Як прискорити завантаження Windows за допомогою нового Reg Organizer 6.50

У новій версії Reg Organizer 6.50, менеджера системного реєстру для Windows, повністю оновився інструмент для налаштування процесу завантаження операційної системи. «Автозапуск програм» виведено з розділу «Важливі розділи реєстру» в самостійний інструмент, який тепер можна запустити з бічній панелі Reg Organizer. При цьому всередині це абсолютно новий, заново переписаний інструмент, головне завдання якого полягає в можливості зручно настройки автозавантаження і в наочному і зрозумілою відображенні отриманого результату в порівнянні з попередніми значеннями.

Раніше оцінити ефект від прискорення автозавантаження можна було «на око» або через «Журнал додатків і служб». Обидва варіанти не надто зручні і прозорі. У першому взагалі немає ніяких показників, а в другому занадто ускладнений пошук і порівняння даних. Тому ми вирішили об'єднати простоту і наочність процесу автозавантаження, відобразивши його у вигляді діаграми прямо в Reg Organizer. Тепер результати всіх маніпуляцій з автозавантаженням можна побачити очима й порівняти з попередніми значеннями в оновленому інструменті «Автозапуск програм».

Тепер результати всіх маніпуляцій з автозавантаженням можна побачити очима й порівняти з попередніми значеннями в оновленому інструменті «Автозапуск програм»

Діаграма наочно показує час завантаження системи за різний час. Так можна легко оцінити ефективність усіх проведених дій.

Прискорити процес завантаження системи можна шляхом відключення або видалення непотрібних записів в автозавантаженні. Але в Reg Organizer ми цим вирішили не обмежуватися і створили ще одну можливість - створення відкладених процесів. Це дозволить швидше почати роботу з системою при її включенні, але все ж послідовно запускати додатки в фоновому режимі вже під час звичної роботи. Відкладати запуск найкраще у необхідних, але некритичних для поточної роботи процесів.

Щоб відкласти запуск елемента, досить вибрати його в списку Reg Organizer і натиснути на кнопку «Відкласти завантаження на ... сек.».

При відкладанні процесів таймер автоматично оновлюється, додаючи період, який вже доданий до елементів. Так можна всього в один клік поміщати елементи в чергу автозавантаження, складаючи необхідну вам послідовність запуску програм при включенні комп'ютера.

Щоб відключити елемент автозавантаження на час, необхідно вибрати його в списку і встановити галочку напроти пункту «Тимчасово відключити» нижче.

При тимчасовому відключенні непотрібних записів в інших менеджерах автозавантаження велика ймовірність того, що ці записи активуються знову. Пов'язано це з тим, що самі програми часто перевіряють наявність записів про себе в автозавантаження і відновлюють їх в разі виявлення «втрати». Цей момент ми також передбачили в Reg Organizer, тому відключені записи не з'являться знову - вони будуть автоматично відключені, якщо породила їх програма раптом відновить.

Тепер про те, як все це використовувати на ділі. Власне, виробляючи маніпуляції з елементами автозавантаження (видаляючи, відключаючи або відкладаючи запуск програм), необхідно перезавантажувати систему і спостерігати за діаграмою. Якщо все зроблено правильно, то свіжі показники часу завантаження системи повинні бути менше, ніж попередні. Якщо стовпець на діаграмі став більше, то час завантаження збільшилася і варто переглянути порядок і кількість запускаються елементів.

Якщо стовпець на діаграмі став більше, то час завантаження збільшилася і варто переглянути порядок і кількість запускаються елементів

Сама верхня смужка показує час останнього завантаження. Смужки нижче - попередні.

В силу того, що показник часу завантаження не постійний при одному і тому ж стані автозавантаження, то варто відстежувати не два сусідніх значення, а динаміку змін в цілому протягом декількох перезавантажень.

Завантажити нову версію Reg Organizer