Як запустити власний бренд одягу?

  1. Comments

Багато хто мріє стати знаменитим дизайнером одягу і подумки уявляють, як їх колекції підкорюють кращі світові подіуми

Багато хто мріє стати знаменитим дизайнером одягу і подумки уявляють, як їх колекції підкорюють кращі світові подіуми. Не всім вдається стати всесвітньо відомим дизайнером, проте цілком реально відкрити і розвинути комерційно успішний бренд. Запуск і реалізація лінії одягу займає велику кількість часу і зусиль, але це прекрасна можливість реалізуватися в індустрії моди. Як же відкрити власний бренд одягу?

Крок 1. Отримайте освіту в індустрії моди

Основа для створення успішного бренду одягу - профільна освіта. Кожен вибирає власний шлях: хтось вчиться на профільній програмі, а хтось - на власному досвіді. Останнє, нерідко пов'язане з великими фінансовими і емоційними вкладеннями. Власниця бренду Rebecca Minkoff , Про яку ми писали в минулому місяці, в результаті прийшла до певної бізнес-моделі і почала розбиратися в тонкощах процесу дизайну одягу та індустрії моди. Але після декількох років проб і помилок, вона прийняла рішення вкладати час і кошти у власний професійний розвиток, відвідуючи курси по дизайну і бізнесу.

В ідеалі, для запуску власного бренду, ви повинні бути дизайнером одягу і вміти малювати ескізи, розбиратися в тканинах і їх властивості, знати історію моди, вміти конструювати моделі, шити одяг, розбиратися в модних тенденціях. Так ви зможете розробляти затребувані і цікаві колекції, які буде легко просувати на ринку. Про те, як стати дизайнером одягу і де вчитися, читайте в нашій попередній статті .

Існує альтернативний варіант, при запуску власної лінії одягу ви можете виступати керівником, а всю творчу і технічну роботу доручити найманим працівникам: конструктор, швачка, закупник тканин і т.д. В цьому випадку, досить отримати бізнес-освіту. Варто звернути увагу на інститути, що пропонують спеціалізовані програми навчання бізнесу в індустрії моди . Адже модний бізнес має ряд особливостей, принципів і «законів», які вам необхідно досконально вивчити перед відкриттям бренду. Здобути таку освіту можна в престижному інституті моди Марангони на програмах Бакалаврату, Магістратури і Інтенсивних курсах в Лондоні, Парижі, Флоренції і Мілані:

1. Бакалаврат «Модний бізнес» . Трирічна програма включає вивчення всіх бізнес складових індустрії моди: розробка стратегій, маркетинг, позиціонування, ціноутворення, управління. Читати відгук про програму .

2. Магістратура з підприємництва в індустрії моди . Вона розрахована на тих, хто вже має досвід роботи або профільну освіту в бізнесі і моді. Після закінчення програми у вас не залишиться питань: «Як запустити власний бренд одягу?». Основні предмети курсу: критичний розвиток бізнесу, створення бренду, створення власної компанії, управління підприємством, HR.

3. Магістерська програма «Менеджмент в сфері люкс» . Запуск і управління брендів класу люкс має ряд особливостей, які досконально вивчаються в рамках даної програми: бюджетування, управління підприємством, корпоративні фінанси та управління ними, сучасні проблеми світу моди, інновації.

4. Магістратура «Модний продукт і управління виробництвом» . Ця програма дасть всі необхідні знання і навички для створення, виробництва і просування модного бренду.

5. Семестровий курс «Бізнес і просування в сфері моди» . В рамках курсу студенти вивчають систему модного бізнесу, маркетинг, стратегічний бренд-менеджмент і вчаться розбиратися в сучасному ринку. Він призначений для студентів з досвідом роботи і виступає аналогом програм по підвищенню кваліфікації.

6. Магістратура і Однорічний курс «Бренд-менеджмент в області моди і товарів класу люкс» . Студенти беруть участь в аналізі ціноутворення, оцінці значущості конкурентів і потреб покупців, а також володіють техніками підтримки успіху бренду від вибору відповідного варіанту дистрибуції до правильно позиціонування в період постійно зростаючої конкуренції. Читати відгук випускниці однорічного інтенсиву і відгук про магістратуру .

Дізнатися докладніше про програми Бакалаврату, Магістратури і Інтенсивних курсах в Європі можна на Днях відкритих дверей інституту моди і дизайну Марангони, які пройдуть з 12 по 15 квітня в Росії (Москва, Санкт-Петербург) і Казахстані (Алмата, Астана). Подробиці і реєстрація за посиланням .

Крок 2. Напишіть бізнес-план

У ньому необхідно відобразити аналіз ваших конкурентів, ринку, витрати на запуск, витрати за перші 3 роки, а також як ви плануєте розвивати бізнес. Якщо ви закінчили бізнес-програму, то вам не складе труднощів написати бізнес-план, якщо немає, можна звернутися до фахівців або пошукати відповіді на різних сайтах, наприклад OpenBusiness .

Крок 3. Знайдіть нішу

Спеціалізується на одному виді одягу, це визначить вашу нішу і цільовий ринок. Ви можете робити тільки дитячу або підліткову одяг, одяг великих розмірів, ділові чоловічі костюми або одяг для вагітних. Але для початку, обов'язково оціните попит і пропозиція ніші. Поступово, ви зможете розширити номенклатуру товарів.

Крок 4. Визначте цільовий ринок

Після вибору ніші, визначте цільовий ринок. Вивчіть, як потенційні клієнти думають, які у них купівельні звички, демографія і які ЗМІ привертають їхню увагу. Якщо ви вирішили запустити лінію футболок для дітей з гумористичними малюнками, ваш цільовий ринок - молоді мами, приблизно 18-30 років, які люблять поп-культуру. Все ваше подальше просування повинно будуватися на цих відомостях.

Крок 5. Виберіть бізнес-модель бренду одягу

Тепер прийшов час визначитися, в яких обсягах ви хочете виробляти одяг і, як організуєте дистрибуцію. Ви можете продавати одяг через рітейлерів оптом чи вроздріб, відкрити шоурум, приймати замовлення через інтернет: соціальні мережі або власний сайт і т.д.

Крок 6. Отримайте дозволу

Обов'язково отримаєте всі дозволи і ліцензії на виробництво одягу, щоб уникнути сплати штрафів і проблем з законом. Згідно зі ст.8 Федерального закону №294 «Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю» ви повинні написати заяву і повідомити Росспоживнагляду про початок виробництва і продажу одягу.

Крок 7. Заведіть професійні контакти індустрії моди

Мода, як відомо, високо конкурентний ринок, тому професійні контакти і знайомства відіграють тут важливу роль. Ви повинні познайомитися особисто або заочно з байерами, редакторами журналів, мерчендайзерами, власниками бутіків, дистриб'юторами, організаторами модних показів. Надалі, ви будете висилати їм прес-релізи, запрошення на покази і лукбук.

Крок 8. Виготовте протопіти першої колекції

Ви можете зробити це самостійно, якщо закінчили програму по дизайну одягу або найняти конструктора і швачку. Після того, як вся колекція зшита і узгоджена, організуйте фотосесію, на якій весь одяг буде виглядати найкращим чином. Ці знімки складуть лукбук, і будуть використовуватися в рекламі, прес-релізах і line sheet.

Крок 9. Організуйте показ колекції

На цьому етапі вам необхідно організувати або взяти участь в модному показі. Участь в престижних шоу коштує великих грошей, але витрати, як правило, окупаються. Не забудьте розіслати запрошення вашим новим знайомим, які працюють в індустрії моди.

Крок 10. Починайте просування модного бренду

Просування залежить від ряду факторів: ніша, цільовий ринок, бюджет, маркетингова стратегія. Так, деякі бренди просуваються з мінімальними витратами, використовуючи соціальні мережі і «сарафанне радіо», інші викуповують смуги в глянцевих журналах, хтось вирішує вкласти кошти і в онлайн і в офлайн рекламу. Як мінімум, ви повинні створити власний сайт і зареєструвати бренд в соціальних мережах. Для цієї роботи ви можете найняти маркетолога або фахівця з реклами. Якщо хочете займатися просуванням самостійно, закінчите спеціальні курси, такі як, магістратура з PR, комунікацій та медіа в світі моди або однорічний курс «Реклама і комунікації в індустрії моди» .

Якщо вам вдалося запустити успішний модний бренд, пам'ятайте, що для утримання покупців необхідно постійно розвиватися, удосконалювати моделі, шукати якісні тканини і використовувати нові шляхи просування. У цьому випадку, ви зарекомендуєте бренд і отримаєте постійних клієнтів, які віддячать вам високими продажами.

Стаття підготовлена ​​за матеріалами сайту SmallBusinessChron .

Comments

comments

Як же відкрити власний бренд одягу?
Після закінчення програми у вас не залишиться питань: «Як запустити власний бренд одягу?