Як прибрати сторінки /? P = в WordPress

  1. Аналізуємо вихідний код сторінок
  2. Як прибрати генерацію непотрібних /? P = в WordPress
  3. Robots.txt не рятує

Чистимо сайт від зайвого «сміття», який генерує WordPress. Прибираємо згенеровані shortlink сторінки.

Чи не давно заглянув в панель Яндекс Вебмайстер і виявив, що у одного з моїх сайтів різко збільшилася кількість відсканованих сторінок. Сайт досить молодий і всього розміщено 15 постів, а робот яндекса завантажив близько 80 зайвих сторінок. Дивимося малюнок нижче:

Розбираючись що ж сталося, я виявив що пошуковий робот завантажив і виключив з пошуку сторінки записів блогу, яких просто не повинно бути. Ось ці сторінки завантажив пошуковий робот:

Все це зайвий «сміття», який генерує WordPress, що надалі негативно позначається на трасті сайту і сприяє потраплянню сайту під різні фільтри пошукових систем.

Аналізуємо вихідний код сторінок

Переглянувши вихідний код одній зі сторінок сайту (ви теж можете перевірити код сторінки свого сайту, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + U), я виявив в хедері коду (все що між тегами <head> </ head>) іншу коротку посилання на цю ж сторінку , що призводить до дублювання контенту.

Виявляється, що не дивлячись на правильну настройку ЧПУ, движок WordPress додатково генерує shortlink посилання на сторінки сайту.

Виявляється, що не дивлячись на правильну настройку ЧПУ, движок WordPress додатково генерує shortlink посилання на сторінки сайту

Це дуже погано, адже сайт ще молодий і не хочеться відразу проблем з пошуковими системами.

Як прибрати генерацію непотрібних /? P = в WordPress

Що б прибрати непотрібні shortlink посилання з коду сторінок, потрібно буде трохи підправити код файлу вашої теми functions.php. Для цього переходимо в панель управління блогом: Зовнішній вигляд - Редактор - functions.php. Після тега <? Php вставляємо наступний код:

remove_action ( 'wp_head', 'wp_shortlink_wp_head');

Robots.txt не рятує

Ще один висновок! Виходить, що навіть не дивлячись на правильно складений файл robots.txt , Робот яндекса все-одно завантажив заборонені до індексації сторінки. Тому рекомендую частіше заглядати в панель управління сайтами Яндекс Вебмайстер в уникненні різного роду неприємностей.

Так само рекомендую до читання наступну статтю - видаляємо непотрібний код в head на WordPress .

Як прибрати генерацію непотрібних /?
Після тега <?