Як створити SEO-агентство: успішний польський кейс

  1. Про стартапі
  2. Унікальна торгова пропозиція
  3. Скільки часу зайняло
  4. Звідки гроші - 1
  5. Звідки гроші - 2
  6. Як спілкувалися з інвесторами
  7. залучення клієнтів
  8. Куди йдемо
  9. Поради початківцям творцям онлайн-бізнесу

Вони стартували на початку 2015 року. До середини 2017 го у них - 250 великих і 2500 невеликих сайтів-клієнтів і 300 тисяч доларів залучених інвестицій. З Кшиштофом Дембовского, засновником і директором стартапу Senuto, спілкувався портал MamBiznes.pl, перевів Evo.business Вони стартували на початку 2015 року

Фото: Depositphotos

Про стартапі

Senuto.com - платформа для всебічної підтримки SEO. До нас звертаються інтернет-медіа, інтернет-магазини і продавці онлайн-послуг, які хочуть постійно покращувати позицію свого сайту в результатах пошуку, які хочуть максимізувати трафік від Google.

Ми почали з Польщі, але в кінці 2017 роки плануємо вихід і на ринки Англії і Німеччини. Для наступного року розглядаємо такі великі ринки, що розвиваються, як Румунія і Бразилія.

Унікальна торгова пропозиція

Senuto має дві важливі характеристики: по-перше, наша мета - охопити весь процес планування, впровадження та управління діяльністю SEO. Тобто клієнт використовує один наш портал і бачить / змінює при його допомоги все - а не використовує багато різних SEO-інструментів, перемикається між ними, переміщує дані або компілює їх в Excel.

По-друге, ми пропонуємо доступ до набагато більшій кількості даних, ніж інші інструменти.

Об'єднавши величезна кількість даних з різними сервісами, ми можемо створювати унікальні аналітичні звіти, які наші клієнти не можуть отримати більше ніде.

Скільки часу зайняло

Ми працювали над нашою унікальною програмної SEO-системою протягом року. Запустилися-то ми відразу після рішення заснувати агентство - у засновників великий досвід SEO-майстрів та інтернет-маркетологів - але нам довелося спочатку працювати над автоматизацією процесів, програмувати ексклюзивні софт-рішення, тому що у п'ятьох співробітників-засновників не виходило працювати так швидко, як ми хотіли.

Розробка бексайда платформи все ще триває. Ми постійно додаємо нові модулі і удосконалюємо існуючі.

Звідки гроші - 1

Запуск першої версії онлайн-агентства відразу пройшов за підтримки інвестора. Першим був дубайський бізнес-інкубатор-акселератор KnowledgeHub , Навчання у менторів якого проходив наш співзасновник. Невеликі кошти, вкладені цим проектом в попередній «раунд посіву», ми використовували для покупки серверів і розробки першої версії сайту з онлайн-системою аналізу SEO.

Звичайно, ми також використовували в перші два роки роботи наші власні накопичення.

Звідки гроші - 2

Стартувавши і потихеньку розвиваючись, в пошуках інвестора ми зв'язалися за 2015-2017 роки з більш ніж 50 інвестфондами, як з Польщі, так і з Європи і США.

Цікаво, що багато польських венчурні компанії дбали про те, щоб отримати левову частку наших акцій, купити нас майже повністю - а іноземні фонди, навпаки, готові були придбати не більше 10% і вкласти, відповідно, «копійки», щоб залишити нас, засновників з досить великим пакетом і мотивувати нас на подальшу інтенсивну роботу.

У Польщі ж видно, що мета багатьох венчурних компаній - швидка окупність інвестицій і швидке отримання прибутку від стартапу з капіталізацією в кілька мільйонів доларів.

У підсумку ми з інвесторами все-таки знайшли ідеальний друг для друга варіант - і в середині 2017 року, залучили 1 мільйон злотих від польської компанії бізнес-ангелів «BValue angels VC» з можливістю «продовження туру» до 2 мільйонів.

Ці кошти будуть, в основному, використовуватися для збільшення продажів як в Польщі, так і за кордоном, а також для досліджень і розробок до виходу на ринки Німеччини і Великобританії. Переважно це роботи, пов'язані з алгоритмами і семантикою.

Як спілкувалися з інвесторами

Щоб мати можливість «зробити раунд», нам довелося спочатку організувати викуп акцій у першого інвестора, якому ми віддали з самого початку дуже великий пакет. В результаті компанія повністю не инвестировалась. Це помилка, яка коштувала нам дуже дорого.

Що стосується контактів з венчурними компаніями, були дуже важливі рекомендації важливих людей, які пріводілілі нас в окремі фонди.

Там, де ми були рекомендовані, переговори зазвичай починалися швидко. Так було і з «bValue» - яким спочатку порекомендувала нас Мариола Громадзік з BusinessLink (Мережа бізнес-інкубаторів з коворкінг і одночасно з сервісом з працевлаштування, працює у всіх великих містах Польщі).

А наші переговори з іноземними VC активувала і вела найнята нами юридична фірма з Нью-Йорка.

залучення клієнтів

Щоб про нас дізналися, ми використовуємо партнерські канали, запускаємо кампанії SEM (пошуковий маркетинг) і (сюрприз-сюрприз!) Робимо SEO-дії на власному сайті.

Ми тісно співпрацюємо з блогерами, буваємо на всіх великих IT-конференціях, онлайн-ритейлерських галузевих зустрічах.

Куди йдемо

У нас є мета - стати глобальною всесвітньою компанією. Тому нам потрібно навчитися працювати на зовнішніх ринках. У нас поки немає цих знань.

Друге важливе завдання, що стоїть перед нами сьогодні - це необхідність різкого збільшення персоналу. З одного боку, потрібно знайти правильних людей і переконати їх в тому, що варто з ними працювати, а з іншого - розвивати відповідну організаційну культуру.

Поради початківцям творцям онлайн-бізнесу

Я бачив людей, які говорять, що хотіли б створити стартап, щоб мати більш гнучкий робочий день, ніж в роботі по найму. Так ось: в стартапі це не працює.

Бачив і тих, хто очікують, що в стартапі оплата їх власної праці з самого початку звідкись виникне на високому рівні. Але це не працює теж.

Тільки це, як правило, є попередньою умовою успіху. Тільки з таким ставленням можна думати про подальші кроки: тестуванні бізнес-ідеї, пошуку співзасновників і інших членів команди, побудові бізнесу і фандрайзингу для нього.

Переклад з польської. джерело: MamBiznes.pl . Автор: Grzegorz Marynowicz

Матеріали по темі