Як закрити посилання від індексації. Тег nofollow і тег niondex

  1. Значення і застосування nofollow
  2. Застосування тега noindex

Всім привіт! сьогодні на SEO-mayak.com я розповім як закрити посилання від індексації.

Готуючись до нависання статті, я перечитав багато різних блогів і зрозумів, що скільки людей, стільки й думок.

Я просто не заздрю ​​новачкам, які шукають відповідь на питання, як правильно закривати посилання.

Незрозуміло, чи то використовувати тільки один тег nofollow, то чи обидва тега разом, а деякі веб-майстри вважають, що вже немає сенсу в закритті посилань, так як пошукові системи все одно ігнорують заборони.

Загалом дискусії точаться палкі, які створюють стільки «каламутної води» і здається, що все з розуму посходили, намагаючись докопатися до істини. Я теж спочатку заплутався і вирішив звернутися до довідників самих пошукових систем.

Значення і застосування nofollow

Чому nofollow відносять до тегам? Насправді це ніякий не тег, спочатку він був атрибутом для мета тегу robots, і поширював заборона індексації посилань на рівні всієї сторінки, наприклад:

<Meta name = "robots" content = "nofollow" />

З тих пір багато води утекло і nofollow вже не так часто використовують на рівні всієї сторінки, зате значення nofollow для атрибута rel застосовують тепер повсеместно.Но як в Росії буває, «кличка» тег за значенням nofollow закріпилася на віки вічні.

Для новачків показую, як правильно закрити посилання атрибутом rel = "nofollow":

<a href="site.com" rel="nofollow"> Текст посилання </a>

І все ж, закриваєте атрибут rel = "nofollow" посилання від індексації? Можете прочитати про це в довідці Google. Від себе можу сказати наступне:

Атрибут rel = "nofollow" забороняє роботу слідувати за посиланням, тобто розриває зв'язку донор-акцептор. Якщо зв'язки немає, то PageRank акцептору не передається. АЛЕ! Посилання, на сторінці донора, прекрасно індексується пошуковими системами.

Якщо згадати формулу розрахунку PageRank, то з неї випливає, що вага, який передається по посиланню, дорівнює вазі сторінки донора, поділеній на всі посилання зі сторінки. Тобто вага, який віддається по посиланнях з донора, передається і по посиланню з атрибутом nofollow. Тільки в даному випадку перетікає в нікуди, замість того, що б знайти собі корисне застосування на сайті.

Але як же Яндекс відноситься до «буржуйському» атрибуту? Чи передається по посиланню, поміченої nofollow, показник Яндекса ВИЦ (зважений індекс цитування) мені невідомо, так як формула розрахунку ВИЦ є таємницею Яндекса, яка зберігатися за сімома печатками. Але якщо Яша рекомендує закривати ненадійні посилання (спам посилання) rel = "nofollow", то з цього можна зробити висновок, що робот Яндекса врахує дані йому «рекомендації» і переходу за посиланням не буде.

Невже ніяк не можна закрити посилання від індексації, щоб вага сторінки нікуди не втікав? Можна, але робиться це за допомогою jQuery AJAX .

Особливо важливо закривати всі зовнішні посилання для сайтів, які знаходяться ще в пісочниці , Щоб не віддавати свій «дитячий» вагу, а навпаки намагатися накопичувати його. Завжди перевіряйте шаблон на приховані зовнішні посилання і використовуйте плагін ТАС для виявлення закодованих посилань, виду base64 decode.

У багатьох новачків напевно виникло питання. Що таке вага сторінки? Я обов'язково на нього відповім, але вже іншим разом, так що раджу підписатися на оновлення блогу.

Підійшла черга розповісти про тезі noindex, адже це дітище нашого рідного Яндекса, якого ми всі так любимо 🙂

Застосування тега noindex

На початку статті я вже писав про загальне «божевіллі» під час обговорення nofollow і noindex і на підтвердження своїх слів можу навести ситуацію із закриттям тегом noindex імен (анкоров) коментаторів на блогах.

Адже і я недавно вважав, що укладаючи посилання на сайт коментатора в тег noindex, я тим самим забороняю роботу Яндекса індексувати це посилання і переходити по ній, передова вага сторінки.

Але як я вже писав вище, Яша прекрасно розпізнає атрибут rel = "nofollow" і використання noindex закриває тільки текст (анкор). Отже укладати посилання в тег niondex, абсолютно непотрібне і даремне заняття.

За допомогою тега noindex можна закривати від індексування ділянки тексту в контенті, які є не унікальними, анкор посилань, але ніяк не самі посилання.

Тепер трохи торкнуся поняття валідності тега noindex. Взагалі це досить велика тема і я в майбутньому присвячу їй окрему статтю.

Справа в тому, що поширене написання тега noindex не проходить валідність. Наведу такий приклад:

<Noindex> текст, який треба закрити від індексації </ noindex>

Так ось, таке написання тега не пройде валідацію, а Google взагалі про це тезі нічого невідомо.

Після галасу на різних форумах фахівці Яндекс знайшли вихід зі сформованої ситуації і запропонували змінюване написання тега, яке виконуючи ті ж функції, є дійсним.

Валідність написання тега noindex виглядає так:

<! - noindex -> текст, який треба закрити від індексації <! - / noindex ->

Для новачків скажу, що тег noindex є парним і використовувати його треба тільки так, як показано на прикладі.

До зустрічі!

З повагою, Віталій Кирилов

Але як же Яндекс відноситься до «буржуйському» атрибуту?
Невже ніяк не можна закрити посилання від індексації, щоб вага сторінки нікуди не втікав?
Що таке вага сторінки?