Аналіз сайту конкурентів поетапно: методи, приклади, сервіси
- Навіщо потрібно аналізувати конкурентів
- Як визначити конкурентів
- Як аналізувати конкурентів
- Аналіз сайту конкурента
- Аналіз трафіку конкурентів
- Аналіз соціальних мереж і підписка на все розсилки конкурентів
- Як дізнатися про кількість продажів вашого конкурента: корисний лайфхак
Від редакції: Конкурентний аналіз - важлива частина бізнес-стратегії будь-якого підприємства. Не знаючи, що роблять конкуренти, складно зрозуміти своє місце на ринку, як краще просуватися і в якому напрямку розвиватися. Тому читаємо, «мотаємо на вус» і використовує досвід колег по ринку для користі свого проекту.
У статті:
✓ навіщо аналізувати конкурентів;
✓ як визначати конкурентів;
✓ як провести аудит сайту конкурента;
✓ як використовувати соцмережі і розсилки для збору інформації;
✓ які сервіси допоможуть зазирнути «за лаштунки» конкурентів;
✓ як дізнатися кількість продажів конкурентів.
Навіщо потрібно аналізувати конкурентів
Є кілька причин, навіщо вам потрібен конкурентний аналіз.
1. Будете в курсі тенденцій на ринку і знати що роблять колеги.
2. Чи зможете не витрачати ресурс на «винахід велосипеда» і не зливати бюджети на тести. Тобто якщо ви побачили, що конкурент активно працює з соціальними мережами, то і вам варто спробувати. Якщо помітили якусь фішку, функціонал на сайті, який реально працює і призводить до зростання продажів, то можете сміливо адаптувати під себе.
3. Дізнаєтеся обсяг ніші, звідки брати трафік, куди в першу чергу направити свій ресурс.
4. проконтролюєте демпінг і злодійство контенту, ідей, акцій.
При цьому не забувайте про нюанси:
1. Якщо будете сліпо повторювати інших, то не станете лідером. Ви завжди будете другим номером.
2. Копіюючи чужі ідеї, ризикуєте скопіювати і помилки. Тому визначте, що саме призвело до збільшення продажів, поліпшення ситуації на ринку. Протестуйте, а потім приймайте рішення впроваджувати вам це чи ні.
3. Вам потрібно додатковий ресурс на постійний моніторинг діяльності конкурентів і подій в ніші.
Як визначити конкурентів
Способів - багато. Розглянемо найпоширеніші.
По-перше, якщо ви працюєте не перший день, то напевно знаєте своїх конкурентів в обличчя.
По-друге, запитаєте клієнтів, у кого вони ще замовляли таку послугу або де купували подібний товар. Тільки проводите опитування гранично акуратно, добре пропрацювавши питання.
По-третє, знайдіть тих, хто продає ваш товар, послугу або сервіс в інтернеті: каталогах, маркетплейсах і т. Д.
По-четверте, скористайтеся спеціальними сервісами, які допомагають проаналізувати трафік і ключові слова конкурентів і зрозуміти, хто є головними гравцями в ніші.
Щоб промоніторити видачу потрібно ввести свій сайт і запити, які вас цікавлять. Сервіс покаже ТОП-10 або ТОП-30 ваших конкурентів в пошуку. Виберіть найбільш релевантні для вас ресурси для подальшого детального аналізу.
Ось перелік найвідоміших сервісів.
Далі ми більш детально зупинимося на останніх трьох: Similarweb, Serpstat, Ahrefs.
По-п'яте, пошукайте в соціальних мережах. Введіть назву вашої послуги або товару в рядку пошуку і подивіться, які компанії там присутні. Якщо будете лайкать сторінки конкурентів, переходити на їх сайти, то вам буде показуватися реклама. Так ви зрозумієте, хто з конкурентів активно працює зі своєю аудиторією.
Як аналізувати конкурентів
Після того як ви визначили своїх конкурентів, потрібно їх проаналізувати.
Аналіз сайту конкурента
Для початку просто зайдіть на сайт конкурента і оціните візуально як він виглядає.
Далі, подивіться на наступне.
позиціонування компанії
Чи зрозуміло вам як відвідувачеві, що це за сайт і що він продає?
Привабливість дизайну і зручність
Оцініть дизайн і відзначте, що вам подобатися, чи не подобатися, на що звертаєте увагу, чи достатньо інформації. Чи розумієте ви навігацію, чи зручний пошук, фільтрація і т. Д. Чи легко знайти контакти і зв'язатися з компанією.
Також ви можете попросити своїх друзів, колег або клієнтів оцінити кілька сайтів (в тому числі і ваш) і розповісти, що їм подобається, які корисні функції вони бачать, де більш зручне меню, де легше знайти товар тощо.
наявність контенту
Наявність контенту важливо не тільки для пошукової оптимізації, так як порожні сторінки не ранжуються, але і для клієнтів. Якщо на сайті є опис послуг і товарів, публікуються різні статті, рекомендації та відповіді на питання цільової аудиторії, то це великий плюс.
Контент допомагає отримати трафік, людей, які шукають рішення своєї проблеми. Також корисна і унікальна інформація сигналізує про те, що компанія не просто хоче продати товар. Вона позиціонує себе як експерт і хоче допомагати людям.
Подивіться, чи є відгуки, коментарі під товарами. Наскільки активно конкурент відповідає на запитання користувачів і як реагує на негатив.
Корисні функції, ідеї і фішки
Відзначте корисні функції на сайті. наприклад:
- зручна навігація;
- нестандартні фільтри;
- алгоритми підбору;
- інтерактивні калькулятори;
- цікаві умови розстрочки;
- прорахунок доставки перевізником.
Посилання на соціальні мережі і форми підписки
Дізнайтеся, як ваші колеги спілкуються зі своєю аудиторією, як люди реагують на пости в соцмережах. Чи є форми підписки, що пишуть в розсилці.
відслідковують події
Бажано перевірити які події відстежують ваші конкуренти на сайті, які цілі для них важливі. Ви можете подивитися це в коді безпосередньо (клавіша F12) або за допомогою спеціального плагіна Visual Event . Він підсвічує всі елементи, де є скріптові функції, тому зможете легко знайти всі відслідковують події конкурентів.
Якщо налаштовані цілі і події, то, можливо, ваші конкуренти використовують сегментований ремаркетинг, займаються аналітикою, серйозно підходять до питання розвитку свого сайту. Якщо ж нічого не відстежується, немає цілей, сайт не покращується, тестування не проводиться, то конкуренти не сильно розбираються, як працюють їхні інтернет-ресурси і що відбувається насправді.
Аналіз трафіку конкурентів
Аналіз трафіку конкурентів допомагає дізнатися обсяг ніші, звідки приходить аудиторія і як це впливає на конверсію сайту. Наприклад, якщо ваші 20 конкурентів сумарно отримують мільйон трафіку в місяць, то ніша досить велика. Вам є куди розвиватися.
Якщо сайт у конкурента дуже класний і зручний, але на нього ніхто не заходить, то важливо зрозуміти чому так відбувається і не допускати подібних помилок у себе. Якщо у вас великий трафік, але немає конверсії, то ви працюєте вхолосту. Якщо конверсія хороша, але трафіку мало, то у вас буде мало клієнтів. Тому потрібно підходити до питання комплексно, аналізуючи кількісні і якісні показники.
Найпростіше скористатися інструментами для аналізу конкурентів.
Similarweb
Найпопулярніший - Similarweb. Є платна і безкоштовна версія. Остання дає досить багато інформації. Правда, якщо сайт маленький (менше 5 000 відвідувачів в місяць) то частина даних буде недоступною.
Подивимося, що тут цікавого.
Відразу видно яку позицію сайт займає в світовому, регіональному і нішевий ранзі. Наприклад, webpromoexperts.com займає 10 000 місце в Україні.
