Алгоритм Яндекса "Минусинськ" - як не потрапити під нього

  1. Принципи роботи алгоритму
  2. Вплив посилань на просування сайту
  3. типи посилань
  4. Посилальна маса в еру Минусинска
  5. Сервіси перевірки посилальної маси
  6. висновок

Алгоритм Минусинськ доданий в Яндекс у 2015 році і покликаний очистити пошукову систему від неякісних сайтів. Головна особливість його роботи в тому, що новий алгоритм Яндекс Минусинськ визначає сайти, які використовують SEO-посилання для підвищення своєї популярності в пошуковій системі. Сайти, за якими помічені подібні методи, обмежуються в ранжируванні на певний термін - місяць і більше. Це значно знижує пошуковий трафік, тому багато сайтів змушені відмовитися від SEO-посилань. Чи існує інше рішення цієї проблеми?

Принципи роботи алгоритму

Новий алгоритм визначає частку SEO-посилань серед всього розташованого на сайті контенту. Якщо нарощування маси сайту відбувається за рахунок куплених посилань, сайту видається попередження. Після цього сайт сканується повторно і, якщо ситуація не змінюється, сайт отримує обмеження в ранжируванні. Будь-сайт, будь то сайт будь-якої компанії, магазин або блог, неминуче втратить частину потенційної аудиторії.

Таким способом Минусинськ Яндекса бореться з сайтами, що займаються закупівлею посилань. Збільшення посилальної маси покупкою посилань для багатьох веб-майстрів і оптимізаторів вже стало справою звички. Завдання алгоритму Минусинськ - звести нарощування маси методом придбання посилань до мінімуму.

Якщо сайт був викритий в розміщенні куплених посилань, його будуть перевіряти кожен дві-чотири тижні. При кожному наступному скануванні допустима кількість SEO-посилань зменшується, щоб у підсумку привести до повного позбавлення сайту від подібного контенту. Алгоритм Минусинськ Яндекс безпомилково відрізняє природні посилання від куплених, при цьому всі секрети його роботи Яндекс не розголошує. Ця секретність не дає вебмайстрам способів обійти або іншим чином обдурити його.

  1. Як визначити, що сайт під фільтром Головною ознакою того, що сайт перевірив Минусинськ фільтр і наклав санкції, можна вважати те, що у сайті різко знижується кількість відвідувачів і позиції в пошуку Яндекса, зазвичай падіння відбувається на два десятка пунктів. Більш точно встановити, обмежена чи ранжування сайту в Яндекс можна за допомогою Яндекс.Вебмайстер. У розділі, присвяченому порушень можна знайти інформацію про те, які застосовуються санкції до сайту і на який термін.

  2. Як вивести сайт з-під «Минусинска» Зняти обмеження, які наклав фільтр Минусинськ від Яндекса, зовсім не складно. Для цього достатньо лише позбутися від неякісних SEO-посилань. Всі обмеження знімаються автоматично, якщо при повторній перевірці виявляється тільки природна посилальна маса. Ніяких додаткових повідомлень або подання запиту на зняття санкцій, щоб ліквідувати наслідки перевірки не потрібно.

  3. Терміни виходу сайту з-під санкцій Мінімальний термін обмежень становить один місяць. При повторюваних порушеннях він збільшується до декількох місяців. Впливають на термін і швидкість позбавлення сайту від SEO-посилань, і швидкість переіндексування сторінок, на яких ці посилання були виявлені.

Вплив посилань на просування сайту

Пошуковий трафік Один з найдешевших способів оптимізації сайту. Саме з цієї причини пошукове просування повинно бути якісним. Однак при несумлінному підході пошукове просування може зіграти з власниками сайті недобрий жарт.

Реальні посилання Посилання, які дійсно працюють на просування сайту, - це ті посилання, за якими переходять реальні відвідувачі, а не пошукові машини. Такі посилання ставляться природно, також до якісних і безпечних для сайту посиланнях можна віднести безанкорние посилання і посилання, що містять не текст, а картинки.

Різні сервіси Автоматизовані сервіси для покупки СЕО-посилань можуть підняти сайт на його старті, але, навіть без небезпеки санкцій від алгоритму Минусинськ, такі посилання рано чи пізно відживають свій вік. Якісне і повноцінне просування сайту дають тільки природні посилання.

Користь посилань для просування сайту можна порівняти з так званими «лайками» в соціальних мережах: «мені подобається» у ВКонтакте або «Like» в Фейсбук. Чим більше «лайків», тим популярнішими профіль користувача. Так і з посиланнями - чим більше посилань, тим популярніший сайт.

типи посилань

Існує кілька типів посилань, які використовуються на сайтах. Але в основному, посилання ділять на два типи:

  • Орендовані посилання оплачуються на певний термін - в днях або в місяцях.
  • Вічні посилання оплачуються один раз і діють весь час роботи сайту-донора.

Вічні посилання, як правило, виглядають більш природно, ніж орендовані. Останні купуються через біржі посилань і можуть як з'являтися на сторінці, так і зникати з неї. Такі посилання називають миготливими, і вони в першу чергу вказують на те, що вони були куплені. Вічні посилання природніше вписуються в зміст сайту і сприяють підвищенню якості посилальної маси.

Посилальна маса в еру Минусинска

Як наростити кількість посилань і не потрапити під санкції - непросте питання. Для цього необхідно дотримуватися кількох правил:

  • Якість сайтів-донорів повинні бути високим. Найчастіше це виливається в підвищенні вартості посилань, але якісне просування вимагає вкладень.

  • До чверті всього посилального бюджету має бути виділено на роботу із спеціальними тематичними майданчиками.

  • Необхідно враховувати посилання на піддомени.

  • Трафік з соціальних мереж і збільшення соціальних відгуків сприяють просуванню сайту.

  • Внутрішня оптимізація, перевірка отримання зворотних посилань і контроль за семантикою дозволять уникнути проблем з алгоритмом.

  • Регулярне чищення посилань захистить сайт від санкцій.

Сервіси перевірки посилальної маси

Як ви бачите, регулярна перевірка сайту дозволяє робити просування не тільки ефективним, але й безпечним. Існує кілька сервісів, які дозволяють проводити перевірку посилальної маси сайту.

Яндекс Вебмайстер

Алгоритм Минусинськ доданий в Яндекс у 2015 році і покликаний очистити пошукову систему від неякісних сайтів

Цей сервіс дозволяє перевірити посилання, які індексуються пошуковою системою Яндекс. Для того щоб ним скористатися, сайт потрібно додати в Веб-майстер. Для цього в сайт нудно вставити тестовим файлом або мета-тег. Після підтвердження прав на сайт вам будуть доступні всі інструменти, в тому числі і перевірка посилань.

Гугл Вебмастер

Цей сервіс працює за схожим принципом. Для роботи з ним потрібно підтвердити права на сайт, вставити в нього спеціальні мета-тег або файл перевірки. Після цього ви зможете перевірити сайт через меню «пошуковий трафік».

Linkpad

На відміну від двох попередніх сервісів, Linkpad може зробити не тільки аналіз посилальної маси сайту, але і перевірити посилання з інших сайтів. Він відображає сайти-донори і домени-одержувачі. Проаналізувавши всі показники, сервіс видає більш точні і повні дані про якість посилальної маси сайту.

Ahrefs

Це платний сервіс, доступний тільки англійською мовою. Користуватися безкоштовною версією програми можна тільки протягом місяця. Він більш функціональний, ніж його російськомовний аналог Linkpad. Їм може бути проаналізована не тільки посилальна маса сайту, але і популярність сайту і інші параметри.

висновок

Якщо ви хочете отримати повний і якісний аналіз посилальної маси сайту, краще рішення - це довірити аналіз професіоналам. Кваліфіковані фахівці нашої компанії можуть не тільки зробити повний аналіз посилань на вашому сайті, але і дати рекомендації, як збільшити кількість посилань і захистити вас від небезпеки санкцій від Яндекса.

Чи існує інше рішення цієї проблеми?