Як поліпшити звук на комп'ютері

  1. Програмне забезпечення
  2. Налаштування ефектів
  3. Використання доповнень до плеєра

Кожен користувач використовує свій комп'ютер по-різному, але практично всі слухають на ньому музику і дивляться відеоролики. Для того щоб від використання комп'ютера в якості медіацентру залишалося саме сприятливе враження, потрібно правильно налаштувати параметри звуку.

Програмне забезпечення

При установці операційної системи відбувається первісне настроювання звуку і установка необхідних драйверів. Іноді буває так, що звукова карта випущена пізніше вашої операційної системи, або ж драйвера Windows встановилися не зовсім правильно. Відкриваємо «Панель управління» - «Система» - «Диспетчер пристроїв».

Якщо біля нашої відеокарти варто знак оклику, слід перевстановити драйвера. Взяти найбільш підходящу для вашої ОС версію можна з компакт-диску або сайту виробника.

Після перевстановлення драйверів для коректного відтворення звуку необхідно встановити пакет кодеків . Можемо порадити повністю безкоштовний набір кодеків.

Налаштування ефектів

Після установки необхідних програм переходимо до налаштування різних ефектів, за допомогою якої можна значно поліпшити відтворення звуку. Йдемо в «Панель управління», «Звук», вибираємо наші динаміки і налаштовуємо їх.

Після завершення налаштування переходимо до ефектів. Йдемо знову в налаштування звуку, вибираємо динаміки і натискаємо «Властивості». Переходимо на «Додаткові ефекти». Якщо цієї вкладки немає - то ваша карта або не підтримує тонкі настройки або пакет драйверів виробника замінив її своїми настройками:

Якщо сторінка доступна, налаштовувати ефекти слід так:

  • Емуляція багатоканального звуку. Якщо ви хочете вивести двоканальний звук на багатоканальної акустики 5.1 або 7.1, цю опцію слід включити.
  • Корекція звучання. Даний ефект дозволить домогтися оптимального звуку в конкретній точці приміщення при використанні мікрофону.
  • Віртуальне об'ємне звучання. Ефект емулює об'ємне звучання. Оптимальне рішення, якщо у вас 2-канальна аудіокарта і багатоканальна акустика.
  • Створення фантомних динаміків. За допомогою цього ефекту багатоканальний звук краще відтворюється на системах з меншою кількістю динаміків. Використовується для відтворення 5.1-канального звуку на системі 2.1.
  • Тонокомпенсації. Поліпшить відтворення низьких частот на ноутбуках з маленькими динаміками.

Використання доповнень до плеєра

За статистикою, справжні меломани віддають перевагу аудіоплеєр, який дозволяє максимально точно вивести звук на аудіокарту. Плеєр має дуже широкі можливості налаштування, і для нього існує багато цифрових оброблювачів звуку (DSP), реалізовані у вигляді. Їх досить багато, кожен з них слід протестувати на предмет коректної роботи з наявною звуковою картою. За допомогою DSP-плагінів можна значно поліпшити відтворення аудіо.

поділіться з друзями: