Як прискорити FireFox і завантаження сайтів в ньому

  1. Розгін Firefox методом налаштування
  2. Що дозволило прискорити Firefox і як це працює
  3. Післямова

Доброго часу доби, дорогі друзі. Сьогодні поговоримо прискорити FireFox, а точніше завантаження сайтів в ньому.

Не секрет, що швидкість завантаження сторінок залежить не тільки від "товщини" інтернет каналу і потужності комп'ютера, але і від налаштувань браузера.

Багато хто скаржиться, що інші браузери зазвичай швидше в плані завантаження сторінок, ніж Mozilla Firefox. У цій статті мова піде саме про те, як налаштувати Mozilla FireFox так, щоб сайти вантажилися в рази спритніше.

Давайте розбиратися.

Розгін Firefox методом налаштування

І так, давайте приступимо до, так би мовити, розгону нашого улюбленого Mozilla Firefox.
Робимо все по порядку:

  1. Запускаємо FF;
  2. Набираємо (саме набираємо, а не копіюємо) в адресному рядку (це там, куди ми вводимо, наприклад sonikelf.ru) about: config і, погодившись бути обережними, потрапляємо на сторінку налаштувань браузера, що прискорити наш Firefox;
  3. Знаходимо в списку параметр network.http.pipelining (ввівши цю назву в рядку "Фільтр") і виставляємо (натиснувши на рядку цього параметра два рази лівою кнопкою миші) значення true;
  4. Наступною знаходимо параметр network.http.proxy.pipelining, якому теж міняємо значення на true;
  5. Майже точно так само чинимо з параметром network.http.pipelining.maxrequests, тільки йому присвоюємо значення 32;
  6. В якості ще одного штриха (натиснувши правою кнопкою миші і вибравши зі списку Створити - Ціле) треба створити цілий параметр з назвою nglayout.initialpaint.delay і значенням 0;
  7. Далі знаходимо в списку параметр network.dns.disableIPv6 і присвоюємо йому значення false;
  8. Слідом даємо параметру content.notify.backoffcount (якщо його немає, то створюємо (права кнопка мишки - Створити - Ціле)) значення 5;
  9. Теж саме робимо з значенням ui.submenuDelay (якщо його немає, то створюємо (права кнопка мишки - Створити - Ціле)), тільки йому присвоюємо 0;
  10. Ну і, нарешті, параметру plugin.expose_full_path (права кнопка мишки - Створити - Логічне)) даємо значення значення true;
  11. Закриваємо сторінку налаштувань, перезапускаємо браузер і насолоджуємося результатом.

За сім все :) Ось так ось просто.

Давайте ж розберемося, що саме ми зробили і чому у нас вийшло прискорити Firefox, а сайти в ньому стали завантажуватися швидше.

до змісту ↑

Що дозволило прискорити Firefox і як це працює

Принцип заснований на тому, що до кожного сайту (а точніше його серверу) при спробі на нього зайти, надсилається запит.

За замовчуванням, здавна і з багатьох причин, в настройках встановлено невелику кількість цих запитів на випадок, якщо, скажімо, у Вас слабенький інтернет-канал (що давно не актуально) або сервер не підтримує велику кількість запитів, що неактуально ще з 1999 року, коли в протоколі HTTP (той самий за рахунок якого ми можемо користуватися сайтами) версії 1.1 з'явилася можливість в рамках одного TCP -соєдіненія робити безліч запитів веб-сервера.

З огляду на, що сторінки сучасних сайтів зазвичай містять велику кількість зображень і інших об'єктів, час встановлення TCP -соєдіненія (для кожного об'єкта) починає відігравати значну роль.

Тому гріх не використовувати можливість по гарантованому прискоренню завантаження сторінок, існуючому вже багато років за допомогою відповідних налаштувань:

  • network.http.version - 1.1, network.http.keep-alive - true
    Ці параметри встановлені за замовчуванням і дозволяють Firefox використовувати HTTP версії 1.1, включаючи можливість робити декілька запитів в з'єднанні.
  • network.http.pipelining - true, network.http.proxy.pipelining - true
    Ці параметри наказують мозілку робити кілька запитів в з'єднанні, не чекаючи відповіді сервера.
  • network.http.pipelining.maxrequests - 32
    Цей параметр задає максимальну кількість запитів, яке може бути зроблено в з'єднанні, від 1 до 32. Вказувати значення більш 32 найчастіше безглуздо, тому що підтримується далеко не всіма сайтами. Якщо є проблеми із завантаженням будь-яких сайтів, то спробуйте знизити це значення до 24 або 16.
  • nglayout.initialpaint.delay - 0
    І ось цей, створений нами, параметр зменшує до нуля затримку перед промальовуванням (рендерингом) інформації, отриманої від веб-сервера, що дозволяє побачити запитану сторінку трохи швидше.

Інші налаштування пов'язані з рендерингом (отрисовкой сторінки), а так же поруч специфічних налаштувань, щоб прискорити Firefox.

Використання оних необов'язково дає такий істотний приріст як настройки вище, однак має свій позитивний ефект і рекомендується для загального прискорення.

Опис оних налаштувань приблизно таке:

  • network.dns.disableIPv6
    Відключає IPv6 DNS пошук бо покоління було не використовується поки в наших мережах, а значить немає сенсу залишати його активним, т.к будь-який запит збільшує загальний час завантаження
  • content.notify.backoffcount - 5
    Замість того, щоб чекати, поки сторінка повністю завантажиться, щоб відобразити її користувачеві в кінцевому вигляді, Firefox отрісовиваєт то, що було отримано до поточної точки завантаження. Однак, з огляду на, що частий висновок того, що вже є значно уповільнює загальний час завантаження сторінки цілком, то це значення задає, так званий, таймер. Параметр 5 найбільш оптимальний між швидкістю завантаження в цілому і адекватним висновком того, що вже загрузилось.
  • ui.submenuDelay - 0
    Дозволяє прискорити завантаження відображення підміню. Допомагає уникнути затримок і відтворення
  • plugin.expose_full_path - true
    Задає в конфіги повні шляху до плагінів (а не тільки їх назви), що, теоретично, позначається на швидкості роботи.

Якось так. На сім все.

Сторінка оновлюється по мірі пошуку корисних, з точки зору оптимізації завантаження сайтів, налаштувань.

до змісту ↑

Післямова

Так само є плагін FasterFox, який по ідеї займається оптимізацією швидкості завантаження сторінок в Firefox, але я, використовуючи його, не відчув особливого приросту продуктивності, а на деяких сторінках так і зовсім отримав ряд проблем через настройки, змінюваних цим плагіном.

Загалом, користуватися ним чи ні, - справа Ваше. У всякому разі налаштувань Вище вистачає і так.

Як і завжди, якщо є якісь питання про те як прискорити Firefox, то питайте, - буду радий відповісти в коментарях. Так само як і буду радий Вашим доповненням, благодарностям і всьому такому іншому.

PS: Так само, рекомендую почитати статтю по оптимізації споживання оперативної пам'яті Mozilla FireFox . Оне не тільки допоможе заощадити цінні мегабайти, а й буде корисно з метою прискорення завантаження і роботи браузера взагалі.

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram