Виявлення організаційних помилок роботи точки роздрібного продажу складає 70% успіху оптимізації торгівлі. Найбільш поширеними з них є:
Якщо потік покупців досить високий, але кількість продажів на низькому рівні - це означає, що порушені правила представлення товару. В цьому випадку відвідувачі магазину купують виключно товари, за якими прийшли, ігноруючи решту асортименту. Таким чином, щоб збільшити продажі в магазині продуктів, вам необхідно спровокувати покупця на придбання непланованих товарів.
Мерчендайзинг є ряд заходів спрямованих на підвищення продажів обраної групи товарів. В роботі магазинів самообслуговування встановлена певна закономірність поведінки покупців, яку використовує у своїй практиці дана методика.
Планування торгового залу повинна провокувати покупця пройти всі відділи. У деяких магазинах це забезпечується замкнутістю простору. Іншими словами, щоб вийти або дійти до каси, відвідувач повинен пройти весь магазин.
Рух покупців по залу підсвідомо відбувається проти годинникової стрілки. При цьому перша третина стелажів розглядається більш пильно. Саме в цій зоні необхідно викладати дорогі продукти, що вимагають підвищення продажів. У свою чергу продукти, які не потребують додаткового просуванні (недорогі товари першої необхідності) виносяться в далеку частину залу.
Щоб збільшити продажі хліба в магазинах, його розташовують на виході біля каси. Цей прийом виступає як підсвідоме нагадування.
Велике значення має положення продуктів на стелажах. Так, найбільш які продають місцем є полки на рівні очей покупців, слідом за ними йде рівень грудей і пояса. Найбільш затребувані і недорогі товари розташовують на нижніх і верхніх полицях, щоб покупцеві довелося шукати їх, звертаючи при цьому увагу на решту асортименту.
Товар, який необхідно розпродати, мають у своєму розпорядженні в різних частинах залу. Наприклад, щоб збільшити продажі пива в магазині, можна встановити додаткові стенди у відділі з морепродуктами.
Магазини самообслуговування привабливі для покупців можливістю підібрати товар на задану суму, розраховану заздалегідь. При цьому вони можуть ігнорувати деякі вагові продукти (сир, м'ясо, ковбасні вироби), для покупки яких потрібно спілкування з продавцем. Щоб домогтися збільшення продажів цієї категорії, необхідно надати можливість покупки вже розфасованого продукту на різну вагу і суму.
Правильна викладка товару допомагає значно збільшити продажі в роздрібному магазині
Проблема вузько магазинів в обмеженому асортименті. Це означає, що, якщо покупцеві потрібен хліб і м'ясо, він скоріше піде в супермаркет, щоб купити обидва продукти там. Залучити клієнта допоможуть унікальні пропозиції і творчий підхід, який складно реалізувати в багатопрофільних точках продажів. На практиці це реалізується наступними засобами:
Привабливість магазину має вагоме значення для досягнення рентабельності. Її визначає зовнішній вигляд і найменування точки продажів. Останнє має бути таким, що запам'ятовується і вказує на асортимент товарів. Найбільш ефективними вважаються одиночні короткі і прості слова.
Варто також розуміти, що для кожного покупця є свої критерії оцінки магазину, які відображають його спосіб життя. З урахуванням обраної групи споживачів створюється відповідний стандарт. Виділяють наступні категорії:
Значно підняти продажі в магазині допоможе і відкриття додаткових відділів, не пов'язаних з продуктами харчування. Ви можете здати в оренду частину приміщення для послуг друку і копіювання, продажу канцелярії, побутової хімії, зоотоварів.
Вибираючи метод того, як збільшити продажі в роздрібному магазині продуктів, необхідно перш за все оцінити свою потенційну аудиторію і зрозуміти, як вона сприймає вашу торгову точку. Проведіть опитування покупців, почитайте відгуки про ваш магазин в мережі і порівняйте себе з конкурентами.
Copyleft © 2017 . www.info-center.od.ua Информационный центр - Всегда в центре событий