Як просувати відео на Ютубі: прості та ефективні методи

  1. Як правильно оптимізувати відеоканал на Ютуб?
  2. Як підбирати ключові запити для відео?
  3. Оптимізація заголовка і опису відео на Youtube
  4. Теги та логотип для відео
  5. Методи розкрутки відео в Youtube
  6. Безкоштовні методи розкрутки каналу на Ютубі
  7. Платні методи просування

Вітаю читачів свого блогу Вітаю читачів свого блогу! Ми продовжуємо серію статей про Youtube і сьогодні розглянемо питання оптимізації та просування каналу на Ютуб. В огляді будуть наведені основні способи залучення нових користувачів і передплатників.

Прошу вибачення, що нові статті виходять так рідко, - це літо! Минулий тиждень я провела в Вологодської селі далеко від цивілізації.

Спочатку покажу пару фоток з прекрасної Вологодської глибинки, де мені пощастило відпочивати душею цілий тиждень. Це місце подарувало мені стільки спокою і насолоди. Кругом тиша і благодать, люди майже не зустрічаються, ми бродили по лісах, багатих грибами і ягодами (їх там неймовірно багато), купалися в найчистіших озерах, сплавлялися по річці на човні, де зустріли білку, перепливали річку! Від чистоти повітря паморочилося в голові. Кожен день парне молоко і домашній сир, свіжозірвані овочі. Ідеальне місце для оздоровлення тіла і душі.

Ідеальне місце для оздоровлення тіла і душі

Зміст статті:

Як правильно оптимізувати відеоканал на Ютуб?

Просування каналу в Ютуб здійснюється за схожою схемою з тим, як ми просуваємо свій блог . Тобто спочатку ми займаємося внутрішньою оптимізацією сайту і кожної сторінки, а потім переходимо до поліпшення зовнішніх чинників (посилальна маса, поведінкові чинники і т.д.). В даному випадку в якості окремої сторінки буде виступати кожен ролик, а сайтом буде служити наш канал.

Ми вже розглядали в статті про створення каналу на Youtube деякі аспекти оптимізації відеоканалу. Не забудьте приділити належну увагу його оформлення та налаштування.

Перерахую основні методи оптимізації Ютуб-каналу, які розглянемо докладніше нижче:

  • Підбір релевантних ключових запитів для кожного відео;
  • Складання заголовка і опису з включеними туди ключовими словами:
  • Підбір відповідних тегів;
  • Створення яскравого логотипу для роликів каналу.

Крім наведених пунктів, також слід врахувати такі фактори, як тривалість ролика, його актуальність на сьогоднішній день, якість відео і звуку.

Досвід відеоблогеров, а також статистика говорить про те, що особливо на початковому етапі краще розміщувати короткі ролики тривалістю 3-5 хвилин. В першу чергу це пов'язано з тим, що ймовірність того, що такий ролик додивляться до кінця значно вище, ніж для більш довгих відео. А, як відомо, даний фактор (поведінковий) позитивно впливає на ранжування відео як в пошуку Гугл, так і в Youtube.

Що стосується актуальності, вам необхідно стежити за новинками у вашій сфері, щоб матеріали завжди поповнювалися найбільш свіжою інформацією.

Про якість картинки і звуку необхідно подбати на етапі створення відео. Як правило, чим вище якість відтвореного матеріалу, тим більшою популярністю воно користується, особливо, з огляду на високу конкуренцію в цій сфері.

Тепер перейдемо до підбору ключових запитів.

Як підбирати ключові запити для відео?

Які це мають бути фрази?

Якщо ви тільки починаєте вести свій канал, то варто звернути увагу на конкурентність і частотність запиту. Не варто замахуватися відразу на високочастотники, за якими найчастіше висока конкуренція. Ви можете почати з НЧ-запитів, а потім в процесі нарощування відеороликів на своєму каналі поступово переходити на СЧ і ВЧ. Основна вимога до запитів - вони повинні бути максимально релевантними вашому відео. Краще зняти кілька роликів по 5 хвилин, ніж один на 15 хв. В такому випадку вам не потрібно буде переоптімізірованние опис або тайтл «ключами». Ви зможете їх рівномірно розподілити по тематиці.

Як підібрати ключові слова? У цьому вам допоможе статистика Яндекса і Google ( Yandex Wordstat , Google Adwords). Планувальник ключових слів для Youtube на сьогоднішній день не активний. Але не зайвим буде заглянути в пошук Ютуб і подивитися підказки:

Оптимізація заголовка і опису відео на Youtube

Скільки «ключів» використовувати в заголовку і описі? У назву потрібно обов'язково включити пряме входження ключової фрази, можна також додати розведене входження іншого «ключа». Але не варто робити тайтл занадто довгим, адже крім пошуку в Ютубі, ваше відео також можуть знайти через пошук Гугл або Яндекс. І часто саме пошукові системи є основним джерелом трафіку на ваш канал в Youtube, сприяють його просуванню. Тому заголовка в 60 символів з пробілами буде цілком достатньо. Особливих обмежень по опису і статистики впливу розміру опису на ранжування немає. Але в описі варто кілька разів згадати релевантні ключові фрази в прямому і розбавленому входження. Не забуваємо, що опис також може стати сніпетів в пошукових системах, тому воно повинно бути зроблено і для людей. Бажано включити в опис посилання на ваш сайт або блог, а також на саме розміщене відео. Таким чином, при перепис вашого ролика на інші ресурси (сайти, сторінки в соц.сетях) в описі буде знаходиться посилання на ваше відео, а відповідно це буде збільшувати його кількість посилань.

Не забувайте промоніторити оформлення відео успішних конкурентів вашої ніші. Проаналізуйте, які методи використовують вони, яку інформацію поміщають в описі і т.д.

Теги та логотип для відео

Підбір ключових слів при додаванні відео дозволить ютубі показувати ваш ролик в числі схожих (з правого боку від проглядається відео). На мою думку, обмежувати кількість тегів якимось мінімумом не варто: вкажіть використовувані вами ключові слова та фрази. Також додавайте ті слова, які може порекомендувати сама система в Youtube.

Ось так приблизно може виглядати опис до ролика по нашому сьогоднішньому темі:

Ось так приблизно може виглядати опис до ролика по нашому сьогоднішньому темі:

Щоб додати запам'ятовується логотип каналу, заходимо «Творча студія» - «Канал» - «Фірмовий стиль».

Щоб додати запам'ятовується логотип каналу, заходимо «Творча студія» - «Канал» - «Фірмовий стиль»

Додаєте яскраве цікаве зображення, яке буде супроводжувати всі ваші відео (в правому нижньому кутку). Тим самим даний логотип додасть вашому каналу впізнаваності.

Тим самим даний логотип додасть вашому каналу впізнаваності

При натисканні на логотип, користувач буде переходити на ваш канал. А відповідно він зможе подивитися і інші ваші відео, підписатися на канал.

А відповідно він зможе подивитися і інші ваші відео, підписатися на канал

І, звичайно ж, одним з найважливіших чинників зростання аудиторії і популярності вашого каналу, а також зростання його позицій в пошукових системах є регулярність виходу нових роликів, а також їх загальна кількість на каналі. Чим вище цей показник, тим у вас більше шансів розкрутити свій відеоблог, залучити передплатників, а відповідно і заробити на каналі в Youtube .

Далі розглянемо, як просувати канал на Ютубі за допомогою зовнішніх чинників.

Методи розкрутки відео в Youtube

Умовно всі методи розкрутки та просування каналу в Ютубі можна розділити на два вигляді: платні і безкоштовні. До безкоштовних в даному випадку відносяться всі ті ж способи внутрішньої оптимізації. Але тепер розглянемо зовнішні методи.

Безкоштовні методи розкрутки каналу на Ютубі

Як просувати відео і канал на Ютубі безкоштовно? Наведемо основні способи:

  • Кросспостінг відео в соціальних мережах;
  • Розміщення посилання на тематичних форумах, блогах;
  • Безкоштовна довідкова маса: сайти прес-релізів, каталоги статей;
  • Підписка і коментарі на тематично близьких каналах.

Тобто чим більше згадок вашого відео в соціальних мережах і на сторонніх ресурсах, тим краще для просування вашого ролика в Ютуб.

Обов'язково робіть перепис на свої сторінки і групи в соціальних мережах: Вконтакте, Facebook, Twitter і т.д. Якщо у вас є свій сайт або блог, розміщуйте відео і там.

Заведіть акаунти на тематичних форумах, залишайте там коментарі, прокачивайте свій аккаунт, після чого вам дозволять розміщувати там свої посилання. Залишайте коментарі на близьких за тематикою блогах. Головне, щоб вони не виглядали, як спам, були корисні.

Список сайтів, де можна розміщувати прес-релізи, ви легко знайдете в пошуку, а про каталогах статей і соціальних закладках читайте в моєму огляді. Для відео принцип той же, що і для сторінок блогу.

Як ще розкрутити канал на Ютубі безкоштовно? Підписуйтесь на схожі за інтересами популярні канали в Youtube, залишайте там корисні коментарі з посиланням на свої відео по темі. Також ви можете домовлятися про взаємне безкоштовному піарі з країнами, що розвиваються каналами по вашій або схожою тематикою.

Крім того, в самому відео закликайте користувачів ставити лайки під роликом, ділитися ним в соц. мережах і підписуватися на канал. Як правило, це дає свої результати, а відповідно підвищує для вашого відео лояльність при ранжируванні. Також для того, щоб нагадати глядачам про підписку використовуйте анотації до відео.

Платні методи просування

Тепер розглянемо платні методи просування каналу в Youtube:

  • Купівля зворотних посилань ;
  • Купівля твітти;
  • Накрутка поведінкових факторів (покупка переглядів, лайків і т.д.);
  • Реклама в Youtube;
  • Реклама в соціальних мережах;
  • Купівля піару на популярних каналах.

Про виборі та купівлі зовнішніх посилань зі побічних ресурсів ми говорили вже не раз. Якщо ви вирішили витратити гроші на посилання, подбайте про те, щоб вони розміщувалися на якісних ресурсах.

Покупку твітів ви можете замовити в тому ж Ротапосте або на інших твіт-біржах. Один твіт з більш-менш живого аккаунта вам обійдеться близько 15 р.

Як швидко розкрутити канал на Youtube? Якщо ви хочете вивести ваше відео в ТОП з другої або третьої сторінки пошуку за певним запитом, разом з покупкою посилань можна задіяти сервіси по поліпшенню поведінкових факторів.

Наприклад, в Userator є можливість замовити перегляди вашого відео живими користувачами, підписку, перепис, коментарі, лайки. Звичайно, таких передплатників не можна вважати живими, швидше за все, вони зайдуть на ваш канал тільки один раз, щоб виконати завдання. Але цей метод здатний в значній мірі підвищити ваші позиції при ранжируванні за рахунок поліпшення поведінкових факторів. Наприклад, вартість перегляду ролика в Youtube від 3-х хвилин коштує всього 2 руб. Але ні в комі разі не варто робити накрутку кліків по рекламі, це може спричинити бан вашого облікового запису. Важливо, щоб поведінка при покупних переглядах було максимально природним.

Є безліч сервісів, які пропонують накрутку поведінкових факторів. У деяких ви можете спочатку виступити в ролі виконавця, тобто напросматрівать купу чужих роликів, заробити бали, а потім витрачати ці бали на покупку переглядів для свого каналу. Такий спосіб можна віднести до безкоштовних.

Ви можете замовити рекламу в Youtube: за певну суму на вказаний період ваш ролик буде знаходитися в ТОПі. Працює за аналогією з контекстною рекламою Google Adsense .

Реклама в соціальних мережах (наприклад, в Facebook) може також дати дуже хороші результати і збільшувати кількість передплатників, якщо грамотно підібрати цільову аудиторію.

І ще одним, але далеко не останнім способом платній розкрутки власного каналу на Youtube є замовною піар на популярних відеоблозі. Такий метод може досить швидко принести вам сотні передплатників, якщо у вас є якісні корисні відео для обраної вами цільової аудиторії. Однак такий спосіб є не дешевим.

Тому перш, ніж витрачати великі гроші на просування свого відеоканалу на Youtube, переконайтеся, що ви зробили все необхідне для створення якісного цікавого контенту, і провели всі підготовчі роботи по оформленню, внутрішньої оптимізації.

Тепер ви знаєте, як пропіарити, платно і безкоштовно просунути канал на Ютуб. Застосовуйте знання на практиці і діліться своїми успіхами.

До зустрічі!

Як правильно оптимізувати відеоканал на Ютуб?
Як підбирати ключові запити для відео?
Як підбирати ключові запити для відео?
Які це мають бути фрази?
Як підібрати ключові слова?
Як ще розкрутити канал на Ютубі безкоштовно?
Як швидко розкрутити канал на Youtube?