29.05.2018 Час прочитання: 7 хвилин
Замовити послуги настройки контекстної реклами , Звичайно, простіше, але що, якщо ви не шукаєте легких шляхів і хочете самостійно розібратися, як налаштувати Яндекс.Директ? До того ж, така навичка буде корисний і в подальшому, якщо ви вирішите замовити ведення в іншої компанії: буде простіше аналізувати звіти і оцінювати, наскільки була грамотна настройка кампанії в Яндекс.Директ.
Ми пропустимо базові кроки по реєстрації та створення в Ю Я: це досить просто, сам Яндекс допомагає в цьому підказками і докладними інструкціями.
Створення кампанії Я.Дірект
У статті ми зосередимося на тому, що дійсно заслуговує на увагу, а саме - на стратегічних особливості та фінансової грамотності: як правильно налаштувати Директ, щоб заощадити свої гроші. Тому що в кінцевому рахунку мета будь-якої реклами - в першу чергу прибуток.
Перша частина відповіді на питання «Як правильно налаштувати кампанію Яндекс.Директ самому» - це розробити стратегію.
Стратегія - це все настройки кампанії разом узяті. В Ю Я можна вибрати одну з двох стратегій - автоматичну і ручну. Різниця між ними така ж, як між автоматичною і ручною коробками передач в автомобілі. Вибираючи автоматичну, ви задаєте математичного алгоритму (роботу) завдання КР (контекстної реклами), і він визначає, яку поставити ставку, де краще розмістити оголошення, які фрази будуть найбільш ефективними.
стратегія показів
Ручна настройка передбачає повний контроль з вашого боку: ви самі призначаєте ставки, підбираєте ключові слова, вибираєте майданчик для розміщення.
КР прив'язується до сайту, тому який сайт - така і реклама. Скільки і які кампанії будуть - безпосередньо залежить від сайту. Для стратегічної настройки Яндекс.Директ інструкція виглядає так:
Якщо у вас Лендінгем, то посилання на нього і буде посадкової сторінкою. Якщо сайт багатосторінковий, то під кожну посадкову сторінку підбирається група запитів. Найважливіше тут - щоб сторінка була релевантна ключовими фразами. Якщо на сторінці немає опису товару або послуги, не додавайте до оголошення з ключовими фразами посилання на цю сторінку.
Основні типи - пошукова реклама (в пошуку Яндекса - преміум-покази, гарантійні, динамічні), реклама в РСЯ і ретаргетінг. Додатково можна налаштувати кампанію для мобільних оголошень, смарт-банери (товарні оголошення для показів на майданчиках РСЯ), медійну рекламу (банери на пошуку і РСЯ) і динамічні оголошення в пошуку.
типи кампаній
Як вибрати з цього різноманіття підходяще? Це знову ж таки залежить від сайту. Якщо у вас інтернет-магазин, то підійдуть кампанії в пошуку, РСЯ, кампанії, націленої на аудиторію, динамічні оголошення і смарт-банери. Якщо Лендінгем, то успішними будуть кампанії в пошуку, РСЯ і, націлених на аудиторію. Цього буде достатньо для максимального охоплення цільової аудиторії.
Чому для Лендінзі не підійдуть динамічні кампанії і смарт-банери? Тому що ці кампанії створюються на основі фида даних, який в свою чергу формується зі сторінок товарів сайту, а у Лендінзі сторінка всього одна.
Для запуску кампанії вам потрібно визначитися, які ключові слова використовують користувачі, щоб знайти ті товари і послуги, які ви пропонуєте. Якщо ви використовуєте в текстах оголошень ці слова, ймовірність показу оголошення та подальшого кліка на нього підвищується.
Є й інші платні сервіси: Магадан, Just Magic, Rush Analytics і так далі. Користуватися можна будь-яким.
