Як просувати сайт зі складним продуктом, якщо Яндекс не пускає в ТОП-10
- Особливості пошуку бізнес-інформації
- Як просуватися B2B-компаніям в Яндексі за загальними запитам?
- висновки
В травнем 2017 року багато комерційні ресурси випали з ТОП-10 і навіть з ТОП-100 за загальними і інформаційними запитами. Як наслідок, просів пошуковий трафік.
Офіційні запити в компанію Яндекс і аналіз конкурентів дозволили зробити висновок: пошуковик в черговий раз змінив алгоритм. Тепер по найбільш "жирним" (тобто високо конкурентним і високочастотним) загальним запитам Яндекс віддає перевагу каталогам (агрегаторами) і інформаційних ресурсів, що належать великим федеральним компаніям.
Як же бути, якщо в SEO "місця зайняті", а контекстна реклама не по кишені?
Особливості пошуку бізнес-інформації
Чому зміна алгоритму виявилася настільки критична саме для B2B-сайтів? Чому не можна сфокусуватися виключно на брендових запитах або піти в стратегію просування по низькочастотних запитах?
Для сайтів бізнес-тематики просування по загальним запитам і охоплення інформаційного попиту є важливою частиною стратегії просування. Це пов'язано з особливостями поведінки користувачів в мережі.
Приклад з B2C. Людина, яка хоче замовити піцу, не шукатиме інформацію про різницю між піцою на тонкому або пишному тесті. Він введе запит "замовити піцу" або "доставка піци". Такі запити чітко висловлюють намір купити товар і називаються транзакційними. Транзакційні запити є найбільш конверсійними для B2C-сайтів. У ситуації операційних продажів, коли необхідно вважати вартість кожного кліка і знижувати його ціну, стратегія роботи з транзакційними запитами найбільш виграшна.
Зовсім інша модель поведінки в інтернеті для користувача на ринку B2B. Трактор або аудит відразу в онлайн-кошик не покладеш. Людина спочатку вивчає ринок, розбирається в характеристиках товару, порівнює різні бренди, властивості і моделі. Запит в пошуковику може бути сформульований досить розмито, наприклад, "онлайн-каса", "бухгалтерські послуги" або "стрічкопильні верстати". Користувач не завжди відразу знає, як чітко сформулювати запит, він ще не визначився ні з видом товару, ні з характеристиками, але хоче це вивчити і чекає розгорнутої інформації. Компаніям важливо отримувати трафік за загальними запитам, навіть якщо він не є в чистому вигляді конверсійним. Надалі користувачеві, який контактував з сайтом, можна показати рекламні оголошення або «наздогнати» його медійними банерами.
На ринку B2B-послуга або товар мають складні характеристики, покупцеві потрібно розгорнута консультація. Тому вже на етапі вивчення загальної інформації починається боротьба за клієнта. Хто найбільш докладно розповість про товар і покаже свою компетентність, той і завоює покупця.
Тому, з одного боку, логіка Яндекса - видавати за загальними запитами інформацію пізнавального характеру - цілком виправдана. Однак виключати з видачі комерційні ресурси дивно. Адже саме на B2B-ринку більшість загальних запитів на увазі майбутню покупку. Просто так стрічкопилкових верстатах мало хто цікавиться (крім студентів металургійного факультету). А хто як не виробники обладнання розкажуть краще за всіх про свої верстатах?
Як просуватися B2B-компаніям в Яндексі за загальними запитам?
Ще раз коротко сформулюємо проблему: як охопити інформаційний попит комерційному сайту в умовах, коли Яндекс віддає пріоритет у видачі інформаційних ресурсів?
Очевидно, дати пошуковику те, що йому подобається. Або зібрати "свою" аудиторію іншими способами.
- Створити інформаційний ресурс або дбав на існуючому сайті, присвячений тематиці вашого бізнесу
Ознаки якісного ресурсу з точки зору Яндекса: - Розширювати і сегментувати семантичне ядро
Проблема багатьох сайтів бізнес-тематики - обмежене семантичне ядро. Товарів або послуг трохи, а значить, і сторінок обмежене число. Використовується специфічна лексика, часто - вузькопрофесійна. Яндекс ж любить багатосторінкові сайти з об'ємними семантично багатими текстами.
Створення блогу вирішує цю задачу. Важливо чітко розвести загальні інформаційні запити та комерційні запити по різних сторінках. Всі інформаційні запити повинні вести на блог, щоб Яндекс не запідозрив ресурс в прямій комерційну вигоду.
Створення блогу на існуючому ресурсі допомагає розширити і сегментувати семантичне ядро - Розміщуватися на сайтах-агрегаторах і в популярних каталогах
В останні місяці різко зросла видимість сайтів-агрегаторів. За багатьма запитам такі портали як "Tiu", "Пульс цін" і "blizko" займають перші позиції в пошуку.
Видимість агрегатора TIU по ряду запитів B2B-тематики зростає
Причина в тому, що Яндекс сканує домени. І якщо в цілому він вважає домен гідним, то конкретної сторінці пошуковик віддасть пріоритет у видачі. Навіть якщо це агрегатор, а не спеціалізований ресурс.
Формально агрегатори не є конкурентами, адже це не сайти компаній. Однак у видачі вони конкурують з сайтами компаній і «від'їдає» велику частку трафіку.
Можна успішно використовувати ці ресурси для розміщення власних статей або банерної реклами. Якщо вже місце зайняте, нехай приносить користь. - Розміщуватися на інформаційних ресурсах, які вже добре ранжуються в Яндексі
Стратегія хороша тим, що дозволяє охопити відвідувачів, які могли б перейти на ваш ресурс, перебувай він в перших рядках пошукової видачі.
Вибирайте ресурс, який відповідає вашій тематиці і знаходиться на перших позиціях в пошуку, тобто збирає "вашу" аудиторію. Варіанти розміщення можуть бути різні - банери, контекстні посилання, статті-посилання. Вартість розміщення на такому сайті зазвичай нижче, ніж в Яндекс.Директі по тим же самим ключовим словам.
Проблема може бути одна: топові інформаційні ресурси часто належать компаніям-конкурентам і не приймають до розміщення рекламні банери сторонніх організацій. Таких сайтів багато, проте є тематики, де афілійованих сайтів мало - це будівництво, бухгалтерія, банки.
Наприклад, за тематикою будівництва більшість ресурсів є чисто інформаційними і приймають рекламу для розміщення.
Реклама про будівництво може розміщуватися на інформаційних ресурсах в ТОП-5 видачі - Задіяти всі можливі інструменти
Принцип аукціону не дає можливості прогнозувати витрати. Іноді вартість може досягати невиправдано високих значень. В такому випадку є сенс задіяти різні суміжні інструменти: пробувати рекламу в AdWords, соцмережах, медійно-контекстні банери і т.д.
Можна застосовувати маркетингові інструменти більш широко, наприклад, збирати вебінари і онлайн-конференції, отримуючи таким чином Ліди і надалі працюючи з аудиторією через e-mail розсилку.
Тут потрібно не забути про аналіз рекламних каналів: не всі вони можуть бути однаково ефективні, а ви будете витрачати на них свій час і гроші. Для аналізу вам знадобляться UTM-мітки і коллтрекінг. Наприклад, Callibri.
висновки
Яндекс зацікавлений в тому, щоб пропонувати користувачам найбільш релевантні сторінки і в той же час отримувати прибуток з реклами. Тому нас чекають постійні зміни в роботі пошукових алгоритмів. Універсального рецепту з просування для всіх на всі часи немає і бути не може. Треба максимально задіяти різні інструменти і можливості, тестувати і заміряти їх ефективність. Після виключення непрацюючих каналів - додавати нові і експериментувати далі.
Головне - не фокусуватися на одному інструменті і швидко міняти стратегію при зміні зовнішніх умов.
Про те, як "домовитися" з Яндексом і просуватися по загальним запитам розповіли керівник проектів з просування компанії "Сума технологій" Ольга Булгакова і редактор Олена Дік.
У блозі Callibri ви можете знайти корисні матеріали для підприємців і маркетологів. Професіонали і вузькі фахівці в самих різних областях інтернет-маркетингу діляться своїми думками, поглядами, практичними напрацюваннями та розповідають, як зробити бізнес успішнішим.
У вас є цікава тема і ви хочете стати нашим автором? Пишіть нам!
радимо прочитати
Як же бути, якщо в SEO "місця зайняті", а контекстна реклама не по кишені?Чому не можна сфокусуватися виключно на брендових запитах або піти в стратегію просування по низькочастотних запитах?
А хто як не виробники обладнання розкажуть краще за всіх про свої верстатах?
Як просуватися B2B-компаніям в Яндексі за загальними запитам?
Ще раз коротко сформулюємо проблему: як охопити інформаційний попит комерційному сайту в умовах, коли Яндекс віддає пріоритет у видачі інформаційних ресурсів?
У вас є цікава тема і ви хочете стати нашим автором?