Як заробляти на Яндекс.Маркеті: 7 рад досвідченого продавця

  1. 1. Не бійтеся конкуренції
  2. 2. Продавайте в регіони
  3. 3. Зменшуйте терміни доставки
  4. 4. Давайте винагороду за відгуки
  5. 5. Робіть ставку на сервіс, а не на ціну
  6. 6. Називайте товар так, як прийнято на Маркеті
  7. 7. Швидко реагуйте на зміни правил Яндекс.Маркет

Почати продавати на Яндекс.Маркеті заманливо: ти отримуєш доступ до мільйонної аудиторії, націленої на покупку. З іншого боку лякають зростаюча конкуренція, безліч правил майданчики, комісія за переходи, необхідність збирати відгуки.

Але, не дивлячись на всі умови і труднощі, на Маркеті можна успішно продавати і заробляти. Це підтверджує Іван Волков, власник Еквід-магазину Mad-Gadget . він продає на Маркеті з моменту запуску бізнесу. Тоді і зараз Яндекс.Маркет - основний канал продажів магазину.

Іван поділився досвідом і розповів, чому варто почати продавати на Маркеті і як ефективно працювати з цим майданчиком.

1. Не бійтеся конкуренції

Продавців на Маркеті стає більше, але і кількість покупців зростає.
Яндекс.Маркет рекламує себе на телебаченні, в соцмережах, активно залучає нову аудиторію.

Маркет - це серйозна торгова площадка, через неї продають будь-які товари, можливо, крім послуг. На мій погляд, навіть соцмережі тут не витримують конкуренції. У Інстаграме, ВКонтакте, Фейсбуці є сенс бути присутнім великим компаніям для збільшення впізнаваності бренду, просування марки, але не для продажу. Так, багато людей користується Інстаграмом. Але якщо запитати оточуючих, скільки вони зробили покупок через Інстаграм і скільки через Яндекс.Маркет, висновок буде очевидним. Суджу по собі, моїм колегам, друзям і знайомим у віці приблизно від 18 до 45 років. Майже ніхто з нас не купував в соцмережах.

2. Продавайте в регіони

Яндекс.Маркет продовжує впроваджуватися глибше в регіони. Це помітно по тому, що ми стали частіше продавати по всій Росії, а не тільки по Москві.

Для регіонів найголовніший страх при покупці в Москві - передоплата. А для інтернет-магазину це головна проблема. Хочеш вбити свій бізнес - відправляй в регіони післяплатою. Гроші зависають, є ймовірність, що клієнт не забере товар взагалі. Збитки та втрата часу.

Але Яндекс.Маркет частково цю проблему вирішив. З програмою «Замовлення на Маркеті» він давав покупцям з інших міст гарантії, що якщо товар не буде доставлений, Маркет виступить посередником у вирішенні проблеми. Тому клієнти охочіше погоджувалися на передоплату через Яндекс.Маркет, а магазин отримував покупця.

зараз програму «Замовлення на Маркеті» закривають , Але покупці з регіонів вже освоїлися, вони не бояться вносити передоплату і купувати в інтернет-магазині безпосередньо, без посередника.

Почати продавати на Яндекс

Завдяки програмі «Замовлення на Маркеті» Mad-Gadget залучили багато покупців і заробили рейтинг, який допоможе продавати і після закриття програми

Читайте також: Як просувати інтернет-магазин, якщо ви працюєте тільки на одне місто

3. Зменшуйте терміни доставки

Це висновок з попередньої ради. Маркет ставить наші пропозиції вище і привабливіше в тих регіонах, де терміни доставки позначені точніше і швидкість вище. Продажі в таких регіонах ростуть.

Зараз багато кур'єрські служби готові доставляти швидко і чітко, тому ми працюємо відразу з декількома. Головний партнер - СДЕК. Вони давно на ринку, процес доставки і взаємодії з замовником відпрацьований до дрібниць. І ціна прийнятна. Плюс працюють по всій Росії, не обов'язково знаходиться в Москві, щоб користуватися цим сервісом.

Чим більше способів доставки, тим краще для магазину і покупця

Швидкість доставки не менш важлива і для Москви. Наприклад, ми доставляємо товар в день замовлення в межах МКАД, що дуже позитивно впливає на динаміку продажів.

На Москву відмінно працює «Листоноша Сервіс». Клієнт може оплатити покупку картою кур'єру при доставці, така можливість поки є не у всіх служб.

Також сам Яндекс.Маркет пропонує підключиться до програми Яндекс.Доставка, хороший варіант для регіонів.

4. Давайте винагороду за відгуки

Рейтинг магазину і положення в результатах пошуку на Маркеті залежать від відгуків покупців. Завдання продавця - отримати побільше позитивних відгуків.

Наш рейтинг на маркеті - 5.0 (завдяки 97% позитивних відгуків). Як ми цього домоглися? В першу чергу, ми кожного клієнта любимо і цінуємо, і вони це відчувають. Якщо подивитися на наші відгуки, зрозуміло, що більшість написані з душею. Банально, але правда: чим більше зусиль ви докладаєте, щоб задовольнити потреби покупця, тим більше віддачі.

Але деяких важко простимулювати на відгук. Тому ми всім розсилаємо повідомлення в вигляді смс з проханням оцінити роботу нашого магазину і обіцянкою винагороди. Всім, хто відгукнувся і витратив свій час, перераховуємо невелику суму на номер телефону. Як варіант, можна давати купони на знижку. Але ми вважаємо, що від купонів люди вже втомилися і не реагують на таку винагороду. А можливості відразу отримати 300 рублів на рахунок мобільного телефону стимулює більше.

Також важливо, щоб відгуки з'являлися регулярно, а не порціях по 10-20 штук раз на місяць. Тому відправляйте повідомлення клієнтам після замовлення. Якщо продаєте техніку, як в нашому випадку, почекайте 2-3 дня. Іноді клієнт не відразу може розібратися з товаром і зопалу залишить необ'єктивний відгук. Чи не квапте його, нехай розбереться і освоїться.

5. Робіть ставку на сервіс, а не на ціну

Наша продукція на Маркеті не сама дешева в порівнянні з іншими продавцями. Ми беремо зручною доставкою і способами оплати. Ну і сервісом, звичайно. Обробляємо замовлення швидко, відповідаємо на всі питання і допомагаємо з вибором. Від цього і відгуки хороші, а значить і рейтинг.

До недавніх пір великою перевагою було оформлення замовлення на Маркеті. Мало хто з наших більш дешевих конкурентів був до цієї програми підключений (можливо, не хотіли проводити оплату офіційно, мінімізували витрати по комісії на еквайринг або з інших причин). Ми на цьому не економили і тим самим залучали клієнтів за рахунок більшої довіри.

Виграшна стратегія - підключити партнерів з доставки Яндекс.Маркет . Наприклад, доставка до відділення Пошти Росії по Москві за цією програмою буде коштувати всього за 160 рублів, і буквально завтра або післязавтра клієнт зможе забрати замовлення. Це хороший спосіб підвищити позиції магазину в результатах пошуку на Маркеті. До початку роботи з «Листоноша Сервіс» ми теж користувалися цією програмою.

6. Називайте товар так, як прийнято на Маркеті

Дуже важливо створювати категорії в своєму каталозі і вибирати назву товару так, як прийнято на маркеті. Там є певні шаблони, стандарти. Тому іноді нам доводиться міняти назву на не дуже правильне, так як на Маркеті воно саме так зазначено, щоб бути в потрібно категорії і клієнт знайшов нас.

Наприклад, у нас в магазині є лампа Xiaomi Philips Eyecare Smart Lamp 2 (Білий) . У Маркеті вона називається «Лампа Xiaomi 4000K».

Назва товару на Маркеті може бути малоінформативною, але якщо в пошуку воно видається першим, варто називати товар так само

Це в корені неправильно для опису товару, але таку назву краще шукається на Маркеті.

Якщо хочете зробити Яндекс.Маркет основним каналом продажів, дивіться, як там називаються ваші товари, і пишіть так само.

7. Швидко реагуйте на зміни правил Яндекс.Маркет

Намагайтеся максимально відповідати всіма правилами Маркета і стежте за нововведеннями .

Всі магазини на Яндекс.Маркеті регулярно перевіряються автоматично і службою якості. Якщо є помилки, знижують рейтинг або на час відключають магазин на майданчику. Ми з цим теж зіткнулися, причини були такі:

  • Товару не виявилося в наявності при перевірці, це знизило рейтинг. Якщо за 30 днів буде вчинено 3 подібні помилки, магазин на час відключають.
  • Протягом години в робочий час не відповіли на вхідний дзвінок.
  • Клієнт замовив 5 штук якогось товару, а в магазині виявилося тільки 4, це теж помилка.
  • Неправильно вказано колір товару на Маркеті.
  • Не встигли доставити товар в зазначений термін. Яндекс.Маркет перевіряє це за допомогою пробних замовлень. Перевіряючий може замовити доставку або прийти в пункт самовивозу. Такий таємний покупець оцінює безліч параметрів, наприклад, опис, відповідність ціни товару і вартість доставки.

Хоча багато нас не влаштовує в політиці Маркета, ми намагаємося працювати за його правилами, не допускати помилок. Найголовніше тут - бути чесними з майданчиком і покупцями. В цьому випадку вийде збільшити продажі за рахунок підвищення рейтингу магазину.

***

Якщо у вас магазин на Еквіде, продавати на Маркеті буде простіше. У Еквіде прайс-лист для Яндекс.Маркет створюється і оновлюється автоматично. Всі зміни, що ви вносите в каталог магазину, відразу з'являються на торговому майданчику.

Читайте докладніше, як і навіщо додавати свої товари на Маркет . А якщо у вас поки немає інтернет-магазину, створіть його на Еквіде. Це швидко і безкоштовно.

Створити магазин безкоштовно

Як ми цього домоглися?