Як протестувати сайт в A / B: інструменти та оригінальні гіпотези - Netpeak Blog

  1. Що відрізняє A / B-тестування від пісень групи «Ленінград»?
  2. Як проводити A / B-тестування в Google Analytics?
  3. Звідки брати гіпотези?
  4. Які гіпотези варто тестувати?
  5. Гіпотези, засновані на мапі скролінгу
  6. Гіпотези про кнопках
  7. Гіпотези про заголовках
  8. Гіпотези про зображеннях
  9. Як перевірити результати?
  10. висновки

Гіпотеза - те, що відрізняє A / B-тестування від перевірки на «авось» (давайте зробимо так, якщо не полетить - зробимо так). Я розклав весь процес по поличках і виділив 22 гіпотези, які найчастіше впливають на одержуваний прибуток. Звичайно, постарався пояснити все на доступній мові.

Що відрізняє A / B-тестування від пісень групи «Ленінград»?

  1. Головний принцип A / B-тестування (спліт-тесту) - випадкова демонстрація відвідувачам сайту різних варіантів цільової сторінки. Припустимо, сторінка А - оригінальна версія, сторінка B - тестовий варіант, відмінний від сторінки А по одному параметру. Користувач, якому показується сторінка B, ніколи не побачить варіант A, хіба що зайде на сайт з іншого пристрою. Коли кількість показів досягає заздалегідь заданій позначки (наприклад, 10 000), отримані показники конверсії двох варіантів сторінок порівнюють і вибирають більш ефективний.
  2. В A / B-тестування обов'язково присутній гіпотеза - твердження або здогад, яку ми перевіряємо дослідним шляхом. Проводити тестування без гіпотези, просто заради цікавості - втрата часу, так як навіть при отриманні позитивного результату ніяких висновків про цільову аудиторію зробити не вийде.
  3. В один відрізок часу необхідно тестувати тільки одну гіпотезу. В іншому випадку складно буде визначити, яка саме зміна на сторінці вплинуло на результати.

Готуємося до A / B-тестування

1. Перед початком тесту необхідно визначити основний параметр відстеження. Як правило, відстежуються:

  • дохід;
  • транзакції;
  • мети;
  • тривалість сеансу;
  • відмови;
  • перегляди сторінок.

2. Розраховуємо поточний тренд (сезонність). Не варто запускати A / B тестування під час високого і низького сезону, це може значно спотворити результати тесту.

Детальніше про сезонності і попиті читайте в нашому матеріалі «Як працювати з Google Trends - докладний посібник для новачків» .

3. Останній підготовчий етап - визначення розміру вибірки. Це дозволить точно розрахувати кількість користувачів, яким необхідно відвідати сайт для того, щоб визначити різницю в основному вимірюється показнику. Можна скористатися спеціальним калькулятором - Driverback .

Наприклад, поточна конверсія сайту становить 4%. Отже, мінімальна кількість користувачів, при якому можна буде визначити 25-відсоткову різницю в конверсії - 6238.

Отже, мінімальна кількість користувачів, при якому можна буде визначити 25-відсоткову різницю в конверсії - 6238

Як проводити A / B-тестування в Google Analytics?

1. Заходимо в Google Analytics, проходимо по ланцюжку «Поведінка» - «Експерименти» - «Створити експеримент».

2. Вказуємо назву експерименту, мета, відсоток бере участь в експерименті трафіку.

3. Відключаємо рівномірний розподіл трафіку між усіма варіантами (про те, чому так ефективніше, читайте в довідці Google ), Вказуємо в полі «мінімальний час» два тижні і поріг достовірності - 95%. Для більшості тестів вистачить цих значень.

14 днів - мінімальний термін A / B-тестування. Але продовжувати тест слід до тих пір, поки не набереться необхідний розмір вибірки. Навіть якщо вам здається, що результат очевидний.

Навіть якщо вам здається, що результат очевидний

4. Вказуємо вихідну і тестову сторінку.

Вказуємо вихідну і тестову сторінку

Звідки брати гіпотези?

Перший варіант - з голови, другий варіант - з проблемної ситуації. Припустимо, мало переходів по кнопці замовлення, або користувачі не гортають сторінки до кінця. Гіпотеза в першому випадку може звучати так: «якщо розмістити кнопку в іншому місці, конверсія збільшиться».

Очевидний факт: питання не в самому формулюванні гіпотез, а в тому, як знайти проблему або ідею, яка стане фундаментом для гіпотези.

варіанти:

  1. Аналіз ключових показників сайту в системах аналітики. Знаходимо сторінки з малою тривалістю сеансів, великим відсотком відмов, малим коефіцієнтом транзакцій.
  2. Аналіз карти кліків, карти скролінгу, Вебвізор.
  3. Опитування користувачів і задаються ними питання в онлайн-консультантів і листах в службу підтримки.
  4. Аналіз «фішок» конкурентів.

На що дивитися під час аналізу? Тестувати, як то кажуть, можна все, але навіщо? Немає сенсу витрачати час на зміну тексту, який ніхто не читає, або на зовнішній вигляд футера, до якого доскролят тільки 10% користувачів. Тому найчастіше тестують:

  1. CTA-кнопки (текст, зовнішній вигляд, місце на сторінці).
  2. Заголовки і опису товарів.
  3. Форми (зовнішній вигляд, кількість полів).
  4. Зображення, відео.
  5. Макет і дизайн сторінки.
  6. Ціну товару.

Які гіпотези варто тестувати?

Гіпотези, засновані на аналізі теплової карти кліків

Карта кліків - інструмент для вимірювання і відображення статистики по кліках на вашому сайті. Ви знайдете цей інструмент, пройшовши по шляху: «Яндекс.Метрика» - «Карти» - «Карта кліків» (читайте покрокове керівництво «Як додати сайт в Google Analytics, Яндекс.Метрику і LiveInternet» ).

Карта відображає кліки по всіх елементах сторінки (в тому числі за тими, які не є посиланнями). Кліки на карті підсвічуються різними кольорами, залежно від їх частоти. Частим кліках відповідають теплі кольори, рідкісним - холодні.

Частим кліках відповідають теплі кольори, рідкісним - холодні

Основні гіпотези:

  1. Якщо користувачі клацають на якийсь елемент сайту і не отримують очікуваного результату - його необхідно змінити відповідно до їх очікуваннями. Наприклад, можна знайти зображення, клікаючи по яким користувач хоче перейти на іншу сторінку або збільшити їх. Можна зробити дані зображення посиланнями і зменшити показник відмов.
  2. Якщо користувачі клацають по будь-яким елементам сайту - їх потрібно поліпшити.
  3. Елементи, на які припадає більше число кліків, користуються популярністю у користувачів і, отже, їх можна перенести вище і лівіше.

Гіпотези, засновані на мапі скролінгу

Карта скролінгу допоможе проаналізувати те, як розподіляється увага користувачів на різних областях сторінки. Знаходиться карта за адресою: «Яндекс Метрика» - «Карти» - «Карта скролінгу». Також вона показує середній час і кількість переглядів певної ділянки сторінки.

Якщо карта скролінгу показує, що користувачі не прокручують сторінку до кінця, то має сенс:

  1. Перемістити важливі елементи (кнопки або форми) на початок сторінки.
  2. Зменшити довжину сторінки.

Гіпотези про кнопках

Проблема - недостатньо кліків по кнопці на сторінці. Що робити?

1. Змінити текст на кнопці.

Змінити текст на кнопці

2. Змінити місце розміщення.

Змінити місце розміщення

3. Збільшення розміру кнопки.

Збільшення розміру кнопки

4. Змінити колір кнопки.

Змінити колір кнопки

5. Змінити колір тексту.

Змінити колір тексту

6. Додати іконку поруч з текстом кнопки.

Додати іконку поруч з текстом кнопки

7. Додати hover-ефект при наведенні на кнопку.

Додати hover-ефект при наведенні на кнопку

8. Додати покажчик на кнопку.

Додати покажчик на кнопку

9. Збільшити вільний простір навколо кнопки.

Збільшити вільний простір навколо кнопки

Всі ці дії спрямовані на те, щоб виділити кнопку на тлі решти вмісту сторінки. При цьому необхідно стежити, щоб вона не вибивалася із загальної колірної гами сайту. Для перевірки якості виділення можна використовувати букмарклет «Чорно-білий» (третій знизу у списку ).

Більше подробиць про дизайн сайту читайте в нашій статті «Посадочні сторінки: інструкція по підвищенню ефективності» .

З його допомогою легко визначити, які елементи помітні відразу ж, а які - ні. Просто додайте попереднє посилання в панель закладок і натисніть її, відкривши потрібну сторінку.

Просто додайте попереднє посилання в панель закладок і натисніть її, відкривши потрібну сторінку

Гіпотези про заголовках

Якщо заголовок привертає увагу, потрібно:

  1. Переробити заголовок - оптимізувати структуру тексту. Відмінні шаблони заголовків російською мовою перерахував Devaka , А формулу ідеального заголовка англійською шукайте тут .
  2. Змінити довжину заголовка. Сьогодні, незважаючи на розширення колонки результатів пошуку Google, фахівці Moz рекомендують обмежуватися 60 символами .

Гіпотези про зображеннях

  1. Великі і якісні зображення дозволять збільшити кількість переходів на сторінки карток товарів з категорій.
  2. Краще використовувати власні фотографії, а не стокові. Також бажано, щоб люди на фото були приблизно одного віку з цільовою аудиторією.
  3. Зображення без зайвих деталей на світлому тлі дозволяють сфокусувати погляд користувача безпосередньо на товар.

Гіпотези про формах

  1. Чим менше полів в формі, тим більший відсоток користувачів буде їх заповнювати. Можливі виключення в специфічних тематиках.
  2. Якщо форма містить велику кількість полів і жодне з них не можна видалити - варто розбити заповнення даної форми на наскільки етапів.
  3. Видалення поля з промокодом (або зменшення його розмірів) допоможе збільшити дохід.

До речі, в агентстві Netpeak є власний чек-лист щодо оптимізації форм - читайте і використовуйте .

Як перевірити результати?

Після закінчення тесту необхідно перевірити значимість отриманих результатів . Якщо результат статистично значимий, зміни не впливають на оцінюваний показник.

Якщо результати тесту виявилися вдалими:

  1. Застосовуємо дані зміни на сайті.
  2. Якщо є можливість впровадити аналогічні зміни на інших сторінках сайту, створюємо новий експеримент і тестуємо ці гіпотези.
  3. Переходимо до наступного A / B тесту.

Якщо результати тесту виявилися невдалими:

  1. Аналізуємо дані, використані при складанні гіпотези з урахуванням отриманого досвіду і намагаємося поліпшити гіпотезу.
  2. Формуємо нову гіпотезу.
  3. Створюємо новий експеримент.

висновки

  1. Головна відмінність A / B-тестування сайту від перевірки на авось - наявність гіпотези.
  2. Перед стартом потрібно визначити основний параметр відстеження, розрахувати поточну сезонність і розмір вибірки.
  3. Щоб грамотно сформулювати гіпотезу, варто провести аналіз ключових показників сайту, карти кліків і скролінгу, Вебвізор, «фішок» конкурентів або зробити опитування користувачів.
  4. В першу чергу варто тестувати гіпотези, засновані на аналізі теплової карти кліків, на карті скролінгу, гіпотези про кнопках, заголовках, зображеннях і формах. Про форми ми детально розповідали в пості «Як повинна виглядати форма онлайн-замовлення - докладний чек-лист» .

  5. Після тесту потрібно визначити статистичну значимість результату і впроваджувати кращий варіант сторінки. Або переходити до нового A / B-тесту :)

Хочете дізнатися більше про A / B-тестах Лендінзі і email-кампаній - записуйтеся на 10-денний безкоштовний курс від академії GetResponse .

Що відрізняє A / B-тестування від пісень групи «Ленінград»?
Як проводити A / B-тестування в Google Analytics?
Звідки брати гіпотези?
Які гіпотези варто тестувати?
Що відрізняє A / B-тестування від пісень групи «Ленінград»?
Звідки брати гіпотези?
На що дивитися під час аналізу?
Тестувати, як то кажуть, можна все, але навіщо?
Які гіпотези варто тестувати?
Що робити?