Як збільшити швидкість інтернету від Інтертелеком? Налаштовуємо 3G модем, або антену програмою AxesstelPst EvDO BSNL 1.67

  1. Налаштування 3G модема Інтертелеком, або антени за допомогою програми AxesstelPst EvDO BSNL
  2. Дивимося рівень мережі і намагаємося збільшити швидкість
  3. Підведемо підсумки

Напевно всі, хто користується 3G інтернетом від компанії Інтертелеком, хотів би збільшити швидкість його роботи. Я це прекрасно розумію, і знаю, так як сам іноді користуюся інтернетом від цього провайдера. Нещодавно я писав статтю про те, як налаштувати Інтертелеком на комп'ютері , А сьогодні ми постараємося розібратися, як же збільшити швидкість роботи інтернет з'єднання. До речі, ця стаття як ніколи актуальна (на момент написання). Раніше на так званих "безлімітних" тарифах Інтертелеком давав максимум по 1 Гб в день, то зараз, просто так вже нараховують 2 Гб в день (цікаво, коли очікувати підвищення ціни за тарифом :)). І якщо на 1 Гб сильно не розженешся, то з двома вже можна послухати онлайн музику, і навіть подивитися фільм в інтернеті.

як налаштувати Інтертелеком на комп'ютері

Але, залишається одна проблема, це швидкість. Не дуже весело кілька годин чекати завантаження фільму, або слухати музику з постійними зупинками. Я постараюся зробити цю статтю максимально простою і зрозумілою, що б кожен зміг спробувати збільшити швидкість інтернету, і я впевнений, що у вас це вийде.

Писати я буду на прикладі провайдера Інтертелеком, і 3G CDMA модему Novatel USB 720. Але, ця інструкція легко підійде для інших модемів і провайдерів, таких як: Укртелеком, МТС, PEOPLEnet і т. Д. Єдине, що програма, яку ми будемо налаштовувати модем, може його не підтримувати. Наскільки я знаю, всі модеми від Інтертелеком вона підтримує.

Я не фахівець в області базових станцій і всього такого, але з упевненістю можу сказати, що як мінімум два параметри впливають на швидкість і стабільність інтернет з'єднання:

  • Завантаженість базової станції, до якої підключається ваш модем. Думаю, ви помічали, що вранці інтернет працює швидше, ніж наприклад ввечері. А годин так в 5 ранку він взагалі літає. Тобто, чим більше людей підключені до однієї станції, чим більше вони вантажать мережу, тим повільніше буде працювати інтернет. Вплинути якось на це ми навряд чи зможемо.
  • І найголовніше, швидкість залежить від сили сигналу (покриття мережі). Якщо у вас поганий сигнал, то інтернет від Інтертелеком буде працювати дуже повільно. Або взагалі не буде працювати, а якщо і буде то з постійними обривами. Тут все просто, чим сильніше сигнал, тим швидше працює інтернет. На цей параметр ми можемо вплинути, саме цим ми сьогодні і займаємося.

Тут і виникає головне питання: а як дізнатися, який у мене сигнал, і чи є він взагалі. А найголовніше, як його збільшити. Якщо подивитися на сам модем, то ви там практично нічого цікавого не побачите (крім індикаторів рівня мережі на деяких модемах). Десь в підключеннях на комп'ютері сила сигналу не відображається.

Що ми зараз зробимо:

  • За допомогою спеціальної програми, яка називається AxesstelPst EvDO BSNL 1.67 ми подивимося як у вас справи з покриттям Інтертелеком.
  • Коли ми будемо знати який у вас рівень сигналу, ми вже або заспокоїмося (якщо він максимальний), або спробуємо його збільшити виходячи з інформації, яку ми будемо спостерігати в програмі AxesstelPst EvDO BSNL.
  • Збільшити сигнал можна різними способами: підняти модем як-якнайвище (за допомогою USB подовжувача), перемістити його в різні боки, знайти максимальний рівень сигналу і зафіксувати. Якщо цей спосіб не допоможе домогтися максимального (або хоча б бажаного) сигналу і швидкості, то потрібно буде встановити спеціальну 3G антену і так само налаштувати її за допомогою програми AxesstelPst EvDO BSNL 1.67. Орієнтуючись по параметрам, які вона відображає.

Нічого складно в цьому немає. Я зараз розповім про все докладно і з картинками для наочності.

Налаштування 3G модема Інтертелеком, або антени за допомогою програми AxesstelPst EvDO BSNL

Думаю, що сам інтернет у вас на комп'ютері вже налаштований і працює. Може і повільно, але працює. Якщо не налаштований, то дивіться інструкцію, посилання на яку я давав на початку статті і налаштовуйте. Головне, що б підключення з провайдером встановлювалося.

Установка AxesstelPst EvDO BSNL 1.67

Для початку, потрібно завантажити програму AxesstelPst EvDO BSNL 1.67. Що б ви зараз не шукали цю програму в інтернеті, викладаю тут. качайте по цьому посиланню . Програма безкоштовна і важить всього 2,4 МБ.

Збережіть архів з програмою AxesstelPst EvDO BSNL 1.67 собі на комп'ютер, відкрийте його, і запустіть єдиний в архіві файл AxesstelPst_EvDO_1.67.BSNL.exe. Встановіть програму згідно з інструкціями. Після установки, на робочому столі з'явиться ярлик програми, натиснувши два рази по ньому, ви запустите потрібну нам програму.

Визначаємо COM порт модему

Так, програму ми встановили, поки залишаємо її в спокої. Нам потрібно дізнатися COM порт нашого модема. Що б його подивитися, підключіть модем до комп'ютера, натисніть правою кнопкою миші на Комп'ютер (або Мій комп'ютер на робочому столі) і виберіть пункт Властивості.

Що б його подивитися, підключіть модем до комп'ютера, натисніть правою кнопкою миші на Комп'ютер (або Мій комп'ютер на робочому столі) і виберіть пункт Властивості

Зліва виберіть Диспетчер пристроїв.

Зліва виберіть Диспетчер пристроїв

Як бачите, там є назва модему, і в кінці написаний COM порт. У мене COM7. Запам'ятовуємо, який порт у вас.

Налаштовуємо програму AxesstelPst EvDO BSNL 1.67

Відкриваємо нашу програму, переходимо на вкладку Tool і вибираємо пункт Setup.

Відкриваємо нашу програму, переходимо на вкладку Tool і вибираємо пункт Setup

У новому вікні, напроти пункту COM port зі списку вибираємо COM порт нашого модема (який ми дізнавалися вище). Натискаємо кнопку Confirm.

Натискаємо кнопку Confirm

Все, настройка програми закінчена. Вікно з налаштуваннями можете закрити. У двох вікнах ви повинні побачити багато інформації, яка весь час змінюється. Це нормально. Зараз я напишу на які пункти потрібно дивитися.

Дивимося рівень мережі і намагаємося збільшити швидкість

Нас цікавить інформація з вікна 1xEV Status, у якого блакитний фон. А конкретніше, нас цікавлять такі пункти:

  • DRC Requested - це головний показник. Чим він вищий, і стабільніше (потрібно, що б цифри в ньому не часто змінювалися, а ще краще, щоб взагалі не змінювалися), тим краще і швидше буде працювати інтернет. Потрібно прагне до максимального значення 3.072 Mbps (це при підключенні по Rev. A). Якщо ви у себе бачите цифру 3.072 Mbps, то швидше за все сигнал у вас максимальний.
  • RX1, RX2 і Ec / Io - ці три параметри повинні бути якомога нижче. Чим вони нижче, тим краще.

Для прикладу, у мене такий сигнал, якщо підключити модем через USB подовжувач і підняти його до стелі:

Що б налаштувати свій модем Інтертелеком на кращий прийом і швидкість, просто переміщаємо його підключивши через USB подовжувач, і дивимося на показники в програмі AxesstelPst EvDO BSNL.

Піднімаємо модем до стелі, ближче до вікна і т. Д. Експериментуємо до того часу, поки не знайдете максимальний (максимально можливий в вашому випадку) рівень сигналу. Тобто, показник DRC Requested якомога вище, прагнемо до 3.072 Mbps, а RX1, RX2 і Ec / Io - якомога нижче.

Після того, як знайдете найкращий сигнал, просто зафіксуйте модем в тому місці. Можна підвісити його, прикріпити за допомогою скотча, або прибити цвяхом до стіни :)

У мене, наприклад, без антени максимальний сигнал приблизно 1.2288 Mbps і швидкість інтернету просто жахлива. Після підключення CDMA антени, сигнал у мене стабільно 3.072 Mbps (практично максимальний) і швидкість більш менш нормальна. Ось мої показники з антеною:

Ось мої показники з антеною:

А швидкість приблизно така (заміряв днем, у вихідний день, залежить від завантаженості базової станції):

А швидкість приблизно така (заміряв днем, у вихідний день, залежить від завантаженості базової станції):

Швидкість дуже пристойно виросла після заміни модему на Huawei EC 306-2 (з підтримкою Rev.B), і підключення безлімітного тарифу. Писав про це в статті http://help-wifi.com/internet-provajdery/otzyv-o-tarife-super-3g-bezlimit-ot-intertelekom-bezlimitnyj-internet-na-xoroshej-skorosti/

Підведемо підсумки

Цим способом ви можете налаштувати свій модем, або антену на максимальний сигнал. А це означає, що і швидкість у вас буде відносно гарна. Головне, що є по чому орієнтуватися. Дивимося на показники в програмі і повільно переміщаємо модем, або антену.

Стаття вийшла великий, це тільки тому, що я намагався все розписати докладно і максимально просто.Я прекрасно розумію, як відразу лякаю всі ці параметри, але повірте, там все дуже просто і зрозуміло. А головне, воно того варто, можна пристойно збільшити швидкість, або зрозуміти, що без установки антени не обійтися. Я дуже довго відкладав покупку і установку антени, а після її установки, зрозумів, що потрібно було купувати її відразу. Приріст в швидкості дуже хороший. Одним модемом і подовжувачем я не зміг домогтися такого сигналу.

Сподіваюся, що і ви смоли зробити свій інтернет швидким і стабільним. Чекаю ваших відгуків, питань, і не забудьте поділитися результатами тестування швидкості підключення.