Як відкрити інтернет-магазин в Білорусі з нуля самому - покрокове керівництво

  1. 1. Вибір і реєстрація форми ведення бізнесу
  2. 2. Реєстрація в якості індивідуального підприємця
  3. 3. Реєстрація в якості юридичної особи
  4. 4. Оформлення розрахункового рахунку в банку
  5. 5. Вибір способу створення інтернет-магазину
  6. 6. Самостійне використання CMS
  7. 7. Розробка сайту за індивідуальним замовленням
  8. 8. Використання спеціалізованої онлайн-платформи
  9. Завдання, які дозволяє вирішити платформа для створення інтернет-магазинів beseller:
  10. 9. Вибір домену та хостингу
  11. 10. Організація прийому платежів
  12. Електронні дистанційні платежі можна приймати за допомогою:
  13. 11. Організація роботи служби доставки
  14. 12. Наповнення сайту обов'язковою інформацією
  15. 13. Заповнення інформації про товари і послуги
  16. 14. Створення зручного для покупців інтернет-магазину
  17. 15. Реєстрація інтернет-магазину в Торговому реєстрі
  18. 16. Поширення інформації на сторонніх ресурсах
  19. 17. Залучення клієнтів і просування інтернет-магазину
  20. 18. Налаштування сайту під вимоги пошукових систем - пошукове просування інтернет-магазинів
  21. 19. Реклама інтернет-магазину на торгових майданчиках і в онлайн каталогах
  22. 20. Використання контекстної, банерної реклами та PR
  23. 21. Використання соціальних мереж і блогів (SMM)
  24. 22. Використання сайту інтернет-магазину як інформаційного ресурсу

Вирішили відкрити власну справу? Відмінно! Інтернет-магазин - хороший варіант для першого власного бізнесу. А може бути у вас вже є кілька оффлайн-магазинів і ви вирішили додати до них і інтернет-вітрину?
Ми підготували статтю, яка дозволить вам отримати детальну відповідь на питання «Як відкрити інтернет-магазин?»

щоб успішно запустити інтернет магазин , Необхідно продумати масу речей: чим торгувати, як доставляти товари, у кого купувати, як приймати оплату та інше. Це, безумовно, важливі бізнес-рішення, від яких залежить, чи буде ваш інтернет-магазин успішний чи ні. Але в цьому матеріалі ми зосередимося на документальних і технічних питаннях створення інтернет-магазину і поговоримо про інструменти, реалізації вашого торгового проекту і виборі способів створення повноцінного інтернет-магазину. Тут ви зможете дізнатися про основні кроки, які необхідно здійснити для успішного початку онлайн-торгівлі.

Вибір і реєстрація форми ведення бізнесу Реєстрація в якості індивідуального підприємця Реєстрація в якості юридичної особи Оформлення розрахункового рахунку в банку Вибір способу створення інтернет-магазину Організація прийому платежів Організація роботи доставки Наповнення сайту обов'язковою інформацією Заповнення інформації про товари і послуги Створення зручного для покупців інтернет-магазину Реєстрація інтернет-магазину в Торговому реєстрі

1. Вибір і реєстрація форми ведення бізнесу

Відкриття інтернет-магазину відноситься до підприємницької діяльності. Тому для початку Ви зобов'язані оформити юридичну особу або зареєструватися як індивідуальний підприємець.

2. Реєстрація в якості індивідуального підприємця

Ви маєте право зареєструватися як ІП, якщо Ви - громадянин Білорусі або іноземець, який має дозвіл на проживання в Білорусі. Здійснювати підприємницьку діяльність Ви зможете з моменту отримання свідоцтва про державну реєстрацію індивідуального підприємця. Для цього необхідно звернутися до виконкому за місцем проживання (для проживаючих та зареєстрованих в Мінську - Управління реєстрації та ліцензування Мінміськвиконкому, яке розташоване за адресою м Мінськ, пл. Свободи, 8) і надати:

На наступний робочий день після подачі документів Ви зможете отримати у виконкомі «Свідоцтво про реєстрацію індивідуального підприємця» (і приступити до виготовлення печатки, якщо в цьому є необхідність. За законодавством, ІП може працювати без печатки).

Протягом 5 робочих днів з моменту державної реєстрації Вашого ІП, відомості про нового суб'єкта господарювання будуть передані в податкову службу, ФСЗН і Белстат. Реєструючий орган зробить це самостійно, а Вам потрібно лише отримати документи про те, що Ви перебуваєте на обліку в податковій і ФСЗН через 5 робочих днів в тому ж виконкомі.

Тепер можна відкрити в банку розрахунковий рахунок (про відкриття розрахункового рахунку обов'язково потрібно сповістити податкову інспекцію). У податковій інспекції, до якої відноситься Ваше ІП, заповнити заяву про обраної системи оподаткування і отримуємо інструкції щодо подальших дій.

У податковій інспекції, до якої відноситься Ваше ІП, заповнити заяву   про обраної системи оподаткування   і отримуємо інструкції щодо подальших дій

3. Реєстрація в якості юридичної особи

Ви можете зареєструвати юридичну особу як унітарне підприємство, товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю, закрите акціонерне товариство, відкрите акціонерне товариство. З 26 січня 2016 року ТОВ може мати лише одного учасника, і в більшості випадків це один з найбільш зручних варіантів форми реєстрації. На прикладі ТОВ розглянемо, що необхідно для оформлення юридичної особи:

  • узгодити найменування. Це можна зробити в органі, що реєструє (наприклад, в Мінміськвиконкомі) або з помощьювеб-порталу ЄДР;

  • визначити місцезнаходження. Приміщення, яке буде використовуватися в якості юридичної адреси ТОВ (гарантійний лист від орендодавця);

  • підготувати та затвердити статут. Якщо коротко, то в ньому повинна бути вказана повна інформація про ТОВ і цілі і порядок його діяльності, відповідальність і перелік представників і затвердити його (для цього оформляється протокол засновницького зборів)

  • звернутися за реєстрацією. Реєструючий орган визначається по передбачуваному юридичною адресою створюваного ТОВ. Цю процедуру проводять облвиконкоми, міськвиконкоми обласних центрів. Необхідні для цього документи: заяву, статут в паперовій та електронній версії, документ підтверджує оплату держмита.

  • отримати свідоцтво про держреєстрацію. Також необхідно отримати повідомлення про постановку на облік в органах, яку, як і в випадку з ІП, здійснює реєструючий орган;

  • зробити друк ТОВ. Для цього потрібно: заява, копія статуту, оплата послуг виготовлювача;

  • оформити відносини з керівником і головним бухгалтером. Необхідно укласти договори фізособою, ІП або іншою юридичною особою. Функцію головного бухгалтера при наявності освіти може виконувати керівник.

Функцію головного бухгалтера при наявності освіти може виконувати керівник

4. Оформлення розрахункового рахунку в банку

Незалежно, від того який вид ведення бізнесу ви вибрали, для роботи магазину потрібно відкриття розрахункового рахунку в банку. Розрахунковий рахунок - банківський рахунок, призначений для зберігання грошових коштів і проведення прибутково-видаткових операцій.

Розрахунковий рахунок для ІП можна відкрити практично в будь-якому банку Білорусі. Однак, перш треба уважно вивчити умови і тарифи. Адже крім якості обслуговування, важлива і вартість послуг банку. Важливо дізнатися і порівняти тарифи на такі послуги: відкриття / закриття рахунку, щомісячні платежі (абонентська плата за обслуговування), тарифи за безготівкові платежі і за видачу та здачу готівки.

При оформленні розрахункового рахунку Вам знадобляться:

  • свідоцтво про державну реєстрацію;

  • заяву на відкриття банківського рахунку;

  • картка зі зразками підписів посадових осіб і відбитка печатки (якщо ви працюєте з печаткою).

додатково для юридичних осіб:

Для підтвердження особи особи, що підписує картку зразків підписів і відбитка печатки, і його повноважень в банк пред'являється:

  • документ, що засвідчує особу;

  • протокол (виписка з протоколу) зборів засновників або рішення органу управління (власника майна) юридичної особи (виписка з рішення) про призначення на посаду;

  • довіреність або інший документ, що підтверджує наявність повноважень на розпорядження коштами з банківських рахунків.

5. Вибір способу створення інтернет-магазину

Тепер, коли улагоджені всі формальності, Ви повністю готові до наступного кроку - створення сайту інтернет-магазину . Як правило, інтернет-магазини створюються і управляються на базі систем управління контентом (Content Managment System (CMS)), так званих «движках» або спеціалізованих онлайн-платформах.

Є 3 можливих варіанти зробити це:

  1. замовити сайт у студії, компанії-розробника або індивідуального підприємця;

  2. самостійно встановити і налаштувати сподобався «движок»;

  3. використовувати готові онлайн-платформи.

6. Самостійне використання CMS

Цей варіант має на увазі під собою створення сайту на основі будь-якої існуючої системи управління контентом, вони бувають як платні, так і безкоштовні.

Серед безкоштовних рішень варто виділити: WordPress, Joomla, Drupal, TYPO3, PrestaShop, OpenCart. А серед платних лідерами є: 1С-Бітрікс, UMI.CMS, NetCat, Shop-Script 6, CS-Cart.

Подібні системи дозволяють самостійно налаштовувати сайт, додавати і редагувати контент. Для настройки основних можливостей, необхідних для роботи онлайн-магазину, не потрібні знання в області WEB-програмування. Звичайно, ви витратите час на вивчення системи адміністрування обраного «движка». Зате ви зможете самі, додавати, редагувати і видаляти, налаштовувати меню без залучення програміста. У Вас буде можливість вирішувати специфічні завдання за допомогою готових, створених під обрану CMS, шаблонних інструментів: модулів, плагінів і віджетів. Таким же чином проводиться збільшення можливостей інтернет-магазину - шляхом установки розширень і плагінів.

Для формування зовнішнього вигляду сайту можна використовувати шаблонний дизайн або замовити індивідуальний дизайн.

Недоліки, цього підходу, можуть проявлятися, коли ви захочете внести значні зміни в наявні функціональні можливості. Потрібно буде шукати розробників або наймати їх в штат.

Після вибору системи управління інтернет-магазином вам також потрібно буде купити доменне ім'я (адреса за яким ваш інтернет-магазин буде доступний в мережі Інтернет) та оплатити послуги хостингу (спеціалізований сервер для розміщення вашого сайту в Інтернеті). Більш докладно про вибір хостингу і домену (імені сайту) ми розповімо нижче, в розділі опису юридичної інформації про сайт.

Більш докладно про вибір хостингу і домену (імені сайту) ми розповімо нижче, в розділі опису юридичної інформації про сайт

7. Розробка сайту за індивідуальним замовленням

Вам нададуть професійну індивідуальну послугу, проконсультують і допомагатимуть у розвитку вашого інтернет-магазину. Це хороший варіант старту нового бізнесу при наявності великого бюджету.

При цьому, можливий варіант створення магазину на готовому рішенні, налаштованого індивідуально для вас, що помітно дешевше, ніж розробка з «нуля».

Важливо розуміти, що вам потрібно знайти студію, з якої ви зможете працювати багато років, оскільки саме вони відповідатимуть за роботу і розвиток вашого магазину.

До цього варіанту варто придивитися тим, хто чітко знає, чого він хоче від магазину: як він буде виглядати (передбачається, що вам потрібен нестандартний, що запам'ятовується дизайн) і які функції у нього повинні бути. В інших випадках, це буде зайвою витратою коштів.

8. Використання спеціалізованої онлайн-платформи

Переваги такого підходу в тому, що у вас немає потреби розбиратися з будь-якими технічними деталями, чекати поки буде розроблений сайт інтернет-магазину. Це ідеальне рішення для швидкого старту. За допомогою такого сервісу, як SaaS-платформа, можна створити і заповнити магазин товарами буквально за кілька днів.

Розглянемо переваги такого способу створення інтернет-магазину на прикладі платформи beseller . На відміну від інтернет-магазинів, що створюються на базі безкоштовних або платних CMS, або довгого очікування індивідуальної розробки, при використанні платформи beseller, ви починаєте користуватися готовим інтернет-магазином і продавати товари та послуги практично миттєво.

Завдання, які дозволяє вирішити платформа для створення інтернет-магазинів beseller:

  1. швидко створити інтернет-магазин на базі адаптивних шаблонів;

  2. інтегруватися з 1С: Підприємство для швидкого оновлення асортименту і цін;

  3. приймати онлайн-платежі за допомогою банківських карт (VISA, MasterCard, Белкарт), електронних грошей Easypay, через АІС ЕРІП;

  4. рекламувати товари, що реалізуються на всіх популярних в Білорусі торгових майданчиках;

  5. автоматизувати роботу з мультивалютними прайс-листами постачальників;

  6. здійснювати моніторинг цін конкурентів;

  7. допрацьовувати і налаштовувати інтернет-магазин в відповідно до реальних потреб вашого бізнесу;

  8. отримувати гарантовану технічну підтримку 7 днів на тиждень;

  9. повністю відповідати актуальним вимогам Білоруського законодавства в галузі електронної торгівлі.

Платформа beseller дозволяє заощадити гроші і час на створення, підтримку і просування інтернет-магазину за рахунок використання перевіреного, готового до продажу комплексного вирішення.

Також, на білоруському ринку представлені, такі платформи як Recommerce, Deal, Digistr, кожна з яких має свої особливості.

Якщо ви вирішили використовувати SaaS-платформу , То, по суті, такі пункти вам можна детально не читати, а вже готуватися до відкриття магазину. Ці сервіси передбачають допомогу з наступними важливими моментами:

  • сайт буде працювати відповідно до білоруського законодавства;

  • будуть підключені системи оплати, доставки;

  • організовано просуванні і багато іншого.

9. Вибір домену та хостингу

У разі, якщо ви вирішили самостійно створити сайт інтернет-магазину , То вам необхідно самостійно вибрати хостинг, підібрати і оплатити доменне ім'я.

Необхідно відзначити, що право на адміністрування доменного імені має бути отримано суб'єктом торгівлі або інтернет-продавцем. Також закон говорить, про те, що здійснювати роздрібну торгівлю через інтернет-магазин можна тільки, якщо доменне ім'я такого магазину має бути зареєстровано в національній зоні, що має позначення «.by» або «.бел».

бел»

Мінімальна довжина доменного імені - 2 символу, максимальна - 63 символи.

Що стосується хостингу, то він також в обов'язковому порядку повинен здійснюватися в Республіці Білорусь - сервер, що забезпечує функціонування сайту, повинен фізично перебувати на території країни.

10. Організація прийому платежів

Необхідною умовою для реєстрації та роботи інтернет-магазину є організація способів оплати і доставки товарів покупцеві. Зазвичай, люди не люблять платити ще до того, як отримають товар. Саме тому в більшості інтернет-магазинів в Білорусі діє система оплати товару готівкою. Однак законодавством передбачено, що продавець зобов'язаний надати споживачеві можливість розрахунку за придбаний в інтернет-магазині товар шляхом дистанційного перерахування грошових коштів.

Електронні дистанційні платежі можна приймати за допомогою:

  • автоматизованої інформаційної системи єдиного розрахункового та інформаційного простору (ЕРІП, (АІС «Розрахунок»));

  • мобільного та інтернет-банкінгу, з використанням банківських пластикових карток VISA, MasterCard, Белкарт;

  • через каси банків і об'єктів поштового зв'язку;

  • післяплатою при доставці товарів поштою;

  • електронними грошима EasyPay, WebMoney;

  • інших платежів, які забезпечують надходження коштів за оплату товару на розрахунковий рахунок продавця.

автоматизованої інформаційної системи єдиного розрахункового та інформаційного простору (ЕРІП, (АІС «Розрахунок»));   мобільного та інтернет-банкінгу, з використанням банківських пластикових карток VISA, MasterCard, Белкарт;   через каси банків і об'єктів поштового зв'язку;   післяплатою при доставці товарів поштою;   електронними грошима EasyPay, WebMoney;   інших платежів, які забезпечують надходження коштів за оплату товару на розрахунковий рахунок продавця

Важливо також зазначити, що для розрахунків з використанням банківських карток потрібно забезпечити наявність платіжного терміналу за місцем продажу товару. Але такий обов'язок відсутній у магазинів, які здійснюють роздрібну торгівлю за зразками через інтернет з оплатою товарів виключно в безготівковій формі, тобто в разі, коли покупцеві доставляється вже оплачений товар.

Використовуйте кілька способів оплати, які задовольняють потреби основних сегментів аудиторії.

11. Організація роботи служби доставки

Що стосується доставки, то вона може бути здійснена або за допомогою пошти, або кур'єром.

При доставці товару кур'єр зобов'язаний:

  • володіти спеціальними знаннями для того, щоб дати консультацію;

  • передати товар покупцеві;

  • надати оригінал ліцензії або її копію, оформлену в установленому порядку;

  • провести перевірку якості товару (якщо це не виключено з огляду на характер товару і не суперечить правилам, встановленим в роздрібній торгівлі), його комплектності;

  • видати необхідні документи (касовий чек або квитанцію про прийом готівкових грошових коштів, гарантійний талон, що містить відмітку про дату продажу, відомості про продавця та сервісному центрі, підпис продавця і інше).

володіти спеціальними знаннями для того, щоб дати консультацію;   передати товар покупцеві;   надати оригінал ліцензії або її копію, оформлену в установленому порядку;   провести перевірку якості товару (якщо це не виключено з огляду на характер товару і не суперечить правилам, встановленим в роздрібній торгівлі), його комплектності;   видати необхідні документи (касовий чек або квитанцію про прийом готівкових грошових коштів, гарантійний талон, що містить відмітку про дату продажу, відомості про продавця та сервісному центрі, підпис продавця і інше)

Доставка поштою здійснюється в будь-який населений пункт Республіки Білорусь. Вона можлива як післяплатою (оплата вартості товару відбувається при його отриманні у відділенні зв'язку РУП «Белпочта»).

12. Наповнення сайту обов'язковою інформацією

Відповідно до законодавства про захист прав споживачів і торгівлі до моменту реєстрації на сайті інтернет-магазину повинна в обов'язковому порядку міститися наступна інформація:

  1. інформація про власника інтернет-магазину;

    • Юридична особа. Найменування із зазначенням форми власності, юридична адреса, УНП;

    • Індивідуальний підприємець. Прізвище, ім'я, по батькові ВП без скорочень, відомості про державну реєстрацію та найменування органу що здійснив державну реєстрацію, УНП.

  2. Час роботи інтернет-магазину;

  3. Зразок касового чека, що видається покупцям магазину;

  4. Інформація про можливості оплати дистанційним перерахуванням коштів.

13. Заповнення інформації про товари і послуги

Далі можна починати заповнювати сайт безпосередньо контентом: інформацією про товари і послуги.

Норми і вимоги також прописані в нормативно-правових актах. Крім того, що інформація повинна бути достовірною і зазначеної на білоруському або російською мовою, назва і опис має включати:

  • ціну в білоруських рублях;

  • гарантійний термін, якщо встановлений;

  • термін служби;

  • виробник (назва, країна, адреса);

  • імпортер, представник, ремонтна організація (найменування, адреса);

  • відомості про сертифікацію, відповідно, якщо такі потрібні;

  • термін, ціна, умови оплати доставки товару;

  • інформацію про знижку (якщо передбачена) зазначеної відсотком до ціни або сумою.

