Як визначити конкурентність запиту: формула для розрахунку KEI ключових слів
- Що таке KEI?
- Розрахунок KEI в Key Collector
- Експериментальна формула KEI
- Види частотних ключових слів
як очистити семантичне ядро від малоефективних ключових слів? Як визначити конкурентність запиту? Як обчислити вартість просування? Для цих цілей нам необхідний набір показників, який дозволить нам оперувати абсолютними величинами, а не абстрагованими поняттями на кшталт «пластикові вікна - це складно і дорого». З таким завданням, як оцінка конкурентності запитів, відмінно впораються KEI і частотності.
Що таке KEI?
Збір і аналіз конкурентності запитів часто пов'язаний з таким показником як KEI (Keyword Effectiveness Index), тобто цифрова оцінка ефективності, яка дається ключовим словом або фразою. Розраховується KEI виходячи з двох факторів.
Перший фактор залежить від того, як часто користувачі шукають що-небудь, використовуючи дане словосполучення. Другий фактор відображає те, скільки існує інших сайтів і сторінок на них, які оптимізовані під ту ж словесну конструкцію.
Таким чином, KEI - це числове значення, що привласнюється ключовим словом або фразою і враховує обидва чинники, представлених вище. ВІН допомагає визначити конкурентність запитів в Яндексі, наскільки ефективно в плані витрати-віддача буде просування по ним.
У моїй інтерпретації цей показник також є складовим і враховує:
- кількості сайтів з даними ключем в заголовку головної сторінки;
- кількості сторінок з даними ключем в заголовку.
Збір необхідних для обчислення параметра KEI величин можливий за допомогою програми Key Collector .
Розрахунок KEI в Key Collector
Насамперед необхідно в налаштуваннях програми задати формулу для розрахунку KEI. Особисто я використовую наступну:
((Кількість сайтів з даними ключем в заголовку головної сторінки) ^ 3) + ((Кількість сторінок з даними ключем в заголовку) ^ 3)
Перекладаючи на мову, зрозумілу Key Collector, формула KEI для Кей Колектори набуває такого вигляду:
(KEI_YandexMainPagesCount * KEI_YandexMainPagesCount * KEI_YandexMainPagesCount) + (KEI_YandexTitlesCount * KEI_YandexTitlesCount * KEI_YandexTitlesCount)
Формула KEI в налаштуваннях Key Collector
Після збереження формули ініціюється збір вихідних даних (Отримати дані для ПС Яндекс), необхідних для обчислення, а потім, власне, безпосередній розрахунок (Розрахувати KEI за наявними даними).
Збір параметрів і розрахунок KEI
По завершенні розрахунку з усіма даними можна буде ознайомитися в предметної області програми:
Результати збору параметрів і розрахунку KEI
Експериментальна формула KEI
З описаної в попередньому параграфі формулою для розрахунку KEI все в порядку, не хвилюйтеся, вона все так само показує стабільність своїх оцінок і дозволяє перевірити конкурентність. Хвилювало мене інше - вона досить обмежена може використовуватися при оцінці вартості просування. Останні пів року я використовую наступну конструкцію:
30 * ((KEI_YandexMainPagesCount * KEI_YandexMainPagesCount * KEI_YandexMainPagesCount) + (KEI_YandexTitlesCount * KEI_YandexTitlesCount * KEI_YandexTitlesCount)) + 20 * KEI_YandexTitlesCount + 40 * KEI_YandexMainPagesCount + 0.00001 * KEI_YandexDocCount + 0.3 * YandexWordstatBaseFreq + 0.5 * YandexWordstatQuotePointFreq
Так-так, жах. В її основу лягло розподіл ваг значимості між основними оціночними значеннями запиту: KEI, частотності (загальна і точна), кількість входжень в заголовки сторінок (в тому числі головних) і кількості документів з даними словосполученням в цілому.
Я вже не пам'ятаю, чому набір ваг склався саме такий - вони перерозподілялися безліч разів, одержувана оцінка конкурентності запиту аналізувалися на практиці і потім формула знову коректувалися.
Порядок розрахунку за цією формулою точно такий же, як і по першій, лише з тією різницею, що попередньо, крім параметрів KEI, необхідно зібрати загальну і точну частотність.
Види частотних ключових слів
Так, тепер про частотах. Частотність - це числове значення, що відбиває кількість звернень користувачів пошукової системи Яндекс, Google або будь-який інший до якого-небудь словосполученню або його словоформам за останній календарний місяць. Дізнатися конкурентність вони не допоможуть, але оцінити ємність напрямки - легко. всього Частотний існує три типи:
- загальна,
- допустима,
- точна.
Загальна частотність - це показник, який вбирає в себе статистику показів по даному запиту з усіма можливими його словоформами, додатковими словами і символами. Іншими словами, якщо збирати загальну частотність для запиту «просування сайтів», то також буде зібрана і підсумувати інформація по конструкціях виду «просування сайтів в спб», «недороге просування сайтів» і т.д. Даний режим більше підходить для загальної оцінки затребуваності області.
Допустима частотність - це частотність, що допускає відхилення і морфологічну деформацію вихідного запиту. Іншими словами, якщо збирати допустиму частотка запиту «просування сайтів», то в результати будуть включені словоформи виду «просування сайту», «просуваючи сайт» і т.д.
Точна частотність - це показник, що відображає кількість звернень до конкретно даному запиту, без будь-яких змін і доповнень.
Автоматизовану перевірку цих значень також можна проводити за допомогою програми Key Collector.
Для отримання найбільш достовірних відомостей, в якості основної частотності краще визначати саме точну.
Завершивши збір всіх описаних параметрів і після того, як проведена перевірка конкурентності запитів, ми можемо переходити до фінальної налагодженні семантичного ядра .
Що таке KEI?Як визначити конкурентність запиту?
Як обчислити вартість просування?
Що таке KEI?