Далі, представлений обсяг трафіку - 138 000 заходів на місяць і з яких країн приходить. Україна, Росія і т. Д.
І найважливіше - джерела трафіку. На діаграмі показані частки прямого, реферального, пошукового, соціального, поштового та медійного трафіку.
Якщо натиснути на кожен пункт, можна додатково побачити скільки людей прийшло з органіки і контекстної реклами.
Для разового аналізу конкурентів цієї інформації цілком вистачить. Для регулярного моніторингу бажано купити платну версію.
Serpstat
Тут можна побачити, за якими ключовими словами ранжуються ваші конкуренти, кількість слів у органічній видачі і контекстній рекламі. Подивитися приклади рекламних оголошень, позиції і видимість в пошуку.
У вкладці «Конкуренти» показуються сайти, які ранжуються за схожим ключовими словами, і перетину по семантиці.
Ahrefs
Цей інструмент заточений на аналіз посилальної маси, але можна також проаналізувати контент, подивитися приблизну кількість органічних слів, трафіку з органіки, кількість ключових слів в контексті.
На графіку показано, як закуповувалися посилання.
Нарощування маси плавне, без видимих різких стрибків. При цьому видно, що велика частка посилань видаляється, в деяких місцях навіть більше, ніж з'являється. Швидше за все, це пов'язано з тим, що дуже багато посилань закуповувалося на форумах. А там близько 80% посилань видаляються протягом першого місяця і тільки 20% виживає. Також видно регіональність, Україна, Росія, і доменні зони, .ru .ua .com .net.
Це все допомагає зрозуміти обсяг посилальної маси конкурентів, оцінити скільки потрібно закуповувати посилань для органічного просування сайту, який бюджет на це виділяти і як вийти в ТОП за запитами.
Аналіз соціальних мереж і підписка на все розсилки конкурентів
Аналіз конкурентів в соціальних мережах і підписка на їх розсилки має масу переваг.
- Ви дізнаєтеся чи є у вас конкуренти в соцмережах і як вони їх використовують.
- Побачите як реагує аудиторія на пости ваших колег по ринку. Що краще «заходить» - конкурси, комерційний, освітній контент. Відповідно, ви будете знати про що писати, яка механіка більш ефективна і потім застосовувати у себе. Або, навпаки, зможете вберегтися від помилок, які допускають ваші конкуренти.
- Будете в курсі новинок. Тому вступайте в групи, включайте повідомлення і підписуйтесь на розсилки.
- Отримайте готову аудиторію для свого сайту. Чи зможете на неї таргінг і частина перехопити.
- Будете оперативно реагувати на «косяки» колег, вирішувати проблеми передплатників швидше їх, отримуючи лояльність. Якщо ви бачите, що у людей виникає проблема і конкуренти на неї довго не реагують, можете прийти і відповісти на питання аудиторії. Головне, робити це красиво. Тобто не поливати брудом конкурентів, а просто допомогти людині вирішити питання.
- Зрозумієте проблеми цільової аудиторії і отримаєте ідеї для контенту. Питання - це просто «золота жила» інформації. Ви побачите, що «болить» у клієнтів, що їх цікавить. Відповідно, будете знаєте про що писати в своїх статтях, відео-оглядах, соціальних групах і інших джерелах.
Таргет на конкурентів
У соціальних мережах є можливість показувати вашу рекламу передплатникам певних груп. Ви можете знайти найбільш активні групи конкурентів і групи, які перетинаються з вами по інтересам аудиторії.
В контексті ви можете рекламуватися по бренду конкурента. Виглядає це так. Написавши в пошуковому рядку «Мейлчімп» з помилкою, ви побачите рекламу інших фірм, які використовували цей бренд.
Якщо вбити в рядок пошуку «Юнісендер», який рекламується в Україні, то сам сервіс розсилок побачите тільки на третьому місці. В топі, зовсім інші компанії.
