Як зробити сторінку 404 для Joomla, Wordpress і за допомогою .htaccess

  1. Що таке сторінка 404.
  2. Навіщо міняти стандартну сторінку 404?
  3. Тепер давайте створимо свою власну сторінку 404 для Joomla.
  4. Міняємо сторінку 404 на Wordpress.
  5. Створюємо сторінку 404 на будь-якому сайті засобами .htaccess

Привіт, шановні читачі блогу buildsiteblog Привіт, шановні читачі блогу buildsiteblog.ru. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як створити свою власну сторінку 404 на сайті або блозі. Поговоримо про те, що це таке, для чого потрібно змінювати стандартну сторінку і як це зробити. Розглянемо варіанти зміни сторінки 404 на двигунах Joomla і Wordpress, а також за допомогою файлу .htaccess.

Що таке сторінка 404.

Сторінка 404 ця системна сторінка сайту, яка відображається, коли запитується адреса неіснуючої сторінки.

Всі ви не раз бачили такі сторінки, коли неправильно вводили url адресу сторінки сайту в браузері, або коли ви потрапляли на такі сторінки з пошукових систем при пошуку будь-якої інформації. У другому випадку сторінка раніше існувала на сайті і була опублікована пошуковою системою, але потім з якихось причин була видалена адміністратором сайту, а пошукова система поки продовжує видавати посилання на вже неіснуючу сторінку в своїй видачі.

Навіщо міняти стандартну сторінку 404?

Ось так виглядає стандартна сторінка 404 в Joomla:

Яке перше враження у вас виникає, коли ви раптом бачите таку сторінку? Так, як можна швидше закрити цю сторінку і повернутися до пошуку. У багатьох людей інстинктивно виникає бажання тут же закрити такі сторінки, на яких відображаються будь-які помилки. Вони думають, що сайт не працює і йдуть, можливо, назавжди. Можливо, на вашому блозі є багато інформації, яку користувачі шукали, але вони про це вже не впізнають. А блог втрачає потенційних читачів.

Що ви як веб-майстер можете в цьому випадку зробити? Можна змінити цю стандартну сторінку таким чином, щоб відвідувачі, що потрапили на сторінку 404, не покидали ваш сайт і допомогти їм знайти те, навіщо вони до вас потрапили. Для цього є кілька нехитрих прийомів:

  1. Додати на таку сторінку заманюють картинку, яка відіб'є у відвідувача бажання відразу закрити сторінку;

Додати на таку сторінку заманюють картинку, яка відіб'є у відвідувача бажання відразу закрити сторінку;

  1. Додати на сторінку форму пошуку і запропонувати відвідувачеві скористатися нею, щоб він пошукав потрібну йому інформацію на вашому сайті;
  2. Додати на сторінку короткий опис вашого сайту, щоб побіжно прочитавши його, відвідувач міг зрозуміти, чи зможе він на цьому сайті знайти те, що шукав;
  3. Додати на сторінку пункти меню, щоб відвідувач зміг знайти дорогу до потрібної інформації;
  4. Не завадить також вставити на цю сторінку посилання на всі матеріали сайту (про те, як створювати карту сайту для Wordpress читайте тут , А про те, як створювати карту сайту для Joomla читайте тут ), Щоб відвідувач зміг переглянути які матеріали є на вашому блозі або сайті.

Оптимізацію сторінки 404 я відношу до одного з методів внутрішньої оптимізації сайту , Тому що дана оптимізація дозволяє відвідувачам сайту затриматися на сайті, переглянути інші сторінки сайту, що збільшує поведінкові фактори, такі як кількість сторінок і час перебування на сайті. Але а найголовніше це те, що ви можливо знайдете нового читача на свій блог.

Тепер давайте створимо свою власну сторінку 404 для Joomla.

Для цього вам спочатку потрібно створити новий пост. Заходимо в адмінку Joomla, вибираємо пункт меню "Матеріали" => "менеджер матеріалів" => "Створити матеріал". Зверніть увагу, що даний пост не повинен складатися ні в якій категорії, тобто публікуємо його в категорії "Uncategorised". Називаємо даний пост, наприклад, "404 сторінка не знайдена" без лапок.

Оформляємо її відповідно до рекомендацій, описаним вище, публікуємо і зберігаємо її. Дивимося і запам'ятовуємо id створеного вами поста, він вам стане в нагоді в подальшому. У моєму випадку id мого поста дорівнює 13 (щасливе число).

У моєму випадку id мого поста дорівнює 13 (щасливе число)

Далі нам потрібно за допомогою будь-якого FTP менеджера (я використовую для цього дуже хорошу програму під назвою filezilla, стаття про це буде опублікована пізніше, підписуйтесь на мій блог, щоб бути в курсі моїх новостей) підключитися до кореневої папці вашого сайту, яка знаходиться на сервері вашого хостинг провайдера. Далі заходимо в папку \ templates \ system і відкриваємо в ній на редагування файл error.php. Перед редагуванням не забувайте зробити резервну копію вашого сайту. Видаляєте всі що є в цьому файлі і вставляєте туди ось такий код:

defined ( 'JPATH_BASE') or die (); echo file_get_contents (JURI :: root (). '/ index.php? option = com_content & view = article & id = ВАШ_ID');

І в цьому коді замість слів "ВАШ ID" вставляємо число відповідне id вашого поста, в моєму випадку 13. Відповідно у мене код виглядає так:

defined ( 'JPATH_BASE') or die (); echo file_get_contents (JURI :: root (). '/ index.php? option = com_content & view = article & id = 13');

Зберігаєте файл і милуєтеся своєї унікальної сторінкою 404.

Важливий момент: так як код, вказаний вище, є кодом у форматі php, то зберігати цей код в файлі потрібно всередині ось такої конструкції: <? Php код_указанний вище?>

Майте на увазі, що після кожного оновлення версії движка ці маніпуляції доведеться кожного разу повторювати, тому що цей файл замінюється на стандартний.

Міняємо сторінку 404 на Wordpress.

Для цього нам потрібно змінити на свій смак файл 404.php, що знаходиться в папці з вашою темою.

Редагувати його можна двома способами: через адмінку сайту і безпосередньо, підключившись за допомогою ftp.

У першому випадку ми заходимо в адмінку вордпресу і вибираємо "Дизайн" => "Редактор тим", далі вибираємо файл 404.php і редагуємо його на свій смак.

У другому випадку ми заходимо за допомогою будь-якого ftp клієнта (я використовую Filezilla) в кореневу папку вашого сайту, яка знаходиться на сервері вашого хостинг провайдера. Відкриваємо для редагування файл 404.php, який знаходиться ось цим шляхом:

wp-content / themes / названіе_папкі_с_іспользуемой_темой_оформленія / 404.php

Щоб вам було зрозуміло, що там редагувати дам невелику пораду для новачків. Шукайте в даному файлі рядок типу: <div id = "content"> або <div class = "content"> і після неї вставляєте приблизно такий код в форматі html:

<H2> Здравствуйте! Ви потрапили на блог про те то й те то. </ H2>

<P> На жаль, запитувана вами сторінка була видалена або не існує. Але ви можете спробувати знайти потрібну вам інфоріацію скориставшись нашою формою пошуку або перейшовши на головну сторінку </ p>

Форму пошуку можете встановити в сайдбарі.

Нижче можете вставити картинку попередньо закачавши її на хостинг.

Створюємо сторінку 404 на будь-якому сайті засобами .htaccess

Даний метод підходить для всіх сайтів, розташованих на хостингу під управлінням веб-сервера Apache: як для статичних сайтів, так і для всіх динамічних сайтів, в двигунах яких не передбачено вбудованих засобів створення сторінки 404.

Для цього в файлі .htaccess, розташованому в корені вашого сайту потрібно прописати ось таку директиву:

ErrorDocument 404 /404.html

При цьому в папку, де лежить файл .htaccess потрібно покласти заздалегідь підготовлений файл 404.html.

До відома, в файлі .htaccess можна прописати ще ось таку директиву:

ErrorDocument 404 "404 page not found."

Тоді в разі 404 помилки просто буде виводиться текст, вказаний в лапках, і при цьому ніякого файлу готувати вже не потрібно. Але даний метод нам з вами не підходить, тому що не задовольняє тих рекомендацій по утриманню відвідувачів, описаним вище в даній статті. На цьому, мабуть, все. Якщо у вас з'явилися якісь питання по даній темі, то можете залишити їх в коментарях.

Ви можете допомогти проекту, розповівши про нього в соціальних мережах:

Дякуємо!

You have no rights to post comments

Навіщо міняти стандартну сторінку 404?
Що ви як веб-майстер можете в цьому випадку зробити?
Php?
Php?