ціну в білоруських рублях;   гарантійний термін, якщо встановлений;   термін служби;   виробник (назва, країна, адреса);   імпортер, представник, ремонтна організація (найменування, адреса);   відомості про сертифікацію, відповідно, якщо такі потрібні;   термін, ціна, умови оплати доставки товару;   інформацію про знижку (якщо передбачена) зазначеної відсотком до ціни або сумою

Забезпечте вашим потенційним покупцям можливість зручно шукати товари, для цього вам знадобиться каталог товарів зі зручною навігацією і фільтром, а також форма пошуку. Адаптуйте навігацію, фільтр і каталог до потреб мобільних користувачів.

Адаптуйте навігацію, фільтр і каталог до потреб мобільних користувачів

14. Створення зручного для покупців інтернет-магазину

Сайт інтернет-магазину повинен бути візуально привабливим і максимально зручним для потенційних клієнтів. Його інтерфейс повинен бути інтуїтивно зрозумілий кожному відвідувачу.

Забезпечте аудиторії можливість зручно шукати товари. Для цього вам знадобиться каталог товарів зі зручною навігацією і фільтром, а також форма пошуку.

За допомогою особистого кабінету можна забезпечити користувачеві можливості і переваги, заради яких він буде реєструватися на сайті і залишати особисті дані.

15. Реєстрація інтернет-магазину в Торговому реєстрі

Після цього, ваш магазин необхідно зареєструвати в Торговому реєстрі Мінторгу . Причому зробити це потрібно до початку торгівлі, інакше це буде вважатися порушенням. Реєстрація (безкоштовна) здійснюється за заявницьким принципом міськими та районними виконкомами за місцем вашої реєстрації як ІП або юридичної особи.

Для реєстрації інтернет-магазину необхідно пред'явити позов на паперовому носії в 2 примірниках. Ваші дані зобов'язані внести в територіальну базу даних Торгового реєстру протягом 5 робочих днів. Датою реєстрації вважається дата внесення відомостей до Торговельного реєстру. Реєстрація діє безстроково до її скасування і вимагає щорічного поновлення інформації.

16. Поширення інформації на сторонніх ресурсах

Суб'єкт торгівлі, який здійснює роздрібну торгівлю через інтернет-магазин, має право використовувати інші інформаційні ресурси мережі Інтернет для розміщення інформації про продаж товарів за наявності в цій інформації адресації (гіперпосилання) на зареєстрований суб'єктом торгівлі в Торговому реєстрі інтернет-магазин. Тобто після реєстрації можна створити сторінку магазину, наприклад, у соціальній мережі, на якій буде вказано посилання на зареєстрований сайт.

17. Залучення клієнтів і просування інтернет-магазину

Після реєстрації онлайн-магазину в Торговому реєстрі можна починати продажу. Коли Ваш інтернет-магазин готовий приймати гроші за товар, організована доставка і сайт має всю необхідну інформацію потрібно зробити так, що б до вас на сайт пішли відвідувачі .

Немає єдиного, 100% працюючого способу швидкого залучення великої кількості потенційних покупців. Тому на наступних кроках ми опишемо загальні поради та рекомендації щодо розвитку і просуванню вашого інтернет-магазину.

Активності спрямовані на рекламу і просування магазину, залучення потенційних клієнтів в мережі Інтернет є складовими частинами інтернет-маркетингу.

Основні інструменти Інтернет-маркетингу це:

18. Налаштування сайту під вимоги пошукових систем - пошукове просування інтернет-магазинів

Пошуковий маркетинг - включає в себе дії, спрямовані на збільшення кількості потенційних покупців приходять на сайт з пошукових систем.

Найбільш популярні в Білорусі пошукові системи це google.by і yandex.by, вони є самим недорогим і потужним інструментом для залучення готових до покупки клієнтів.

На ринку працює безліч компаній надають послуги з пошукової оптимізації та пошукового просування інтернет-сайтів та інтернет-магазинів.