Але рекламуватися по бренду конкурента потрібно дуже акуратно. Наприклад, якщо запустите рекламу за однаковими запитами, але ваш сайт не такий релевантний, як сайт конкурентів, то вартість кліка у вас буде вище. Це теж треба розуміти і оцінити чи потрібно вам в це вплутуватися.
Відстеження переходів по коротким посиланням
У соціальних мережах дуже важливо відслідковувати переходи по коротким посиланням. Робити це просто. У сервісів bit.ly і goo.gl є можливість подивитися статистику.
Якщо це ваша посилання, то можете подивитися статистику в своєму кабінеті або в Google Analytics (якщо помечаете utm-міткою, перш ніж скоротити).
Якщо це посилання конкурента, то потрібно її скопіювати в адресний рядок, додати символ «+» і натиснути Enter, і у вас відкриється статистика.
Там буде кількість кліків, з яких регіонів і платформ переходили люди і інша корисна інформація. Наприклад, якщо бачите, що пост активно рекламуватиме, але ніхто на нього не тисне, то, можливо, обрана не та аудиторія, лайки накручені або куплені, контент нецікавий.
моніторинг згадок
Ви можете моніторити згадки про компанії за допомогою спеціальних сервісів.
наприклад, Google Alerts дозволяє підписатися на цікаві для вас ключові слова і надсилає повідомлення на пошту. Правда, оповіщає трошки з запізненням - після індексації сайтів. Є платні сервіси, як YouScan , IQBuzz , Wobot , Brand Analytics , Які працюють за схожим принципом. Ви зможете подивитися, що пишуть про ваших конкурентів і доглянути майданчик для розміщення своїх посилань.
Таємний покупець
Також у вас є можливість дізнатися інформацію про сервіс конкурента через таємного покупця. Припустимо, можете спробувати замовити щось у конкурентів і оцінити наскільки були ввічливі з вами, чи допомогли вам з підбором товару або послуги, швидко чи вам доставили те, що ви замовили, чи зручна була оплата і т. Д. Потім обов'язково купите що -то або просто оформите замовлення самі у себе. Порівняйте сервіс вашої компанії з конкурентами.
Можете знайти клієнтів, які охоче розкажуть вам про переваги і недоліки конкурентних компаній. Але тут потрібно бути обережним і не бовкнути зайвого. Тому що якщо вам попадеться балакучий людина, то він багато розповість не тільки про конкурента, але й іншим про вас.
Як дізнатися про кількість продажів вашого конкурента: корисний лайфхак
Найпростіший спосіб дізнатися кількість продажів конкурента - зробити замовлення на сайті. 90% інтернет-магазинів нумерують замовлення наскрізною нумерацією, тобто по порядку. Тому зробіть одне замовлення, через якийсь час - другий. Головне, не часто, щоб не вирахували, що ви їх моніторите, і не забанили ваш обліковий запис. Якщо ви бачите, що номери приблизно збігаються, то, мабуть, вони йдуть по порядку.
Заведіть собі табличку і, наприклад, раз на тиждень робіть тестовий замовлення і фіксуйте, скільки пройшло замовлень з моменту вашого останнього замовлення. Звичайно, тут може бути похибка, тому що не всі замовлення виконуються, але в принципі це хоча б якась статистика.
Якщо ви бачите, що конкурент проводить акцію, можете накласти на таблицю календар. Припустимо, конкурент А проводив акцію на другому і третьому тижні, але продажу не сильно виросли, а конкурент Б проводив акцію на третій і четвертій тижня - і продажі виросли в два рази. Значить, ця акція хороша, а акція конкурента А - погана. І, навпаки, ви побачили, що різко пішло зростання замовлень у конкурента. Тут є два варіанти: або запустилася масова розсилка і реклама, або програмісти щось масово тестують на сайті.
У будь-якому випадку отримана інформація про конкурентів буде вам корисною. Головне, навчитеся правильно її розуміти, аналізувати і використовувати на благо свого бізнесу.
запис вебінару
Презентація з вебінару
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter