Як впливають тИЦ і PR на позиції сайту

  1. Що таке тИЦ і PR сайту і для чого вони потрібні
  2. тИЦ - посилання зовнішні потрібні, посилання зовнішні важливі
  3. PR - це все-таки не Public Relations, але за змістом схоже
  4. Чи впливає PR на позиції сайту у видачі Google
  5. Чи впливає тИЦ на позиції сайту у видачі Яндекса
  6. висновки

Головний показник успішності будь-якого комерційного сайту - це чистий прибуток, яку з нього отримує власник. А вона безпосередньо залежить чи, кажучи науковою мовою, має високий ступінь кореляції з трафіком цільових відвідувачів. І, по суті, основна задача власника веб-ресурсу - це забезпечити цей трафік. Робиться це різними шляхами. Основними способами є:

  • контекстна реклама . Попутно зауважимо, що для молодих веб-сайтів - це найшвидший і ефективний спосіб збільшення трафіку;
  • email-маркетинг (Розсилання електронних листів) - найдоступніший і досить ефективний спосіб (зрозуміло, при правильній організації справи);
  • просування в пошукових системах - для більшості інтернет-ресурсів є основним джерелом трафіку.

Природно, з огляду на важливість останнього способу, приймаються часто просто гігантські зусилля, щоб підвищити позиції сайту в SERP (сторінці результатів пошуку, яка генерується пошуковою системою у відповідь на пошуковий запит користувача).

Перевірити позиції свого сайту в пошукових системах можна в SE Ranking.

Іноді, за потрапляння або утримання в ТОП-10 витрачаються десятки, а то і сотні тисяч рублів на місяць. Зрозуміло, що в цьому питанні дрібниць не буває. І тут же згадується така «дрібниця», як тИЦ і PR веб-сайту. І резонно виникає питання: «Як ці показники впливають на ранжування в Яндексі і Гуглі?». Природно, пошуковики, як зіницю ока бережуть свої алгоритми ранжирування, відповіді на це питання не дають. Тому спробуємо вирахувати відповідь логічно.

Що таке тИЦ і PR сайту і для чого вони потрібні

Що таке тИЦ і PR сайту і для чого вони потрібні

Якщо говорити коротко, то це один з інструментів, за допомогою яких пошукові системи визначають значимість, авторитетність сайту. Адже, погодьтеся, інформація на інтернет-ресурсі може бути різної якості. І зрозуміло, що веб-ресурс, який надає важливу та актуальну інформацію, повинен займати більш високі позиції, ніж якийсь ГС (говносайт). Але як визначити значимість інформації? Об'єктивно може сказати фахівець з того питання, якому присвячено сайт. А як це зробить пошукова система? А за допомогою тИЦ і PR!

тИЦ - посилання зовнішні потрібні, посилання зовнішні важливі

тИЦ - посилання зовнішні потрібні, посилання зовнішні важливі

тИЦ (тематичний індекс цитування) - чисельний показник, від 0 до безкінечності (з кроком 10), що враховує кількість і якість зовнішніх посилань, як йдуть на сайт, так і з нього на сторонні веб-ресурси. Причому зараз найбільше значення мають саме якість зовнішніх посилань або по-іншому їх вага.

Перевірити якість своїх зовнішніх посилань можна за допомогою безкоштовного інструменту Моніторинг зворотних посилань .

Найбільшу вагу мають посилання з ресурсів, тематично близьких до даного веб-сайту. Причому, чим вище авторитетність посилається інтернет-ресурсу, тим вага його вище. Тобто, якщо тематика вашого блогу - розробка програмного забезпечення, то зовнішнє посилання з офіційного сайту Майкрософт - це дуже круто. Ну, а якщо ви розповідаєте на своєму веб-ресурсі, як розводити кошенят, то таке посилання його тИЦ майже не підвищить.

Яндекс тИЦ розраховує для всього інтернет-ресурсу в цілому. Звідси можна зробити однозначний висновок, що позиції сайту в SERP і тИЦ - це не одне і те ж! Адже за різними пошуковими запитами позиції сайту різні. А так були б однаковими.

PR - це все-таки не Public Relations, але за змістом схоже

PR - це все-таки не Public Relations, але за змістом схоже

PR (Page Rank - рейтинг сторінок) - це приблизно те ж, що і тИЦ. Тобто цей показник враховує зовнішні посилання. Але все ж є кілька суттєвих відмінностей:

  • чисельне значення знаходиться в межах від 0 до 10, причому отримати PR вище 6 звичайним «смертним» сайтам практично нереально, це привілей таких китів, як Google, Wikipedia і т. д. До речі, відомий yandex.ru має PR = 8, а тИЦ 260000. Відповідно у google.com PR = 9, а тИЦ = 220000. Так би мовити, обмінялися люб'язностями;
  • Гугл обчислює PR для кожної сторінки.

Чи впливає PR на позиції сайту у видачі Google

Про PR можна сказати однозначно - цей показник впливає на позиції веб-сайту в Гугл. По-перше, він обчислюється для кожної сторінки, а по-друге, було б просто нелогічно не враховувати цей показник (нагадаємо, по суті, він визначає авторитетність веб-ресурсу в очах Гугл). Але також слід сказати, що значення PR не є визначальним. І дійсно, PR - це чисельне значення вагомості зовнішніх посилань на дану сторінку сайту. Але, по-перше, посилання можна купити, що часто-густо робиться. По-друге, будь-яке посилання, навіть якщо вона чесна-Пречесний, це великий елемент випадковості. Ось помітили на авторитетному сайті цю цікаву статтю і дали на неї посилання. Але ж можуть бути і кращі статті з даної теми, про які маститий ресурс не впізнав. Тому ще раз, PR впливає на позиції сайту в SERP, але він є лише одним з факторів ранжирування.

Наочно це можна побачити, проаналізувавши PR сторінок у видачі Гугл по будь-якому пошуковому запиту. Для прикладу візьмемо дуже актуальний на даний момент запит: «Як виростити великий урожай картоплі на малій площі» (перефразовуючи безсмертну фразу з «Золотого теляти» можна сказати, що картопля нині дорогий). Для наочності на скрині SERP ми поставили значення PR сторінок.

Для наочності на скрині SERP ми поставили значення PR сторінок

Як бачите, на першому місці опинилася сторінка з PR = 0, а відео з YouTubeсего PR = 3 виявилося на п'ятому місці. І, в принципі це правильно. Адже самого тексту, який і аналізують пошуковики, на цій сторінці мало. А якість відеоінформації Гугл та інші ПС аналізувати ще не навчилися.

До речі, з тим, що PR впливає на позицію сайту у видачі, але не є вирішальним фактором, згодні практично всі фахівці, що займаються просуванням інтернет-ресурсів в пошукових системах.

Чи впливає тИЦ на позиції сайту у видачі Яндекса

А ось тут картина прямо протилежна. Більшість фахівців вважає, що тИЦ взагалі не впливає на позиції у видачі. Довід - якщо проаналізувати видачу, то ніякої кореляції не видно. Тим більше, що тИЦ визначається для всього сайту, а не для окремої сторінки, яка бере участь у видачі. Візьмемо знову наш приклад з рекордними врожаями картоплі на малій площі і визначимо тИЦ сайтів у видачі.

Дійсно, веб-сайт з тИЦ = 10 випередив у видачі ресурси з тИЦ = 90 і тИЦ = 900! І все ж, було б дуже нелогічно вважати, що Яндекс у видачі не враховує думку інших інтернет-ресурсів про сайтах, які показує в SERP. Адже, ще раз повторимося, тИЦ і PR були введені пошуковими системами, тому що ті можуть об'єктивно визначити значимість інформації, представленої на сайті. Розробники і Гугл, і Яндекса чудово розуміють, що текст, написаний бездоганно з точки зору SEO, для людини може бути мало інформативний! І що, його показувати у видачі першим ?!

Так що піднімати тИЦ потрібно! До речі, не забуваємо, що частина трафіку приносить розміщення веб-ресурсу в каталогах Яндекса. А там позиції визначаються тільки значенням тИЦ. Якщо для вас цей аргумент має мале значення, то наведемо більш вагомий - від величини тИЦ багато в чому залежить вартість розміщення реклами на сайті і вартість посилань з нього.

висновки

  1. Для просування веб-ресурсу в пошукових системах Google і Яндекс значення PR і тИЦ важливі.
  2. PR і тИЦ - це одні з безлічі чинників, які враховують пошукові системи при ранжируванні сайтів, і приділяти їм переважне значення було б помилкою.

Головний висновок: для успішного просування сайту в пошукових системах необхідний комплексний підхід. Сюди входить і розміщення якісного контенту, і придбання посилань з популярних веб-ресурсів, і багато іншого. Список всіх необхідних дій для вашого ресурсу більш детально описується в Маркетинг-плані сайту.

Перегляди 1 462

І резонно виникає питання: «Як ці показники впливають на ранжування в Яндексі і Гуглі?
Але як визначити значимість інформації?
А як це зробить пошукова система?
І що, його показувати у видачі першим ?