Якщо ви, на перших етапах розвитку, вирішили займатися пошуковою оптимізацією самостійно, обов'язково врахуйте наступні рекомендації:

Якщо ви, на перших етапах розвитку, вирішили займатися пошуковою оптимізацією самостійно, обов'язково врахуйте наступні рекомендації:

19. Реклама інтернет-магазину на торгових майданчиках і в онлайн каталогах

Торгові майданчики і онлайн-каталоги акумулюють на своїх сторінках, з одного боку, детальну інформацію про сотні тисяч товарів різної тематики, а з іншого, актуальні цінові пропозиції від сотень інтернет-магазинів працюють по всіх містах Республіки Білорусь. Це робить їх дуже популярними серед потенційних покупців, так як вони можуть відразу вибрати і відповідний для них товар, так і інтернет-магазин пропонує кращу ціну або умови доставки.

Найпопулярніші в нашій країні торгові майданчики і каталоги це Яндекс Маркет, Shop.by , Onliner.by, 1k.by, kupi.tut.by, migom.by, deal.by, unishop.by. Спробуйте працювати з кожною з них і виберіть найбільш ефективні - призводять найбільш кількість реальних покупців за оптимальною ціною.

Крім того, що це дає помітний приріст в відвідуваності магазину, ви зможете заощадити час на відстеження змін в законодавстві в області інтернет-торгівлі: торговельні майданчики ретельно стежать за дотриманням законів і завжди інформують про всі зміни своїх клієнтів. Тим, хто тільки починає кроки в інтернет-торгівлі, краще зупинитися на зарекомендували себе майданчиках зі зручним і простим управлінням розміщенням. Це і вигідніше, і простіше в обслуговуванні, так що можна буде зосередитися на стратегічних, а не технічних аспектах.

20. Використання контекстної, банерної реклами та PR

У Білорусі найпопулярніші і ефективні контекстні рекламні системи це Яндекс Директ і Google AdWords. Використовуючи їх ви оплачуєте кожен перехід на ваш сайт в рамках виділеного бюджету. Клієнти від такої реклами приходять швидко і постійно. Пропонуйте їм різні акції і знижки. Це саме те, що вам потрібно на перших порах - швидко отримувати замовлення, щоб мати виручку.

Можливості по використанню інших рекламних інструментів, таких як, наприклад, банерна, зовнішня реклама, публікація статей в онлайн-ЗМІ обмежені тільки вашою фантазією і бюджетом.

Можливості по використанню інших рекламних інструментів, таких як, наприклад, банерна, зовнішня реклама, публікація статей в онлайн-ЗМІ обмежені тільки вашою фантазією і бюджетом

21. Використання соціальних мереж і блогів (SMM)

Соціальні мережі, для комерційного сайту, є одним з перспективних каналів залучення клієнтів, при наявності достатньої кількості часу на те, щоб Ваші сторінки в соціальних мережах були цікавими для потенційних покупців, а не просто існували.

Найбільш популярними соціальними мережами у користувачів нашої країни є ВКонтакте, Однокласники, Facebook, Twitter, Instagram. Якщо особливості вашого бізнесу дозволять активно використовувати цей канал, то ви отримаєте досить якісний приплив користувачів, які вже будуть зацікавлені вашими пропозиціями.

22. Використання сайту інтернет-магазину як інформаційного ресурсу

Ваші потенційні покупці потребують корисної інформації. Вони хочуть знати, як вибирати смартфони і велосипеди, які моделі надувних човнів підходять для риболовлі та як правильно користуватися перфоратором. Пишіть про це в блозі або розділі новин, який радимо передбачити при розробці сайту. Це допоможе Вашому магазину не тільки бути корисним і цікавим для покупців, а й успішно просуватися в пошукових системах.

Ось коротко і все, в наступних статтях ми обов'язково детально розкриємо питання пов'язані з ефективною роботою інтернет-магазину і використання інструментів інтернет-маркетингу.

Читайте також наші матеріали:

А може бути у вас вже є кілька оффлайн-магазинів і ви вирішили додати до них і інтернет-вітрину?
Ми підготували статтю, яка дозволить вам отримати детальну відповідь на питання «Як відкрити інтернет-магазин?