Академічна нудота тексту

  1. Академічна нудота документа
  2. Класична нудота документа
  3. Програми для перевірки нудоти тексту
  4. Що робити, щоб зменшити або підвищити нудоту тексту?

З кожним днем, копірайтери все більше схожі на перевантажених мулів, які на своїх плечах несуть весь тягар турбот наглеющего замовників. Цілком обгрунтовані побажання клієнта в нюансах стилю замовляється статті, в кількості знаків або обраної структурі тексту, але ж це не все, що приходить їм в голову. Зараз кожен другий замовник, пропонуючи невелику оплату за роботу, чомусь думає, що копірайтер повинен замінити йому маркетинговий відділ, продавців і, особливо, СЕО-фахівців. Тому в тих. завданнях все частіше з'являються такі параметри, як: академічна нудота, класична нудота, щільність топ слів ядра, title і т.п.

Безсумнівно, подібні побажання для досвідченого копірайтера - справа здійсненне, але тенденція змушує задуматися про майбутніх стандартах ринку. З такими передумовами, недовгий той час, коли СЕО-майстри, перетворяться в простих посередників між замовником і копірайтером, який буде виконувати всю роботу по оптимізації сайту. Але природа будь-якого ринку мінлива, і, хто не в силах швидко адаптуватися, відразу виявляється поза увагою "жирних" клієнтів. Тому, незважаючи на бурю обурення, перестанемо крутити носом і розберемося, чого ж від нас хочуть, вказуючи в завданні бажаний відсоток академічної нудоти.

зміст:


Академічна нудота документа

На різних ресурсах, включаючи популярний Адвего, нам твердять, що академічна нудота - це процентне співвідношення самих повторюваних ключів, до загальної кількості слів у тексті. Все з тих же джерел, при написанні текстів нам рекомендують рамки в 6-9% нудоти для якісної оптимізації статті в пошукових системах. Але що це означає і для чого потрібно? В цілому, ми розуміємо, що це показник заспамленності тексту ключами і знаємо, що переспить може змусити пошукових роботів скинути статтю або весь сайт в фільтр.

Думаю, наслідки фільтра нікому пояснювати не потрібно? Але абсолютно не зрозуміло, чому 6-9%, і за якою формулою цей відсоток обчислюється. Особисто у мене викликає великі сумніви авторитетність даного показника. В першу чергу, тому що ні один користувач на 100% не знає, як він прораховується. Я навіть більше скажу - адміністрація Адвего не знає, за якою формулою вважається академічна нудота.

Фраза "... не коментується" на прикріпленому вище скрині, в даному випадку має на увазі не корпоративну таємницю, а просто необізнаність. Ще одним підтвердженням необов'язковості уваги до академічної нудоті служать десятки сторінок в топі видачі з різних тематик. На них дуже часто цей показник зашкалює за 10,11 і навіть 13%. Я не рублю зопалу, а просто оперую даними, які легко можна перевірити.

Умовність академічної нудоти також обумовлена ​​особливістю ранжирування пошуковими системами. Ми знаємо, що Google аналізує кожну крапку, кому, картинку і кнопку. Тому, остаточні цифри статистики по сторінці будуть відрізнятися від показників викладеного на ній документа. Все вищесказане говорить нам про дві речі: по-перше, не варто так жорстко дотримуватися рамок в 6-9%, по-друге, це не означає, що інформація повністю марна. Якщо все-таки дотримуватися вказаних величин, то ризик потрапити в фільтр значно знижується, а й вибитися в топ видачі за рахунок текстів буде складніше.

Класична нудота документа

З класичної нудотою все простіше, адже це коефіцієнт самого повторюваного ключа. Більше, нічого тут докручувати не потрібно. Просто вводимо в калькуляторі кількість повторень самого частого ключа, наприклад 43, натискаємо кнопочку "√" (квадратний корінь), і отримуємо наш коефіцієнт. Згідно наприклад, виходить 6,56. Відповідно, при 36 словах на текст, коефіцієнт 6, на 7 слів - 2,64 і т.д. Для початківців копірайтерів головне - не плутати ключ зі стоп-словами, що не беруться до уваги при аналізі класичної нудоти.

Взявши до уваги шановані пошуковиками сторінки, багато СЕО-фахівці зійшлися на думці, що коефіцієнт 7 є оптимальним в документі. Показники нижче сімки, не зашкодять сайту, але, в залежності від інших фактів ранжирування, можуть знизити ефективність просування ресурсу. Якщо ви вирішили перевищити рекомендований значення, то ризикуєте потрапити в немилість пошукових систем, тобто - в фільтр.

Програми для перевірки нудоти тексту

Щоб оперативно вирішувати завдання по оптимізації документа або просто його підгонці до побажань в ТЗ, слід вдаватися до допомоги різних програм. Я вкажу найвідоміші і популярні з них. Чим користуватися, вирішуйте самі, або запитайте у клієнта, що використовує він, щоб уникнути спірних ситуацій.

Адвего

Зрозумілий інтерфейс, необмежену кількість перевірок і мінімально необхідний перелік показників по документу.

TEXT.RU

При перевірці документа на академічний коефіцієнт, додатково перевіряється унікальність, орфографія, кількість знаків і т.д. Перевірки без реєстрації обмежені за кількістю на день. Нудота тут відображається як "заспамленності", і схожа за принципом підрахунку на академічну в Адвего, але при цьому, використовує власний алгоритм. Перевіряється довше, ніж в Адвего, через встановленої для розвантаження сайту черговості перевірки.

Перевіряється довше, ніж в Адвего, через встановленої для розвантаження сайту черговості перевірки

Istio.com

Зручний сервіс швидкої редакції і перевірці тексту. Показує класичну нудоту, а також наочно відображає водність і карту документа (щільність слів). Працює дуже швидко, без обмежень на перевірки.

PR-CY

Перед публікацією тексту перевірити його на цьому сервісі не вийде, але, вже має свій url проект, швидко перевіряється. Крім кількості знаків, нудоти і щільності слів, перевірка покаже вам внутрішні і зовнішні посилання, а також релевантність заголовка тексту.

Крім кількості знаків, нудоти і щільності слів, перевірка покаже вам внутрішні і зовнішні посилання, а також релевантність заголовка тексту

Є також ряд програм, які необхідно завантажити для подальшої роботи, але не бачу сенсу вантажити комп'ютер і себе для визначення нудоти документа. Наведених прикладів більш ніж достатньо для вирішення цього завдання.

Що робити, щоб зменшити або підвищити нудоту тексту?

Якщо ви зрозуміли, що таке академічна і класична нудота, то вам не складе труднощів коригувати їх величини. Але я все ж наведу пару прикладів для закріплення.

Приклад зниження класичної нудоти

до:

після:

Приклад зниження академічної нудоти

до:

до:

після:
після:   Особливо уважні читачі могли помітити, що при зниженні навіть одного слова з ядра, обидві нудоти змінюються
Особливо уважні читачі могли помітити, що при зниженні навіть одного слова з ядра, обидві нудоти змінюються. Можливо, Ви задалися питанням, навіщо тоді в академічній нудоті міняти кілька слів замість одного. Дійсно, можна поміняти і одне слово, але, якщо показник АТ занадто високий, його доведеться знижувати дуже сильно, що спричинить за собою його значимість для пошукових роботів. Щоб цього уникнути, простіше паралельно зменшувати кількість відразу декількох слів.

Якщо залишилися якісь питання по цій темі, пишіть їх в коментарі або на один із зазначених мною контактів. Із задоволенням відповім.

Але що це означає і для чого потрібно?
Думаю, наслідки фільтра нікому пояснювати не потрібно?
Що робити, щоб зменшити або підвищити нудоту тексту?