Автоматизація відділу продажів компанії. CRM система для автоматизації роботи з клієнтами.

 1. Автоматизація продажів: опція чи необхідність?
 2. втрата клієнтів
 3. звільняється менеджер
 4. Нераціональне ведення клієнтської бази
 5. Неможливість аналізу поточної ситуації
 6. Якими перевагами володіє автоматизація відділу продажів?
 7. Втрата важливої ​​інформації: чому так відбувається?
 8. Як автоматизація відділу продажів дозволяє вирішити проблему втрати інформації?
 9. Отже, автоматизація відділу продажів дозволяє:

У відділі продажів информаии постійно надходить в такому кількості, що жоден середньостатистичний фахівець і жоден керівник відділу продажів не в змозі без використання програмних засобів обробити цю інформацію в потрібному обсязі і при цьому врахувати кожну деталь, нічого не загубивши

У відділі продажів информаии постійно надходить в такому кількості, що жоден середньостатистичний фахівець і жоден керівник відділу продажів не в змозі без використання програмних засобів обробити цю інформацію в потрібному обсязі і при цьому врахувати кожну деталь, нічого не загубивши.

Наша мета: на абсолютно простих, наочних прикладах розповісти вам про те, як нескладна автоматизація відділу продажів дозволяє в найкоротші терміни істотно підвищити якість роботи, полегшити аналіз даних, що надходять, контроль процесу продажів, планування і, в підсумку, збільшити прибуток компанії.

Автоматизація продажів: опція чи необхідність?

В процесі роботи відділу продажів виникає чимало проблем, впоратися з якими без якісного структурування завдань та їх подальшого виконання неможливо. Основні «проблемні зони» - це:

 • втрата клієнтів
 • витік важливої ​​інформації
 • недостатньо чітке і раціональний розподіл часу фахівців відділу продажів
 • відсутність системи в роботі відділу продажів.


Спробуємо докладніше зупинитися на кожній проблемі і зрозуміти, як краще її вирішити:

втрата клієнтів

Насправді, дана проблема є однією з основних причин падіння продажів. Чому ж зменшується клієнтська база?

звільняється менеджер

Як відомо, у багатьох менеджерів з продажу є звичка «прихоплювати» своїх клієнтів з собою при звільненні. Якщо у відділі продажів немає єдиної клієнтської бази, зрозуміти, яких саме реальних і потенційних клієнтів втратила компанія, досить складно. А налагодити з ними контакт - тим більше.


Нераціональне ведення клієнтської бази

Нерідко співробітники відділу продажів всі свої записи ведуть на паперових носіях: найчастіше в блокнотах. А то і того гірше - в голові. Звичайно, здорово, якщо у вас працюють фахівці, які в змозі утримувати в пам'яті великий обсяг інформації. Однак назвати це надійним способом зберігання важливих даних не можна - через півроку мало хто згадає про те, що десь хтось колись щось хотів замовити.

Неможливість аналізу поточної ситуації

Клієнта необхідно знати добре. Кожного клієнта. Тільки в цьому випадку ви зможете зробити йому пропозицію, від якої він не зможе відмовитися, в потрібний час і в правильному місці. Для того, щоб підвищити продажі, всі клієнти повинні бути проаналізовані і сегментовані. Яким чином це можна зробити за відсутності автоматизованої бази?


Вирішити перераховані вище проблеми можна тільки одним способом - автоматизація роботи з клієнтами, тобто - створити єдину клієнтську базу. Причому таку, в якій буде міститися вся інформація про всіх ваших реальних і потенційних покупців в зручному для перегляду та пошуку вигляді.

Дізнайтеся можливості безкоштовної програми для обліку клієнтів >>

Звичайно, таку базу можна створити за допомогою звичайного Excel. Однак тоді вам потрібно забути про ефективну роботу з базою і захисту від втрати важливих даних по клієнтах. Кращим рішенням стане автоматизація продажів, і ось чому.

Якими перевагами володіє автоматизація відділу продажів?

Коли ви автоматизуєте роботу відділу продажів, ви отримуєте можливість створити унікальну базу клієнтів або якісно модифікувати ту, з якою звикли працювати раніше, виділити критерії, за якими ваші клієнти повинні бути сегментовані.

Переваги такого підходу видно навіть неозброєним оком:

 • ви зможете обробляти великі обсяги інформації і не будете при цьому обмежуватися можливостями паперу і кулькової ручки
 • доступ до інформації про клієнтів зможуть отримати всі співробітники одночасно
 • розмежувати доступ ви зможете самостійно.


Поки ви не користуєтеся інструментами, які дозволяють вам вести єдину клієнтську базу, рано чи пізно ви зіткнетеся з другої, позначеної нами проблемою, - станете втрачати важливу інформацію. Навіть високий рівень відповідальності співробітників і наявність хорошої пам'яті не зможуть на сто відсотків захистити від цього відділ продажів.

