Як розкрутити молодий канал на YouTube?
- Проблеми при розкручуванні каналу на YouTube
- 1. Оптимізація каналу
- 2. Оптимізація відео
- 3. Реклама
- Безкоштовні способи просування
- Платні способи просування
- Просування каналу в соцмережах
- Просування за допомогою YouTube-блогерів
- підводимо підсумки
Зі статті ви дізнаєтесь:
- з якими проблемами пов'язане просування молодого каналу;
- з чого почати розкрутку каналу;
- як оптимізувати канал і відеоролики;
- як безкоштовно рекламувати канал;
- як залучити тисячі передплатників.
Проблеми при розкручуванні каналу на YouTube
Основна проблема молодих влогеров - висока конкуренція. Так, 10 років тому досить було вийти на YouTube з більш-менш свіжою ідеєю, щоб отримати перегляди і передплатників. Сьогодні на YouTube сотні дівчат-блогерів, які розповідають про макіяж, хлопців-екстремалів, які викладають відео з трюками, і інтелектуалів, які прагнуть поділитися досвідом ... Тому публікація роликів без додаткових заходів зі стимулювання інтересу до них, може, і приведе до успіху, але коли?
Друга проблема - нестача ресурсів. Канал на YouTube вимагає часу і грошей. Якщо не публікувати відеоролики на регулярній основі, інтерес до влогеру швидко охолоне. В YouTube десятки або навіть сотні тисяч каналів так і залишилися в зародковому стані - у кого-то не вистачило часу, а у кого-то - грошей на створення відео і промоушен. В цьому випадку слід шукати такі варіанти просування, які вимагають мінімальних грошових витрат - благо вони є, і ми про них ще розповімо.
Третя проблема - брак знань. Розкрутка каналу вимагає хоча б базових знань в інтернет-маркетингу, адже, по суті, це такий же проект, як і веб-сайт, додаток або онлайн-сервіс. Звичайно, тут є своя специфіка, але загальні принципи просування ті ж.
Отже, з чого ж почати розкрутку?
Пропонуємо рухатися послідовно. Спочатку оптимізуйте канал і відеоролики, зробіть їх «дружніми» до пошукових систем, щоб користувачі знаходили їх по ключових запитах в Яндексі, Google або YouTube, і щоб ролики «чіпляли» погляд і мотивували почати перегляд. Тільки після цього переходите до рекламних заходів.
Розглянемо кожну складову докладніше.
1. Оптимізація каналу
Перш за все, оформите канал на YouTube:
- Додайте значок каналу. Це ваш фірмовий значок, який буде видно на YouTube і в Google. Він повинен добре виглядати у великому і малому форматі, бути впізнаваним.
- Встановіть фонове зображення. Воно розташовується в шапці каналу. Його розмір - 2560х1440. Фото повинно бути пов'язано з вашою тематикою, на ньому можна коротко описати, в чому суть каналу.
- Додайте опис каналу. Це текстовий опис об'ємом до 1000 символів. Опис, звичайно, не впливає безпосередньо на розкрутку, його читають далеко не всі, проте воно повинно бути. Розкажіть в описі про себе, про каналі, концепції, періодичності виходу роликів і т. П.
- Додайте посилання на профілі в соцмережах і свій сайт. Ці посилання відображаються на фоновому зображенні в правому нижньому кутку. Можна додати до 5 посилань. З їх допомогою підвищується залучення користувачів - якщо їх зацікавило те, що ви робите, вони можуть перейти по посиланнях і вступити в групу або підписатися на блог.
- Вкажіть цікаві канали (якщо у вас кілька каналів, їх можна вказати в цьому розділі. Також тут вказують партнерські канали).
Значок і фонове зображення каналу навчального центру Cybermarketing
Посилання на соцмережі, опис та цікаві канали на SeoPult TV
Наступний крок - розробка структури каналу. Продумайте, які відеоролики ви будете випускати. Напевно їх можна розбити на тематичні групи: навчання, Лайфхак, майстер-класи, кейси і т. П. Створіть відповідні розділи на каналі і додавайте туди відео. Так користувачам буде простіше зорієнтуватися.
Далі створіть і додайте трейлер каналу. Він автоматично запускається при переході на головну сторінку каналу і є своєрідною візитною карткою. Трейлери використовують не всі, і якщо грамотно зробити їх, то можна виділитися на тлі інших.
Трейлер каналу про контент-маркетингу
І останній момент - плейлисти. Коли у вас набереться достатньо відео на каналі, гуртуйте їх за допомогою плейлистів. З одного боку, користувачам буде простіше знайти саме те, що їм потрібно, а з іншого - ви збільшите охоплення аудиторії, оскільки будете брати участь в пошуку по плейлистам.
Плейлисти на каналі Cybermarketing
Отже, канал підготували. Далі приділіть увагу оптимізації відеороликів.
2. Оптимізація відео
Правильно оформлені відеоролики краще ранжуються в пошуку і більш привабливі для користувачів. Врахуйте такі рекомендації:
- Використовуйте привабливі заголовки. Складайте заголовки так, щоб вони точно потрапляли в потреби цільової аудиторії.
- Складіть опис. В описі необхідно коротко описати суть ролика - про що він і що отримає користувач після його перегляду. В описі використовуйте посилання на корисні ресурси і плейлисти, посилання на ключові моменти відео, додайте хештеги.
- Додавайте ключові слова в заголовок і опис. Оскільки пошукові системи орієнтуються саме на ключові фрази при визначенні релевантності ролика пошуковому запиту, вони обов'язково повинні бути присутніми.
- Використовуйте заставки для відео. Вони дозволяють привернути увагу користувачів, коротко інформують про їх суті, викликають довіру. Тому ролики з заставками більш клікабельні, ніж ролики без них.
