Аналіз конкурентів в Яндекс.Директ. 3 ефективних методу
- Метод №1. Ручний перегляд конкурентів
- Метод № 2. Сервіс Advse.ru
- Метод №3. Аналіз конкурентів Яндекс Директ і Google Adwords за допомогою Spywords
- Метод №4. Сервіс Serpstat
- Висновок.
Якщо ви постійно даєте контекстну рекламу, то ігнорування конкурентів - велика помилка з вашого боку. Ви повинні бути завжди в курсі хто, що і за якими цінами пропонує, чим відрізняються конкуренти один від одного, самому намагатися якось виділитися з них, та й не гріх, іноді, підглянути ідеї або ключові фрази. А перед первинною настройкою, завдяки аналізу, можна уникнути і грубих помилок.
Ефективність вашої контекстної реклами в Яндекс.Директ залежить від того, як ви працюєте з веб-аналітикою, статистикою Директа і як проводите аналіз конкурентів. Веб-аналітику і статистику обговоримо іншим разом, зараз розглянемо методи аналізу конкурентів.
Метод №1. Ручний перегляд конкурентів
Навіть простий ручний перегляд забезпечить вас корисною інформацією. Ви вибираєте десяток основних ключових фраз зі своєї ніші, по черзі вводите їх в пошуковий рядок і дивіться оголошення конкурентів.
В першу чергу нас цікавлять ті, хто показуються в спецрозміщенні і гарантійних показів. Як правило, це ті, у кого реклама налаштована добре, вони готові витрачати, вже витрачають гроші і це наші основні конкуренти.
А всіх рекламодавців Яндекс.Директа можна переглянути, натиснувши «Всі оголошення» в рекламному блоці:
На що звертати увагу?
- Заголовки і текст оголошень. Що пропонують, що згадують, чим відрізняються, за рахунок чого вигідно відрізняються, ціни, терміни, акції, бонуси.
- Повнота оголошень. Чи використовуються швидкі посилання, зазначений адресу і телефон (вони показуються, якщо заповнена віртуальна візитка в налаштуваннях рекламної кампанії)
- Посадочні сторінки. Куди веде реклама, якість цих сторінок, повнота, що і як пропонують, ніж виділяються.
Якщо все це охарактеризувати одним словом, то ми оцінюємо позиціонування, тобто як подає, подає себе якась фірма в порівнянні з конкурентами. І як ми можемо це використовувати для себе.
Дуже часто оголошення рекламодавців нічим не відрізняються, тому що всі користуються правилом «заголовок оголошення повинен відповідати пошуковому запиту», нижче приклад:
Варто змінити заголовок вашого оголошення і ви відразу виділитеся серед конкурентів!
Або, якщо все рекламодавці Яндекс.Директ пропонують щось за однаковою ціною, то вам достатньо зробити трохи більше вигідну пропозицію і потенційні клієнти будуть більше кликати по вашим оголошенням, а кликабельность конкурентів різко знизиться. Чи не знайшов зараз приклад з ціною, але ось приклад зі знижкою:
Рекламодавець зі знижкою 55% зводить на «ні» пропозицію зі знижкою 50%
А взагалі, не справа конкурувати ціною і знижкою, це програшний шлях. Тому бажано звернути увагу на тих, у кого реально гарне УТП (унікальна торгова пропозиція) і подумати, як конкурувати з ними.
Разом, ручним переглядом ми вирішуємо такі питання:
- Знайомимося з рекламодавцями-конкурентами (вивчаємо тексти, сайти)
- Дізнаємося їх УТП, думаємо як виділитися серед них
- Помічаємо недоліки, які будемо використовувати для себе.
- Плюс методу в тому, що ми все бачимо своїми очима.
- Мінус в тому, що ми можемо оцінити лише маленьку частинку того, як реально йде справа.
Метод № 2. Сервіс Advse.ru
Спочатку поясню принцип роботи сервісу. Є така дослідницька компанія Нейрон, її сайт http://neiron.ru/, вони займаються дослідженням пошукових машин і алгоритмів. У них є зручний плагін для браузера, який дозволяє більш ефективно користуватися пошуковими системами. На даний момент цим плагіном користується близько 500тис користувачів.
Коли користувач використовує цей плагін і користується Яндексом або Гуглом, то інформація про результати пошуку і рекламних оголошеннях зберігається в базу сервісу. Таким чином, накопичується реальна інформація про показаних оголошення, їх вмісті, їх позиціях, фразам за якими вони показуються і кліках по оголошеннях.
І ми можемо дізнатися:
- Які сайти показувалися по певних запитах
- За якими запитами показуються певні сайти
- Які оголошення певного сайту показуються у відповідь на поставлене запит
- Ефективні ключові слова і оголошення (тому що є інформація по яким оголошенням і як часто клікають)
Що ми можемо зробити використовуючи таку інформацію?
- Зібрати список конкурентів, а потім отримати список всіх фраз за якими вони рекламуються. Далі з цього списку вибрати цікаві нам фрази для своїх оголошень. Тобто не витрачати час на ручне збирання ключових фраз, а скористатися виконаною роботою конкурентів.
- Знову ж таки, проаналізувати всіх конкурентів і знайти найбільш неефективні і найефективніші фрази (з нульовою і максимальної клікабельністю) і на підставі цього відкоригувати свої кампанії в Яндекс.Директ
- Проаналізувати свої рекламні кампанії і знайти помилки
Ось, наприклад, візьмемо який-небудь сайт компанії торгує металопрокатом і перевіримо його в сервісі. Я зазначив стрілочками нетематічние ключові фрази, які ведуть до холостим показам і збільшують вартість кліків рекламодавця. Такі помилки вийшли з-за того, що рекламодавець не використовує синтаксис ключових слів і дає рекламу по занадто загальним запитам, наприклад «куточок», «балка». Тому він і буде показуватися на запити «спортивний куточок», «дитячий куточок», «задня балка автомобіля» і т.п., що до металопрокату відношення не має.
Сервіс безкоштовно дозволяє отримати багато цінної інформації, але якщо вам знадобляться повні списки ключових фраз і конкурентів, то за недорого (20-200руб в залежності від обсягу) можна отримати повні звіти в Excel.
- Мінус в тому, що ми можемо вивчати тільки ті запити, які вводили ті 500тис користувачів, що користуються плагіном neiron.ru. Але для більшості бізнесів інформації вистачає.
- Плюс в тому, що збираються справжні дані про кількість показів і кліки по оголошеннях.
Метод №3. Аналіз конкурентів Яндекс Директ і Google Adwords за допомогою Spywords
Найзручніший на мій погляд сервіс - це Spywords.ru, який дозволяє стежити за конкурентами в пошуковій і рекламної видачі Яндекса і Google. Відмінність від Advse.ru полягає в тому, що Spywords сам перебирає всі можливі пошукові фрази, які могли б ввести люди, і зберігає у своїй базі всі рекламні оголошення і їх позиції, які здалися в відповідь на ці фрази. Тобто як ніби одна людина переглядає відразу всі можливі оголошення за всіма можливими запитами. І даних виходить на порядок більше, ніж в сервісі Advse (Advse показує те, що реально відбувалося, але дані обмежені кількістю користувачів плагіна).
Зібрані в Spywords дані дозволяють:
- порахувати приблизний рекламний бюджет конкурентів
- показати фрази за якими показується конкретний рекламодавець
- знайти пересічні оголошення рекламодавців
- подивитися фрази, за якими конкурент дає оголошення, а ви ні
- зібрати всі унікальні оголошення конкурента
- на підставі конкурентів за кілька хвилин зібрати список ефективних запитів для реклами
Всі дані надаються в зручному вигляді і вивантажуються в таблицях Excel.
Щоб приклад вийшов простіше, виберу не самий популярний товар, наприклад рідку гуму (це фарба на гумовій основі яскравих кольорів, популярна для фарбування авто).
1. За допомогою Spywords ми можемо відразу дізнатися всіх конкурентів в цій темі, перевіривши запит «рідка гума». Бачимо сайти і оголошення конкурентів:
2. Чи можемо в один клік підібрати краще запити для реклами по темі рідкої гуми і використовувати їх для своїх кампаній:
3. Чи можемо вивчити конкретного рекламодавця. На скріншоті нижче ми бачимо частина запитів за якими дається реклама конкретного сайту (і можемо перейти до списку всіх запитів). Бачимо середні позиції оголошень, середню вартість. І, до речі, відразу бачимо, що реклама налаштована погано, тому що всі ключові фрази на скріншоті не мають відношення до гумової фарбі. Мабуть, рекламодавець дає рекламу по занадто загальним запитом «dip», а це і частина назви магазину електроніки ChipDip, і музична група Dip Project і монтаж електронних плат dip і т.п. Точно також варто перевірити і свою рекламну кампанію.
4. Подивитися, по яким фразам перетинаються рекламні оголошення рекламодавців, а по яким немає (і вибрати для себе нові цікаві запити)
або ось, яскравішою, приклад з турфірмами. Реклама зазначеного зеленим кружком явно є чому повчитися у червоного:
5. Чи можемо подивитися всі унікальні (всі різні) оголошення, які показує один рекламодавець:
6. І все запити для будь-якого з оголошень (по яких запитах показується це конкретне оголошення)
Виходить, ми можемо досканально вивчити всіх конкурентів, знайти свої і чужі помилки і врахувати це в своїй рекламі, знайти нові перспективні запити для себе. А для швидкого старту реклами, ми можемо взагалі скопіювати всі чужі запити і оголошення (але це поганий спосіб, не рекомендую).
На жаль, сервіс платний і для разового використання виходить дорого.
Отже, за допомогою сервісу Spywords, ми отримуємо:
- Список більшості рекламних запитів конкурентів
- Тексти більшості оголошень
- Середні позиції оголошень
- Середній рекламний бюджет конкурентів
- Можемо порівняти запити конкурентів
- Знайти для себе нові перспективні ключові фрази для реклами
- Знайти помилки в рекламі (покази по нетематіческім запитам)
- Плюс сервісу в тому, що надається максимум даних про рекламних компаніях конкурентів.
- Мінус в тому, що немає інформації про КЕП оголошень і дорого для разового використання (5000 руб / міс Unlim тариф).
Метод №4. Сервіс Serpstat
Serpstat.com - ще один сервіс для аналізу конкурентів в PPC і SEO, який працює як в Яндексі в регіонах МСК / СПБ, так і в Google в 17 країнах Америки, Європи, Австралії, СНД.
знаходить:
- тексти і заголовки рекламних оголошень по ключовим словом;
- посадочні сторінки для оголошень;
- сайти релевантних конкурентів в контекстній рекламі;
- конкуренцію в РРС по фразі в Google.
Також аналізує будь-який домен на наявність контекстної реклами, конкурентів. Знаходить перетин семантики серед трьох доменів в контексті і визначає унікальні ключові фрази для кожного домена.
Висновок.
Постійно виконуючи аналіз конкурентів в Яндекс.Директ ми можемо:
- створити і підтримувати професійно налаштовану контекстну рекламу в Яндексі.
- знайти і уникати грубих помилок
- заощадити, обчисливши і відключивши неефективні оголошення
- підтримувати рекламу в актуальному стані
- виділятися на тлі конкурентів за рахунок відмінного пропозиції
- знаходити для себе нові фішки
Слід розуміти, що єдиний надійний спосіб дізнатися точні настройки чиєїсь рекламної кампанії в Яндекс.Директ - це отримати доступ до аккаунту, що практично не можливо. На щастя, є інструменти, які здатні показати багато корисної інформації про конкурентів і ми можемо використовувати її для створення своєї ефективної реклами. Способи ми розглянули в цій статті.