Яндекс офіційно оголосив війну продажу посилань

В рубриках: СЕО | коментарів: 18

Яндекс продовжив   боротьбу з оптимізаторами   , І в рамках цієї боротьби вчора ввечері на своєму   блозі про Яндекс Яндекс продовжив боротьбу з оптимізаторами , І в рамках цієї боротьби вчора ввечері на своєму блозі про Яндекс.Поіска представники Яндекса офіційно заявили про свої серйозні наміри в боротьбі з покупними посиланнями. Давайте розберемо по пунктах основні моменти заяви. Починається все з дуже цікавого вступу:

Коли наша пошукова система формує відповідь на запити користувачів, вона намагається врахувати всі доступні їй корисні ознаки. Одним з джерел ознак для Яндекса є посилання. Яндекс цінує посилання, які ставляться для того, щоб допомогти відвідувачам сайту. Такі посилання, як правило, свідчать про довіру до джерела інформації, або про її значущості, і це, в цілому, підвищує якість роботи нашого пошуку

в якому мова йде про «природні посиланнях». А хто такі джерела «природних посилань» - не форуми чи і блоги, які так не люблять пошукові системи (в тому числі і Яндекс) через велику кількість на них спаму? Замкнуте коло якийсь виходить.

продовжимо:

На жаль, облік посилань в алгоритмах ранжирування пошукових систем призводить до того, що посилання часто ставляться тільки для впливу на пошук (SEO-посилання). Більш того, в інтернеті існує чимала індустрія їх купівлі та продажу.

Деякий час тому ми обережно ставилися до таких посиланнях, які встановлювалися на якісних ресурсах, часто на комерційній основі. Зокрема, ми вважали, що факт «Продані» сам по собі не робить посилання «поганий».

Однак можливість отримати посилання кому завгодно у кого завгодно серйозно заважає Яндексу достовірно визначати ступінь довіри до сайтів. Той факт, що з головної сторінки сайту видання, заснованого Урядом Російської Федерації, стоїть посилання на сайт, який торгує дипломами, ніяк не говорить про те, що офіційна газета бажає підтримати репутацію сумнівного бізнесу.

На даний момент ми вжили заходів для зменшення впливу SEO-посилань з найбільш популярних сайтів Рунета. Ми плануємо і далі виявляти подібні посилання, а також вживати всіх заходів до того, щоб:

1) сайти, які продають посилання, втратили здатність впливати таким способом на ранжування;

2) купівля посилань з сайтів не могла б привести до підвищення рангу сайту-покупця.

Офіційно заяву, що покупні посилання (SEO-посилання в термінах яндексоідов) - це зло, вже викликало чималий ажіотаж в середовищі оптимізаторів (особливо новачків). Залишилося тільки формочку для стуку на покупні посилання додати, як це реалізовано у Гугла, і запустити цю тему в маси.

Нелюбов до покупним посиланнях з боку Яндекса зрозуміла, їх мета - зменшити кількість важелів маніпулювання видачею. Але на мій погляд, такими методами яндексоіди спровокують лише нову хвилю клепання гавносайтов. Згадайте часи, коли на дуже «жирні морди» типу ng.ru, kp.ru ні накладено непот-фільтр , Все платили денюжку, перебували на призначених місцях, при цьому економлячи Яндексу купу ресурсів по індексації, отлежіванія і фільтрації свого індексу від гавносайтов. Зараз же вигідніше закупити купу гавносайтов, істотно при цьому знизивши ризики.

Ну і остання фраза із заяви мене шокувала найбільше

При цьому ми не гарантуємо, що ранг сайтів, які продають посилання, не знизиться.

А не виникне ситуації, що постраждають якісні для користувачів сайти, власники яких навіть не підозрюють про термін SEO-посилання, не кажучи вже про тезі noindex, яким Яндекс (точніше кажучи Платон Щукін в своїх листах) рекомендує закривати зайві посилання. Вони на повному серйозі думають, що продають текстову рекламу у себе на сайті (і навіть намагаються викотити відповідні розцінки). А якщо постраждають якісні ресурси, то постраждають і самі користувачі пошукової системи Яндекс, про яких так піклуються його представники.

Наостанок трохи спостережень з приводу заяв представників Яндекса.

Через нелогічних злетів і падінь проектів, що просуваються сапою, після сьогоднішнього апдейта (19.02.2008) схоже, що Яндекс зафільтрованних ще більшу кількість Саповский донорів і наклав більш жорсткі умови на застосування непот-фільтра. Про що власне і йдеться в заяві. Причому санкції, мабуть, торкнулися не тільки популярних сайтів, а всіх ресурсів, що продають посилання.

Звичайно, остаточні висновки робити ще рано, потрібно почекати пару-трійку апдейтів (і нового прес-релізу алгоритму під назвою Магадан).

PS: Полюбився СЕО Прес? Підпишись на RSS .

Цікаво вивчити:

А хто такі джерела «природних посилань» - не форуми чи і блоги, які так не люблять пошукові системи (в тому числі і Яндекс) через велику кількість на них спаму?