Як зробити дефрагментацію диска

 1. Як зробити дефрагментацію диска на Віндовс 7
 2. Тут є кілька пунктів:
 3. Як зробити дефрагментацію диска на Віндовс 10
 4. 1 спосіб
 5. 2 спосіб: включаємо дефрагментацію диска через налаштування Windows 10
 6. Як зробити дефрагментацію диска за допомогою стороннього ПО
 7. Як зробити дефрагментацію диска за допомогою Auslogics Boostspeed
 8. Переваги програми Boostspeed:
 9. Павло Угрюмов

Дефрагментацію диска потрібно проводити мінімум раз на два тижні. це сприяє збільшення продуктивності комп'ютера . У статті розглянемо як зробити дефрагментацію диска на Віндовс.

Розглянемо дефрагментацію диска на прикладі операційних систем Windows 10 і 7. Також, ви дізнаєтеся про різні способи дефрагментації диска. За допомогою вбудованих утиліт і зовнішнього ПО.

Як зробити дефрагментацію диска на Віндовс 7

Зробити дефрагментацію диска або дисків під управлінням 7 версії Віндовс досить просто. Не будемо писати SEO оптимізований марення і перейдемо до справи.

Алгоритм запуску дефрагментації для ноутбука і комп'ютера однаковий. Натисніть на меню пуск в лівому нижньому кутку екрану і вибираємо пункт «Комп'ютер». Відкриється вікно, в якому будуть показані всі ваші диски.

Виберіть диск, дефрагментацію якого слід виконати. Зазвичай локальний диск поділений на два: один з системою, інший для ігор, програм і т.п. Наведіть мишкою на необхідний диск і клацніть правою кнопкою миші.

Відкриється контекстне меню, в якому треба вибрати пункт «Властивості».

Відкриється контекстне меню, в якому треба вибрати пункт «Властивості»

Відкриється вікно, в якому буде 7 вкладок. Виберіть «Сервіс», пункт - виконати дефрагментацію.

Виберіть «Сервіс», пункт - виконати дефрагментацію

Відкриється нове вікно з програмою дефрагментації, яка вбудована в систему Віндовс 7.

Тут є кілька пунктів:

Тут є кілька пунктів:

 • настройка розкладу - можна виставити час для автоматичної дефрагментації диска на Віндовс 7. Вона буде проводитися в заданий час, без вашої участі.
 • аналіз диска - проводить оцінку поточного стану жорсткого диска.
 • дефрагментація диска - запуск алгоритму дефрагментації файлів (включає в себе аналіз).

Якщо ви давно не проводили дефрагментацію, то вкладка «Аналізувати диск» не потрібна. Сміливо запускайте дефрагментацію і наберіться терпіння. Вбудований алгоритм угруповання даних працює повільно.

Під час дефрагментації диска не слід користуватися комп'ютером. Це загрожує зависаннями, особливо якщо у вас слабкий ПК або ноутбук. Тривалість залежить від обсягу і заповнювання жорсткого диска комп'ютера.

Після того, як завершитися процес, рекомендую налаштувати час проведення процедури в автоматичному режимі. Не рідше одного разу кожні два тижні.

Як зробити дефрагментацію диска на Віндовс 10

На виндовс 10 зробити дефрагментацію можна двома способами. Аналогічно до вищеописаного методу (з невеликими відмінностями) або через пункт налаштувань в меню «Пуск».

1 спосіб

Для початківців користувачів проблема починається з пошуку значка «Мій комп'ютер». У Windows 10 за замовчуванням він відсутній на робочому столі і в меню «пуск».

Слід просто відкрити будь-яку папку і в ієрархічному меню зліва знайти вкладку «Цей комп'ютер».

Слід просто відкрити будь-яку папку і в ієрархічному меню зліва знайти вкладку «Цей комп'ютер»

Далі робимо все як на Вмндовс 7. Натискаємо правою кнопкою миші по потрібному диску і вибираємо пункт «Сервіс». Ви помітите, що змінився трохи зовнішній вигляд і назву кнопки. Тепер вона називається «Оптимізувати».

Після натискання на кнопку відкриється вікно з програмою для дефрагментації дисків. Вона теж зазнала деяких змін.

Ви побачите список дисків, доступних для дефрагментації. По суті залишилися ті ж самі вкладки, змінилося тільки назву. «Змінити параметри» - настройка розкладу, а кнопка «Оптимізувати» - запуск дефрагментації диска.

2 спосіб: включаємо дефрагментацію диска через налаштування Windows 10

Цей спосіб досить простий. Відкриваємо меню «Пуск» і натискаємо на кнопку з іконкою шетірёнкі.

З'явиться вікно з настройками. Вручну шукати нічого не треба. Друкуємо в рядку пошуку слово «Дефрагментація» і виповзе підказка. Потрібно клікнути по ній і відразу відкриється програма для запуску необхідного процесу.

В принципі можна обійтися і стандартними методами оптимізації файлової системи Windows. Але у неї є мінуси:

 • повільна робота;
 • велике навантаження на процесор;
 • неякісна оптимізація.

Тому, щоб комп'ютер служив довго і не гальмував, радимо скористатися стороннім програмним забезпеченням.

Як зробити дефрагментацію диска за допомогою стороннього ПО

Лідером програм по оптимізації роботи комп'ютера є програма Auslogics Boostspeed . Вона має десятки функцій для збільшення продуктивності комп'ютера або ноутбука.

Підходить для будь-якої версії Windows крім XP (використовувати можна, але на свій страх і ризик). Утиліту обов'язково завантажуйте з офіційного ресурсу, інакше ви ризикуєте підчепити вірус!

Пам'ятайте, що ніхто не буде давати безкоштовно те, що коштує грошей. Це закон життя. У піратські версії програми інфікуються вірусом, який може вплинути на роботу комп'ютера.

Auslogics Boostspeed коштує всього 2 000 рублів - на безлімітне користування. А підтримувати роботу комп'ютера додаток зможе довгі роки.

Як зробити дефрагментацію диска за допомогою Auslogics Boostspeed

Як зробити дефрагментацію диска за допомогою Auslogics Boostspeed

Завантажуйте програму з офіційного сайту розробника і запускайте процес установки. Просто дотримуйтесь вказівок, які будуть дані в процесі інсталяції програми.

Після запуску програми відкриється вікно, в якому потрібно знайти додатки дефрагментації. Інші можливості можете потестувати самі або прочитати нашу статтю « Як збільшити продуктивність комп'ютера ». У ній є невеликий огляд Boostspeed.

Знайдіть пункт «Disk Defrag» в меню програми, і клацніть по ньому мишкою.

Знайдіть пункт «Disk Defrag» в меню програми, і клацніть по ньому мишкою

Відкриється вікно програми дефрагментації дисків. Ви побачите всі доступні диски, для яких можна провести процедуру. Щоб її почати, потрібно відзначити галочками потрібні диски і натиснути кнопку «Дефрагментація».

Щоб її почати, потрібно відзначити галочками потрібні диски і натиснути кнопку «Дефрагментація»

Однак, це ще не все. Програма має ширші можливості, в порівнянні з вбудованою в Windows 10. Можна вибрати пункт «Дефрагментація і оптимізація».

Можна вибрати пункт «Дефрагментація і оптимізація»

Покращений алгоритм угруповання даних дозволить збільшити швидкість комп'ютера. Присутній ще пункт «Швидка дефрагментація», тобто без аналізу. Якщо ви не хочете бачити весь жах становища вашого комп'ютера, то вибирайте цей пункт;)

В середньому процес займає не більше півгодини, в той час як в дефолтной програмі Windows він може займати цілий день.

Також, для зручності користувачів є можливість налаштувати виключення ПК після завершення роботи програми. Це дуже зручно, коли ви перед відходом з будинку запускаєте процес, і щоб комп'ютер не працював в «холосту», він вимкнеться.

Додаток рекомендує використовувати оптимізацію один раз в тиждень, але на практиці досить один раз в дві / три тижні. Це залежить від того, як часто ви завантажуєте, переміщаєте або видаляєте файли на своєму пристрої.

Auslogics Boostspeed підійде для Віндовс 10, 8, 7. Ну а власникам XP пора б оновитися.

Переваги програми Boostspeed:

 • швидко працює;
 • ефективні алгоритми;
 • підходить практично до будь-якої ОС Windows;
 • є додаткові можливості.

Слідкуйте за своїм комп'ютером!

Техніка може прослужити 10 років при правильних умовах експлуатації. Але гарантію дають максимум 2 роки. Так як більшість користувачів неграмотні в комп'ютерній сфері і не стежать за станом пристрою.

Звідси виникають додаткові навантаження на ЦП, HDD і пам'ять. А через навантажень виникають перегріви , Які впливають на знос термопасти . Звідси починаються проблеми зі швидкістю роботи, зависанням і іншими непрятностей штуками.

Все взаємопов'язано. Якщо хочете, щоб ваш комп'ютер працював багато років, то мінімум раз на два тижні приділяйте увагу очищенню, оптимізації та перевірці ПК або ноутбука на віруси .

Павло Угрюмов

Керівник Digital агентства GOadvance. Знаю все про сайти і просуванні. Як хобі, розбираюся в комп'ютерах і пишу статті на цю тему.

Latest posts by Павло Угрюмов ( see all )