Автозавантаження Windows. Де знаходиться автозавантаження Windows
- Навіщо стежити за автозавантаженням Windows
- автозавантажувані програми
- Як прибрати програму з автозавантаження
- Системна утиліта Автозавантаження Windows
- Аналіз автозавантаження Windows
- Контроль автозавантаження в CCleaner
Однією з важливих складових оптимізації роботи комп'ютера є аналіз автозавантаження операційної системи (Автозавантаження Windows). Поясню що це означає.
Деякі встановлені на комп'ютері програми можуть автоматично стартувати з завантаженням операційної системи. При це необов'язково, що буде завантажуватися програма цілком, хоча деякі невеликі програми так і роблять. Цілком можливо, що зі стартом операційної системи будуть запускатися деякі допоміжні модулі програми, що відповідають, наприклад, за оновлення або за більш швидкий запуск самої програми.
Навіщо стежити за автозавантаженням Windows
Автозапускаемой програми можуть досить серйозно сповільнювати як процес завантаження Windows, так і роботу самого комп'ютера. Адже по суті всі запущені програми знаходяться в оперативній пам'яті комп'ютера і витрачають його ресурси.
І очистити автозавантаження системи потрібно не тільки від програм, якими ви не користуєтеся. Крім непотрібних програм на комп'ютері можуть бути встановлені цілком затребувані додатки, але автозапуск їх зовсім не обов'язковий, а значить можна просто його відключити і запускати програму вручну в міру такої необхідності.
автозавантажувані програми
Значну частину автозагруженних програм можна виявити в області повідомлень панелі завдань.
Сюди якраз виносяться значки програм, які вже запущені в даний момент. Досить часто на комп'ютерах користувачів я виявляю не один десяток значків в області повідомлень і часто призначення далеко не всіх значків господар комп'ютера може пояснити. А це означає, що саме час зайнятися аналізом автозавантаження Windows!
Також варто зауважити, що не всі автозавантажувані програми відображаються в області повідомлень і тільки аналіз автозавантаження дозволить їх виявити.
Як прибрати програму з автозавантаження
Досить часто відключити автозавантаження програми можна в її налаштуваннях. У багатьох програм, які виводять свої значки в область повідомлень, така настройка є.
У кожній програмі це робиться по-різному, тому дану опцію потрібно шукати у кожної програми індивідуально. Але робити це необов'язково, так як в операційній системі є окрема утиліта, що дозволяє отримати загальну картину по всіх автозапускаемой програмами.
Системна утиліта Автозавантаження Windows
У старіших версіях Windows утиліта запускалася командою msconfig.
Але в Windows 10 на місці списку автозагружаемих програм ми виявимо посилання на Диспетчер завдань.
Справа в тому, що дана утиліта була винесена саме в Диспетчер завдань, але принцип роботи з нею не змінився.
У диспетчері завдань з'явилася окрема вкладка - Автозавантаження, на якій відображаються всі програми, які стартують разом з запуском Windows.
І давайте поговоримо про те, як провести аналіз Автозавантаження.
Аналіз автозавантаження Windows
Не можна просто взяти і відключити всі, що тут перераховано. Деяким програмам потрібні ті модулі, які запускаються автоматично, та й самі програми можуть бути вам потрібні. Наприклад, я користуюся утилітою Punto Switcher, яка автоматично перемикає мовну розкладку клавіатури і для мене важливо, щоб ця програма була запущена разом з Windows і мені не доводилося її запускати вручну.
Зараз ви бачите Автозавантаження практично «голої» Windows. У вашому випадку програм на комп'ютері може бути значно більше і в автозавантаженні може бути кілька десятків елементів, а значить потрібно якось зрозуміти що з цього можна відключити, а що ні.
На жаль не існує чарівної пігулки і доведеться проводити ретельний аналіз кожного елемента, так як на кожному комп'ютері список автозавантаження буде свій. Справа ця досить трудомістка і потребує часу.
Нам потрібно буде отримати інформацію по кожному елементу автозавантаження, тобто потрібно дізнатися для чого він потрібен і яку функцію виконує. На а потім приймати рішення про відключення даного елемента.
Отримати інформацію можна по імені програми або за назвою її видавця (розробника).
Також я рекомендую включити ще один стовпець - Командний рядок.
З нього ми дізнаємося ім'я файлу, який запускається автоматично. Справа в тому, що не завжди за назвою програми можна зрозуміти чи потрібен її модуль в автозавантаженні чи ні. А ось за назвою файлу можна отримати інформацію про призначення даного модуля. Для цього відкриваємо браузер і пишемо назву цікавить нас файлу. В результаті ми отримаємо безліч заміток, з яких і дізнаємося про призначення цього файлу і зробимо висновок про те, чи потрібно його залишити в автозавантаженні чи ні.
І ось так педантично пройшовши по всьому списку, ми зможемо його оптимізувати, а це означатиме, що в автозавантаженні залишаться тільки ті програми, які дійсно повинні на вашу думку запускатися зі стартом операційної системи.
Контроль автозавантаження в CCleaner
Крім стандартних утиліт Windows існує безліч сторонніх додатків, що дозволяють управляти автозавантаженням. Наприклад, в програмі CCleaner є менеджер автозавантаження і все теж саме можна зробити за допомогою цієї програми.
Ну і щоб зміни вступили в силу потрібно перезавантажити комп'ютер.