Після того, як запити зібрані, їх потрібно згрупувати. На прикладі Key Collector це виглядає так:
Угруповання (або кластеризація) - це поділ ключових слів і фраз на групи по фразам і ознаками. Наприклад, група «електролічильник меркурій 206», в неї додадуться фрази «електролічильник меркурій 206 + n», «електролічильник меркурій 206 + rn» і т. Д. Групувати запити потрібно, щоб підвищити релевантність оголошень ключовими словами. А підвищувати релевантність треба, щоб знизити вартість кліка.
Іноді використовується підхід «1 ключове слово - 1 група оголошень», що по ідеї повинно зменшувати обсяг роботи і економити час. Але це не найефективніший метод, а коли семантичне ядро велике і в ньому багато низкочастотников, вони все йдуть в статус «Мало показів» і по ним оголошення просто не показуються, такі запити необхідно групувати з високо- і середньочастотними запитами. А з угрупованням структура кампанії стане більш зрозумілою і її буде простіше проаналізувати.
Якщо Key Collector вам не підходить, є й інші сервіси для угруповання запитів - Rush Analytics, Keywords Organizer і так далі.
Групувати запити можна і вручну - зібрали семантику і дивимося, які запити можна об'єднати в групи. Якщо семантика не надто об'ємна, цей спосіб цілком робочий.
З цього року Яндекс.Директ змінив настройки: тепер можна використовувати 2 заголовка, 1-й - до 35 символів, 2-й - до 30. Довжина самого тексту оголошення - максимум 81 символ.
текст оголошення
Для збільшення привабливості та кликабельности можна використовувати різні розширення:
Оголошення повинно бути релевантним ключовою фразою, тому:
Для генерації оголошень КР існують автоматизовані утиліти, наприклад, Origami, Alytics. Генерувати товарні оголошення потрібно, використовуючи УТП і ключові фрази. Такий спосіб підходить в тому випадку, якщо семантичне ядро велике (наприклад, таке буде у інтернет-магазину).
Основні типи орієнтування - це тимчасової і геотаргетинг. Що потрібно зробити:
Потім потрібно додати мінус-слова. В Ю Я можна додавати як мінус-слова, так і мінус-фрази. Це слова і фрази, за якими ваші оголошення виводиться не будуть. Стандартний набір мінус-слів можна скласти самостійно або скачати з Інтернету, підкоригувавши під свою тематику. Як правило, в число мінус-слів входять слова «безкоштовно», «фото», «відео», «своїми руками» і так далі. Мінус-фрази краще складати вручну, відсікаючи ті, які не підходять: наприклад, якщо сайт продає букети тільки з троянд і тюльпанів, всі інші назви кольорів потрібно додати в мінус-фрази.
Наступний етап - коригування ставок. Це збільшення, зменшення або відключення показів для певної групи людей. Ви встановлюєте коефіцієнт, відповідно до якого ваші оголошення в певних умовах показуються частіше, рідше або не з'являються зовсім.
Ставки в Яндекс.Директ можна коригувати для:
Як коригувати ставки? Оцінюйте показники для кожної з них:
для оцінки ефективності кампаній в Яндекс.Директ використовуються власна система статистики та інші платні сервіси наскрізний аналітики. Системи аналітики Яндекс.Метрика - основний інструмент. У сервісі показується всі дані по показу оголошень.
звіт Яндекс.Метрики
Як правило, інформації зі звіту Метрики досить для оцінки та коригування роботи кампанії. Ось так виглядає метрика по цілі «Дзвінок» кампанії, дзвінки якої інтегровані з системою call-tracking:
звіт Яндекс.Метрики
Однак якщо на сайті продажу здійснюються безпосередньо за дзвінком, обов'язково потрібно налаштовувати call-tracking для відстеження дзвінків, так як цілей на форми недостатньо. Для цього найкраще використовувати сервіси наскрізний аналітики, через які також можна налаштувати call-tracking: Alytics, Roistat, CoMagic.
Не забувайте і про інші онлайн-інструменти залучення клієнтів (SMM, SEO ) І працюйте над репутацією в мережі.
попередній матеріал
Директ?Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий