Як вести SEO-блог і підтримувати його популярність

Ми збільшуємо відвідуваність і позиції у видачі. Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

Михайло Шакін

Засновник блогу Shakin.ru

Другого жовтня вашого блогу виповнилося десять років. Що для вас означає ця подія в емоційному плані?

Просто цікаво, що стільки часу пройшло. Здається, це було не так уже й давно. А то, що я регулярно публікую пост про день народження блогу, дає мені великий заряд позитивних емоцій, так як приємно читати коментарі з привітаннями від читачів.

Коли ви створювали блог, чи були у вас цілі на 10 років вперед? Оцінювали ви для себе результати власної діяльності за цей період? За якими параметрами?

Ні, звичайно, так далеко я не заглядав. Кілька місяців після реєстрації домену на ньому нічого не було, так як я не міг визначитися, якого плану хочу робити сайт. Начитавшись різних сайтів, блогів і форумів з просування, я поступово визначився з форматом блогу і почав публікувати на ньому перші статті.

Результати за 10 років я не оцінював, так як веду блог в першу чергу тому, що мені це подобається. Це ж здорово, коли пишеш статтю, і потім її читають сотні і тисячі відвідувачів!

Як ви вважаєте, чи потрібні аудиторії зараз SEO-блогери, або цю нішу зайняли євангелісти SEO-компаній?

Зараз в інтернеті величезна кількість інформації практично з будь-якої тематики. Але дійсно якісних матеріалів у багатьох нішах не так вже й багато.

SEO блоги - це одне з джерел інформації по просуванню. Також є відео на Youtube, корпоративні блоги, різні заходи (конференції, вебінари, семінари тощо), навчальні курси, форуми.

Роль і популярність SEO блогів за останні роки в рунеті знизилася. Одні з причин - зараз зручніше і швидше спілкуватися в соціальних мережах, мало бажають ділитися робочими темами, і в цілому вивести блог на прибуток з нуля досить довго.

Думаю, цікавий і якісний матеріал завжди буде затребуваний, незалежно від того, на якому ресурсі він розміщений. З цієї причини вважаю, що якщо робити ставку на якість, то SEO блоги будуть затребувані у аудиторії.

Чи були у вас натхненники на які ви орієнтувалися, створюючи Shakin.ru 10 років тому, і якщо так, то які?

Коли я починав вести свій блог, для мене еталоном якості були статті на англомовному блозі smashingmagazine.com . У той час цей блог зробив справжній прорив за якістю і інформативності матеріалів.

Пам'ятаю, зайдеш на будь-якої сервіс, де користувачі діляться сподобалися їм статтями (старий digg , ще stumbleupon ), Так часто бачиш в топі статті зі smashingmagazine. Ранні статті на цьому блозі були такими, що відразу хотілося ними ділитися зі знайомими або читачами.

Я вирішив, що буду намагатися писати цікаві та корисні статті, тільки по темі просування сайтів. Мені хотілося ділитися своїми напрацюваннями в SEO, і формат блогу для цього ідеально підійшов.

Що для вас популярний блог: щоденна відвідуваність, кількість згадок, кількість знайомств або якісь інші параметри?

В першу чергу популярний блог - це харизма автора плюс регулярні публікації на блозі. Частота публікацій може бути будь-який, зручною для автора. Але хоча б раз на місяць потрібно, щоб блогер писав.

Розкажіть про те, як ви пишете статті. Де черпаєте ідеї і берете матеріал, скільки часу в середньому йде на написання тексту?

Тримаю під рукою паперовий блокнот, в який записую всі свої ідеї з приводу нових статей. Ідеї ​​вони адже такі - випустиш, що не запишеш відразу, і потім вже не згадаєш, що це за ідея була. :)

Також веду інтелект-карту майбутніх публікацій в програмі Xmind. Дуже зручна штука. Можна систематизувати ідеї для майбутніх статей по групах і відзначати ті, які вже опубліковані.

У Google Календарі веду план публікацій, виділивши їх зеленим кольором. Так зручніше дивитися, які статті заплановані.

Я пишу статті тільки тоді, коли є час і натхнення. Часто немає ні того, ні іншого. :) Але це не страшно, головне не закидати блог.

А коли з'являється час і приходить натхнення, то мені досить відкрити блокнот і карту, щоб вибрати відповідну тему для статті, по якій хочеться написати в даний момент.

Так уже повелося, що статті я пишу довго. Мінімум 3-4 години. Деякі статті я пишу 5-7 днів, як, наприклад, недавню про кращі плагіни WordPress. Відеоуроки роблю теж довго, так як записую їх шматочками по 1-2 хвилини. Мені так простіше і зручніше розповідати і уникати запинок і застережень.

Ви часто пишете про різні корисних інструментах і сервісах. Ви завжди орієнтуєтеся лише на власний досвід їх використання, або щось знаходите в оглядах на інших сайтах, питаєте у колег?

У плані оглядів програм і сервісів у мене такий підхід. Я не практикую огляди, коли мені надають доступ на один або кілька місяців в обмін на огляд. Тим більше, я не практикую огляди за гроші.

Всі огляди роблю безкоштовно, але тільки в тому випадку, якщо я користуюся програмою або сервісом в своїй роботі 6 місяців або довше. Говорячи іншими словами, якщо інструмент міцно увійшов в мій арсенал для роботи. А більшістю сервісів і програм я перестаю користуватися вже через 1-2 тижні, тому вони до оглядів так і не доходять. Зате якщо я роблю огляд, то можу сміливо ручатися за даний інструмент, так як сам його активно використовую в роботі.

У вас траплявся коли-небудь криза, коли вам здавалося, ніби ви вже написали про все, про що тільки можна, і тим для статей більше немає? Якщо так, то як ви справлялися з цим станом, де брали натхнення для роботи?

Так, звичайно, таких криз було багато за ці десять років. :) Раніше я переживав, турбувався, що довго не публікую нові статті. А потім прийшов до висновку, що не потрібно витрачати на це останні нерви. ;) Потрібно просто почекати натхнення!

Виручає мій блокнот і карта з ідеями для майбутніх статей, де їх вже кілька сотень. Натхнення - складна штука, це як птах щастя, штучно її не викликала. Тому якщо немає натхнення для статті, я просто займаюся іншою роботою з просування сайтів, благо завжди є, чим зайнятися.

Розкажіть трохи про аудиторію Shakin.ru. Як вона змінювалася за ці десять років? Чи змінилися потреби, запити, вимоги, і якщо так, то як?

Коли я дивлюся на свої перші статті, я приходжу в жах, як я міг таке убозтво опублікувати. :) Статейки були короткі, в них було мало зображень, форматування, та й відеоуроки залишали бажати кращого.

У перший час я активно спілкувався на тематичних форумах, писав коментарі на інших блогах. Давно цього не роблю.

Аудиторія мого блогу, звичайно, змінилася. Якщо раніше джерел інформації по SEO було мало, то зараз її надлишок. Важко знайти час, щоб прочитати і подивитися все, що здається цікавим.

Які позитивні і негативні риси ви можете відзначити в розвитку SEO-блогосфери за 10 років?

Раніше, звичайно, життя в SEO блогах вирувала. Постійно з'являлися нові, проводилися численні конкурси, акції та марафони, всі один в одного брали інтерв'ю, було знамените рух інтернет-бомжів.

У 2008-2011 роках заробити на блозі було дуже просто. Нові біржі з'являлися як гриби після дощу. Можна було в кожній статті продавати посилання.

Багато блогери продавали платні огляди і статті. Думаю, це згубило багато блоги, так як після кожного платного поста частина аудиторії починає розчаровуватися в блогерів, так як часто платні статті видавалися за чесне думку автора блогу.

Наскільки мені відомо, ви деякий час жили в Америці. Чи читаєте ви зараз американські SEO-блоги? Чи допомагають вони вам писати власні статті?

Так, я прожив в США 4 роки, з яких півтора працював далекобійником, об'їздив майже всі штати, побував в Мексиці і Канаді. Саме там я полюбив інтернет, що в підсумку привело мене в сферу просування сайтів.

Я читаю англомовні блоги і форуми по SEO, а також дивлюся канали на Youtube, так як більшість просуваються мною сайтів - англійською, тому мені потрібно бути в курсі всієї цікавої інформації. Якось я робив добірку , В якій зібрав всі ресурси, які я читаю по закордонному SEO.

Чи відбулися в SEO будь-які зміни за час вашої кар'єри, які вас засмучують?

Є одна зміна, яка мене засмучує. Через велику кількість роботи по просуванню своїх і клієнтських проектів на ведення блогу я виділяю менше часу, ніж хотів би. У перші роки блогінгу у мене було набагато більше часу на блог, і статті виходили частіше.

Як змінилися погляди ваших клієнтів на просування за 10 років?

Зараз більшість клієнтів уже досить добре орієнтуються в просуванні і їм не потрібно пояснювати основи або необхідність застосування того чи іншого методу просування.

Чи можна спрогнозувати ситуацію на наступні 10 років? Яких змін в SEO варто очікувати?

Думаю, частка органічних результатів у видачі пошукових систем буде все більше скорочуватися. Пошукові системи будуть впроваджувати все більше функціоналу, щоб не давати сайтам трафік і отримувати його собі. Це і контекстна реклама, і власні сервіси пошукових систем (карти, відео, блоки новин і т.д.), і різні фішки у видачі (наприклад, блоки відповідей, коли прямо у видачі користувач бачить потрібну йому інформацію і у нього вже немає необхідності переходити на сайти), AMP і турбостраніци (прискорені мобільні сторінки, які зберігаються в кеші пошукових систем).

Ще одна тенденція, яка чітко простежується: великі ресурси в багатьох тематиках отримують все більше трафіку, віднімаючи його у дрібних, так як за рахунок трасту і інших чинників міцно займають топи.

Одним словом, добувати пошуковий трафік буде все важче і сам процес просування буде займати більше часу.

Але не потрібно впадати у відчай. Ті фахівці і компанії, які успішно пройдуть всі труднощі крізь роки, в будь-якому випадку будуть затребувані. І цінуватися їхні послуги будуть більше, ніж зараз.

І ще один привід не засмучуватися. Не варто залежати тільки від пошукового трафіку. Адже зараз стільки можливостей отримувати з інших джерел (з обговорень в соціальних мережах, на тематичних форумах і блогах), що їх потрібно обов'язково використовувати!

Плюс є ефективні методи формування постійної аудиторії своїх читачів (e-mail розсилка, канали в Telegram, push-повідомлення, акаунти сайту в популярних соцмережах і т.д.). При правильному підході у сайту повинні бути різноманітні джерела трафіку. Тоді не буде ситуацій, коли при черговому оновленні пошукового алгоритму сайт втрачає відвідуваність, і в підсумку бізнес розоряється, а сайт закидається.

Наостанок хотілося б ще раз привітати вас з десятиріччям блогу, побажати успіху в подальшому розвитку і натхнення для нових корисних статей.

Софія, велике Вам спасибі за добрі слова і цікаві питання!

Що для вас означає ця подія в емоційному плані?
Коли ви створювали блог, чи були у вас цілі на 10 років вперед?
Оцінювали ви для себе результати власної діяльності за цей період?
За якими параметрами?
Як ви вважаєте, чи потрібні аудиторії зараз SEO-блогери, або цю нішу зайняли євангелісти SEO-компаній?
Ru 10 років тому, і якщо так, то які?
Що для вас популярний блог: щоденна відвідуваність, кількість згадок, кількість знайомств або якісь інші параметри?
Де черпаєте ідеї і берете матеріал, скільки часу в середньому йде на написання тексту?
Ви завжди орієнтуєтеся лише на власний досвід їх використання, або щось знаходите в оглядах на інших сайтах, питаєте у колег?
У вас траплявся коли-небудь криза, коли вам здавалося, ніби ви вже написали про все, про що тільки можна, і тим для статей більше немає?