Як створити форум з нуля і самому: огляд двигунів для форуму
Від автора: вітаю тебе, дорогий читачу. Сьогодні ми поговоримо про те, як створити форум з нуля, а точніше, які движки можуть допомогти в здійсненні цієї мети.
Відмінності від блогу
Потрібно сказати, що движки, на яких створюються блоги (той же WordPress) часто не пристосовані для реалізації форуму. Хоча ці сайти мають багато спільного, все ж є явні відмінності в дрібних деталях.
А в чому взагалі ці відмінності? По-перше, на блозі є явний господар сайту. Так, там можуть вестися обговорення в коментарях, інші користувачі своїми відповідями можуть доповнювати і розширювати те, що створив автор, але все ж основний людина на блозі - той, хто його веде. На форумі ж все не зовсім так.
Звичайно, адмін може організувати гілки, створити найважливіші теми, але навряд чи він буде відслідковувати всі теми і коментарі - більшість контенту створюється без нього, а для модерації коментарів можна найняти пару чоловік.
Форум набагато більше пристосований для спілкування. Там застосовуються зовсім інші технології. Напевно ви бачили там щось на зразок кількості повідомлень від людини, рейтинг його коментарів, можливість оцінити його відповідь, особистий профіль, підпис.
JavaScript. Швидкий старт
Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки
дізнатись детальнішеВсе це те, чого немає на блозі, тому що там основна мета - дати його творцеві написати чергову статтю і висловити свою думку з різних питань. Тут же таку думку висловлюють багато і часто буває так, що який-небудь коментар за своїм обсягом виходить довшим, ніж сама створена тема.
Нарешті, найголовніша відмінність - на форумі майже завжди є можливість зареєструватися, на блозі я зустрічав таке дуже рідко, тому що в цьому немає особливого сенсу. Реєстрація ж дає можливість детально заповнити свій профіль і брати участь в різних конкурсах, рейтингах і інші події, які можуть проходити на сайті.
Двигуни для створення форуму
Гаразд, з основними відмінностями все зрозуміло, а також зрозуміло, чому блогові движки не дуже добре підходять для реалізації масових обговорень. Тепер давайте розглянемо як раз ті cms, які адаптовані під такі ресурси.
PhpBB - один з найбільш популярний движків. Ідеальний вибір для новачка, тому що великих знань в області веб-технологій від вас не потрібно. Перевагою є також те, що майже всі додатки для цього движка поширюються абсолютно безкоштовно. На сьогоднішній момент є достатня кількість шаблонів, та й переробити будь-який з них досить просто.
До ще одного величезного перевазі я б відніс можливість інтеграції зробленого форуму з іншими cms. По суті це означає, що ви можете прикрутити його до свого основного проекту і радіти життю.
Є і один великий мінус - велика вразливість до хакерських атак. Власникам сайтів на ньому потрібно бути надзвичайно пильними, навіть установка нових оновлень і модулів для захисту не дає гарантованого захисту.
vBulletin - платний движок. В рунеті його прозвали "булкою". Вартість використання - 250 доларів в рік. З одного боку, це відразу відсіває купу новачків, які ніколи не куплять його, але з іншого, чи виправдана ця ціна?
Сьогодні можна з великою впевненістю сказати: "Так, ціна повністю виправдана". Тому що цей движок є одним з найкращих. Хоча сказав я це виключно з поваги до інших cms, на ділі vBulletin можна вважати найкращим. По-перше, його функціональність величезна, ще й додаткові модулі є. По-друге, його розробники - це професіонали своєї справи, в плані захисту від вразливостей можна сказати, що це дуже захищений движок.
Однозначно рекомендується досвідченим веб-майстрам, які збираються створювати серйозний форум і не боятися вкластися в свій проект. Єдиний виявлений недолік - навантаження на сервер. Рекомендується відразу купувати ресурси потужніший, втім, це і так необхідно для великого форуму, нічого економити на цьому.
SMF або Simple Machines Forum. Навіть з назви стає видно, що він простий. Це движок для початківець користувачів, але не дивлячись на це у нього є офіційний сайт підтримки, додаткові розширення і досить хороший захист від злому.
Як і phpBB, можна рекомендувати тим, хто збирається створювати свій перший форум.
Vanilla - а ось це вибір для тих, хто працює на WordPress. Справа в тому, що там немає вбудований коштів для створення форуму, зате є тисячі бажаючий поліпшити цей движок, завдяки чому і з'явився на світ плагін Vanilla.
Має свої особливості, потрібно витратити трохи часу, щоб розібратися. На щастя, Vanilla наслідує вордпресс в простоті, тому розібратися можна досить швидко. Що вже говорити, якщо ви усіма руками за WordPress і вам потрібен форум, то без питань ставте цей плагін.
Загалом, ось такий ось невеликий огляд двигунів, які дозволять вам створити хороший форум. Придивляйтеся, експериментуйте. Я рекомендую вам встановити локальний сервер і на ньому проводити всі свої експерименти. А я бажаю вам успішного вивчення сайтобудування і для цього пропоную підписатися на наш сайт, тому що він допоможе вам у цьому.
JavaScript. Швидкий старт
Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки
дізнатись детальнішеПодивіться відео і дізнайтеся покроковий план по створенню сайту з нуля!
Дивитися відео А в чому взагалі ці відмінності?З одного боку, це відразу відсіває купу новачків, які ніколи не куплять його, але з іншого, чи виправдана ця ціна?