- Просіть глядачів підписатися на канал. Начебто банально, але це працює. Попросіть в кінці ролика поставити лайк або підписатися - багато користувачів охоче відгукуються.
- Використовуйте посилання в відео. Якщо ви в ролику згадуєте інші свої відео, додайте посилання прямо в відео, щоб користувачі відразу могли перейти по ним.
Наприклад, заголовок «Як правильно голитися» не викликає бажання подивитися ролик, тому що голитися можна і небезпечною бритвою, і електробритвою, а голити можна і особа, і ноги. А ось якщо назвати ролик «Як поголитися побоюванням за 5 хвилин і не поранитися», він, напевно, приверне увагу тих, для кого це питання актуальне.
Приклад опису до відео на каналі Alfa-content
Інтригуюча і впізнавана заставка в програмі «Понаїхали»
Отже, ролики оптимізовані. Тепер у вас добре оформлений канал з грамотно зробленими відео. Пора залучати аудиторію!
3. Реклама
Має сенс починати рекламувати канал, коли на ньому вже є хоча б кілька відеороликів. Однак ще більш важливо регулярно оновлювати контент, формуючи достатню базу відео.
Безкоштовні способи просування
Такі способи підійдуть на початковому етапі розкрутки відеоканалу. Цих дій буде достатньо, щоб отримати кілька сотень або навіть тисяч передплатників:
- інтеграція відеороликів на свій сайт;
- e-mail-розсилка передплатникам вашого блогу / сайту;
- розміщення роликів в соцмережах, в тематичних спільнотах і на форумах;
- коментування інших (сторонніх тематичних) відео на YouTube;
- співробітництво на безоплатній основі з іншими початківцями відеоблогерамі (обмін посиланнями в описі, згадками, створення спільних роликів і т. п.).
Платні способи просування
Реклама в AdWords
Рекламу можна запустити в пошуку Google. В цьому випадку по пошуковим запитам будуть з'являтися посилання на ваш канал на YouTube.
Ще один спосіб - розміщення відеореклами на YouTube. Вона може бути декількох видів:
- TrueView In-Stream (рекламний ролик до, після або під час програвання відео, його можна пропустити через 5 секунд);
- TrueView Discovery (це рекламні оголошення поруч з відео, в результатах пошуку на YouTube і на головній сторінці);
- оголошення-заставки (їх тривалість - до 6 секунд, їх не можна пропустити, вставляються на початку відео).
Рекомендуємо прочитати: Як вибрати ефективний формат реклами на YT?
Необхідно правильно націлити, щоб оголошення показувалися тільки представникам вашої цільової аудиторії, які шукають або дивляться тематичні відео. У цьому випадку вдасться домогтися більш високого CTR (відношення числа показів до кліках) і, як наслідок, зниження вартості переходу.
Просування каналу в соцмережах
Піти можна двома шляхами:
- замовити таргетовану рекламу, перевага якої в тому, що реклама ідеально «підганяється» під цільову аудиторію - за статтю, віком, інтересам і т. п. Для розміщення реклами не потрібно значних ресурсів;
- замовити розміщення посилань і згадок в тематичних групах: в соцмережах є маса груп з вашою цільовою аудиторією. Якщо правильно вибрати групи і планомірно розміщувати посилання на відео з описами, то кількість передплатників буде рости.
З таргетированной рекламою проблем зазвичай не виникає, а от з посівами в групах все складніше. Потрібно, як мінімум, знайти підходящі майданчики, перевірити їх на природність (НЕ накручені чи що?) І домовитися з адміністрацією про розміщення посилань.
Робити все це вручну занадто багато роботи. Спростити роботу можна за допомогою сервісу WebArtex - тут зібрані якісні групи ВКонтакте і Twitter, які пройшли ручну модерацію. Розміщення максимально спрощено: достатньо знайти підходящі майданчики, використовуючи фільтри, і замовити публікацію. Після цього копірайтери складуть опис до заслання, а власники майданчика розмістять її в стрічці.
Просування за допомогою YouTube-блогерів
На YouTube напевно є канали, схожі за тематикою з вашим. Так чому б не скористатися їх аудиторією собі на благо? Принцип роботи той же, що і з соцмережами, тільки крім посилання в тут можна замовити згадка в відео або повноцінний відеоролик.
Величезна база каналів на YouTube, які пропонують послуги з розміщення реклами, представлена в сервісі WebArtex. Схема проста: шукаєте за допомогою фільтрів канали, вибираєте формат розміщення (згадка, посилання в описі або огляд), вказуєте вимоги до контенту та відправляєте заявку. Після цього блогер підтверджує замовлення і розміщує рекламу.
При роботі з WebArtex ви повністю захищені від ризику зняття реклами відразу після оплати - гроші рекламодавцям виплачуються поступово, а майданчики, які порушують правила, просто видаляються.
підводимо підсумки
Розкрутка каналу на YouTube - це комплексний процес, який включає створення якісних відео на регулярній основі, оптимізацію роликів і каналів. Безумовно, без маркетингових заходів просування не буде ефективним. Залучити передплатників можна як за допомогою контекстної реклами, так і реклами в соціальних мережах і на YouTube.
Для того щоб спростити роботу, використовуйте сервіс WebArtex, за допомогою якого ви буквально за 5-10 хвилин підберете майданчики і замовите розміщення на них. Реєструйтеся в WebArtex, залучайте передплатників і виводите свій канал на новий рівень!
Тому публікація роликів без додаткових заходів зі стимулювання інтересу до них, може, і приведе до успіху, але коли?НЕ накручені чи що?
Так чому б не скористатися їх аудиторією собі на благо?