Як збільшити продажі в роздрібному магазині продуктів

  1. Причини нерентабельною торгівлі в роздрібному магазині Виявлення організаційних помилок роботи точки...
  2. Збільшення продажів у вузькоспеціалізованих магазинах
  3. Збільшення привабливості магазину

Причини нерентабельною торгівлі в роздрібному магазині

Виявлення організаційних помилок роботи точки роздрібного продажу складає 70% успіху оптимізації торгівлі. Найбільш поширеними з них є:

  • Погані санітарні умови. Якщо в продуктовому магазині брудно, присутні неприємні запахи і не комфортне освітлення, покупець підсвідомо буде сприймати весь товар низькоякісним. Рішенням проблеми стане регулярне прибирання, косметичний ремонт і ребрендинг .
  • Некоректна поведінка співробітників. Хамство, ігнорування покупця або обман з боку продавця є одним основних чинників, що знижують продажу. Виявити недобросовісних співробітників можна шляхом використання таємного покупця або проведенням анкетного опитування про рівень обслуговування (його можна завуалювати в рекламну акцію з розіграшем призів). Не бійтеся звільняти таких співробітників.
  • Маленький асортимент і наявність залежаного товару. Не варто чекати, коли термін придатності продуктів наблизитися до кінця. Пропозиція знижок, дозволить скоротити витрати на зберігання не користується попитом продукції, і звільнить місце для більш рентабельного товару.
  • Відсутність фінансової вигоди. Якщо у вашому магазині немає жодної позиції, дешевше ніж у конкурентів, покупці стануть його ігнорувати і покупки будуть відбуватися тільки в крайніх випадках. Необхідно вибрати кілька товарів, що користуються попитом, низька ціна на які стане магнітом для потоку відвідувачів.
  • Неефективна реклама. Потенційні покупці можуть просто не знати про ваш магазин. Якщо він знаходиться на віддалі, необхідно направити відвідувачів за допомогою рекламних покажчиків, встановлених в місцях з великою прохідністю.

Якщо потік покупців досить високий, але кількість продажів на низькому рівні - це означає, що порушені правила представлення товару. В цьому випадку відвідувачі магазину купують виключно товари, за якими прийшли, ігноруючи решту асортименту. Таким чином, щоб збільшити продажі в магазині продуктів, вам необхідно спровокувати покупця на придбання непланованих товарів.

Як збільшити продажі в продуктовому магазині самообслуговування

Мерчендайзинг є ряд заходів спрямованих на підвищення продажів обраної групи товарів. В роботі магазинів самообслуговування встановлена ​​певна закономірність поведінки покупців, яку використовує у своїй практиці дана методика.

Планування торгового залу повинна провокувати покупця пройти всі відділи. У деяких магазинах це забезпечується замкнутістю простору. Іншими словами, щоб вийти або дійти до каси, відвідувач повинен пройти весь магазин.

Рух покупців по залу підсвідомо відбувається проти годинникової стрілки. При цьому перша третина стелажів розглядається більш пильно. Саме в цій зоні необхідно викладати дорогі продукти, що вимагають підвищення продажів. У свою чергу продукти, які не потребують додаткового просуванні (недорогі товари першої необхідності) виносяться в далеку частину залу.

Щоб збільшити продажі хліба в магазинах, його розташовують на виході біля каси. Цей прийом виступає як підсвідоме нагадування.

Велике значення має положення продуктів на стелажах. Так, найбільш які продають місцем є полки на рівні очей покупців, слідом за ними йде рівень грудей і пояса. Найбільш затребувані і недорогі товари розташовують на нижніх і верхніх полицях, щоб покупцеві довелося шукати їх, звертаючи при цьому увагу на решту асортименту.

Товар, який необхідно розпродати, мають у своєму розпорядженні в різних частинах залу. Наприклад, щоб збільшити продажі пива в магазині, можна встановити додаткові стенди у відділі з морепродуктами.

Магазини самообслуговування привабливі для покупців можливістю підібрати товар на задану суму, розраховану заздалегідь. При цьому вони можуть ігнорувати деякі вагові продукти (сир, м'ясо, ковбасні вироби), для покупки яких потрібно спілкування з продавцем. Щоб домогтися збільшення продажів цієї категорії, необхідно надати можливість покупки вже розфасованого продукту на різну вагу і суму.

Правильна викладка товару допомагає значно збільшити продажі в роздрібному магазиніПравильна викладка товару допомагає значно збільшити продажі в роздрібному магазині

Збільшення продажів у вузькоспеціалізованих магазинах

Проблема вузько магазинів в обмеженому асортименті. Це означає, що, якщо покупцеві потрібен хліб і м'ясо, він скоріше піде в супермаркет, щоб купити обидва продукти там. Залучити клієнта допоможуть унікальні пропозиції і творчий підхід, який складно реалізувати в багатопрофільних точках продажів. На практиці це реалізується наступними засобами:

  • Дисконтні картки, накопичувальні знижки. Наявність карти, що дозволяє отримати товар за нижчою ціною - це ефективна прив'язка клієнта до магазину. При цьому вам не обов'язково створювати власну систему. Досить підключиться до існуючої дисконтною програмою вашого міста.
  • Безготівкова оплата через термінал і партнерська програма з популярним банком. Приверне покупців, що використовують споживчі кредитні карти.
  • Продукти за індивідуальним замовленням і супутні товари. Наприклад, ефективний спосіб збільшити продажі в кондитерському магазині - це організувати виготовлення тортів на замовлення . Як доповнення ви також можете поставити стелаж з якісним вагові чаєм і кавою. У цьому випадку покупці чаю неодмінно звернуть увагу на солодощі, а покупці тортів на елітні сорти напоїв.
  • Додаткові послуги. Щоб збільшити продажі в м'ясному магазині або в точці торгівлі морепродуктами, необхідно додати безкоштовні сервісні послуги. Сюди може входити: помел фаршу, чистка риби, нарізка на стейки.

Збільшення привабливості магазину

Привабливість магазину має вагоме значення для досягнення рентабельності. Її визначає зовнішній вигляд і найменування точки продажів. Останнє має бути таким, що запам'ятовується і вказує на асортимент товарів. Найбільш ефективними вважаються одиночні короткі і прості слова.

Варто також розуміти, що для кожного покупця є свої критерії оцінки магазину, які відображають його спосіб життя. З урахуванням обраної групи споживачів створюється відповідний стандарт. Виділяють наступні категорії:

  • Елітні продукти. Збільшення продажів в такому магазині безпосередньо залежить від реклами, яка включає не тільки традиційні способи, але і соціальний піар (спонсорство в культурних заходах міста, створення образу закритого клубу).
  • Молодіжні магазини. Орієнтовані на студентів і працює молодь. Для залучення нових покупців можна організувати відділ з продажем фаст-фуду, встановити кава-машину, а також почати вести цілодобову торгівлю.
  • Сімейного типу. Такі магазини зазвичай розташовані у великих житлових кварталах. Основними покупцями є сім'ї з дітьми. Для збільшення потоку досить зробити привабливим за ціною відділ дитячого харчування та організувати пандус для входу в магазин з колясками.
  • Економ клас. Простий інтер'єр магазину і непомітний дизайн бренду сприймається покупцем як можливість купити недорогий товар (в реальності ціни можуть бути набагато вищими, ніж звичайні). Для підвищення обороту застосовуються схеми знижок вихідного дня, створюється штучний ажіотаж (допускається продаж обмеженої кількості одиниць товару в одні руки), пропонуються продуктові набори за зниженою ціною.

Значно підняти продажі в магазині допоможе і відкриття додаткових відділів, не пов'язаних з продуктами харчування. Ви можете здати в оренду частину приміщення для послуг друку і копіювання, продажу канцелярії, побутової хімії, зоотоварів.

Вибираючи метод того, як збільшити продажі в роздрібному магазині продуктів, необхідно перш за все оцінити свою потенційну аудиторію і зрозуміти, як вона сприймає вашу торгову точку. Проведіть опитування покупців, почитайте відгуки про ваш магазин в мережі і порівняйте себе з конкурентами.