Як самому правильно писати статті для просування сайту
- Результату відразу не буде
- Ставимо себе на місце читача
- оптимізація
- частотність
- конкурентність
- SEO плагін
- регулярність
На цьому сайті, на даний момент, більш ніж 120 статтею, які приносять 800 (+/-) відвідувачів на добу (для того щоб перевірити кількість статтею, досить зайти у вкладку "Всі статті" в головному меню, а ось статистику можна подивитися через liveinternet). Всі статті були написані самостійно і за цей час я не вклав ні копійки в просування. У мене накопичився певний досвід, з яким я і поділюся.
Результату відразу не буде
Все таки поставив на перше місце, тому що знаю по собі, що при створенні контенту багато часу витратив на очікування трафіку, якого, природно, відразу не було. Я, написавши кілька статей, в самому початку, чекав відвідувачів, оновлюючи статистику, хоча міг продовжувати ще в більш активному темпі. Чи не наступайте на мої граблі! Ви повинні відразу розуміти, що ваші матеріали можуть потрапити в індекс від декількох днів двох місяців. І після цього вони починають ще деякий час ранжуватися.
Ставимо себе на місце читача
Думка дуже проста і зрозуміла. Після написання тексту, прочитайте його ніби ви користувач, який в цьому не розбирається. Чи достатньо ви розкрили тему і не потрібно нічого додати? Природно унікальність вашого тексту має бути понад 90%.
Статті пишемо завжди для людей. Ви повинні чітко, по суті дати відповідь на запит. Тобто ви повинні знати про що ви пишете. З перших рядків менше води і більше конкретики.
Приводьте приклади. Сам особисто роблю так, і виявляється що не дарма. Читачам дійсно все зрозуміло, коли ти приводиш якийсь приклад, за яким все буде ясно.
Перечитуємо уважно, щоб уникнути граматичних помилок. Так, я сам цим грішу і впевнений що навіть перечитуючи цей запис, я знайду помилку, і не одну, але швидше за все будуть і ті, які не знайду, і це - погано.
оптимізація
Як би не було, але оптимізація додає досить кількість очок якщо ви пишете на средненько або гірше (як я). Як визначити? Хорошим контентом активно діляться через соц. мережі і як правило він має хороші поведінкові фактори, які так люблять пошуковики.
Кожна стаття на цьому сайті заточена під запит. Запит по суті - це назва. Назва цієї статті - "Як самому правильно писати статті для просування сайту". Де шукати запити? В яндекс вордстат. Але не забувайте і про частотність і конкурентність.
частотність
На даному скріншоті видно, що за запитом "Як писати статті для сайту" було 1 424 показу в місяць, але так насправді?
Щоб дізнатися точну інформацію, необхідно писати перед кожним словом знак оклику в зв'язці з лапками.
Тепер ми бачимо, що було всього 82 показу на місяць.
Чим менше показів в місяць - тим менше (в більшості випадків) конкуренції. А чим менше конкуренції - тим легше потрапити в топ пошуку. Навряд чи до вас будуть заходити багато відвідувачів, якщо ваша запис перебувати на 4-й, 5-й сторінці в пошуку.
конкурентність
Є такий непоганий сервіс, яким я користуюся вже більше року - Mutagen. Саме він дозволяє перевірити рівень конкурентності + дозволяє видати список хвостів, які можна також перевірити.
Тепер наш запит я вбиваю в сайт і мені показує рівень конкуренції - 14. Це багато і для того щоб статтю вивести в топ, мені швидше за все необхідно буде прокачувати її платними посиланнями (тобто просувати її за гроші), Фортеця в соц. мережах і т.д. Якщо ви хочете просувати свій сайт без грошей і вкладень, то необхідно підбирати запити з рівнем конкуренції 5 і нижче (по цьому сайту).
У самому низу можна побачити "хвости", які ми можемо перевірити, якщо рівень конкуренції нашого запиту високий.
В даному випадки я вибрав 12-й за рахунком, який називається - "Як писати статті для просування сайту".
І що ми бачимо? Рівень конкуренції 5, а це значить що можна брати запит і вже писати під нього статтю. Краще звичайно брати де рівень конкуренції поменше.
Даний ключ має 19 переглядів і 59 хвостів (з конкурентностью 5). Буде круто, якщо ви навчитеся шукати одночасно ключі з низькою конкурентностью (припустимо 2-3) і в той же час з великим кількість переглядів (50-100 і вище).
І треба ж розуміти, що необхідно писати багато, якщо ви хочете отримувати істотний трафік. Тут найголовніше робити і ще раз робити, не очікую результату, тому що відразу його не буде.
SEO плагін
Зараз мова піде для тих, у кого стоїть CMS - WordPress.
Після того як ви написали статтю під нізкоконкурентним запит, вам потрібно її "дооформити", щоб в пошуку вона виглядала привабливою. Я маю на увазі - мета-теги. Мета-теги - інформація для роботів пошукових систем, якщо коротко.
Це виглядає ось так:
Найважливіший плагін для seo - це All in One Seo Pack. Налаштування зачіпати не буду, тому що можна знайти огляди в інтернеті. Ви можете використовувати і WordPress SEO by Yoast. Просто я звик до першого.
Даний плагін дозволяє прописувати свої заголовки, опис і ключові слова до кожного запису і сторінці і навіть включаючи налаштування самої головної сторінки.
Налаштування сниппета ви побачите під кожною статтею, де буде і відразу попереднього перегляду:
Заголовок повинен включати в себе пошуковий запит. Опис також має включати в себе ключові слова, але без спаму. Поле №3 це - ключові слова. Хтось каже що їх заповнювати марно, але особисто я їх заповнюю по максимуму (до 200 символів).
Якщо ви пишете свої тексту не супер добре і не мега якісно, то тоді просунутися в пошуку без даного плагіна буде дуже важко, тому що плагін дає інформацію роботам що за інформація розміщена на сторінці.
Ні, звичайно ж є й інші seo плагіни , Які допомагають вашому сайту зайняти трохи вищі позиції, але на даний момент я говорю про найголовніше.
регулярність
Пишіть часто і регулярно. Тому що якщо ви будете створювати записи на сайті коли захочете, то пошукові системи почнуть забувати про вашому сайті і знижувати позиції. Навіщо підвищувати сайт у видачі, якщо сайт не активний?
Чи не регулярність особисто я помічаю постійно. Варто тільки 1-2 місяці не викладати матеріал і вже помічаєш "просідання" трафіку в 10-15%.
Регулярність дозволить вам завжди нагадувати про себе пошуковим роботам, тим самим ви даєте зрозуміти що у вас активний ресурс, який розвивається.
Як визначити?
Де шукати запити?
І що ми бачимо?
Навіщо підвищувати сайт у видачі, якщо сайт не активний?