Втрата важливої ​​інформації: чому так відбувається?

А. Число клієнтів у міру розвитку відділу продажів постійно зростає - помітно збільшується навантаження на кожного співробітника відділу, виникає необхідність в прийомі на роботу нових менеджерів, звільнення тих, які працюють неефективно.

Б. Кількість угод, якими в відділі продажів займається одна людина, також поступово зростає. Якщо менеджер займається двома-трьома замовленнями, він в змозі пам'ятати всі деталі по кожному з них. Коли ж угод стає все більше, утримати в голові всі тонкощі стає неможливо.

В. При відсутності автоматизації відділу продажів у керівника також немає ніякої можливості оперативно контролювати роботу кожного співробітника. У свою чергу, менеджери не можуть оперативно надавати дані, необхідні для аналізу роботи відділу та оцінки його ефективності. Дізнайтеся як ефективно використовувати інформацію про клієнта >>

Г. Автоматизація відділу продажів має суттєву перевагу - вона дає можливість зберігати всю історію співпраці з тим чи іншим клієнтом. Без історії важко відразу зрозуміти, на якому етапі зупинилася угода, яким чином проходили переговори тощо. Якщо менеджер захворів / звільнився / пішов у відпустку - угода може зірватися.

Як автоматизація відділу продажів дозволяє вирішити проблему втрати інформації?

Автоматизація відділу продажів з використанням сучасних CRM-систем дає можливість усунути всі проблеми з втратою важливої ​​інформації і одночасно систематизувати роботу самого відділу, зробити її більш гнучкою, функціональної та мобільного. Відповідно, підвищується і рівень лояльності клієнтів до компанії, зростає їх довіру до вас як до фахівців, що і призводить до збільшення продажів.

З'являється гарантія того, що про клієнта ніколи не забудуть - система сама нагадає про необхідність зустрічі або здійснення дзвінка. У разі, якщо менеджер, який працював з клієнтом, з якихось причин не зможе продовжувати свою діяльність - клієнта тут же «підхопить» інший фахівець, швидко отримає всю необхідну інформацію по роботі з ним.

Ще одна важлива перевага автоматизації відділу продажів полягає в тому, що доступ до всієї інформації по роботі з клієнтами отримує керівник компанії: він може контролювати весь процес продажів, вчасно реагувати на виникнення проблем, аналізувати поточну ситуацію у відділі і максимально оптимізувати навантаження на кожного співробітника.

Отже, автоматизація відділу продажів дозволяє:

 • Створити якісну базу клієнтів, яка буде «працювати» на збільшення продажів.
 • Бачити воронку продажів - схему того, яким чином проходять стадії здійснення продажів, наскільки злагоджено працює механізм в цілому.
 • Чи не втрачати важливу інформацію, завжди «тримати руку на пульсі», відстежувати кожну операцію.
 • Аналізувати роботу відділу продажів, бачити його проблемні зони і швидко усувати їх.
 • Якісно оптимізувати робочий час співробітників відділу, істотно полегшити їм роботу з клієнтами, надати всю необхідну інформацію по договорах і операціях.
 • Полегшити процес керівництва відділом продажів, зробити його максимально ефективним!

Як швидко автоматизувати відділ продажів з онлайн-системою Класс365

Не варто лякатися такого страхітливого терміна як "автоматизація". Сучасні розробки дозволяють автоматізірвать бізнес практично миттєво.

Онлайн - програма Класс365 дозволяє обійтися без тривалого періоду впровадження і навчання персоналу. Для початку роботи необхідно зареєструватися і отримати посилання для входу в обліковий запис. У підсумку, на реєстрацію і освоєння піде всього 15 хвилин!

Які можливості є у онлайн-програми Класс365 для автоматизації продажів:

 • Автоматична виписка облікових документів: рахунків, договорів, актів
 • Роздруківка і відправка поштою документів прямо з системи
 • SMS і email розсилки для ефективного впливу на клієнтів
 • Можливість коментувати кожен нюанс угоди прямо в картці контрагента
 • Присвоєння статусу кожного клієнта (потенційний, постійний і.т.д.)
 • Звіт з продажу за період
 • Оцінка ефективності роботи кожного менеджера

Не варто боятися змін!

Підключайтеся до Класс365 сьогодні і отримуйте на 30% більше замовлень!

Автоматизація продажів: опція чи необхідність?
Втрата важливої ​​інформації: чому так відбувається?
Як автоматизація відділу продажів дозволяє вирішити проблему втрати інформації?
Автоматизація продажів: опція чи необхідність?
Чому ж зменшується клієнтська база?
Яким чином це можна зробити за відсутності автоматизованої бази?
Якими перевагами володіє автоматизація відділу продажів?
Втрата важливої ​​інформації: чому так відбувається?
Як автоматизація відділу продажів дозволяє вирішити проблему втрати інформації?