Гіпотеза - те, що відрізняє A / B-тестування від перевірки на «авось» (давайте зробимо так, якщо не полетить - зробимо так). Я розклав весь процес по поличках і виділив 22 гіпотези, які найчастіше впливають на одержуваний прибуток. Звичайно, постарався пояснити все на доступній мові.
1. Перед початком тесту необхідно визначити основний параметр відстеження. Як правило, відстежуються:
2. Розраховуємо поточний тренд (сезонність). Не варто запускати A / B тестування під час високого і низького сезону, це може значно спотворити результати тесту.
Детальніше про сезонності і попиті читайте в нашому матеріалі «Як працювати з Google Trends - докладний посібник для новачків» .
3. Останній підготовчий етап - визначення розміру вибірки. Це дозволить точно розрахувати кількість користувачів, яким необхідно відвідати сайт для того, щоб визначити різницю в основному вимірюється показнику. Можна скористатися спеціальним калькулятором - Driverback .
Наприклад, поточна конверсія сайту становить 4%. Отже, мінімальна кількість користувачів, при якому можна буде визначити 25-відсоткову різницю в конверсії - 6238.
1. Заходимо в Google Analytics, проходимо по ланцюжку «Поведінка» - «Експерименти» - «Створити експеримент».
2. Вказуємо назву експерименту, мета, відсоток бере участь в експерименті трафіку.
3. Відключаємо рівномірний розподіл трафіку між усіма варіантами (про те, чому так ефективніше, читайте в довідці Google ), Вказуємо в полі «мінімальний час» два тижні і поріг достовірності - 95%. Для більшості тестів вистачить цих значень.
14 днів - мінімальний термін A / B-тестування. Але продовжувати тест слід до тих пір, поки не набереться необхідний розмір вибірки. Навіть якщо вам здається, що результат очевидний.
4. Вказуємо вихідну і тестову сторінку.
Перший варіант - з голови, другий варіант - з проблемної ситуації. Припустимо, мало переходів по кнопці замовлення, або користувачі не гортають сторінки до кінця. Гіпотеза в першому випадку може звучати так: «якщо розмістити кнопку в іншому місці, конверсія збільшиться».
Очевидний факт: питання не в самому формулюванні гіпотез, а в тому, як знайти проблему або ідею, яка стане фундаментом для гіпотези.
варіанти:
На що дивитися під час аналізу? Тестувати, як то кажуть, можна все, але навіщо? Немає сенсу витрачати час на зміну тексту, який ніхто не читає, або на зовнішній вигляд футера, до якого доскролят тільки 10% користувачів. Тому найчастіше тестують:
Карта кліків - інструмент для вимірювання і відображення статистики по кліках на вашому сайті. Ви знайдете цей інструмент, пройшовши по шляху: «Яндекс.Метрика» - «Карти» - «Карта кліків» (читайте покрокове керівництво «Як додати сайт в Google Analytics, Яндекс.Метрику і LiveInternet» ).
Карта відображає кліки по всіх елементах сторінки (в тому числі за тими, які не є посиланнями). Кліки на карті підсвічуються різними кольорами, залежно від їх частоти. Частим кліках відповідають теплі кольори, рідкісним - холодні.
Основні гіпотези:
Карта скролінгу допоможе проаналізувати те, як розподіляється увага користувачів на різних областях сторінки. Знаходиться карта за адресою: «Яндекс Метрика» - «Карти» - «Карта скролінгу». Також вона показує середній час і кількість переглядів певної ділянки сторінки.
Якщо карта скролінгу показує, що користувачі не прокручують сторінку до кінця, то має сенс:
Проблема - недостатньо кліків по кнопці на сторінці. Що робити?
1. Змінити текст на кнопці.
2. Змінити місце розміщення.
3. Збільшення розміру кнопки.
4. Змінити колір кнопки.
5. Змінити колір тексту.
6. Додати іконку поруч з текстом кнопки.
7. Додати hover-ефект при наведенні на кнопку.
8. Додати покажчик на кнопку.
9. Збільшити вільний простір навколо кнопки.
Всі ці дії спрямовані на те, щоб виділити кнопку на тлі решти вмісту сторінки. При цьому необхідно стежити, щоб вона не вибивалася із загальної колірної гами сайту. Для перевірки якості виділення можна використовувати букмарклет «Чорно-білий» (третій знизу у списку ).
Більше подробиць про дизайн сайту читайте в нашій статті «Посадочні сторінки: інструкція по підвищенню ефективності» .
З його допомогою легко визначити, які елементи помітні відразу ж, а які - ні. Просто додайте попереднє посилання в панель закладок і натисніть її, відкривши потрібну сторінку.
Якщо заголовок привертає увагу, потрібно:
До речі, в агентстві Netpeak є власний чек-лист щодо оптимізації форм - читайте і використовуйте .
Після закінчення тесту необхідно перевірити значимість отриманих результатів . Якщо результат статистично значимий, зміни не впливають на оцінюваний показник.
Якщо результати тесту виявилися вдалими:
Якщо результати тесту виявилися невдалими:
В першу чергу варто тестувати гіпотези, засновані на аналізі теплової карти кліків, на карті скролінгу, гіпотези про кнопках, заголовках, зображеннях і формах. Про форми ми детально розповідали в пості «Як повинна виглядати форма онлайн-замовлення - докладний чек-лист» .
Хочете дізнатися більше про A / B-тестах Лендінзі і email-кампаній - записуйтеся на 10-денний безкоштовний курс від академії GetResponse .
Що відрізняє A / B-тестування від пісень групи «Ленінград»?Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий