Як просувати і збути товар - чому, навіщо і наскільки це важливо?

Як залучати клієнтів:

Як просувати і збувати товар - це буде розповідь не про продажі, що не про маркетинг і навіть не про рекламу. Швидше, про все разом і з трохи іншої точки зору. І вже вибачте мене за такий заголовок, але значна частина тексту буде про те, чому і наскільки важливо просувати свої товари та / або послуги, і що воно являє собою. Хоча, безумовно, ми поговоримо і про те, ЯК просувати і збувати товар.

Хоча, безумовно, ми поговоримо і про те, ЯК просувати і збувати товар

Як просувати і збувати товар: повідомити про себе - крок №1

Почнемо з того, що я не згоден з думкою, що в бізнесі попит визначає пропозицію. Набридло чути, що ніхто не купує, продажі падають, бізнес руйнується. Так розвивати бізнес треба . Просувати. Створювати попит. Це непросто, немає. А просто нічого не буває адже. Коли Белл винайшов телефон, на нього був попит, чи що? Або на паровий двигун Уатта? Та ні, ніхто купувати не хотів. Просто запропонувати товар на ринку недостатньо. Треба його просувати.

У моєму місті був невеликий ресторан, не на самому видному місці, але з найсмачнішою їжею в світі, здається. І що? Розорився. Якісний товар, якісна послуга, толку ніякого. Чи не просували. Думали, якщо все будемо добре робити, люди підтягнуться. Ні, не підтягнуться. Їх треба запросити. Це за iPhone можуть підтягнутися. Він і, насправді, єдиний в світі такої. А ваш ресторан немає. І ваш продуктовий магазин, і бюро весільних послуг, і фото студія, і ... чим ви там ще займаєтеся.

Бізнес завжди має працювати на всі сто. Ви повинні його розвивати і просувати. Розумієте, є така штука - якщо ви продаєте 10 сорочок в день, 8 з них (якщо не 9) покривають вам витрати. Ваша прибуток - в 10 сорочці. Якщо ви не будете постійно просувати свій бізнес, не факт (далеко не факт!) Що ви будете встигати продати ту саму 10 сорочку. Готель з половиною заброньованих номерів не буде прибутковим. Треба продати як мінімум 90%. А як? Просто чекати, щоб прийшли туристи? Відповідь очевидна.

Є підприємці, у яких бізнес працює на 40% свого потенціалу, їм приносить якусь там прибуток (припустимо, на рівні зарплати попередньої роботи), і вони задоволені. І що, це бізнес? Якщо ви так вважаєте, напевно, не варто вам читати далі. Я так думаю :-). І навіть не про заробіток і прибутку йде мова. Бізнес - це трохи інше поняття. Це не робота за ту ж зарплату тільки на себе. Бізнес повинен постійно поліпшуватися , бути успішним. І він буде успішним, якщо його розвивають і просувають. А вести бізнес за зарплату - нерозумно. Навіщо? Чи не простіше працювати 5 днів на тиждень з 9 до 6 за ті ж гроші? По-моєму простіше. І навіть краще, якщо це влаштовує.

Я сподіваюся, ви вловили суть всього, що викладено вище. Спробую сказати це коротко. Те, що ви будете рекламувати, просувати і збувати свої товари і послуги, це зрозуміло. Було б нерозумно з мого боку писати статтю про те, що ви повинні рекламуватися. Суть в іншому - якщо ви вирішили вести свій бізнес , Ви повинні вичавлювати з нього все, що можна. І робити це треба постійно, різними способами, не задовольняючись досягнутим. Тільки так бізнес може бути успішним. Процес просування і збуту товарів безперервний.

Є така істина - бізнес починається з кінця . Тобто ні з виробництва (або з закупівлі, припустимо, в торгівлі), а з забезпечення збуту, з просування товару і пошуку покупців. Ще такий момент - є, звичайно, товари дуже масового споживання. Тут створювати попит, напевно, зайве все-таки. Питання в іншому - на них найменше і заробляють. Тому разом з товарами і послугами масового попиту, знаходимо спосіб просувати інші свої товари і послуги. Банальний приклад - продаючи хліб, торговець сподівається не продати сам хліб, а залучити покупця за покупкою ще якихось продуктів.

Це, власне, відповідь на питання з заголовка. Наводимо кілька сучасних (і не дуже сучасних, звичайно, але актуальних) способів просування товару і стимулювання попиту на ринку. Перш ніж їх перерахувати, хотілося б звернути вашу увагу на те, що ніхто не відміняв аналіз і контроль ваших бізнес процесів. Хочу сказати, що ви просто зобов'язані стежити за тим, який з нижче перерахованих способів працює краще саме у вашій ніші і конкретно у вашому бізнесі, і звертатися до нього частіше.

Отже, перелік способів просування товарів і стимулювання їх збуту на ринку:

1. Реклама в класичному вигляді;

2. Особисті продажу - здатність і / або навченість продавців;

3. PR (зв'язки з громадськістю). Тут входять різні виставки, заходи, випуск прес-релізів, присутність в ЗМІ з різних приводів та ін.

4. Брендування - створення успішної і відомої торгової марки (що не так просто, зрозуміло);

5. Мерчендайзинг - мистецтво техніки продажів, викладка товарів, візуальні ефекти товарного ряду;

6. BTL акції і заходи;

7. Франчайзинг - просування товару, зростання продажів і розвиток бренду за рахунок передачі прав на використання бренду і бізнес технології сторонній особі;

8. Телемаркетинг - продажу по телефону;

9. Інтернет-маркетинг.

Тема інтернет-маркетингу дуже велика, її будемо ще не раз розбирати на Підприємець-Про . Втім, як і всі інші.

Це, звичайно, не вичерпний список. Ви можете використовувати все, що допоможе вам просувати і збувати свій товар і / або послугу на ринку, т. Е. Все, що в принципі може впливати на цільову аудиторію. Ви знайдете різних способів, головне займайтеся цим.

Якщо у вас є думки і міркування з цього приводу, поділіться, будь ласка, в коментарях.

Коли Белл винайшов телефон, на нього був попит, чи що?
Або на паровий двигун Уатта?
І що?
А як?
Просто чекати, щоб прийшли туристи?
І що, це бізнес?
Навіщо?
Чи не простіше працювати 5 днів на тиждень з 9 до 6 за ті ж гроші?