інтернеті молодим блогерам, типу того, що заходи в Яндекс Зображення та бери там все що хочеш по своїй темі.

Якби було все так просто. Хочеш переконатися, як легко роботи розпізнають дублікати графіки - відкрий будь-який малюнок за допомогою Notepad ++ і подивися його код. Ось приклад:

Ось приклад:

А ось його код:

А ось його код:

Як видно, картинка має вихідний код, як будь-який елемент контенту. І перш ніж, як розпочати вести свій блог з нуля, щоб стати улюбленцем пошукових роботів, потрібно подбати про власних ілюстраціях до ресурсу. Це тільки власні фотографії, з власним кодом, це власні малюнки, а також унікальна інфографіка.

Роботів обдурити на плагіаті неможливо. Опановуй фотошоп, графічні програми, відвідуй фотостоки. Якщо не знаєш, що це таке, то чим швидше це зробиш, тим краще. Тисячі унікальних картинок вищої якості, як платних так і безкоштовних чекає черги потрапити на твій сайт.

Навіщо купувати посилання.

Якщо ти серйозно хочеш почати вести свій блог з нуля, подбай про виділення коштів на покупку посилань. Жаба душить, але це реальність. Посилання визначають авторитетність сайту. Чим більше сайтів посилається на інший сайт, тим він авторитетніше. У всякому разі, це поки ще начебто працює, але ходять чутки, що вже не так, як раніше.

Тенденція така:

Гугл з Яндексом заявили, що не потерплять покупних посилань, які навчилися безпомилково розпізнавати.

Замість першості по посилальної масі, пошуковики ввели пріоритет поведінкових факторів. Роботи бачать, що робить на сайті відвідувач. Вони відстежують, де він водить мишкою, що він читає. Так визначається корисність цього ресурсу. Якщо цікаво, познайомся з Яндекс Вебвізор. Думаю, що посилання купувати скоро буде безглуздо. Це радує.

Зроби грамотну перелинковку на своєму блозі. Роботу все одно, звідки прийшла посилання, головне, що вона є і логічно проставлена.

Статейное просування блогу

Це найкорисніше і перспективне заняття для блогера. Планую написати про це окрему статтю. Зараз же лише злегка торкнуся цієї теми. Цей метод заснований на публікації статей на сторонніх ресурсах. У цих статтях проставляються посилання на свій блог. Виходить, що сторонній ресурс з хорошою репутацією в якісній статті посилається на твій блог. Робот ставить жирний плюс і авторитет твого сайту теж росте.

Чим вище рейтинг цього ресурсу, тим більшу вагу передається на блог. Буває і навпаки, якщо ти якимось чином потрапив на заборонений або відфільтрований сайт, наприклад порножанрку, то Гугл може забанити твій блог назавжди, як невідповідний його політиці. Статейное просування буває платне і безкоштовне. Краще користуватися платним. Воно і якісніше та безпечніше. Для цього існують біржі. Серед них вищий рейтинг мають Miralinks і GoGetLinks.

Де навчітіся вести свой блог професійно

Я всім щиро рекомендую завжди вчитися у професіоналів. рекомендую школу блогерів Олександра Борисова! Ти навчишся будувати свій пасивний дохід, використовуючи блог, як інструмент для заробітку. Цю школу пройшли 10 000 осіб.

Школа копірайтингу Юлії Вовкодав навчить писати грамотно і прибутково.

Що робити далі.

Нарешті, найцікавіше - що ж робити далі, коли блог побудований і є прибуток і клієнти. На цьому етапі багато блогерів заспокоюються і в мить вилітають в трубу. (Це було і зі мною теж.)

Можна порівняти з красивою панночкою, не встигла вона озирнутись, а вже підросли інші молоді, не менш гарні. Тут у блогера є перевага перед панянками. Його авторитет не пропадає марно, але контент, треба постійно писати і оновлювати і доповнювати.

Потрібно правити старі матеріали під сучасні вимоги. Припустимо, твоєму блогу 8 років, і ти раніше висвітлював NOKIA, який прославився здатністю замінювати інструмент для забивання цвяхів. Пора відповідати, містер Блогер! Роботи знають, що немає вже такої фірми, а є бренд люміан.

Потрібно постійно підтримувати блог в хорошому технічному стані. Наприклад, коли Гугл заявив, що буде знижувати у видачі блоги, які не мають мобільної версії, багато власників старих трастових блогів кинулися терміново переробляти свої ресурси під сучасні вимоги. Турбот вистачає, потрібно постійно писати статті, адже читачі тебе люблять і уважно стежать за тобою.

Зізнаюся, що я теж стежу за успіхами мого Інтернет-вчителя - Євгенія Попова . Я знаю всі його досягнення і захоплення. Знаю, що він досяг великих успіхів у бізнесі і щиро цьому радий.

Сподіваюся, що я вичерпно відповів на питання: «Як почати вести свій блог з нуля. »

Приємно і те, що гроші рікою потечуть тобі під бік, варто тільки зробити блог. 😎

Знаєш, скільки блогерів змушені були покинути ЖЖ?
Навіщо потрібно це ядро, і де знаходиться?